בשרי ככה הכנתי שבת בשעה וחצי עם 2 סירים//המדריך ל"הצילו!! אין לי זמן להכין שבת!!"

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש את השבועות העמוסים האלה, שאין בהם זמן לנשום.
וככל שסוף השבוע מתקרב העומס מתעצם, וחזרה לעבודה, ואין מוסדות, ואחרי החגים, ובלה בלה בלה.
ולא, לא היה לי זמן להכין שבת. באמת. וגם לא לשטוף סירים אח"כ! זה בעיקר.
לקחתי אתגר היום כהכנה לשבתות החורף המלחיצות, שעה וחצי ושחקתם אותה!!

רק תעכבו אחרי, תפנו לעצמכם 2 דקות לקרוא את הפוסט ועוד שעה וחצי לבצע, ויש לכם שבת מוכנה עם מטבח מסודר.
הנה זה בא:

בסיר א' בישלתי גזרים לפשטידת גזר.
בינתיים- קילפתי וחתכתי לקוביות 10 בצלים.למה? תכף תראו.
בסיר ב' בישלתי ביצים קשות לסלט פטריות בטעם כבד.
יש עוד כמה דקות עד שהגזר רך, לכו לברור אורז.
חתכתי חצילים לפרוסות חצילים בתחמיץ.
קוביות בטטה לסלט בטטה עם תמרים.
הגזר התרכך, יש. עדיין בסיר מרסקת אותו במקל בלנדר ומוסיפה לתוכו את שאר החומרים.
משם מעבירה לתבנית, מצפה בקראסט פיצוחים ויאללה לתנור, שעובד עכשיו על טורבו ויש בתא אחד חצילים בתא השני פשטידה. יא?
שטיפה קלה לסיר ו 20 דקות בישול לאורז.
בינתיים סיר ב סיים ביצים קשות, מטגנת בו 5 מהבצלים החתוכים לסלט פטריות בטעם כבד.
לא לשכוח לערבב מידי פעם.
ב 2 הבצלים הנוספים אני בינתיים מכינה סלט טורקי מעולה עמוס כל טוב. פטרוזיליה, כוסברה , אריסה, מה לא. עסיסי וטעים. טורקי טורקי.
המקל בלנדר עוד בחוץ מהפשטידה, מנצלת אותו ל טחינה, רטבים לסלט חסה וכרוב שיחתכו בשבת (חרדל-דבש לחסה ושמן-חומץ-סוכר חום לכרוב)
אוקיי, יש עוד כמה דקות עד שהאורז מוכן, מכינה עוף באפרסקים (עוף בתבנית, רוטב של מיונז, סוכר חום, סירופ אפרסקים משומרים, מלח, שמן. מצפה בפלחי אפרסקים משומרים. יוצא מעולה. ) בתבנית מצופה ניר כסף, שיחכה למחר במקרר.
עדיין אוחזים?
אז החצילים מוכנים, מכניסים במקומם את הבטטות ומתבלים בינתיים.
האורז גם מוכן.
שטיפה קלה לסיר, ומטגנים בצל לבסיס לוויט פיש. למה בחרתי בו? כי אין זמן השבת לכבד, אז זה פתרון נהדר עבורי לדג שיכול להיות מוגש גם בשבת ביום. הגם שאני אוהבת תמיד להגיש אותו כתוספת לדג בשרני נותר כמו סלמון, היום הוא יהיה הכתר. בכל מקרה תוכלו ללכת גם על דג אחר כלשהו בתנור או על הפלטה.
הבצל כבר הזהיב וזה הזמן לסיים עם הפטריות כבד ולטחון אותו במקל בלנדר שעדיין בחוץ.
נשארו לי אפרסקים מהעוף, החלטתי לטחון אותם עם ריץ לנקטר.
יוגש עם עוגת הבית.
כבר אמרנו שאין זמן להתפנפן.
טוב נשאר לי עוד חצילון מה נעשה איתו? יאללה חציל קלוי. מגישים חם בזיגוג טחינה גולמית וסילאן.

זהו עברה שעה ורבע כבר. לכו לשטוף את 2 הסירים שלכם ולספר לי כמה טעים ומהיר היה להכין את השבת השבוע.
שבת שלום!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דג עם סלטים
עוף עם אורז
זה מה שאתם אוכלים כל השבת?
מה עם שבת בבוקר?
יש מי שמתאים להם בלילה לאכול רק דג עם סלטים ובבוקר סלטים עם חמין ו/או מנה בשרית.
מזכירה שזהו פורום קולינריה ואין מקום לדיוני השקפה בנושא.
איש על מחנהו ועל דגלו ועל תפריטו ומנהגי כולם יסודותם בהררי קודש.

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
יש מי שמתאים להם בלילה לאכול רק דג עם סלטים ובבוקר סלטים עם חמין ו/או מנה בשרית.
מזכירה שזהו פורום קולינריה ואין מקום לדיוני השקפה בנושא.
איש על מחנהו ועל דגלו ועל תפריטו ומנהגי כולם יסודותם בהררי קודש.
לוחושבת שהיא חתרה לענייני השקפה
סקרנות גרידא

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דג עם סלטים
עוף עם אורז
מה עם שבת בבוקר?
כתבתי שבתרתי בוויט פיש כדי שנהנה ממנו גם בשבת בבוקר
טשולנט מעמידים בערב שבת בכמה דקות ופשטידה לצידו נקנה.
וכן, לא אמרתי שזו השבת המושקעת ביותר שהכנתי.
היא בסיסית, בפירוש. ועדיין מהירה וטעימה.

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קוצ
אשמח למתכון
צים 2 בצלים לקוביות קטנטנטת
מוסיפים צרור גדול של כוסברה, צרור גדול של פטרולזיליה ובצל ירוק.
מוסיפים 100 גרם עריסה 200 גרם רסק עגבניות
מתבלים ב 2 לימונים סחוטים, 1/3 כוס שמן, מלח, פלפל וכפית כמון

פורסם בבתוך לפני שנים, חושבת שזה סלט של מרילין איילון

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וככל שסוף השבוע מתקרב העומס מתעצם, וחזרה לעבודה, ואין מוסדות, ואחרי החגים, ובלה בלה בלה.

רק תעכבו אחרי, תפנו לעצמכם 2 דקות לקרוא את הפוסט ועוד שעה וחצי לבצע, ויש לכם שבת מוכנה עם מטבח מסודר.
הנה זה בא:

משם מעבירה לתבנית, מצפה בקראסט פיצוחים ויאללה לתנור, שעובד עכשיו על טורבו ויש בתא אחד חצילים בתא השני פשטידה. יא?
לא לשכוח לערבב מידי פעם.
ב 2 הבצלים הנוספים אני בינתיים מכינה סלט טורקי מעולה עמוס כל טוב. פטרוזיליה, כוסברה , אריסה, מה לא. עסיסי וטעים. טורקי טורקי.
המקל בלנדר עוד בחוץ מהפשטידה, מנצלת אותו ל טחינה, רטבים לסלט חסה וכרוב שיחתכו בשבת (חרדל-דבש לחסה ושמן-חומץ-סוכר חום לכרוב)
אוקיי, יש עוד כמה דקות עד שהאורז מוכן, מכינה עוף באפרסקים (עוף בתבנית, רוטב של מיונז, סוכר חום, סירופ אפרסקים משומרים, מלח, שמן. מצפה בפלחי אפרסקים משומרים. יוצא מעולה. ) בתבנית מצופה ניר כסף, שיחכה למחר במקרר.
עדיין אוחזים?
האורז גם מוכן.
שטיפה קלה לסיר, ומטגנים בצל לבסיס לוויט פיש. למה בחרתי בו? כי אין זמן השבת לכבד, אז זה פתרון נהדר עבורי לדג שיכול להיות מוגש גם בשבת ביום. הגם שאני אוהבת תמיד להגיש אותו כתוספת לדג בשרני נותר כמו סלמון, היום הוא יהיה הכתר. בכל מקרה תוכלו ללכת גם על דג אחר כלשהו בתנור או על הפלטה.
הבצל כבר הזהיב וזה הזמן לסיים עם הפטריות כבד ולטחון אותו במקל בלנדר שעדיין בחוץ.
יוגש עם עוגת הבית.
טוב נשאר לי עוד חצילון מה נעשה איתו? יאללה חציל קלוי. מגישים חם בזיגוג טחינה גולמית וסילאן.

זהו עברה שעה ורבע כבר. לכו לשטוף את 2 הסירים שלכם ולספר לי כמה טעים ומהיר היה להכין את השבת השבוע.
שבת שלום!
זה. נשמע כמו שידור כתבה על משחק כדורגל/סל

netanelb

משתמש צעיר
עריכה תורנית
דג עם סלטים
עוף עם אורז
מה עם שבת בבוקר?

חחח השאילה איזה סלטים...
אם מכינים סלטים מושקעים עם החלות, אפילו הדג הוא רק קינוח...

וחוץ מזה, אל תשכחו שזו בסופו של דבר ארוחת ערב ולא איזה ארוחת בוקר שאוכלים בלי סוף.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
א

הנה זה בא:

לא לשכוח לערבב מידי פעם.
עדיין אוחזים?
האורז גם מוכן.
יוגש עם עוגת הבית.

שבת שלום!
אהבתי את התיאור על אף מה שנראה לי שזה היה לוקח לי יותר זמן, ואני נחשבת מהירה....

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אהבתי את התיאור על אף מה שנראה לי שזה היה לוקח לי יותר זמן, ואני נחשבת מהירה....
זה היה מדוד בשעון, לא חושבת שהיה לוקח יותר זמן כי פשוט הייתי ממוקדת,
וזו היתה מטרת הפוסט :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה