כמה דמי תיווך אם לא סוכם מראש?

אנציקלופדיה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לאחר בירור הלכתי כמובן.

אם הוא סתם אברך כולל שמנסה לרכוב על דירה של איזה דוד מחו"ל, או שכן שבדיוק שמע על הדירה הריקה - תנסו לשלם לו כמה שפחות.
לא מגיע לו כלום.
אם זה מתווך מקצועי, תשלמו לו, מגיע לו כל שקל, וגם יכול לתת לכם ערך ותועלת. מדגיש: רק אם הוא באמת מקצוען ונטל חלק פעיל בעסקה. מגיע לו וגם יכול לעזור אח"כ בהמשך אם יש צורך.
ואם זה עסקה להשקעה - תשלמו לו בנדיבות, הייתי מוסיף לו אפ' מעט יותר. זה ישתלם לכם כל שקל. את המציאה הבאה שלו, הוא ירוץ מיד אליכם, וגם ינסה למקסם לכם את הרווח.

מאיפה ההכללה הזאת???, מה החוסר פירגון???
מה לא יכול להיות אברך כולל שמנסה לתווך- ועובד ע"כ קשה, ומשכנע....... ומגיע לו שכר טירחה מלא???
מי אמר שרק מתווך עם תעודה = מגיע לו כל שקל??

בנאדם שמגיע לדירה דרך מתווך- ובפועל ממש לא אמור לשנות לו אם הוא עם רשיון או בלי- כי בלעדיו לא היה מגיע לדירה - צריך לשלם לו כפי המקובל שזה בד"כ 2% מהקונה.

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מאיפה ההכללה הזאת???, מה החוסר פירגון???
מה לא יכול להיות אברך כולל שמנסה לתווך- ועובד ע"כ קשה, ומשכנע....... ומגיע לו שכר טירחה מלא???
מי אמר שרק מתווך עם תעודה = מגיע לו כל שקל??

בנאדם שמגיע לדירה דרך מתווך- ובפועל ממש לא אמור לשנות לו אם הוא עם רישיון או בלי- כי בלעדיו לא היה מגיע לדירה - צריך לשלם לו כפי המקובל שזה בד"כ 2% מהקונה.
ראשית אדגיש: לא אמרתי לא לשלם - זה שאלה לדיין או מו"צ מובהק, אמרתי 'לא מגיע לו' ואיני חוזר בי.
אני מפרגן לכל אחד ואחד יותר מכל המגיבים כאן, אתם לא פרגנתם אפילו לעצה טובה שלי [שאמורה להיטיב עמכם], מיד נתפסתם על הבעיות שאולי יש בניסוח.
לעצם העניין -
א. נא לא להיתפס על הנקודה של רישיון תיווך, ממש לא זה העניין לא הזכרתי זאת אפ' ברמז.
(* למרות שבדר"כ בעל רישיון יהיה מקצועי יותר.)
התכוונתי 'התנהגות מקצועית' כפשוטה. אם הוא יודע לנהל משא ומתן לטובת הלקוח (או שניהם), לקדם עסקה שנתקעת או עוד הרבה פרמטרים שיש בעסקת נדל"ן סטנדרטית, אם יש בעיות ברישום או בהתנהלות מוכר-קונה או עו"ד שסוחב זמן וצריך לדעת להתנהל מולו ועוד ועוד.

ב. אברך כולל שמנסה להרוויח את לחמו מתיווך זה ראוי ורצוי, אני הקטן גם התחלתי כך.
אבל מה לעשות ופעמים רבות מתווכים אלו, באים מראים לך את הדירה ולא עושים כלום מעבר לזה.
[-'לא זוכר בדיוק את המחיר בערך 1,200,000 ש"ח או משהו כזה, בעצם הוא אמר משהו שיש בעיה להוציא המשכנתא' או 'קח מס' טלפון זה הבעל הבית, סגור איתו'].
ולא תמיד בזמן שלך נוח ['מיד כשאני גומר את הכולל אני מגיע', אבל אני רוצה לראות את הדירה באור יום] כאילו ואתה לא משלם לו אז בבקשה שייתן שירות מלא.
(דן לכף זכות, הם פשוט לא מבינים מספיק מה הם עושים ומה נצרך לעשות.).
תשאלו את אלו שזכו לרכוש דירה אצל הצדיקים האלו ומרגישים שהם בעצם תמכין דאורייתא.

מניסיון מר מהשטח, לרוב מתווכים אלו רק מזיקים לא רק שלא מועילים.

ואח"כ מצפים שהמתווכים יתנו שירות טוב יותר, אם הציבור עצמו מספיק לו שירותי הבינהסדרים האלו.
למה להתמקצע אם בסוף בדיוק דירות טובות החבר מהכולל מתווך ואילו הדירות הדפוקות ששוכבות בשוק הרבה זמן נתקעים אצלנו - המתווכים, אחרי שהאחיין המסור התייאש מלתווך זאת מחוסר הצלחה??

בכל אופן אתם נסחפים, כל מה שהתכוונתי לומר הוא: שמשתלם לשלם למתווך שהביא לך עסקה טובה. ויש כאלה שראוי שישתפרו.

ומי שרוצה להיתפס לזוטות של ניסוח כזה או אחר, בעייתו, הוא לא יתקדם שימשיך עם הביקורת שלו.
אני בכל אופן, ממשיך קדימה.
מאחל הצלחה לכולם (גם לביקורתיים, בעייתם לא בעייתי!)

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
שמעתי מדיין שצריך לשלם תיווך למי שגרם לסגירת העיסקה למרות שעפ חוק של 'ערכאות' אין חיוב בלי חתימה על טופס+רישיון תיווך בתוקף,
אבל אפשר וצריך לדרוש מהמתווך שירות, גםאם הוא אברך, וגם אם מתווך אמיתי, הוא צריך לתת שירות מלא, ואם לא- אפשר להתייעץ עם רב כמה לקזז,
בהצלחה והעיקר תעשו עיסקאות טובות [בדרך כלל נמצאות אצל המתווכים]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה