כמה טיפים ל Mail.app במק

ShimmyLev

משתמש צעיר
כמו שאתם רואים, הפורום הצנוע בנושאי מק מתחיל להתעורר ולקבל חיים, אז לתועלת כולם אכתוב פה טיפים נחמדים, בתקווה שכולנו נהנה.

תכנת היום: Mail

1. איך מצרפים קובץ למייל? נכון. יש את סמל הסיכה... אבל בוא נקצר את זה.
גוררים את הקובץ או הקבצים המבוקשים לשליחה על אייקון המייל ב Dock, וייפתח מייל חדש עם הקובץ מצורף בו.
ניתן לבצע עם מספר קבצים. בוחרים את כולם בפיינדר וגוררים...

2. גדלי תמונות. רבים מאיתנו שולחים תמונות במייל. נכון? לפעמים זה רק סקיצה, כך שהגודל לא כזה חשוב. איך מקטינים את גודל התמונה?
זורקים את התמונות להודעת מייל (כמו בטיפ 1), ואז בחלון בצד ימין למטה יופיע תפריט גלילה קטנטן עם 4 אפשרויות: Small, Medium, Large & Actual size.
באותה השורה אך בצד ימין תוכלו לראות את נפח המייל משתנה ב MB/KB, וכך תדעו מה גודל המייל.

תהנו, והמשך גלישה מהנה :)

קבצים מצורפים

• app.png
    KB 292.9 · צפיות: 7

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
פשוט נהדר!!!!!!!!!!!!!!!!
תודה רבה רבה!
המון פעמים כדי לשנות נפח הקובץ הייתי צריכה לעשות את זה בתוכנה, לשמור ורק אז לשלוח. זה קיצור דרך מעולה שיחסוך לי המון זמן ומקום במחשב.

DMD

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נפלא! תודה רבה.
למעשה אני משתמש באוטלוק (Outlook) למק
האם יש עדיפות אחר מעל השני?

ShimmyLev

משתמש צעיר
לא מכיר אאוטלוק, אבל כמיטב המסורת המיקרוסופטית- זה לא משהו...

האינטרגרציה בין Mail לשאר התוכנות במק- מדהימה. ובטיפים הבאים אראה לכם דברים שלא תראו בשום מקום!

DMD

משתמש פעיל
עימוד ספרים
כל הכבוד!! :)
תודה רבה.

אני חושב שהסיבה שהלכתי לאוטלוק היה בגלל שאוטלוק זוכר כל הכתובות שבאים, כלומר אם שלחת לי אימייל, אפי' אם אינך בתוך הרשימה של AddressBook, אם אני יתחיל לכתוב הכתובת שלך, הוא ייגמר בפנ"ע.
אבל במייל של מק, לא הצלחתי לסדר את זה.
האם יש אופציה כזאת?

תודה רבה

DMD

משתמש פעיל
עימוד ספרים
רב שימי,
קודם כל, תודה רבה עוד פעם.
הטיפים האלו מצויינים ועוזרים מאוד!!

ועכשיו, בקשה: - האם שייך להמשיך בנושא הטיפים?
אני מאוד רוצה יותר - ובטוח שאני לא היחיד שרוצה, (אפילו שלא בקשו אחרים)
;)

אני מקוה לשמוע יותר ממך
תודה רבה עוד פעם
וכל טוב והצלחה רבה!

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש בעיה בלגרור ישירות לתוך תיבת המייל, כי יש הרבה אנשים שלא מקבלים את הקובץ בצורה של הורדה אלא צפייה בלבד, והרבה פעמים זה גורם לבעיות ובלגאנים, ה"פתרון" שאני מצאתי, זה להכניס בכל האפשרויות ואז אם לא נפתח א' אז יפתח ב', וכו'.
האפשרויות: צירוף עם הסיכה, צירוף עם הסיכה של תיקייה בתוכה נמצא החומר, צירוף עם הסיכה של קובץ וורד שבתוכו נמצא הקובץ הרצוי (לדוג' תמונה)

ShimmyLev

משתמש צעיר
זה לא נכון, נורית.
אין כזה דבר שליחה של מייל עם תמונה 'לצפיה בלבד'. אמנם התמונה 'מוטמעת' בתוך המלל, אך היא זמינה (בגודל מלא) ע"י גרירה החוצה.

צירוף ע"י גרירה וע"י הסיכה- היינו הך!!! לכל דבר ועניין!!
לצרף תיקיה עם תמונה בתוכה או קובץ וורד עם תמונה- זוהי הצורה הכי בעייתית לשליחת מידע.
אם כבר רוצים לשלוח מספר תמונות- עדיף בקובץ ZIP, שגם אותו ניתן לגרור על סמל התוכנה ב Dock...

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבהרה,
ברוב המחשבים זה אכן מתקבל בסדר,
הבעיה בדר"כ אצל אנשים מסויימים, (אין לי מושג למה דוקא אצלם) שטוענים שהם לא יכולים להוריד את הקובץ המצורף ודורשים שאשלח שוב ושוב, ולבסוף אני עושה כפי שפרטתי לעיל ואז הם מצליחים להוריד את הקובץ.

ShimmyLev

משתמש צעיר
אצלי פשוט מסומן ב Attachments השורה של Send Windows-friendly Attachmentsת ולא נתקלתי בשום בעיה...

עד לפני שנתיים שמעתי על משהו כזה, וזה קורה לרוב מול אנשים שמשתמשים בגרסאות ממש ישנות של Outlook. בשנתיים האחרונות- לא נתקלתי באחד כזה...

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2012-07-16 at 3.11.04 PM.png
    KB 131.1 · צפיות: 6

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אצלי מסומך כך:

מה אתה אומר?

קבצים מצורפים

• Screen shot 2012-07-19 at 1.16.26 PM.jpg
    KB 99.6 · צפיות: 4
  • Screen shot 2012-07-19 at 1.17.05 PM.jpg
    KB 15.5 · צפיות: 6

ShimmyLev

משתמש צעיר
שוב, הבעיה לא קשורה למייל, אלא לצד הפיסי...

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2012-07-19 at 2.24.28 PM.png
    KB 41.1 · צפיות: 5

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה