דרוש מידע כמה מנות הזמנתם לחתונה וכמה תקבלו בפועל??

מצב
הנושא נעול.

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
לאחרונה התחתן בו משפחתינו באולם חרדי מרכזי ומוכר, קודם לחתונה הזהירו אותנו הרבה בעלי נסיון שמומלץ לספור את כמות המנות לפני בכדי לוודאות שאכן נקבל את שהזמנו... אנחנו החלטנו מלכתחילה שיום החתונה הוא זמן גדול מדאי בשביל להתעסק חצי שעה לפני החופה ותוך כדי הצילומים בלספור את העופות והמוסקה... התפללנו ליושב במרומים שהכל יעבור בשלום.
כשהגענו לאולם העיר את תשומת ליבנו המחותן שלמרות שהזמנו 400 מנות הכינו בפועל רק בערך 350 מקומות ישיבה, כמובן שפנינו מיד לאחראי במקום שהתנצל וקרתה טעות והחליפו עם האולם הסמוך שהזמינו 350... עד כאן טעות אנוש שאכן יכולה לקרות אם כי בהחלט קצת חמורה ביחס להשלכות הכלכליות שלה...
אך הנקודה העיקרית שלאחר שאכן סידרו את האולם שוב גילינו פרצה חמורה המאפשרת לבעל האולם / הקיטרינג לשלשל לכיסו סכום נאה כל חודש ( 30.000 שקל!!!) על חשבון המזמינים וללא ידיעתם וחשוב לנו להעביר את המסר הזה למען יחדלו מעושק ידיהם.
הסיפור הוא כך, רוב האנשים מזמינים את המנות בכפולות של 50 דהיינו 300, 350, 400, 450 וכו' אולם מסביב לכל שולחן יושבים 12 סועדים מקסימום ומינימום, במזרח ערכו עוד 9 מקומות במקסימום. יוצא שאם מזמינים למשל 350 מקומות תקבלו בפועל 14 שולחנות בגברים ו14 בנשים עוד 9 מקומות במזרח ס"ה 345 מקומות!! עוד חמש מקומות ישר לכיס של...
אם תזמינו 400 הפער יעלה לשבע מקומות וב450 כבר יגיע לתשע...
עכשיו צאו וחשבו בקומקפלס אולמות שיש בו כל יום 6 חתונות...
יתכן שבאולמות אחרים המצב אחרת לגמרי אם כי קצת קשה להאמין שזה אכן יכול לעבוד בכפולות של חמישים..
מסקנתינו בבואכם להזמין את המנות אל תנקבו במספר אלא תשאלו אותם כמה מקומות מסביב לכל שולחן וכמה במזרח ולפי זה תזמינו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רק להעיר שבמקומתינו מקובל מאד במיוחד על בחורי הישיבה לשבת בשולחן אחד יותר מכפי מספר הכסאות ואפילו בנגלות כך שלא בטוח שגונבים פה

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חשוב למנות משהוא לבדוק את המנות.
גם אם לכם הזמן חשוב מדי תמצאו איזה בן דוד....

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
באולמות שאני עשיתי ארועים יש מנהל ארוע שעובר אם אחד מבני המשפחה על כל המנות באולם וסופר שיש את הכמות שהוזמנה, אין כסאות מסתובבים באולם רק תואם למנות שהוזמנו כל כסא מיותר יחויב כמנה, \0בפועל אין מאיפה לקחת כסא מיותר...) כך שאני בס"ד קיבלתי את מה שהזמנתי, גם המנות הרזרבה היו ללא כסאות ברגע שנתתי אישור נפתח שולחן והביאו כסאות.מבחינתנו קיבלנו על מה ששילמנו!

טעם של פעם

משתמש פעיל
מסקנתינו בבואכם להזמין את המנות אל תנקבו במספר אלא תשאלו אותם כמה מקומות מסביב לכל שולחן וכמה במזרח ולפי זה תזמינו.

הכל טוב ויפה ספרו כיסאות בהתחלה וקיבלתם כמות "כסאות" המוסכם.
אבל כמה מנות הכינו זאת הבעיה הגדולה ואת זה צריך לספור...
חשוב למנות משהוא לבדוק את המנות.
גם אם לכם הזמן חשוב מדי תמצאו איזה בן דוד....
גם אנחנו עשינו כך אבל מה שתברר שבאותו מטבח מכינים לעוד חתונה והכול סלט אחד גדול ולך תוכיח....כך שעמדנו חסר אונים

שירת הלווים

משתמש פעיל
אצלנו במשפחה, באולם מאד יוקרתי! היה סיפור הזוי עם מספר המנות. הסיפור הוא ארוך. הסוף היה שבעל השמחה שילם סכום משמעותי מאד פחות, ובלבד שהסיפור ישאר בשקט...

חובה לעקוב בכל מקום.
כשבנאדם מזמין מספר מסויים של מנות זה ברור שיהיו כאלו שיאכלו 2 מנות.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יקירתי!
כל זמן שאת צריכה את בעלי האולמות יותר ממה שהם צריכים אותך, הם יסובבו אותך על האצבע הקטנה ויזלזלו.
בגלל שהמציאות היום בעולם החתונות החרדי שאת צריכה לגרד תאריך פנוי כלשהו באולם, ויש יותר ביקוש מהיצע, הם עושים מה שרוצים, והם גם יודעים שאנשים טרודים ועסוקים ומנצלים את המצב וחוגגים בהתאם.
יש איזה אולם בבני ברק שכל פעם שאני משתתפת בו בשמחה חצי מהאוכל מקולקל, או שטורחים באמצע להוריד את המגשים עם האוכל המקולקל או שמכסים את זה ומשאירים, שמי שלוקח יקבל קלקול קיבה ממש לא מעניין אותם. וזה מנות שבעלי השמחה שילמו עליהן מחיר מלא, והמצב לא משתנה אלא רק נהיה יותר גרוע....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מהיכרות עם בעלי אולמות:
יש כאלו שמקצצים על דעת עצמם במנות.
אם הזמנתם 450, הם יכינו רק 400, ויתמרנו איכשהו בין 450 האורחים עם 400 מנות.
לאורח שיבקש דג יגידו שנשאר רק בלינצ'ס, ההוא שמבקש בלינצ'ס יגידו לו שנגמר, ולשולחן הפינתי הם בכלל 'ישכחו' להגיע.
הם מסתמכים גם על כך שבמנה הראשונה חלק מהאורחים עדיין לא נמצאים, ובמנה העיקרית - חלק כבר הלכו הביתה.

SN

משתמש מקצוען
יקירתי!
כל זמן שאת צריכה את בעלי האולמות יותר ממה שהם צריכים אותך, הם יסובבו אותך על האצבע הקטנה ויזלזלו.
בגלל שהמציאות היום בעולם החתונות החרדי שאת צריכה לגרד תאריך פנוי כלשהו באולם, ויש יותר ביקוש מהיצע, הם עושים מה שרוצים, והם גם יודעים שאנשים טרודים ועסוקים ומנצלים את המצב וחוגגים בהתאם.
יש איזה אולם בבני ברק שכל פעם שאני משתתפת בו בשמחה חצי מהאוכל מקולקל, או שטורחים באמצע להוריד את המגשים עם האוכל המקולקל או שמכסים את זה ומשאירים, שמי שלוקח יקבל קלקול קיבה ממש לא מעניין אותם. וזה מנות שבעלי השמחה שילמו עליהן מחיר מלא, והמצב לא משתנה אלא רק נהיה יותר גרוע....

נכון מאד!
כל עוד האולמות בתפוסה מלאה יום אחרי יום אין שום סיבה שיתאמצו לרצות את הלקוח כי אם לא בא לו, שילך ויבואו 10 במקומו.

גם אם יגישו שניצל טבעול במנה עיקרית עדיין האולם יהיה בתפוסה מלאה :eek:

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
ועוד משהו קטן מעצבן.. כששילמנו על כל המנות (כמובן הכל מראש 28.000 שקל מזומן טבין ותקילין שבועיים מראש עוד לפני שאנחנו מקבלים משהו) שאלו אותנו אם אנחנו רוצים לתת את הטיפ עכשיו קפצנו על המציאה וסיכמנו שאנחנו משלמים עכשין הכל ושאף אחד לא יעיז לגשת אלינו בסוף החתונה... וכמובן רב המלצרים ניגש ואני מסביר לו שהכל כבר שולם ובכוונה כי אני שונא בסוף החתונה את ההתעסקות הזאת אז הוא עונה לי נכון אבל בכל אופן מקובל לתת עוד הפעם....

אנוכי

משתמש מקצוען
אני מניחה שזה ברור לרובינו באיזה אולם מדובר, כמעט ולא הייתי בחתונה שם שהיה מספיק אוכל,
יש שם כמה חתונות בו זמנית כך שמכינים הכל במטבח אחד ולך תוכיח כמה מנות אתה הזמנת,
לא מזמן אמר לי מישהו שעד לאחרונה- היה להם תרוץ שאי אפשר לאמוד את הציבור הבני ברקי שמגיע בהמוניו כל ערב, כך שתמיד א"א לצפות כמה אנשים יהיו ויאכלו,
עד שקם להם לפני שנה שנתים מתחרה זול מהם לעיתים, שתמיד יש שם מספיק אוכל לכל המוזמנים, והוא משום מה מצליח לשער מה כמות הבניברקים שיגיעו לשמחה, ולא חסרות מנות בר ג"כ
זה עזר לאולם ההוא?
לא, זה רק שמט להם את התרוץ, לא התאים את כמות האוכל למוזמנים,
לא נראה לי שלעולם מי מקרובי יחתן שם שוב....

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
פגשתי חברה מימי הסמינר, והיא ספרה לי שבעלה פתח עסק של ניהול חתונות, לא אמרגנות אלא אחריות (באולמות רגילים וסטנדרטיים בבני ברק), במסגרת התפקיד חוץ מלשבת עם בעלי השמחה ולתאם ציפיות, הוא מגיע לאולם שעתיים לפני הארוע, סופר את המנות על השולחנות, נכנס למטבח וסופר מנות במטבח, בודק את רמת נקיון הכלים ומוריד כלים לרחצה חוזרת, גם במהלך השמחה מגיעה גם עובדת שלו לעזרת נשים, וביחד הם דואגים שהאולם יתנהל על הצד הטוב ביותר עד המצווה-טאנץ.
היא אומרת שרמת השירות באולמות בבני ברק היא מתחת לכל ביקורת. בהתחלה כשהתחילו לעבוד, גם במטבח לא היה את מספר המנות המוזמן. היום כשהם מגיעים האולמות נכנסים לכוננות, יש אולם אחד בבני ברק שלא מוכן לעבוד איתם (!)
אגב, חוץ מהאולם האם גם באים עם תיק עזרה שניה, המכיל עששיות גיבוי לחופה, חוטים במגוון צבעים ומחטים, סיכות ביטחון, מגבוני קליה, ועוד כל מיני דברים קטנים שראו שיש בהם צורך במהלך שמחה.

וסיפור נוסף, אחי הזמין אולם לחתונת ביתו, ובטופס ההזמנה כתוב, שכל מנה שנשארת ולא נוצלה, נשארת במטבח האולם ולא ניתן לקחתה, היי, הוא שילם עליה לא ? מה פירוש נשארת באולם, כלומר, מחר תגישו את זה למישהו אחר, כלומר, בשמחה שלי אתם מגישים את המנות מתחילת השבוע ?

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
אם אנחנו מדברים על אותו אולם אז צריך לציין שלאחרונה ממש התחלפו שם שירותי הקייטרינג ואכן בגדול המצב היה הרבה יותר טוב מבעבר. אם כי באמת באירוע שלנו היה כמה פאשלות רציניות שגרמו לבעל הקיטרינג להתקשר ולהתנצל ולהבטיח פיצוי.. שאנו מחכים לו עד היום.
נ.ב. מסיבה זו איננו מפרסמים את שם האולם כיון שניכר היה שבעל הקיטרינג שהינו בתחילת דרכו שם אכן רצה ורוצה לעשות את המקסימום שהנצב ישתפר. וימים יגידו אם זה ישתפר או ישאר בגדר הרצון

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
פגשתי חברה מימי הסמינר, והיא ספרה לי שבעלה פתח עסק של ניהול חתונות, לא אמרגנות אלא אחריות (באולמות רגילים וסטנדרטיים בבני ברק), במסגרת התפקיד חוץ מלשבת עם בעלי השמחה ולתאם ציפיות, הוא מגיע לאולם שעתיים לפני הארוע, סופר את המנות על השולחנות, נכנס למטבח וסופר מנות במטבח, בודק את רמת נקיון הכלים ומוריד כלים לרחצה חוזרת, גם במהלך השמחה מגיעה גם עובדת שלו לעזרת נשים, וביחד הם דואגים שהאולם יתנהל על הצד הטוב ביותר עד המצווה-טאנץ.
היא אומרת שרמת השירות באולמות בבני ברק היא מתחת לכל ביקורת. בהתחלה כשהתחילו לעבוד, גם במטבח לא היה את מספר המנות המוזמן. היום כשהם מגיעים האולמות נכנסים לכוננות, יש אולם אחד בבני ברק שלא מוכן לעבוד איתם (!)
אגב, חוץ מהאולם האם גם באים עם תיק עזרה שניה, המכיל עששיות גיבוי לחופה, חוטים במגוון צבעים ומחטים, סיכות ביטחון, מגבוני קליה, ועוד כל מיני דברים קטנים שראו שיש בהם צורך במהלך שמחה.
אולי כדאי לפרסם אותם כי אנחנו דווקא חיפשנו בנרות מישהו שיעשה במקומנו את העבודה המעצבנת הזאת ביום הכי חשוב... אם משלמים שלושים אלף שח ויותר לערב כדאי להוציא עוד כמה שקלים שמישהו יוודא שהכל בסדר!! לפחות עשר פעמים היינו צריכים לרוץ למטבח במהלך האירוע למה אין כוסות בבר וכבר עשרים דקות שאין שתיה וכו וכו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה