דרוש מידע כללי ההנחה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
האם יש כללים לנתינת הנחה? בפרט בכאלו שמזמינים כמות גדולה ביחד, האם ההנחה היא יותר גדולה?
האם הנחה סטנדרטית זה אחוז מסויים מהמחיר או שזה סכום כסף קבוע.
ומי שמאוד מתמקח מתי עוצרים אותו ואומרים "פחות מזה לא שווה לי כבר".

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא חושבת שיש לזה כללים קבועים, תלוי במוכר. יש כאלו שיתנו הנחה על כמות, יש כאלה שיתנו הנחה אם התשלום במזומן.
כל אחד כטוב בעיניו.
נתקלתי גם בכאלו שלא הסכימו להוריד שקל (כי גם ככה המחיר זול - טענו, או בגלל כל מיני תירוצים אחרים :()

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ברור שאין בזה כללים.

בדרך כלל מי שקונה כמות גדולה מקבל מחיר טוב יותר.
רוב הכלכלה בנויה על זה (המוצר שקנית בסופר, הסופר קנה מהמפעל במחיר נמוך יותר. כי הם קנו כמות גדולה יותר).

לפעמים זה דווקא הפוך, אם לדוגמה אני נותן שירות, ומישהו בא לקבל שירות מאוד רחב. אני יכול גם לגבות תשלום גבוה יותר (יחסי, כמובן). כי יש לי פלוס שאני יכול לתת שירות רחב מאוד, דבר שהלקוח לא יכול לקבל במקום אחר.

בקיצור, כדי לדעת לתמחר בצורה נכונה צריך ניסיון או לפנות ליעוץ עסקי.
הצלחות!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה