כלי נגינה כלי נגינה שלא קונים ככה סתם בחנות

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
פה ושם יש דיבורים על איזה כינור לקנות, או חליל צד וכדו' ובאות תגובות ועצות מיהודים שרוצים לעזור.
לדעתי, יש דברים שאי אפשר לעשות כך סתם מפורומים ועצות, ויסלחו לי חנויות כלי הנגינה.

למשל, כינור - לפני שמתייעצים עם מישהו מקצועי כמו מורה לנגינה לא קונים. נקודה.( אם באמת אין סבלנות, אפשר לנסות לשאול מחבר או לשכור כלי)
כינור לא עולה 400-700 שקל! תקבלו משהו סיני שבנוי כמו כינור ומשמיע צלילים, אך לא משהו תקין, אפילו ללימוד נגינה.

יש חנויות שמתמחות בכלים מסויימים:
כינור ושאר כלי קשת - קונים אצל בוני כינורות או חנויות שמתמחות רק בכלי קשת (או יד שניה - למי שכבר מנוסה מאד)
כלי נשיפה כמו חליל צד, חצוצרה - גינזבורג/מרום - חנויות שמתמחות בתחום ויש להם ייעוץ מקצועי (אין לי אחוזים אצלם)
עוד?
הצד השווה שבהם - שמי שלא מנוסה בתחום לא יכול להעריך נכון את הכלי מראיה ושמיעה בלבד.

כלים שכן אפשר לקנות בכל חנות:
אורגנים ושאר הקלידים - כי מה שאתה רואה זה בדיוק מה שתקבל, ואם יש פגם יחליפו או יתקנו.
כמו כן כל ציוד ההגברה וכלים חשמליים שונים.
כלים פשוטים כמו חלילית, מפוחית, גיטרה - גם בכלי פשוט יכולים כבר לנגן להנות, כמובן עד רמה מסויימת.
בהנ"ל מספיק לראות, לשמוע ולהבין מה אתה מקבל.
ובכל מקרה תמיד כדאי לא להתבייש ולשאול מורה או חבר מנוסה.

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
פה ושם יש דיבורים על איזה כינור לקנות, או חליל צד וכדו' ובאות תגובות ועצות מיהודים שרוצים לעזור.
לדעתי, יש דברים שאי אפשר לעשות כך סתם מפורומים ועצות, ויסלחו לי חנויות כלי הנגינה.

למשל, כינור - לפני שמתייעצים עם מישהו מקצועי כמו מורה לנגינה לא קונים. נקודה.( אם באמת אין סבלנות, אפשר לנסות לשאול מחבר או לשכור כלי)
כינור לא עולה 400-700 שקל! תקבלו משהו סיני שבנוי כמו כינור ומשמיע צלילים, אך לא משהו תקין, אפילו ללימוד נגינה.

יש חנויות שמתמחות בכלים מסויימים:
כינור ושאר כלי קשת - קונים אצל בוני כינורות או חנויות שמתמחות רק בכלי קשת (או יד שניה - למי שכבר מנוסה מאד)

.
אבל מי שלא יודע איך הוא על כינור ומנסה ורק מתחיל ללמוד ברור שאתה לא מצפה ממנו לקנות מבונה כינורות ב15 אלך שח
כשזה כבר ברור שזה כלי חייך ולא הולכים לעבור לשום כלי אחר וזה באמת רצון להגיע איתו למקסימום היכולות שלך אז... הולכים לבונה כינורות וכו

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל מי שלא יודע איך הוא על כינור ומנסה ורק מתחיל ללמוד ברור שאתה לא מצפה ממנו לקנות מבונה כינורות ב15 אלך שח
כשזה כבר ברור שזה כלי חייך ולא הולכים לעבור לשום כלי אחר וזה באמת רצון להגיע איתו למקסימום היכולות שלך אז... הולכים לבונה כינורות וכו

אז זהו - שלא...
לבונה כינורות יש כלים גם ב1000 ש"ח ופחות. אבל הם תקינים.
הנסיון בקניית כלי סיני זול בסתם חנות כנראה תסתיים באחת מהשתיים
1) יימאס לך לנגן על כינור עד סוף חייך
2) תרצה להתקדם ותלך למורה ואז הוא יגיד לך - דבר ראשון תקנה כינור נורמלי.

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אז זהו - שלא...
לבונה כינורות יש כלים גם ב1000 ש"ח ופחות. אבל הם תקינים.
הנסיון בקניית כלי סיני זול בסתם חנות כנראה תסתיים באחת מהשתיים
1) יימאס לך לנגן על כינור עד סוף חייך
2) תרצה להתקדם ותלך למורה ואז הוא יגיד לך - דבר ראשון תקנה כינור נורמלי.
אני הרבה אחרי השלב הזה אבל זה הדרך שבה הבנתי שאמנם אני כרגע לא סובל את הקול של הכינור שלי אבל אני רוצה באמת לקנות כינור עם קול מדהים שמותאם אישית ובלי שהייתי מנסה על פשוט גם לזה לא הייתי מגיע

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני הרבה אחרי השלב הזה אבל זה הדרך שבה הבנתי שאמנם אני כרגע לא סובל את הקול של הכינור שלי אבל אני רוצה באמת לקנות כינור עם קול מדהים שמותאם אישית ובלי שהייתי מנסה על פשוט גם לזה לא הייתי מגיע

מצד שני - מי שלא למד איך להפיק צליל מכינור (וזה בדרך כלל לוקח שנים) גם לא יהנה מהצליל של סטראדיוואריוס בכמה מליוני דולרים.

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני חושב שהכל תלוי איך המתלמד שומע את הצליל של הכינור, אם הוא נהנה ממנו, והוא די מדוייק, לא אכפת לי אם כל המוזיקאים יברחו לאוגנדה לשמע חריקת מיתריו, העיקר שהוא ייהנה לנגן בו (וכמובן שיהיה מדוייק בסולמות).

חלום צעיר

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כלי נשיפה כמו חליל צד, חצוצרה - גינזבורג/מרום - חנויות שמתמחות בתחום ויש להם ייעוץ מקצועי (אין לי אחוזים אצלם)

בכלי נשיפה אתה צודק מאה אחוז כיוון שזה לא רק הצליל אלא גם ובעיקר ההתנגדות של הכלי והפיה לנגן .
וזה חשוב בפרט למתלמד חדש
למי שמעונין יכול לפנות אלי באישי אני מכיר מקצוען מומחה בכלי נשיפה ברמת גן .
ואין מה להגיד - השירות שם אחרת וגם המחירים אני קניתי שם פעם אחת ומאז לא מפסיק לחזור.

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני חושב שהכל תלוי איך המתלמד שומע את הצליל של הכינור, אם הוא נהנה ממנו, והוא די מדוייק, לא אכפת לי אם כל המוזיקאים יברחו לאוגנדה לשמע חריקת מיתריו, העיקר שהוא ייהנה לנגן בו (וכמובן שיהיה מדוייק בסולמות).
נכון ולא נכון כי אם זה באמת מזעזע וההנאה היחידה של הנגן זה שהוא מצליח לנגן את השיר
אז כשהוא ינגן על כלי עם קול באמת מתוק אז הוא יבין רק אז כמה הנגינה שלו הרבה פחות יפה על הכלי הקודם
וחוץ מזה שכל אחד בסוף יוצא ועושה עם זה משהו במשפחה או חברים או אפילו אירועים ואם זה כלי עם קול לא יפה אז זה מאוד יעצור אותו וחבל

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכון ולא נכון כי אם זה באמת מזעזע וההנאה היחידה של הנגן זה שהוא מצליח לנגן את השיר
אז כשהוא ינגן על כלי עם קול באמת מתוק אז הוא יבין רק אז כמה הנגינה שלו הרבה פחות יפה על הכלי הקודם
וחוץ מזה שכל אחד בסוף יוצא ועושה עם זה משהו במשפחה או חברים או אפילו אירועים ואם זה כלי עם קול לא יפה אז זה מאוד יעצור אותו וחבל
זה מצויין שהוא יבין עד כמה הכלי הקודם היה גרוע, אבל העיקר כאן הוא שהוא יהנה מאימונים ולא יסלוד מהכינור, ואם זה מתקיים, אז לא אכפת לי גם שהוא לא יכול לנגן אצל המשפחה בשלב הזה, הרי כל עוד שהוא לא יודע לנגן בצורה רציפה הוא לא ינגן לאחרים, וכשהוא כבר מגיע לרמה הזאת. נו, אז זה כבר כן הזמן לחשוב על כינור איכותי.

yz

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כלים שכן אפשר לקנות בכל חנות:
אורגנים ושאר הקלידים - כי מה שאתה רואה זה בדיוק מה שתקבל, ואם יש פגם יחליפו או יתקנו.
כמו כן כל ציוד ההגברה וכלים חשמליים שונים.
כלים פשוטים כמו חלילית, מפוחית, גיטרה - גם בכלי פשוט יכולים כבר לנגן להנות, כמובן עד רמה מסויימת.
בהנ"ל מספיק לראות, לשמוע ולהבין מה אתה מקבל.
ובכל מקרה תמיד כדאי לא להתבייש ולשאול מורה או חבר מנוסה.[/QUOTE]

יש לכם טעות לגבי הגיטרה
בדיוק כמו כינור - גיטרה טובה קונים אצל בונה גיטרות ומתייעצים עם מומחה כי גיטרות בחנות ברובן הן סיניות שקשה לנגן עליהן.. והצליל...אוי הצליל.. שלא לדבר על חוסר דיוק וזיופים.
משום מחירה היחסית זול של הגיטרה (ולא לא מתכוונת לגיטרות ב- 250 ש"ח, אלא לעובדה שאפשר להשיג גיטרה מעולה ב - 3000 ש"ח) והניידות שלה היא נתפסת בציבור ככלי זול אך לא כן הדבר - הגיטרה היא כלי מדהים שאפשר להוציא ממנו הרבה יותר ממה שמכירים בליווי פשוט ודורש המון קואורדינציה ועבודה כדי להגיע לביצועים וירטואוזים מרשימים.

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לכם טעות לגבי הגיטרה
בדיוק כמו כינור - גיטרה טובה קונים אצל בונה גיטרות ומתייעצים עם מומחה כי גיטרות בחנות ברובן הן סיניות שקשה לנגן עליהן.. והצליל...אוי הצליל.. שלא לדבר על חוסר דיוק וזיופים.
משום מחירה היחסית זול של הגיטרה (ולא לא מתכוונת לגיטרות ב- 250 ש"ח, אלא לעובדה שאפשר להשיג גיטרה מעולה ב - 3000 ש"ח) והניידות שלה היא נתפסת בציבור ככלי זול אך לא כן הדבר - הגיטרה היא כלי מדהים שאפשר להוציא ממנו הרבה יותר ממה שמכירים בליווי פשוט ודורש המון קואורדינציה ועבודה כדי להגיע לביצועים וירטואוזים מרשימים.

נו טוב, המקצוענים/מנוסים תמיד יהיו יותר בררנים...
אבל כמדומני שגיטרה אפשר לקנות בכלי זמר או חנות אחרת, אם היא של פירמה ידועה. מה שתשמע זה מה שתקבל, וגם המוכרים יכולים פחות או יותר לסווג ולהמליץ.
תוכל לקבל גיטרה מעולה גם ב-1200 ש"ח. כזו שאפשר לנגן ולהנות ממנה שנים רבות, עד שתהיה מקצוען.
בכינור וחליל - צריך חנות מתמחה.

(דוגמה - הלכתי עם הכינור שלי לחנות שמתמחה בהגברה/גיטרות/קלידים ויש בה גם כינורות ועוד.
חיפשתי סוג של מגבר וההמשך לא רלוונטי.
בכל אופן - קראו שם "למבין" של הכינורות שיעזור לי. הוא לקח את הכינור והקשת לבדוק אותו, מלבד שהוא זייף והפיק צליל גרוע הוא "העליב" את הקשת שלי "קח את המקל מטאטא הזה". אמנם חיצונית היא לא כל כך יפה, אבל אני לא הייתי מחליף אותה כל כך בקלות. הרבה מומחים שבדקו אותה התפעלו מאד - עבודת יד מעץ פרמנבוקו בשווי של 2000$)

נערך לאחרונה ב:

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אני שולחת ללב סטרינוקוסבקי
דיברתי איתו בעבר שלא יתן כלי שיצרום לי כל השיעור ושרק אלחם לכוון אותו
אז ככה הוא אוחז מלאי גם סיני במחיר מ500 שקלים
לא שאני ממליצה עליהם
אבל המשפט שהוא אמר לי חייב ציטוט "אני לא יכול למכור לך כינור שיפיק צליל טוב- המנגן צריך להפיק אותו!!!"
הייתי אצלו בפועל והוא הראה לי כינור שעל פניו היה נראה לי ממוצע ומטה- הצליל שהוא הפיק כאשר ניגן עליו איזה מוצרט קטן- היה מעורר השראה...........
מצד שני - מי שלא למד איך להפיק צליל מכינור (וזה בדרך כלל לוקח שנים) גם לא יהנה מהצליל של סטראדיוואריוס בכמה מליוני דולרים.
!
!
וכינור אצל לב במחיר כ900-1000 שח מה שהוא נותן (סיני אגב) די משביע רצון עבור תלמידים מתחילים.

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל מי שלא יודע איך הוא על כינור ומנסה ורק מתחיל ללמוד ברור שאתה לא מצפה ממנו לקנות מבונה כינורות ב15 אלך שח.
כמדומני שיש טעות קטנה בתפיסה של בונה כינורות.

כשאומרים "בונה כינורות" - בימינו, בארץ - הכוונה בד"כ לעסק של מומחה לכינורות.

הוא גם יודע לבנות כינורות. אבל רוב העיסוק שלו בשיפוץ כינורות, קנייה ומכירה של כינורות.
סוג של חנות שמתמחה בכינורות ושאר כלי קשת. תיקון, שדרוג חלקים, השבחה, מסחר, טרייד אין, מכירה, וקצת ייצור.

וכמו שנאמר בהודעה הקודמת, אם אתה קונה כינור סיני מבונה כינורות, אתה יכול לצפות שהוא יהיה תקין וראוי ללימוד נגינה, המחיר יהיה אולי יותר גבוה מזה שתקנה בחנות (700 ש"ח במקום 300 - לדוגמה)

בנוסף לזה, כינור צריך שיהיה לו "אבא". מישהו שייקח אחריות על תיקון וכו'. כינור הוא כלי מאד עדין, ויחסית צריך פה ושם תיקונים וייחס אישי. לא כמו אורגן שאתה שולח למעבדה.

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל המשפט שהוא אמר לי חייב ציטוט "אני לא יכול למכור לך כינור שיפיק צליל טוב- המנגן צריך להפיק אותו!!!"
!
אני זוכר שהתחלתי אצל מורה חדש, וחשבתי שעכשיו ההזדמנות לקנות כבר כינור חדש שיפיק את הצליל החלומי שדמיינתי לעצמי.
המורה מאד איכזב אותי... הוא לקח את הכינור שלי והפיק ממנו צליל חלומי... אחרי כמה שנים הוא נתן לי "אישור" לקנות חדש.

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אני זוכר שהתחלתי אצל מורה חדש, וחשבתי שעכשיו ההזדמנות לקנות כבר כינור חדש שיפיק את הצליל החלומי שדמיינתי לעצמי.
המורה מאד איכזב אותי... הוא לקח את הכינור שלי והפיק ממנו צליל חלומי... אחרי כמה שנים הוא נתן לי "אישור" לקנות חדש.
:p:mad::D

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון לגמרי.
מה שכן, בעבר הלכתי למורה לכינור עם הכינור ה"יקר" שלי (משהו ב-300 שקל), נתתי לו שינסה להפיק מזה משהו, המקסימום שלו היה משהו שהזכיר כינור עם המון חריקות באמצע. יש כינורות שכנראה עשויים רק לתצוגה, בעיקר האלה במחיר הזולים...

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון לגמרי.
מה שכן, בעבר הלכתי למורה לכינור עם הכינור ה"יקר" שלי (משהו ב-300 שקל), נתתי לו שינסה להפיק מזה משהו, המקסימום שלו היה משהו שהזכיר כינור עם המון חריקות באמצע. יש כינורות שכנראה עשויים רק לתצוגה, בעיקר האלה במחיר הזולים...
אלה הכינורות שהגרפיקאים אוהבים להצמיד להזמנה של שמחת בית השואבה וכו'. לכה מבריקה, נוצצים, בלי שום שריטה...

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכון לגמרי.
טוב אני הבאתי בעבר את הכינור ה"מסכן" 500 ש"ח לכנר מומחה והוא השמיע איתו כזה צליל יפה שבמשך שבוע לא העזתי לגעת בכינור כדי שאני לא יהרוס...

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אלה הכינורות שהגרפיקאים אוהבים להצמיד להזמנה של שמחת בית השואבה וכו'. לכה מבריקה, נוצצים, בלי שום שריטה...
אויששש:)\
אבל הלכה לא אומרת כלום
למה חושבים שאלה עם הצבע הלא אחיד והשריטות הקשות מעידית על איכות....?!
זה סהכ ציפוי
אבל יש בזה, שהסינים פשוט מצפים את זה עד כדי ריח של תעשיה רעילה....

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אויששש:)\
אבל הלכה לא אומרת כלום
למה חושבים שאלה עם הצבע הלא אחיד והשריטות הקשות מעידית על איכות....?!
זה סהכ ציפוי
אבל יש בזה, שהסינים פשוט מצפים את זה עד כדי ריח של תעשיה רעילה....
טוב בדרך כלל בונה כינורות שמשקיע גם שם לקה לא צריך נוצצת אבל... והסינים עושים את זה ברמה כזאת שזה רק הורס את הצליל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה