מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

shiralove

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אז אני חוששת שאת סוכנת פנסיונית, שבאה להגן על שמה,

אף אחד לא יצליח לשכנע אותי, שסוכן פנסיוני עובד לטובת הלקוח, [הוא ממליץ למקום ואיך שיהיה לו את העמלה הכי גדולה] ייתכן שיש כמה סוכנים ישרים, אבל אני כבר נתקלתי בדרכי בכמה, משום מה, אף אחד לא היה ישר, [בלשון המעטה]
והראיה, שהרבה סוכנים, [אם לא כל הסוכנים] לא מסכימים לצרף לקוחות לשום פנסיה נבחרת,
כמובן שיש להם תירוצים מתירוצים שונים.
אבל רוב ככל היועצים הפנסיונים הבלתי תלויים, והכלכלנים, דווקא ממליצים עליהם.

אני בכלל לא סוכנת פנסיונית ולא קשורה לעולם הביטוח משום כיוון אני גרפיקאית שבמקרה נקלעה לאשכול הזה ואני התייעצתי עם סוכן ביטוח של מגדל שפתח לי את העינים והסביר לי מלא דברים שלא הבנתי בעולם הסבוך הזה של הפנסיה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@מקצועי בלבד אשמח לשמוע את דעתך.
במסגרת ההתמקחות שלי על הפנסיה, כתבתי להם את דמי הניהול המקובלים באלטשולר.
וקבלתי תשובה כזו:
אבל אלטשולר שחם זה בית השקעות ולא חברת ביטוח
הם מתמחים עם כספים בהשקעות אבל הם לא מתעסקים בתביעות

מה המשמעות של זה כשמדובר בקרן פנסיה? אני לא מבינה מה ההבדל בין בית השקעות לחברת ביטוח. ומה היתרונות שיש לחברת ביטוח על פני בית השקעות.

(אגב לגבי דמי ניהול הגבוהים שכתבתי בעבר היה לי טעות. זו היתה קרן פנסיה לא פיעלה שאין עליה הפקדות, לכן זה לא רלונטי הדמי ניהול הגבוהים של ההפקדה, אבל בכל מקרה כרגע אני רוצה לאחד את הפנסיות לזו שאמצא כטובה ביותר)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה המשמעות של זה כשמדובר בקרן פנסיה? אני לא מבינה מה ההבדל בין בית השקעות לחברת ביטוח.
ההבדל הוא, שבית השקעות כשמו כן הוא,
מקום להשקעת כספים,
וחברת ביטוח, עושה ביטוחים, [רכב דירה, חיים, בריאות, ועוד ועוד]
ומה היתרונות שיש לחברת ביטוח על פני בית השקעות.
אין שום יתרון!!!!!!
בקרן פנסיה, יש גם חלק השקעתי, [ולכן מתאים לבית השקעות] וגם חלק ביטוחי, [ולכן מתאים לחברת ביטוח] אבל למעשה זה לא משנה, המוצר הוא אותו מוצר בשניהם.
ובקיצור, תשובה שנועדה לאנשים שלא מבינים בתחום.

חני94

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה על האשכול והעזרה.
שאלה לי -
הפרשת פנסיה עבור עצמאי מתחלקת ל-2
עד סכום מסוים אחוז מההכנסה, וממנו והלאה אחוז אחר.
אך ברישום באתר של אלטשולר שחם נראה שיש אחוזי מינימום להפרשה,
ואני רואה שכך גם כתבתם כאן.
והם בעצם גבוהים מאחוזי המינימום הנדרשים להפרשה עבור עצמאי.
אז איך זה מסתדר?
תודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה רבה על האשכול והעזרה.
שאלה לי -
הפרשת פנסיה עבור עצמאי מתחלקת ל-2
עד סכום מסוים אחוז מההכנסה, וממנו והלאה אחוז אחר.
אך ברישום באתר של אלטשולר שחם נראה שיש אחוזי מינימום להפרשה,
ואני רואה שכך גם כתבתם כאן.
והם בעצם גבוהים מאחוזי המינימום הנדרשים להפרשה עבור עצמאי.
אז איך זה מסתדר?
תודה
באלטשולר ולכאורה גם בשאר החברות, ניתן לעשות לפי האחוזים שהם מציעים, [שזה יותר מומלץ, כדי שגם תקבלו קצבה ראויה]
אבל ניתן גם לבחור אחוזים אחרים, ונראה לי שאפשר גם לפי סכום מסוים,
כך שאת החישוב שלך כמה את רוצה להפריש, או כמה את חייבת להפריש, את עושה לבד. ובוחרת שם לפי האחוז שזה יוצא, או לפי סכום מסוים.
בהצלחה

MIC.MIS

סטודיו GlowUp בניית אתרי חנויות בהנהלת מיכל מישאלי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הי אני שכירה ועצמאית
צריכה לפתוח לעצמי פנסיה חובה לעצמאי
המעסיק מפריש למנורה.

כדאי גם להפריש למנורה?
איזו חברה לוקח דמי ניהול ופרישה הכי משתלמים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כדאי גם להפריש למנורה?
איזו חברה לוקח דמי ניהול ופרישה הכי משתלמים?
תקראי פה
https://www.prog.co.il/threads/כל-מה-שרציתם-לדעת-או-לשאול-על-הפנסיה-שלכם.500871/#post-7099215
ולגבי הפרישה, כל החברות אותו דבר.
ואין שום עניין שכל הכסף יהיה בקרן פנסיה אחת, כל עוד שניהם פעילות, ומפקידים אליהם כסף כל חודש.

רחל יונגרייז

משתמש רשום
וודאי,
הר הביטוח - סרטון הסבר: חיפוש על שמי
כיצד לחפש ביטוחים ופנסיות על שמי באתר "הר הביטוח" של רשות שקו ההון.

לא מדויק,
בהר הביטוח את יכולה לצפות בביטוחים פעילים,
בהר הכסף את יכולה לראות את כל הקופות בהם יש חסכונות מוקפאים ואת כל ביטוחי החיים הפעילים.

רחל יונגרייז

משתמש רשום
באלטשולר ולכאורה גם בשאר החברות, ניתן לעשות לפי האחוזים שהם מציעים, [שזה יותר מומלץ, כדי שגם תקבלו קצבה ראויה]
אבל ניתן גם לבחור אחוזים אחרים, ונראה לי שאפשר גם לפי סכום מסוים,
כך שאת החישוב שלך כמה את רוצה להפריש, או כמה את חייבת להפריש, את עושה לבד. ובוחרת שם לפי האחוז שזה יוצא, או לפי סכום מסוים.
בהצלחה
המשמעות של האחוזים שמופיעים בקרנות הפנסיה היא כלפי הטבות המס ואין להם קשר לחובת ההפרשה לפנסיה על פי מס הכנסה.
אסביר את עצמי:
על פי חוק עצמאי שמכניס 7000 ש"ח בממוצע לחודש אמור להפריש לפנסיה לפחות 482 ש"ח (לפי החישוב שהובא לעיל) במידה והוא יחליט על הפקדה כזו לחודש אבל לא יבחר באחוזי הפרשה בקרן הפנסיה, הקרן תתיחס להפקדה כאילו היא מהווה 16% משכרו ולפי חישוב זה השכר המבוטח שלו יהיה 3012 ש"ח.
המשמעות המידית היא שהכיסוי הביטוחי שלו לנכות ושארים יהיה לפי שכר של 3000

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא מדויק,
בהר הביטוח את יכולה לצפות בביטוחים פעילים,
בהר הכסף את יכולה לראות את כל הקופות בהם יש חסכונות מוקפאים ואת כל ביטוחי החיים הפעילים.
צודקת!!
לא יודעת איך התבלבלתי בין שניהם.

רחל יונגרייז

משתמש רשום
ותגובה אחרונה לגבי הדמ"ן-
אין כמעט הבדל בין דמי הניהול שתשיגו בפתיחת קרן פנסיה באופן עצמאי לדמי ניהול שסוכן ישיג לכם, זה תלוי בעיקר בגובה ההפקדה ובסוג הקרן, אם הקרן היא ברירת מחדל אז דמי הניהול שסוכן יתן לכם ושתקבלו בעצמכם יהיו זהים, אך קרן ברירת מחדל לא בהכרח מומלצת.
כשמדובר בקרנות הפנסיה האחרות שם כמעט בודאות סוכן ישיג לכם דמי ניהול נמוכים ממה שאתם תשיגו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
המשמעות של האחוזים שמופיעים בקרנות הפנסיה היא כלפי הטבות המס ואין להם קשר לחובת ההפרשה לפנסיה על פי מס הכנסה.
אסביר את עצמי:
על פי חוק עצמאי שמכניס 7000 ש"ח בממוצע לחודש אמור להפריש לפנסיה לפחות 482 ש"ח (לפי החישוב שהובא לעיל) במידה והוא יחליט על הפקדה כזו לחודש אבל לא יבחר באחוזי הפרשה בקרן הפנסיה, הקרן תתיחס להפקדה כאילו היא מהווה 16% משכרו ולפי חישוב זה השכר המבוטח שלו יהיה 3012 ש"ח.
המשמעות המידית היא שהכיסוי הביטוחי שלו לנכות ושארים יהיה לפי שכר של 3000
ברור!!
איפה נכתב אחרת?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין כמעט הבדל בין דמי הניהול שתשיגו בפתיחת קרן פנסיה באופן עצמאי לדמי ניהול שסוכן ישיג לכם, זה תלוי בעיקר בגובה ההפקדה ובסוג הקרן, אם הקרן היא ברירת מחדל אז דמי הניהול שסוכן יתן לכם ושתקבלו בעצמכם יהיו זהים, אך קרן ברירת מחדל לא בהכרח מומלצת.
נכון שלא יהיה הבדל כמו שכבר דובר כאן, אבל-
לכאורה, אם יודעים לאיזו קרן רוצים להצטרף. ומהם דמי הניהול, עדיף להצטרף דרך סוכן.
כדי שבמקרה ביטוחי חלילה, יהיה מי שיעזור להתנהל מול הביטוח בחינם.
@אהבת עולם
אני שמחה לראות אותך פה.
ולגופו של עניין, יש מן הצדק בדברייך,
אבל מניסיון שלי, בדר"כ סוכן ביטוח לא כ"כ מתלהב לצרף לקוח/ה לקרן פנסיה נבחרת, [כי הוא צריך להביא משכורת הביתה] וברגע שמגיע אליו מישהו עם כזו בקשה, אז הוא ינסה לשכנע אותו כמעט בכל דרך, לשנות את החלטתו, וגם עם נתונים שגויים, ומי שלא ממש מבין בזה, עלול להתפתות, וכך יוצא שכרו בהפסדו, ולכן המלצתי שעדיף לעשות לבד,
אבל שוב, יש הגיון רב בדברייך!
לא נכתב אחרת, פשוט לא התיחסו לנקודה הזו
יש דברים שהם ברורים.
אי אפשר להפקיד את המינימום, ולקבל את המקסימום.

רחל יונגרייז

משתמש רשום
נכון שלא יהיה הבדל כמו שכבר דובר כאן, אבל-

יש דברים שהם ברורים.
אי אפשר להפקיד את המינימום, ולקבל את המקסימום.
אבל כן אפשר לבחור אחוז הפרשה נמוך ככל האפשר (החוק מאפשר להגדיר אחוז הפרשה מינימלי של 12.5%) ואז הגדרה השכר המבוטח גבוהה יותר

הולי הובי

משתמש פעיל
אשמח לקבל ייעוץ מבעלי מקצוע

מקום עבודה שעבדתי בו במשך עשור במשרה חלקית מאד (2-4 ש"ש) -נסגר
הם הודיעו לי שבאפשרותי לקבל את דמי הפיצויים שהופרשו לי דרך סוכן הביטוח,
אך הסוכן ממליץ להשאיר את הסכום בתוך קופת הפנסיה
מדובר בכ-6000 ש"ח שדי נחוצים לי.

רציתי להבין- האם הסכום משמעותי לקופת הפנסיה בעוד 30 שנה?
האם הוא שווה יותר מסתם חסכון שאני יכולה לחסוך ולשמור לעתיד?

היה כ"כ ברור לי שאני אמורה לקבל סכום פיצויים קטן ונחמד, וההצעה שלא למשוך אותם ממש מבלבלת אותי.

תודה!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
רציתי להבין- האם הסכום משמעותי לקופת הפנסיה בעוד 30 שנה?
האם הוא שווה יותר מסתם חסכון שאני יכולה לחסוך ולשמור לעתיד?
בוודאי.
זה תלוי במסלול שתבחרי בפנסיה. אבל נניח אם תבחרי מסלול סולידי שמרויח בממוצע 5%
(הלכה ) חשבי את זה ריבית לריבית לעוד 30 שנה , נניח בניכוי דמי ניהול של חצי אחוז - 4.5%
שימי במחשבון ריבית דריבית ל30 שנה ותראי כמה זה יוצא.
כנראה שיותר מכל אפיק אחר בו תשקיעי את הכסף .

מה גם , שככל הנראה תשתמשי בסכום הזה, ולא תחסכי אחר במקומו.
ממליצה לעשות חשבון כמה כסף יש לך צבור בפנסיה וכמה יהיה לך בעתיד, והאם זה יספיק (כנראה שלא).

HadassaP

קודקוד. והאתר שלך באויר...
מנוי פרימיום
D I G I T A L
שלום לכולם,
יש לי שאלה חשובה-
מאיזה סכום עצמאי חייב להפריש פנסיה?
כמדומני שב2017 היה חוק שעצמאי שהרוויח פחות מכ5000 ש"ח בחודש לא חייב להפריש פנסיה,
האם זה עדיין תקף? או שהשתנה?

תודה רבה מראש,
הדסה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
שאלה, היתי שכירה והופקדו בעבורי פנסיה בהראל, מנורה ומגדל. התפטרתי ומשכתי פיצויים במגדל ומנורה, חוץ מזה יש לי ביטוח לעסק בהראל והוא חייב להיות בהראל כי רק להם יש ביטוח על המקצוע שלי.
השאלה-אם משכתי פיצויים הפנסיה עוד שם? אייך אני מקבצת אותה למקום אחד והאם כדאי לי להראל ששם בהביטוח העיסקי או שאיין קשר?

• תודה
Reactions: ril
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה