דרוש מידע כל המידע על בגרויות בתיכונים חרדיים. דגש על לקויות למידה.

זיסונת

משתמש מקצוען
אני צריכה כמה שיותר ידע מהשטח על בגרויות בכלל ובגרויות לנערות עם לקות למידה בפרט:
1. ידע בסיסי- באילו מקצועות נבחנים, מתי, מהו החומר הנלמד, איך הוא פרוס לאורך השנים, איפה יש עזרי לימוד, מבחנים משנים קודמות וכד'
2. מה שונה או מיוחד לתיכונים חרדיים? איפה ניתן לראות את דרישות משרד החינוך מתיכון חרדי וכד'
3. 07- מהן ההקלות לבנות ם 07? מה כדאי לתת להן ללמוד? האם יש עזרים מיוחדים? היכן ניתן להשיג אותם?

תודה גדולה!

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אין הבדל בין בגרות ללקויי למידה לבגרות לתלמידה רגילה.

ההבדל הוא בהקלות, והכנה לבגרות, מטעם בית הספר.

07 - בכל המקצועות העיוניים, הן יכולות לקבל מבחן בעל פה, שזה אומר שמורה שמלמדת את המקצוע, והיא לא המורה שהכינה אותה לבגרות, בוחנת אותה בזמן הבחינה, ושולחת ציון למשרד החינוך. ובמקצועות של המיומנויות, שהם מתמטיקה, דקדוק - יש מבחן מותאם, כך שבמתמטיקה, יש פחות שאלה אחת, ובדקדוק, יש מבחן יותר קל.
ולגבי אנגלית, גם יש מבחן בעל פה.

לגבי בחינות לחרדים - תמצאי באתר "הפיקוח על המקצועות העצמאיים".

ואם חסר משהו, תכתבי, אני מידי פעם נכנסת לפרוג, בפרט בתקופה הזאת, ואשתדל לעזור לך ככל ידיעותי.
בהצלחה רבה!

זיסונת

משתמש מקצוען
אין הבדל בין בגרות ללקויי למידה לבגרות לתלמידה רגילה.

ההבדל הוא בהקלות, והכנה לבגרות, מטעם בית הספר.

07 - בכל המקצועות העיוניים, הן יכולות לקבל מבחן בעל פה, שזה אומר שמורה שמלמדת את המקצוע, והיא לא המורה שהכינה אותה לבגרות, בוחנת אותה בזמן הבחינה, ושולחת ציון למשרד החינוך. ובמקצועות של המיומנויות, שהם מתמטיקה, דקדוק - יש מבחן מותאם, כך שבמתמטיקה, יש פחות שאלה אחת, ובדקדוק, יש מבחן יותר קל.
ולגבי אנגלית, גם יש מבחן בעל פה.

לגבי בחינות לחרדים - תמצאי באתר "הפיקוח על המקצועות העצמאיים".

ואם חסר משהו, תכתבי, אני מידי פעם נכנסת לפרוג, בפרט בתקופה הזאת, ואשתדל לעזור לך ככל ידיעותי.
בהצלחה רבה!

תודה!
אני בהחלט אשמח להיעזר בך.

זיסונת

משתמש מקצוען
כמה יחידות צריך בשביל שיקרה שעשו בגרות?
האם יש הרכב חובה למספר המבוקש או כל אחת עושה תמהיל אחר?
אני מבינה שחלק מהציון הוא על סמך הערכות חלופיות. אם כן, הנקודות לציון עובר פוחתות?

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לקבל תעודת בגרות צריך 21 יחידות

וזה פירוט הכי קל:

3 יחידות תנך
5 יחידות יהדות
2 יחידות לשון והבעה
2 יחידות ספרות
2 יחידות הסטוריה
2 יחידות אזרחות
3 יחידות מתמטיקה
3 יחידות אנגלית
סה"כ 22 יחידות, ובחילוני, אפשר פחות, כי אין חובה ליהדות.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ומה פירוש מה מקובל ללמוד עם בנות לקויות?

אם רוצים תעודת בגרות, לומדים את כל היחידות האלו.

ורק מפגרות, לא יכולות להגיע לתעודת בגרות. כל נערה נורמאלית, תהיה חלשה ככל שתהיה, יכולה לעבור בגרות.

חשוב

משתמש פעיל
אני מוסיפה: היא חיבת לעבור במקצוע אחד, תנך או יהדות ב 5יח"ל. אבל היא גם יכולה לעבור אותו בנכשל, כך שלעשות 3 יחידות בתנך ו5 יחידות ביהדות ולהיכשל (זה היקף חומר גדול מאד) ועדין תהיה זכאית לתעודת בגרות

סמינר דוד

משתמש מקצוען
נכון. מותר להכשל במקצוע אחד חוץ מדקדוק (לשון והבעה).

כשמדובר בלקויות למידה, צריך לבדוק מראש, באיזה מקצוע הן הכי לא מתמודדות, ואותו להשאיר לכישלון.

ועוד דבר חשוב, אם יש 2 מקצועות שיש בהם 3 יחידות כל אחת, ומקבלים בהם 150+, מותר להכשל גם בציון נמוך מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה