כמה דמי תיווך אם לא סוכם מראש?

שיר פורום

משתמש פעיל
שלום,

כמה מקובל לשלם על דמי תווך בקניית דירה בציבור החרדי?
וכן אם לא סוכם מראש כמה ישולם האם משנה?

תודה מראש

שיר פורום

משתמש פעיל
מדובר במתווך מורשה פרטי.
אם לא סוכם מראש האם הסכום לתשלום ניתן לדיון ?

נערך לאחרונה ב:

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
ידעתם שהוא מתווך?

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
על פי חוק יש כמה דרישות שהמתווך צריך לעמוד בהם, במקרה זה אני מבין שהוא לא החתים קודם אזי אין לו שום זכות חוקית להוציא ממכם שקל.
זה החוק. השאלה מה ההלכה אומרת, וזאת יש לברר עם דיין הבקי בשוק הנדל"ן.

נערך לאחרונה ב:

שיר פורום

משתמש פעיל
על פי חוק יש כמה דרישות שהמתווך צריך לעבוד בהם, במקרה זה אני מבין שהוא לא החתים קודם אזי אין לו שום זכות חוקית להוציא ממכם שקל.
זה החוק. השאלה מה ההלכה אומרת, וזאת יש לברר עם דיין הבקי בשוק הנדל"ן.

אין עניין לא לשלם. מגיע לו שכר טרחה.
השאלה כמה במקרה שלא סוכם מראש.

klik's

משתמש מקצוען
לי ידוע שלוקחים 1% (בכל אופן כשאנחנו השתמשנו בשירותי תיווך)
אבל בכל אופן,
איך מתווך מורשה לא החתים על סכום או לפחות יידע
מוזר מאוד

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לאחר בירור הלכתי כמובן.

אם הוא סתם אברך כולל שמנסה לרכוב על דירה של איזה דוד מחו"ל, או שכן שבדיוק שמע על הדירה הריקה - תנסו לשלם לו כמה שפחות.
לא מגיע לו כלום.
אם זה מתווך מקצועי, תשלמו לו, מגיע לו כל שקל, וגם יכול לתת לכם ערך ותועלת. מדגיש: רק אם הוא באמת מקצוען ונטל חלק פעיל בעסקה. מגיע לו וגם יכול לעזור אח"כ בהמשך אם יש צורך.
ואם זה עסקה להשקעה - תשלמו לו בנדיבות, הייתי מוסיף לו אפ' מעט יותר. זה ישתלם לכם כל שקל. את המציאה הבאה שלו, הוא ירוץ מיד אליכם, וגם ינסה למקסם לכם את הרווח.

יצחק!

משתמש מקצוען
לאחר בירור הלכתי כמובן.

אם הוא סתם אברך כולל שמנסה לרכוב על דירה של איזה דוד מחו"ל, או שכן שבדיוק שמע על הדירה הריקה - תנסו לשלם לו כמה שפחות.
לא מגיע לו כלום.
אם זה מתווך מקצועי, תשלמו לו, מגיע לו כל שקל, וגם יכול לתת לכם ערך ותועלת. מדגיש: רק אם הוא באמת מקצוען ונטל חלק פעיל בעסקה. מגיע לו וגם יכול לעזור אח"כ בהמשך אם יש צורך.
ואם זה עסקה להשקעה - תשלמו לו בנדיבות, הייתי מוסיף לו אפ' מעט יותר. זה ישתלם לכם כל שקל. את המציאה הבאה שלו, הוא ירוץ מיד אליכם, וגם ינסה למקסם לכם את הרווח.
יש מתוכים שניתן ממש להתעשר מהם
ויש יותר הרבה שניתן להתרושש מהם (גם עם רישיון)
התפקיד של לקוח לזהות וזה לא פשוט בכלל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה