כיול מסך לצבעים נכונים

קודינובר

משתמש צעיר
עימוד ספרים
התחלתי לאחרונה לעבוד עם מסך חדש. משום מה, הצבעים שם נראים לי קצת זרחניים מדי. כלומר, הירוק שם נראה לי קצת נוטה לצהוב וכל מיני צבעים שנראים לי לא מדויקים.

השאלה שלי היא האם קיימת איזו טבלה שמראה צבעים בצירוף השמות של הצבעים כדי שאוכל לפי זה לכוון את הצבעים? לדוגמא, משהו שיש שם משבצת שכתוב עליה שהיא צהובה ואז אני יודע שאני צריך לכוון שהמשבצת הזאת תהיה צהובה.

אני לא מחפש לכוון את המסך לפי הפלט של המדפסת. אלא שאוכל לדעת שאני רואה במסך צבעים נכונים.

תודה!

אמיש

משתמש צעיר
צילום מקצועי
כמובן שאי אפשר לכייל כך את המסך, אבל אם זה מה שאתה רוצה - בתוכנה הקלאסית "צייר" יש טבלת צבעים עם השמות ועם הערכים המספריים בשיטת RGB.

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא ככה מכילים מסך

מניסיון, כיול ע"י חומרה יוצא הכי טוב

אבל אפשר להגיע לתוצאות טובות גם ע"י תוכנה
כדוגמת Adobe Gamma או האשף לכיול מסכים בוינדוס 7

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי שיש גמ"חים למכשירים מכיילים...
וניתן לנסות לכייל לפי לוחות צבע... תנסי לעשות את הצבע המסוים...לדוגמא גוון של צהוב. ותראי מה את רואה... צהוב? ירוק? חרדל? ותתקני בהתאמה...

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י sara100;434871:
שמעתי שיש גמ"חים למכשירים מכיילים...
וניתן לנסות לכייל לפי לוחות צבע... תנסי לעשות את הצבע המסוים...לדוגמא גוון של צהוב. ותראי מה את רואה... צהוב? ירוק? חרדל? ותתקני בהתאמה...

מגניב שיש גמ"ח למכשיר כיול אני אישית הצעתי לחברות שלי בביתר לבוא לכייל להם בתשלום סימלי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה