כמה שאלות על מטבח

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אנחנו כרגע מתכננים מטבח ויש לי כמה שאלות:
1. אני יודעת שמקובל היום שיש ללא שוליים, טוענים שזה לא פחות פרקטי, האם כך?
2. מה הכי מומלץ לעשות בפינה? (בהנחה שיש די הרבה ארונות בכל מקרה)
3. האם אתם ממליצים על פח בארון או בחוץ?
4. שולחן, האם נח השולחן של האי שמקובל היום?

תודה מראש לכל המסייעים!

שיני

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
היי,
בתור מעצבת מטבחים אני אענה על לפי הסדר:
אכן היום מקובל לעשות שיש למטבח ללא שוליים, מה שמיפה את השיש והופך את המראה לנקי יותר לעין. אני הייתי ממליצה לך לחשוב על הצרכים שלך-
אם המטבח שלך עובד הרבה וישפכו הרבה נוזלים על השיש-וגם מים לניקיון-פחות מומלץ לוותר על הקנט של השיש,אלא לעשות קנט קטן- של ס"מ או שניים.
לגבי הפינה- קיימות מספר אופציות:
לה מאנס- שזהו פרזול של חברת בלום- מכשיר נשלף בעל שתי קומות, הוא נוח מאוד כיוון שהוא עושה סדר בפינה אך מנגד הוא מבזבז כ 45 אחוז מהאחסון.
מגיק קורנר- סלסלאות מחוברות ונשלפות ממתכת, גם הן נוחות לשימוש,ושומרות על סדר אך גם בהן מתבזבז שטח אחסון.
וכמובן המדפים המדורגים. כמובן הכל תלוי תקציב כיוון שהפרזולים יחסית יקרים.
כשאני מציעה ללקוחות שלי את האופציות אנחנו בוחרים לפי החשוב ביותר- יותר מקום אחסון או יותר אחסון.
לגבי פח- מומלץ בחוץ כיוון שהפח נוטה ליצר ריחות וכו.
שולחן באי הוא נוח ביותר-גם משמש כמשטח עבודה וגם לישיבה לאוכל וכו, כשניתן לעבוד תוך כדי שיחה כשהילדים אוכלים וכו...
שייני גרשון
עיצוב פנים ומטבחים.
0527656623

תמי שלזינגר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
D I G I T A L
אענה בתור בת של נגר שמתמחה שנים במטבחים:
1. שיישים- רק עם שוליים! סיוט בלי.
יותר מכך- הארונות מתרטבים והמטבח לא מחזיק לאורך זמן. העץ פשוט מרקיב.
2. פינה מתה. (בהנחה שיש מספיק מקומות אכסון- חבל לייקר עם פירזולים מיוחדים)
3. פח קטן ,אפשר בפנים, פח גדול רק בחוץ.
4. רק אם זה לא בגובה של השיש. ולא קרוב לגז או לכיור!!!
בהצלחה!

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
תודה על התגובות המהירות,
אם מקפידים על שיש מאד ישר, עדיין זה סיוט בלי שוליים?

cd123

משתמש פעיל
D I G I T A L
תודה על התגובות המהירות,
אם מקפידים על שיש מאד ישר, עדיין זה סיוט בלי שוליים?
לי יש בדירה שכורה בלי שוליים בתחילה היה קשה, בסוף אני ככ אוהבת את זה שעשיתי בדירה שלי גם בלי שוליים, אם השיש בנוי נכון לא אמור להישפך סתם רק כמובן זה לא בשביל לשפוך על השיש כמויות מים

חמחם

משתמש מקצוען
אענה בתור בת של נגר שמתמחה שנים במטבחים:
1. שיישים- רק עם שוליים! סיוט בלי.
יותר מכך- הארונות מתרטבים והמטבח לא מחזיק לאורך זמן. העץ פשוט מרקיב.
2. פינה מתה. (בהנחה שיש מספיק מקומות אכסון- חבל לייקר עם פירזולים מיוחדים)
3. פח קטן ,אפשר בפנים, פח גדול רק בחוץ.
4. רק אם זה לא בגובה של השיש. ולא קרוב לגז או לכיור!!!
בהצלחה!
כל מילה נכונה!
עשינו מטבח לפני כמה חודשים עם קנט, בקושי רואים אותו אבל לא נשפך מים כששוטפים כלים...
עשינו פינה מתה!! כי המעצבת הדגולה שלנו אמרה שסטטיסטית לא מרויחים כלו ם מהפינה, מרויחים יותר ממגרות שבאות בשתי הצדדים, וואי! כמה שהיא צדקה, וכמה אני מברכת אותה כל פעם שאני פותחת את המגירות שם.
לא עשינו אי כי זה ממש לא נח עם ילדים קטנים, יש לנו שולחן זכוכית, והוא נראה מצוין!

תמי שלזינגר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
D I G I T A L
לדעתי, בבית פעיל, ילדים, נכדים וכו'- א"א כל הזמן להשגיח שלא יישפך ולא יירטב...
חבל בשביל כזה פרט קטן להצטער אח"כ.
זה לא קשור לשיש ישר או לא, זה קשור לכמות המים שיכולה להגיע מהכיור לקצה השיש.
ילד נוטל ידיים לא מאוד בזהירות... נשפך כוס מים.... חבל!

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תגובתי
1. אני יודעת שמקובל היום שיש ללא שוליים, טוענים שזה לא פחות פרקטי, האם כך?
בהחלט פחות פרקטי
2. מה הכי מומלץ לעשות בפינה? (בהנחה שיש די הרבה ארונות בכל מקרה)
א. פינה מתה [כלומר סגורה]
ב. גישה מהפינה בעזרת 2 דלתות 30
3. האם אתם ממליצים על פח בארון או בחוץ?
אפשר גם בפנים אם מתכננים נכון מקום לפח גדול וסטנדרטי
4. שולחן, האם נח השולחן של האי שמקובל היום?
אי הוא בגובה השי- משטח עבודה 90 ס"מ לא נח לישיבה רק בכסאות בר שהם לא נוחים לילדים [גם לא למבוגרים]
שולחן הוא בגובה 75 ס"מ, לכן לא באמת עושים אי במטבחים רק בתצוגות...

C

משתמש מקצוען
ברור ששיש בלי שוליים הוא הרבה פחות פרקטי.
מניסיון בדירה שכורה, כל פעם ששטפתי כלים - הייתי צריכה לנקות גם את הרצפה.

Tzofi

משתמש צעיר
לאחרונה עשיתי מטבח
עשיתי שוליים מאוד צרות- ככה שלא פוגם במראה, ואני לא בלחץ שהילדים שלי שוטפים ידיים לבד,
לגבי הפינה- עשיתי 2 דלתות של 30 ס"מ כל אחת,
אי- לא עשיתי, ממש לא פרקטי עם ילדים.....

ממליצה לך לשבת עם עצמך / עם בעלך ופשוט לחשוב על כל הצרכים שלכם ואז לפיהם לבנות את המטבח, ולא לפי מה שהולך היום וכדו'
זה ה שאני עשיתי, אמנם היו הרבה סקיצות ושרטוטים, אבל ב"ה אני ממש מרוצה מהתוצאה הסופית

בהצלחה!!

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אלא לעשות קנט קטן- של ס"מ או שניים.
שינו מטבח לפני כמה חודשים עם קנט, בקושי רואים אותו
עשיתי שוליים מאוד צרות- ככה שלא פוגם במראה
מה הכוונה במאד צר, מישהו אולי יכול להעלות תמונה?

לגבי הפינה- עשיתי 2 דלתות של 30 ס"מ כל אחת,
משני הצדדים?
וצריך לזחול לעומק המדף? או שיש גישה נוחה?

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
1. לדעתי - שיש בלי קנט הוא נוח מאד בתנאי ש -א. הוא מפולס כמו שצריך - מה שאומר שצריך הרבה מים קרוב לקצה בשביל שישפך.
ב. הכיורים גדולים מספיק כדי שבזמן שטיפת כלים המים לא משפריצים מחוץ לכיור בכמויות.
כשיש קנט נוצרת פינה שממש קשה ומעצבן לנקות אותה.
2. אם יש מספיק מקום אחסון - וותרו על הפינה, תשאירו מגירות נוחות מ-2 הצדדים. חבל לוותר על שטח אחסון נוח עבור תוספת שטח אחסון לא נוח.
3. פח - עקרונית יפה יותר בתוך הארון אבל - אם מדובר במגירה יש שנוהגים שזה בעייתי בשבת כי זה משמש כבסיס. אתם מכירים את ההתנהלות של המשפחה שלכם - אם הילדים יתעצלו לפתוח את המגירה ולקלוע את האשפה ישירות לפח - יכול להיות שעדיף לכם פח חיצוני ונגיש. יש היום פחים יפים מאד. רק חשוב לדאוג לפינה שהפח יעמוד בה, ולא שיהיה בלי מקום ספציפי ויטייל בכל המטבח.
4. אי - זה דבר יפה מאד, אבל מצריך שטח גדול יחסית כדי שתהיה גישה נוחה מכל הכיוונים, בשונה משולחן שיכול להיות צמוד לקיר ולזוז בעת הצורך.
לגבי ישיבה גבוהה או נמוכה - ברור שישיבה נמוכה נוחה יותר, אבל ישיבה גבוהה לא כל כך גרועה.
כלומר - אם דואגים לקנות כסאות בר נוחים ויציבים, אז בהחלט אפשר לשבת בנוחות באי, ובפרט הילדים שממש אוהבים את זה. אפשר גם לשלב אי גבוה עם משטח היקפי נמוך עבור אכילה.
לדוג' - כאן

בהצלחה רבה

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי הפח, אם יש לך פינה נסתרת מחוץ לארון ברור שעדיף, אני עשיתי בארון שמתחת לכיור פח רגיל גבוהה, אבל משתמשת המון בשקיות שמתרוקנות כמה פעמים ביום כך שלא צוברים שם הרבה לכלוך והארון תמיד נקי!
לגבי הבר, בתכנון המטבח זה היה מבחינתי חד וחלק רק שולחן נמוך לנוחות הילדים, אבל היות שלא היה מספיק מקום לארונות ומשטחי עבודה התפשרנו על בר, וזה לא נורא בכלל, הילדים מתרגלים ומתחברים, רק הקטע שהם לא יכולים להזיז את הכסא תוך כדי שהם יושבים עליו קצת מרגיז אותם. מצד שני שהם מתיישבים לאכול אין כל הזמן תזוזה אוכלים מסיימים וקמים

חילזון

משתמש מקצוען
לגבי אי אני יכולה לתרום מניסיון אישי שזה נוח ביותר (עם כסאות נוחים). הכל מונח בגובה שלנו וגם הילדים מסתדרים מצוין!

hhtt11

משתמש צעיר
@שיפי פוקסמן
2. אם יש מספיק מקום אחסון - וותרו על הפינה, תשאירו מגירות נוחות מ-2 הצדדים. חבל לוותר על שטח אחסון נוח עבור תוספת שטח אחסון לא נוח.

מה הכוונה מגירות מ-2 הצדדים?
יש לך תמונה להמחשה?

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
@שיפי פוקסמן

מה הכוונה מגירות מ-2 הצדדים?
יש לך תמונה להמחשה?

הכוונה שכשעושים מגירות מ-2 צידי הפינה אז בעצם חוסמים את הגישה לפינה.
(גם לזה יש כלמיני פתרונות, אבל בד''כ באמת מוותרים על שטח הפינה)
אם כן רוצים גישה לפינה- אז צריך דלת גישה ברוחב 30/40 ולפעמים 2 דלתות,תלוי מה בדיוק עושים.
אני מעדיפה לקחת את שטח הדלת הזו ולעשות מגירות רחבות, כי איכות האחסון הרבה יותר גבוהה.

מצרפת תמונה של מגירות מ-2 צידי הפינה, סימנתי אותם בקשקוש אדום

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
התמונה -

קבצים מצורפים

• upload_2019-9-25_13-4-45.png
    upload_2019-9-25_13-4-45.png
    KB 619 · צפיות: 420

Tzofi

משתמש צעיר
הגישה לא נוחה לדברים בשימוש גבוה, אני מאחסנת שם את החד פעמי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה