עזרה כיוון מיתרי קול לווליום הרצוי בפי עולל ויונק

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בננו בן השנה, תינוק חמד של ממש, אבל כמו אצל כולם, צריך להיות קטע אחד שמוציא אותך מדעתך. מדי פעם נהנה הילד לסלסל בגרונו ביללות איומות, נו, ואז מה? ובכן, יש לו יכולות נדירות וברוב כשרון פורצים לו מפיו עשרות דציבלים לכל עבר, ווליום שלא הכרנו מהילדים הקודמים [אני לא שולל שמקור הבעיה הוא בזקנה הטבעית שלנו...].
אני חש לידו כמי שעשרות פטישים נוחתים על ראשו בעצמה, וכל כולי יוצא מדעתי ואז - - -. מסכן הילד, נשמה, מה הוא אשם?!
ניסיתי ללכת על כיוון של אטמי אוזניים, אך מלבד שלא תמיד זה הספיק, עוד יותר מכך, שמעתי רק את הצרחות וכלום לא מעבר לזה, גם מידע חשוב לא הגיע ליעדו.
שאלתי היא האם יש איזו דרך לכוון מחדש את מיתרי הקול של הינוקא, או שמא מדובר במדע בדיוני...
ואי אפשר בלי טיפת רצינות. חברי הפורום מתמחים בחשיבה מחוץ לקופסה, ואין לי ספק שתעזרו לי למצוא פתרון. האמנם?!

יודלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי ימציאו רמקול שמנמיך את הקול...:p

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אולי ימציאו רמקול שמנמיך את הקול...:p
להצמיד איזה מכשיר למוצץ, שיתלבש עליו כמו 'משתיק קול' על אקדח. חשבתי על זה, אך לא הצלחתי לבצע פרקטית...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
דבר ראשון- גם אם הוא בוכה לא להילחץ ולא לצאת מהכלים.
שנית- לבדוק! הוא בוכה? צריך לבדוק למה. רעב? כואבת לו הבטן? הטיטול מלא? אולי יש שערה שמלפפת לו אצבע או כל משהו אחר בולט? עיף? שתה מספיק?
אם הכל תקין- לנסות להצחיק אותו או להסיח את דעתו
יתכן והוא רוצה פינוק - לחבק אותו חזק לנשק, לשיר לו שיר
או לבכות איתו ביחד באותו הטון- לרוב זה משתיק אותו
אם זה גם לא עוזר יש לפנות לרופא שיבדוק.
אם הכל תקין לעבור למאבחן אלרגיות

בעיקרון תינוק/ילד לא בוכה כי מתחשק לו לעצבן מישהו או להנעים לנו במוזיקת רקע
הוא בוכה כי מציק/מפריע/כואב לו משהו או שהוא צריך משהו. ועלינו לבחון מה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הכוונה לצרחות בכי (שאז צריך לטפל בו), או לקריאות קרב שהאינדיאני הצעיר משמיע להנאתו?

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
מדי פעם נהנה הילד לסלסל בגרונו ביללות איומות,
תבדקו מתי ובאיזה עיתוי זה קורה
אחרי אכילת מאכל מסוים?
אולי הוא מפחד ממשהו והוא פוצח בזעקות כשהדבר ממנו הוא מפחד נמצא לידו?
ישנה תופעה של בכי לאחר שקמים משנת אחר הצהריים
משהו בזמן שעת שקיעה. יש לזה סימוכין בפסיכולוגיה, אין לזה הסבר מדעי
מדויק אבל זה דבר מוכר.
הבכי נרגע לאחר כחצי שעה שהילד ממש 'מוציא את נשמתו' במצב כזה כדאי להיות לידו
ולנסות להרגיע אך בשום אופן לא לכעוס או להעניש.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
היתה לי אחיינית כזו, אילו צרחות היא הקימה. היום היא נערונת שקטה ועדינה. הכל עובר חביבי.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בננו בן השנה, תינוק חמד של ממש, אבל כמו אצל כולם, צריך להיות קטע אחד שמוציא אותך מדעתך. מדי פעם נהנה הילד לסלסל בגרונו ביללות איומות, נו, ואז מה? ובכן, יש לו יכולות נדירות וברוב כשרון פורצים לו מפיו עשרות דציבלים לכל עבר, ווליום שלא הכרנו מהילדים הקודמים [אני לא שולל שמקור הבעיה הוא בזקנה הטבעית שלנו...].
אני חש לידו כמי שעשרות פטישים נוחתים על ראשו בעצמה, וכל כולי יוצא מדעתי ואז - - -. מסכן הילד, נשמה, מה הוא אשם?!
ניסיתי ללכת על כיוון של אטמי אוזניים, אך מלבד שלא תמיד זה הספיק, עוד יותר מכך, שמעתי רק את הצרחות וכלום לא מעבר לזה, גם מידע חשוב לא הגיע ליעדו.
שאלתי היא האם יש איזו דרך לכוון מחדש את מיתרי הקול של הינוקא, או שמא מדובר במדע בדיוני...
ואי אפשר בלי טיפת רצינות. חברי הפורום מתמחים בחשיבה מחוץ לקופסה, ואין לי ספק שתעזרו לי למצוא פתרון. האמנם?!

אם זהו לא הילד הראשון שלכם, ולמרות זאת אתם נבהלים מהתרועות. כנראה שהן באמת ברמה לא רגילה.
כדאי לכם לבדוק את האופציות שהעלו כאן.

אופציה נוספת שחשוב לבדוק - האם העולל המהולל סובל מבעיה בטונוס של השרירים.
ושום חיבוק ונידנוד עד נדנוד נשמתכם לא תעזור ולא תרגיע אותו. אלא טיפול ממוקד בבעיה.

הרבה נחת.

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה יכול להיות כלום,
זה הגיוני וקיים, יש ילדים שנהנים לצעוק בקול, במיוחד כשמיתרי הקול שלהם מאפשרים,
אבל מניסיון - מומלץ לבדוק את זה אצל רופא אוזניים יתכן שזה נוזלים באוזניים או בעיה אחרת שניתן לפתור בקלות יחסית, והסיבה שהילד צועק זה בגלל שהוא פשוט לא מספיק שומע את עצמו.
בהצלחה

קרעפט

משתמש מקצוען
כשהוא רגוע נסה לדבר עם הפעוט בטון רגוע ובשפה ברורה ובנעימה

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תודתי לכן נשים צדקניות שבזכותכן נגאלו ישראל מבכיים של תינוקות. אבל לא זה הנושא. אשתי מטפלת יופי בקטע של הבכיות. אני מדבר על הקטע של הווליום. כשהוא כן בוכה [במינון הרצוי לבריאותו...] וגם כשהוא צוהל משמחה, את הכל הוא עושה "בגדול". השאלה היא נטו על עניין הדציבלים.
ההצעה לבדוק את השמיעה, הנה הצעה מעניינת. אולי גם מסביר את לקסיקון ההברות המצומצם שלו. אך למרות זאת, נראה שהשמיעה שלו תקינה +.

שביעית

משתמש מקצוען
תודתי לכן נשים צדקניות שבזכותכן נגאלו ישראל מבכיים של תינוקות. אבל לא זה הנושא. אשתי מטפלת יופי בקטע של הבכיות. אני מדבר על הקטע של הווליום. כשהוא כן בוכה [במינון הרצוי לבריאותו...] וגם כשהוא צוהל משמחה, את הכל הוא עושה "בגדול". השאלה היא נטו על עניין הדציבלים.
ההצעה לבדוק את השמיעה, הנה הצעה מעניינת. אולי גם מסביר את לקסיקון ההברות המצומצם שלו. אך למרות זאת, נראה שהשמיעה שלו תקינה +.

לפי דבריך זה ממש נשמע כמו נוזלים או הפרעה אחרת לשמיעה.

כדאי לקחת לרופא אף אוזן גרון. הוא יכול לבדוק נוזלים, דלקות [גם מוגלה סותמת ולא תמיד מכאיבה...], מבנה אוזן צר/בעייתי וכו'. הוא גם מפנה לבדיקת שמיעה בעת הצורך.
גם רופא ילדים יכול לבדוק נוזלים אבל ברמה שטחית יותר. לרופא א.א.ג. יש ציוד שרואה יותר לעומק.

המלצה אישית - תקבעו מהר תור לרופא א.א.ג. ולבדיקת שמיעה. ברוב הפעמים צריך לחכות הרבהההה זמן עד לרופא ואז הרבההההה זמן עד למכון שמיעה, לכן כדאי לקבוע תור כבר עכשיו ולא לחכות לאחרי הרופא, כך מיד אחרי הרופא יהיה כבר תור מיידי לבדיקה. [עוד נקודה היא שהפניית הרופא פגה אחרי חודשיים בערך, עוד לפני שהתור לבדיקת השמיעה מגיע. ממוצע של שלושה חודשים פלוס...]

אגב, גם אם הרופא לא ישלח מעצמו לבדיקת שמיעה - כדאי לבקש זאת [ובעת בצורך אף לדרוש]. זה מגיע לכם מקופת החולים ואין סיבה שתהיו מודאגים. סתם כך זו בדיקה שכדאי לעשות מדי פעם לילדים, יחד עם בדיקת ראיה. גם אם הכל נראה תקין...

עוד נקודה. לקסיקון מצומצם הוא אחד הסימנים הבולטים ביותר של הפרעה שמיעתית. גם אם נראה שהוא שומע מצוין - לפעמים זה רק נראה לנו.[כל פעם שהעלו בפני את האפשרות שאולי הבן שלי לא שומע טוב - נופפתי בעובדה שאם הוא ישמע מפתח מסתובב בדלת או רישרוש של ממתק - הוא ירוץ מקצה הבית... אבל רק בבדיקת השמיעה נוכחתי לראות שיש רמות שמיעה שאכן קשה לו איתם. בבדיקה אכן התברר שהמסכן מסתובב עם 2 ברכות באוזניים.... זה הפריע מאוד גם להתפתחות השפה.. לכן כדאי להזדרז ולא לזלזל]

נערך לאחרונה ב:

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ניסיתי ללכת על כיוון של אטמי אוזניים, אך מלבד שלא תמיד זה הספיק
אשתי מטפלת יופי בקטע של הבכיות.
החוצפה של הגברים!....
כשבעלי קנה אחרי שילדתי אטמי אוזניים לעצמו ללילה הוא קיבל על כך שפכטל מאמא שלו. ובצדק.
(...לא להיפגע. ברוח טובה, כמובן.)

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
ממליצה מאד לבצע בדיקת שמיעה- חשוב במכון טוב! ! ! !
אין לכם מושג כמה תדרים יש בשמיעה ואין לנו אפשרות בכלל לבדוק עד כמה הילד שומע רק מהתרשמות שלנו.
בהצלחה!

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
במידה והבדיקה תצא תקינה, בעז"ה
יגיע שלב הצמיחה שלך כהורה.
היכולת להכיל משהו חדש, לא מוכר, שונה ולא צפוי.
האחריות מבית החולים כבר לא בתוקף [אצלנו נתנו אפשרות החלפת תינוק עד 30 יום :)]
לכן, קבלת המצב תוך שמחה בחלקים החיוביים
ופרקטית, מציאת כלים למציאת ה"שקט שלכם"
חשובים לאין ערוך.
בהצלחה במסע!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה