דרוש מידע כמה זמן בידוד לבני בית של חולה מאומת?

Tzivia770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בעלי עם תסמינים, עשה בדיקה ותגיע תשובה תוך 3 ימים אך נראה שהוא חיובי..
הבנתי שהוא יוכל לצאת מבידוד 10 ימים לאחר תחילת התסמינים, אם לא היו תסמינים ב3 הימים האחרונים.

השאלה מה לגבינו, בני המשפחה, שללא תסמינים ב"ה.
אנחנו בבידוד משפחתי מאז החשש, כולם לא יוצאים.

כמה זמן נצטרך אנחנו להישאר בבידוד אם אין לנו תסמינים? אחריו? מה ההנחיה?

ודבר שני, אני רוצה לעשות בדיקת קורונה לכל המשפחה,
אז אם התוצאה תהיה חיובית ואכן לא יהיו תסמינים בעז"ה, מה אז הדין?

אשמח לתשובות ל2 השאלות

אם כולנו נהיה בבידוד עד סוף סוכות - אין טעם לקנות סוכה.....

רק בעלי יכנס לסוכה של השכנים או משהו..

אתם צריכים בידוד לפי משרד הבריאות 14 יום אחרי שהייתם איתו ביחד כמו כל חולה מאומת אחר
רבנים וכן רופאים אומרים שלא צריך 14 יום ומספיק עשרה ימים זה מה שרובם עושים אין עניין להיכנס סתם לשבועיים ואם אתם חולים אז זה עשרה ימים ממתי שיש תסמינים או ממתי שעושים את הבדיקה (מזמן שודאי היו כבר חולים)
רפואה שלמה

חנהלי

משתמש פעיל
אתם צריכים בידוד לפי משרד הבריאות 14 יום אחרי שהייתם איתו ביחד כמו כל חולה מאומת אחר
רבנים וכן רופאים אומרים שלא צריך 14 יום ומספיק עשרה ימים זה מה שרובם עושים אין עניין להיכנס סתם לשבועיים ואם אתם חולים אז זה עשרה ימים ממתי שיש תסמינים או ממתי שעושים את הבדיקה (מזמן שודאי היו כבר חולים)
רפואה שלמה
בדיוק.
ההנחיה לבני הבית היא 14 יום נוספים מעבר ל 10 ימים שהייתם בבידוד יחד עם החולה. מחשש שנדבקתם ביום האחרון שלו.
זה הנחיה די הזויה. 24 יום בבידוד.
לא חושבת שמישו אכן נוהג ככה.
ההיגיון אומר שאם לא נדבקתם ב 10 ימים של החולה בעז"ה לא תדבקו.

אם תצאו חיובים,אז 10 ימים מאז הבדיקה.

בדיוק.
ההנחיה לבני הבית היא 14 יום נוספים מעבר ל 10 ימים שהייתם בבידוד יחד עם החולה. מחשש שנדבקתם ביום האחרון שלו.

כמובן שזה 10 ימים רק אם אתם מקפידים ושומרים כי אם לא אז מה הועלתם

yudb

משתמש סופר מקצוען
בדיוק.

ההגיון.
מכירה שתי מקרים - במציאות,
אחרי 10 ימים פתחו תסמינים ונמצאו חיוביים.
אז נא לא לזלזל וללכת לפי ההגיון....

Tehila B

משתמש פעיל
ההגיון.
מכירה שתי מקרים - במציאות,
אחרי 10 ימים פתחו תסמינים ונמצאו חיוביים.
אז נא לא לזלזל וללכת לפי ההגיון....
אוקיי, אז אפשר אפילו שבועיים כמו כל בידוד, לא 10 ימים.
אבל זה הזוי להיות בנוסף לזמן החופף לחולה עוד 14 ימים.
עכשיו בעלי מסיים, יצא חיובי, אמור לצאת מהבידוד בימים הקרובים, אני והילדים שליליים, לא חושבת שנפתח תסמינים אחרי שבועיים משהיה עם חולה קורונה עם אפס הפרדה או ריחוק בבית.
כמובן שאם יגידו לי אחרת - זה מה שנעשה, אבל נשמע אבסורד.

yudb

משתמש סופר מקצוען
אוקיי, אז אפשר אפילו שבועיים כמו כל בידוד, לא 10 ימים.
אבל זה הזוי להיות בנוסף לזמן החופף לחולה עוד 14 ימים.
עכשיו בעלי מסיים, יצא חיובי, אמור לצאת מהבידוד בימים הקרובים, אני והילדים שליליים, לא חושבת שנפתח תסמינים אחרי שבועיים משהיה עם חולה קורונה עם אפס הפרדה או ריחוק בבית.
כמובן שאם יגידו לי אחרת - זה מה שנעשה, אבל נשמע אבסורד.
זה מה שקרה אצל מי שאני מכירה.
אפס הפרדה,
כולל שתייה מאותה כוס.....

.....

משתמש מקצוען
ישנם אנשים שנמצאים בבידוד ועושים בדיקת קורונה אחרי 5 ימים ויוצאים שלילי וביום ה-12 מתחיל להם תסמינים. עושים בדיקה ויוצאים חיוביים

ריקי שחור

משתמש מקצוען
היום קיבלנו הוראה מרופאת משפחה (והיא דווקא מהמחמירים בקורונה...) שבני בית של חולה, שהיו איתו במשך הזמן שהיה חולה, לא צריכים בידוד נוסף מעבר ל-14 יום הראשונים, משום שאם לא נדבקו בהתחלה, אין היגיון לומר שיידבקו בהמשך.

לילי 1

משתמש מקצוען
הבנתי שהוא יוכל לצאת מבידוד 10 ימים לאחר תחילת התסמינים, אם לא היו תסמינים ב3 הימים האחרונים
תבדקו את ההנחיות, שלוש עשרה יום מאז תחילת התסמינים (או במקרים מסוימים עשר ימים מיום ביצוע הבדיקה)

בראשית-2

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
הבנתי שמומלץ לא להשמש באותם שרותים
מה מבחינת מקלחת משותפת?
לא מדובר בדבר בעיתי?
הלא הנגיף עובר במגע ובמים?
אשמח שתגיבו על סמך מידע נכון ולא ע"ס הערות
תודה

yudb

משתמש סופר מקצוען
היום קיבלנו הוראה מרופאת משפחה (והיא דווקא מהמחמירים בקורונה...) שבני בית של חולה, שהיו איתו במשך הזמן שהיה חולה, לא צריכים בידוד נוסף מעבר ל-14 יום הראשונים, משום שאם לא נדבקו בהתחלה, אין היגיון לומר שיידבקו בהמשך.
מוזר.
מקווה לא להיות בקרבתכם בשבועיים שתצאו :mad:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אפשר פירוט?
אם הילד שלי חולה ומסיים בידוד עוד יומיים נניח .. אני מסיים בידוד 4 ימים אחריו?

חחח

משתמש סופר מקצוען
רופאה לא אחראית בעליל!!!
הבת שלי פתחה תסמינים יומיים אחרי שאני כבר הייתי בחוץ. (ז"א, אני הייתי 13 ימים בבידוד והיא פיתחה תסמינים ביום ה15 לתחילת התסמינים)
כנ"ל מכירה עוד כמה מקרים כאלה.
זה לא אחראי להסתמך שאם לא נדבקו ב14 ימים הראשונים אז גם לא ידבקו הלאה.

חחח

משתמש סופר מקצוען
הבנתי שהוא יוכל לצאת מבידוד 10 ימים לאחר תחילת התסמינים, אם לא היו תסמינים ב3 הימים האחרונים.

השאלה מה לגבינו, בני המשפחה, שללא תסמינים ב"ה.
אנחנו בבידוד משפחתי מאז החשש, כולם לא יוצאים.

כמה זמן נצטרך אנחנו להישאר בבידוד אם אין לנו תסמינים? אחריו? מה ההנחיה?

ודבר שני, אני רוצה לעשות בדיקת קורונה לכל המשפחה,
אז אם התוצאה תהיה חיובית ואכן לא יהיו תסמינים בעז"ה, מה אז הדין?

אשמח לתשובות ל2 השאלות

אם כולנו נהיה בבידוד עד סוף סוכות - אין טעם לקנות סוכה.....

רק בעלי יכנס לסוכה של השכנים או משהו..
בעלך משוחרר כעבור 13 יום.
בעלי תסמינים המינימום של הבידוד שהם נדרשים זה 13 יום שמותכם לפחות 3 ימים ללא תסמינים כלל.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חולה עם תסמינים 13 יום.
שאר בני הבית - 14 יום מהמגע האחרון.

לכן - תבודדו את החולה, ואפשר להכין לו קפסולה בסלון \ מטבח \ סוכה.

וכך ימנע האבסורד.

ולכל בעלי ההגיון - חז"ל כבר הגדירו בענייני טריפות (וסכנות הגוף) "חותכה מכאן וחיה חותכה מכאן ומתה.
פי' אם חותכים את רגל הבהמה מתחת לברך - הרי זו טריפה.
ואם חותכים מעל הברך - הבהמה כשירה.

ומשום מה תוס' לא מקשים שם "איפה ההגיון" "ומה עם האבסורד הזה"

חנהלי

משתמש פעיל
רופאה לא אחראית בעליל!!!
הבת שלי פתחה תסמינים יומיים אחרי שאני כבר הייתי בחוץ. (ז"א, אני הייתי 13 ימים בבידוד והיא פיתחה תסמינים ביום ה15 לתחילת התסמינים)
כנ"ל מכירה עוד כמה מקרים כאלה.
זה לא אחראי להסתמך שאם לא נדבקו ב14 ימים הראשונים אז גם לא ידבקו הלאה.
בד"כ פיתוח תסמינים מתרחש לאחר 5 ימים מאז שנדבקים (מכירים מישו שפיתח לפני? נניח עשה בדיקה ויצא שלילי ופיתח תסמינים מיד למחרת הבדיקה או ביום ה 2/3/4 לבדיקה?).
כלומר שאצלך לכאורה נדבקו ביום ה 10 שלך, ולאחר 5 ימים- ביום ה 15 שלך פיתחו תסמינים.
גם מכאן אי אפשר עדיין להסיק שלאחר 10 ימים מיום פיתוח התסמינים עדיין מדבקים.
וכך גם מיתר הדוגמאות שהובאו לעיל.

ראיה נוספת, חולה שלא יודע מתי בדיוק החלו אצלו התסמינים,יכול לצאת אחר 10 ימים מאז שיצאה לו בדיקה חיובית. למה לא יכיניסו אותו ל 14 יום? מה שבטוח בטוח?
כי מסתבר לומר שאחרי 10 ימים מאז שיודעים שחלה כבר לא ידבק.

דבר נוסף, אדם שפיתח תסמינים ויודע שכבר נדבק כמה ימים קודם (אכל עם מישו במסעדה,יום למחרת החבר הודיע לו שהוא עם תסמינים ולכן שתיהם נכנסו מיד לבידוד. בפועל התסמינים של השני הגיעו כמה ימים אחרי)- אז וודאי יקשיב להוראות ויהיה 13 יום רק מאז שפיתח תסמינים ולא יספור לפני, אך לעצמו יודע מתי עברו לו 14 יום מאז שנדבק ולכן לא ידבק מעבר ל 14 ימים אלו.

אשמח לשמוע דיעות שונות אם יש למה שכתבתי.

אכן מעניין אותי אם יש מקרים שמשה פיתח תסמינים לאחר 19 יום של בידוד של דוד שהיה חשוף לחולה מאומת. (למה 19? כי ייתכן שמשה נדבק ביום ה 14 של דוד ורק ביום ה 19 פיתח תסמינים, לאחר 5 ימים. זה אכן ראינו. שואלת על מקרה מעבר לזה, שחולה הדביק ביום ה 15 שלו.)

או שמישו פיתח תסמינים לאחר 18 יום של בידוד של מישו שפיתח תסמינים (למה 18? כי ייתכן שמשה נדבק ביום ה 13 של דוד ורק ביום ה 18 פיתח תסמינים, לאחר 5 ימים. זה אכן ראינו. שואלת על מקרה מעבר לזה, שחולה הדביק ביום ה 14 שלו.)

חנהלי

משתמש פעיל
בד"כ פיתוח תסמינים מתרחש לאחר 5 ימים מאז שנדבקים (מכירים מישו שפיתח לפני? נניח עשה בדיקה ויצא שלילי ופיתח תסמינים מיד למחרת הבדיקה או ביום ה 2/3/4 לבדיקה?).
כלומר שאצלך לכאורה נדבקו ביום ה 10 שלך, ולאחר 5 ימים- ביום ה 15 שלך פיתחו תסמינים.
גם מכאן אי אפשר עדיין להסיק שלאחר 10 ימים מיום פיתוח התסמינים עדיין מדבקים.
וכך גם מיתר הדוגמאות שהובאו לעיל.

ראיה נוספת, חולה שלא יודע מתי בדיוק החלו אצלו התסמינים,יכול לצאת אחר 10 ימים מאז שיצאה לו בדיקה חיובית. למה לא יכיניסו אותו ל 14 יום? מה שבטוח בטוח?
כי מסתבר לומר שאחרי 10 ימים מאז שיודעים שחלה כבר לא ידבק.

דבר נוסף, אדם שפיתח תסמינים ויודע שכבר נדבק כמה ימים קודם (אכל עם מישו במסעדה,יום למחרת החבר הודיע לו שהוא עם תסמינים ולכן שתיהם נכנסו מיד לבידוד. בפועל התסמינים של השני הגיעו כמה ימים אחרי)- אז וודאי יקשיב להוראות ויהיה 13 יום רק מאז שפיתח תסמינים ולא יספור לפני, אך לעצמו יודע מתי עברו לו 14 יום מאז שנדבק ולכן לא ידבק מעבר ל 14 ימים אלו.

אשמח לשמוע דיעות שונות אם יש למה שכתבתי.

אכן מעניין אותי אם יש מקרים שמשה פיתח תסמינים לאחר 19 יום של בידוד של דוד שהיה חשוף לחולה מאומת. (למה 19? כי ייתכן שמשה נדבק ביום ה 14 של דוד ורק ביום ה 19 פיתח תסמינים, לאחר 5 ימים. זה אכן ראינו. שואלת על מקרה מעבר לזה, שחולה הדביק ביום ה 15 שלו.)

או שמישו פיתח תסמינים לאחר 18 יום של בידוד של מישו שפיתח תסמינים (למה 18? כי ייתכן שמשה נדבק ביום ה 13 של דוד ורק ביום ה 18 פיתח תסמינים, לאחר 5 ימים. זה אכן ראינו. שואלת על מקרה מעבר לזה, שחולה הדביק ביום ה 14 שלו.)
@חחח
@.....
@yudb

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה