דיון כח המשיכה

@Simcha

משתמש מקצוען
נכנסתם לדף הבית של קהילתנו החשובה, רפרפתם במהרה על פני האשכולות שנוספו או התרחבו מאז ביקרתם פה לאחרונה ואז החלטתם מה לעשות עם כל הטוב הזה.

פעמים שתביטו בשעמום על הכותרת, לא תטרחו לפתוח.

פעמים תפתחו לרגע, תראו את נראות הטקסט ותסגרו לאלתר.

פעמים שתשקיעו מזמנכם לקרוא את כל הטקסט ולהשאיר את חותמכם באמצעות סמליל כזה או אחר ואולי אפילו באמצעות מחמאה או ביקורת כתובה.

ופעמים שגם אחר קריאתכם תתעלמו באדישות ותמשיכו לאשכול הבא.

תהייתי היא, מהם הגורמים העיקריים המביאים אתכם להשקיע מזמנכם בפתיחת האשכול ובקריאת הטקסט.

תהיה זו עולה, מאחר ושמתי לב כי מספר הצפיות והתגובות המצוירות, באשכולותי הרבים, עולה באופן אקספוננציאלי ביחס ישיר למספר התגובות באשכול. על כל תגובה, אפילו "וואו" או "יפה" מיד האשכול מקבל מספר צפיות כפול כמעט מהמצב הקיים.

לדוגמה, שירי אלו, אבי ואמי עזבוני, חוזר בשאלה ועוד, קיבלו מספר צפיות גבוה ועמם גם הליוקים עולים ומנגד שירי האלה, סוף., ברגע האמת ועוד, נותרו להם בדד בשובלי ההיסטוריה של הקהילה.

כמובן ויתכן כי הדבר גם נובע מאיכות הטקסט ותוכנו, אך סבורני כי ישנם פרמטרים נוספים והייתי שמח לו יכולתם להעשיר מנסיונכם ולפרט מה מושך אתכם לפתוח ולאחר שפתחתם מה יגרום לכם להשקיע את הדקות הנצרכות לקריאת הטקסט עד תומו.

@Simcha

משתמש מקצוען
אני למשל, מבכר לקרוא טקסטים קצרים יחסית או מרווחים, כאלו שלא עושים חושך בעיניים.

כמובן שככל שהכותרת מסקרנת יותר או פרובוקטיבית יותר, הדבר מושך אותי לפתוח ולהתעמק.

כמו כן, יש משקל גדול לשמו של הסופר התורן. אלו שנודע שמם כמשובחים ומרחיבי דעת ולב יקבלו אצלי עדיפות על פני אלו שלא תמיד ניחנו ביכולות הריתוק.

וכן, גם אני אסתקרן יותר לפתוח אשכול שאני רואה כי נוצר סביבו שיח מאשר אשכול שיושב לו מיותם בשולי הדף.

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
א. כותרת מסקרנת
ב. כותרת מסקרנת
ג. כותרת מסקרנת
ד. תוכן קצר ונעים לקריאה
ה. נושא לא לעוס אך רלוונטי

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מהם הגורמים העיקריים המביאים אתכם להשקיע מזמנכם בפתיחת האשכול ובקריאת הטקסט.
  • כותרת
  • הכותב
  • הנושא
  • התוכן
  • העימוד
מאחר ושמתי לב כי מספר הצפיות והתגובות המצוירות, באשכולותי הרבים, עולה באופן אקספוננציאלי ביחס ישיר למספר התגובות באשכול. על כל תגובה, אפילו "וואו" או "יפה" מיד האשכול מקבל מספר צפיות כפול כמעט מהמצב הקיים.
עניין טכני, כל תגובה מקפיצה את האשכול ב'מה חדש', וכל ליוק מקפיץ ב'פעילות אחרונה'.
לאחר שפתחתם מה יגרום לכם להשקיע את הדקות הנצרכות לקריאת הטקסט עד תומו.
ככל שיש לי זמן, אשתדל להשקיע לקרוא עד הסוף, כמובן בהתאם לאורך והקריאות...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נקודה ראשונה - הכותב. כשמדובר בכותב בעל רזומה ארוך של כתיבה מרתקת - אני יכול להיות בטוח שלא אתאכזב.
נקודה שנייה - מספר התגובות. אם מדובר בדיון מרתק, הוא שווה צפייה גם בלי קשר לרמת הכתיבה של ההודעה הראשונית.
נקודה שלישית - המקדם. כשמדובר בשיר, רוב הסיכויים שלא אקרא. פעמים רבות מדובר במסר קיטשי שכתוב במילים שמקשות על הקריאה.
נקודה רביעית - רמת השעמום, וכמות אשכולות הוויכוחים באא"ר...

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
תהייתי היא, מהם הגורמים העיקריים המביאים אתכם להשקיע מזמנכם ב(1)פתיחת האשכול ו(2)בקריאת הטקסט.
שאלה טובה!
בד"כ אני מנסה להיכנס לכל האשכולות, ככל שהזמן מאפשר. אחרי שנכנסתי, אמשיך לקרוא בגלל: א. האורך (יותר נכון הקוצר). ב. כמות האנטרים, הנקודות והפסיקים (אם הטקסט קריא או לא).
הכותרת והכותב (כמו שציינו לעיל) יגרמו לי לרצות להיכנס לאשכול, אבל לא בהכרח לקרוא את תוכנו.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כמו כן, יש משקל גדול לשמו של הסופר התורן. אלו שנודע שמם כמשובחים ומרחיבי דעת ולב יקבלו אצלי עדיפות על פני אלו שלא תמיד ניחנו ביכולות הריתוק.
הכותב. כשמדובר בכותב בעל רזומה ארוך של כתיבה מרתקת - אני יכול להיות בטוח שלא אתאכזב.
אתם קוראים רק כותבים ותיקים ומוכרים? או שזו העדפה, אך לא כשלילת האחרים?

@Simcha

משתמש מקצוען
אתם קוראים רק כותבים ותיקים ומוכרים? או שזו העדפה, אך לא כשלילת האחרים?
בהתאם לפניות הנפשית והטכנית.
משתדל לתת במה גם לכותבים חדשים ומתלמדים אך אוותר עליהם בקלות רבה יותר במידה והזמן לא עומד לרשותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה