דרוש מידע כמה סוכר יש במעדן הזה

האם אתם בודקים את רמת הסוכר במעדנים שאתם אוכלים?

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תבקשי מהרופא שלך. אם יש לך רקע סוכרתי, ובעיקר בזמני הריון, אין לך שום בעיה לקבל מכשיר כזה מטעם הקופה בהנחה.

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד בענין הסוכר... (אני בהריון עם סוכר גבולי...)מה דינם של תחליפי סוכר? כמו שוקולד, וופלים "ללא סוכר" לפי מה מחשבים אותם? אפשר להוסיף חופשי לתפריט?מחפשת נשים שהתמודדו עם סוכר בהריון...
ברוב הדברים 'ללא סוכר', יש תחליף בשם מולטיטול, שהוא גם נחשב לסוכר, אבל עם ערך יותר נמוך.
ולכן אסור להפריז בממתיק זה, או בכל ממתיק שמסתיים ב'טול'.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד בענין הסוכר... (אני בהריון עם סוכר גבולי...)מה דינם של תחליפי סוכר? כמו שוקולד, וופלים "ללא סוכר" לפי מה מחשבים אותם? אפשר להוסיף חופשי לתפריט?מחפשת נשים שהתמודדו עם סוכר בהריון...
ניפגשת עם דיאטנית? את אמורה להיפגש איתה כל שבועיים(אם אני זוכרת טוב)
והיא תנחה אותך לפי רמות הסוכר שלך ולפי משקל העובר ועוד נתונים...

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

כמות הפחמימות במוצרים האלה גבוהה לעיתים אף יותר מהמוצרים שמכילים סוכר...
גם מוצרים נטולי גלוטן מכילים בד"כ כמות פחמימות מאד גבוהה.

שימי לב שבסכרת, גם בסכרת הריון, צריך להוריד בפחמימה, לא רק בסוכר מוסף.

עצתי - תלמדי להסתכל תמיד על כמות הפחמימה ללא קשר ליש או אין תוספת סוכר. אפילו החותמת של אי"ל (אגודה ישראלית לסוכרת) לא מספיקה. המוצרים שתחת אישורם פעמים רבות מכילים כמות פחמימות גדולה.
שימי לב גם שסוכרים אלכוהוליים כמו מלטיטול מתפרקים בגוף בצורה דומה לסוכר וצריכים להלקח בחשבון בספירת הפחמימות.

אני סיימתי הריון סוכרתי לא מזמן, ואשמח לעזור במציאת תחליפים טעימים. מוזמנת לעבור לאישי.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יותר נשמע לי הגיוני שהיתה צניחה פתאומית
הייתי בצום של מעל 12 שעות
ואז שתיתי לימונדה מתוקה בהגזמה
הסוכר עלה עלה
ואז צנח
אחרי שעה בער כבר חזרתי לעצמי והרגשתי מעולה ב"ה

אני מסכימה עם האבחנה שלך. כנראה היתה עלייה חדה מאד של הסוכר והלבלב הפריש כמות עצומה של אינסולין כדי להתמודד איתה ואז היתה צניחה חדה בכמות.

מבחינת סוכרת הריון הגישה המחמירה שיותר ויותר רופאים נוקטים בה היא שמספיק ערך אחד בהעמסה המלאה שחורג מהנורמה כדי לאבחן סוכרת. גם ערך נמוך במיוחד הוא ערך חריג.
אני לא יודעת עם הרופא שלך מחזיק בגישה הזאת, וגם לא הייתי סומכת עליו שיחזור אלא פונה אליו ישירות ושואלת לדעתו.

בנתיים את כמובן עושה מצוין ששומרת ומפחיתה פחמימה.

שרה arch

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בדקתי בעקבות האשכול את כמות הסוכר שרשומה על קולה
והייתי מופתעת שזה בכלל לא הרבה
פחות מרבע כוס ח"פ לכוס קולה..
(10.6 ג' ל100 מ"ל)

שירי :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני מסכימה עם האבחנה שלך. כנראה היתה עלייה חדה מאד של הסוכר והלבלב הפריש כמות עצומה של אינסולין כדי להתמודד איתה ואז היתה צניחה חדה בכמות.

מבחינת סוכרת הריון הגישה המחמירה שיותר ויותר רופאים נוקטים בה היא שמספיק ערך אחד בהעמסה המלאה שחורג מהנורמה כדי לאבחן סוכרת. גם ערך נמוך במיוחד הוא ערך חריג.
אני לא יודעת עם הרופא שלך מחזיק בגישה הזאת, וגם לא הייתי סומכת עליו שיחזור אלא פונה אליו ישירות ושואלת לדעתו.

בנתיים את כמובן עושה מצוין ששומרת ומפחיתה פחמימה.

הלכתי אתמול לרופאת משפחה כי רגשתי לא כל כך טוב (דופק מואץ וחולשה)
סיפרתי לה על תוצאות ההעמסה והיא אמרה שזה נקרא "אי סבילות ללקטוז"
להקפיד על ארוחות קטנות כל שעתיים שלוש.
ושהתוצאה נמוכה אבל הגיונית...

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הלכתי אתמול לרופאת משפחה כי רגשתי לא כל כך טוב (דופק מואץ וחולשה)
סיפרתי לה על תוצאות ההעמסה והיא אמרה שזה נקרא "אי סבילות ללקטוז"
להקפיד על ארוחות קטנות כל שעתיים שלוש.
ושהתוצאה נמוכה אבל הגיונית...

איך הלקטוז קשור כאן? (לקטוז זה סוכר החלב)

בבקשה אל תסתפקי ברופאת המשפחה. סוכרת הריון זה מצב רציני ואת צריכה להיות מטופלת על ידי רופא נשים.
מצב של היפו זה מצב מאד מסוכן גם לאם וגם לעובר. יותר מסוכן מהיפר!
אם זה חוזר על עצמו את חייבת הדרכה ומעקב של רופא ודיאטנית.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איך הלקטוז קשור כאן? (לקטוז זה סוכר החלב)

בבקשה אל תסתפקי ברופאת המשפחה. סוכרת הריון זה מצב רציני ואת צריכה להיות מטופלת על ידי רופא נשים.
מצב של היפו זה מצב מאד מסוכן גם לאם וגם לעובר. יותר מסוכן מהיפר!
אם זה חוזר על עצמו את חייבת הדרכה ומעקב של רופא ודיאטנית.

לא ברור, אבל אני די סומכת על הרופאת משפחה שלי.
בכל מקרה, אחות במוקד אמרה לי שאם אני מרגישה שוב תחושה כזו לאכול מיד משהו מתוק (עשיתי את זה באופן טבעי גם בלי להבין יותר מדי..)
ובלי קשר
יש לי תור לרופאת נשים
שיגע אותי הסוכר הזה:(

michal2100

משתמש מקצוען
הופניתי להעמסה של 100 וממש ביקשתי מהאחות לאכול שתי חבילות שוקולד במקום.
זה הצחיק אותה, אבל היא לא אישרה לי:(
בעבר ד"ר נילי גורביץ מכללית אישרה לי (אחרי שהתעלפתי עם 100 גר' סוכר ענבים)
וכמה אחיות ששמעו את זה היו בהלם וטענו שזה ממש לא מתקרב

בפעם השניה שהייתי צריכה לעשות 100 היא כבר לא אישרה (וגם אז התעלפתי... רק שכבתי כל הזמן במרפאה ואיכשהו היה גרוע אבל עבר)

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
לא ברור, אבל אני די סומכת על הרופאת משפחה שלי.
בכל מקרה, אחות במוקד אמרה לי שאם אני מרגישה שוב תחושה כזו לאכול מיד משהו מתוק (עשיתי את זה באופן טבעי גם בלי להבין יותר מדי..)
ובלי קשר
יש לי תור לרופאת נשים
שיגע אותי הסוכר הזה:(

לסוכרת הריון לא מספיק רופא משפחה, ואפילו רופא נשים לא מספיק.
חייבים להיות במעקב צמוד עם דיאטנית שמומחית בסכרת הריון!!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לסוכרת הריון לא מספיק רופא משפחה, ואפילו רופא נשים לא מספיק.
חייבים להיות במעקב צמוד עם דיאטנית שמומחית בסכרת הריון!!

אני לא מאובחנת עם סכרת הריון
סכרת הריון זה משתי תוצאות לא תקינות
לי הייתה רק אחת

מרחבית

משתמש מקצוען
בעבר ד"ר נילי גורביץ מכללית אישרה לי (אחרי שהתעלפתי עם 100 גר' סוכר ענבים)
וכמה אחיות ששמעו את זה היו בהלם וטענו שזה ממש לא מתקרב

בפעם השניה שהייתי צריכה לעשות 100 היא כבר לא אישרה (וגם אז התעלפתי... רק שכבתי כל הזמן במרפאה ואיכשהו היה גרוע אבל עבר)

לפעמים הבאות הייתי במקומך מתייעצת ומבררת טוב טוב אפשרויות של בדיקת סוכר בצורה אחרת. נראה לי בלתי סביר לחלוטין לעשות בדיקה שגורמת לתגובת עילפון. זה מראה שהגוף לא מתמודד עם זה טוב. ויש גם עובר ברקע.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לפעמים הבאות הייתי במקומך מתייעצת ומבררת טוב טוב אפשרויות של בדיקת סוכר בצורה אחרת. נראה לי בלתי סביר לחלוטין לעשות בדיקה שגורמת לתגובת עילפון. זה מראה שהגוף לא מתמודד עם זה טוב. ויש גם עובר ברקע.

אני יודעת שיש רופאים שבמקרים כאלה מסכימים לקבל מעקב גלוקומטר של שבועיים כדי לאבחן.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי מה שנכתב כאן על ערך של 45 מ"ג לד"ל:
נכון שהנורמה היא בין 70 ל110. אבל...
אצל אדם שאינו סוכרתי, הגוף מאזן את הסוכרים בעצמו ומעלה את ערכי הסוכר גם כשהם צונחים מתחת לרמה הרצויה.
צום מוריד סוכר. אם תבדקו את מתפללי בית הכנסת בשעת נעילה תגלו שכולם כמעט ב"היפו". אכן, היפו, אך לא מסוכן מכיוון שכפי שכתבתי - הבריא מתאזן מאליו, ולכן אין צורך להיבהל מזה.

(מי שרוצה דווקא להבין את המנגנון הזה: בכבד מאוחסן "גליקוגן" שהוא שרשרת של גלוקוזים, כמחסן לשעת חירום. כדי לשחרר את הגליקוגן למחזור הדם יש צורך בהורמון הנקרא "גלוקגון" המופרש מהלבלב בעת ירידת סוכר ומשחרר את הגליקוגן לדם, ובכך מעלה את הסוכר. הגלוקגון והאינסולין מופרשים מהלבלב בהתאמה כאשר למעשה כל אחד סותר את רעהו, ובכך מתבצע האיזון. לעומת זאת אצל סוכרתי יש כשל בייצור האינסולין, ולכן הוא "מתערב בתהליך" על ידי הזרקת אינסולין חיצוני. משכך, הוא גם "משגע" את ייצור הגלוקגון, שלעיתים לא מצליח להשתלט על כמויות האינסולין המוזרקות, ואו אז מתבצעת נפילת סוכר שעלולה להיות מסוכנת)

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אנשים שלא יודעים הלחיצו אותי מאד! כי לי תמיד יש תוצאות חריגות למטה בבדיקות סוכר
בין 45 ל55 ואני נדרשת להעמסת סוכר כפולה בגלל תינוקות גדולים אחרי שחפרתי לרופא ועשיתי את כל סוגי הבדיקות זה בסדר גמור וזה בריא יותר מסוכר גבוה ובאמת ההמלצה היא לאכול ארוחות קטנות וצפופות בהריון זה בא יותר לידי ביטוי בחולשה מברגיל

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מה עם המלח?????
זה לא קטסטרופה?

אני בעיקרון מאד רגישה בטעמים, לא יכולה מתוק מידי, ולא חריף/חמוץ מלוח מידי.

באופן קבוע רוכשת יוגורט ללא סוכר ומוסיפה מעט בעצמי!
וכן גם משקאות מתוקים-חצי מהכוס "תרכיז" ספרינג וחצי מים וזה ממש טעים!
וכן בכל מה שאפשר לשלוט בסוכר אעדיף לעשות בעצמי.

העוגות הרועלך-כמויות מטורפות של סוכר. אין טעם של עוגה. יש טעם של סוכר. דוחה ממש! ומוגזם לגמרי.
פשוט לא קונים מוכן.

איזי לוק

משתמש חדש
הילדים שלי אוכלים כל בוקר קורנפלקס רגיל של תלמה
הבנתי שזה לא ממש בריא ואפילו פחות מזה
מי יודע להחכים בנושא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה