דרוש מידע כולל ערב שלא מכניסים "בעלי בתים"...

מצב
הנושא נעול.

אברך.

משתמש מקצוען
פתחו אצלנו כולל של רשת כוללים מפורסמת מאוד,
הגיע אברך חשמלאי במקצועו שהגיע ללמוד בכולל הוא הגיע בהתרגשות ובשמחה אחרי שהשיג חברותא אברך שילמד איתו, הוא התחיל ללמוד כשעה ורבע וכל כולו מתענג בלימוד בגישמעק ובברען... עד שהגיע האחראי של הכולל, הוא ראיין כל אברך כשלוש דקות וכששמע שהוא אברך ש"עובד" ולא "אברך" הוא גלגל אותו מכל המדרגות...
אני שראיתי את הסיפור התחשק לי לקחת את דף הרשמה ולזרוק את זה בפרצוף של האחראי....
מה זה הסלקציה המבאישה הזאת??? מגיע אברך רציני שרוצה ללמוד תורה הוא מגיע בכזה רצינות ובכזה שמחה שהוא זוכה ללמוד תורה והופ הוא לא אברך אלא "עובד" שכל חטאו שהוא עובד קשה כדי להביא לחם לילדים בבית והוא מועף מהכולל, אני ממש מזועזע מזה... נראה לכם בסדר???

נערך לאחרונה ב:

אברך.

משתמש מקצוען
נראה לי שאברכים עובדים צריכים לקבל קדימות מאברך שבין כך יושב ולומד ובכל מקרה לא לקפח ולעשות סלקציה מבאישה כזאת, זה ממש הרתיח אותי לראות את האברך יוצא מהבית הכנסת מבויש ונכלם... ולמרות שהוא אברך ש"עובד" הוא לא "עשיר" בכלל, הוא חי ממש בדחקות, בלי עין הרע יש לו משפחה מרובת ילדים...
[סליחה על המילה "סלקציה" אבל זה כל כך הרתיח אותי שבחרתי לכתוב דווקא את המילה הזאת]

עד מתי

משתמש מקצוען
הגיע אברך חשמלאי במקצועו שהגיע ללמוד בכולל הוא הגיע בהתרגשות ובשמחה אחרי שהשיג חברותא אברך יקר שילמד איתו, הוא התחיל ללמוד כשעה ורבע וכל כולו מתענג בלימוד בגישמעק ובברען... עד שהגיע האחראי של הכולל, הוא ראיין כל אברך כשלוש דקות וכששמע שהוא אברך ש"עובד" ולא "אברך" הוא גלגל אותו מכל המדרגות...
אני שראיתי את הסיפור התחשק לי לקחת את דף הרשמה ולזרוק את זה בפרצוף של האחראי....
מה זה הסלקציה המבאישה הזאת??? מגיע אברך רציני שרוצה ללמוד תורה הוא מגיע בכזה רצינות ובכזה שמחה שהוא זוכה ללמוד תורה והופ הוא לא אברך אלא "עובד" שכל חטאו שהוא עובד קשה כדי להביא לחם לילדים בבית והוא מועף מהכולל, אני ממש מזועזע מזה... נראה לכם בסדר???
נראה לי מביש ממש

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הגיע אברך חשמלאי במקצועו שהגיע ללמוד בכולל הוא הגיע בהתרגשות ובשמחה אחרי שהשיג חברותא אברך יקר שילמד איתו, הוא התחיל ללמוד כשעה ורבע וכל כולו מתענג בלימוד בגישמעק ובברען... עד שהגיע האחראי של הכולל, הוא ראיין כל אברך כשלוש דקות וכששמע שהוא אברך ש"עובד" ולא "אברך" הוא גלגל אותו מכל המדרגות...
אם אכן היה כפי שאתה מספר זו התנהגות מבישה ומגעילה.

למרות שלעצם הסלקציה יש בסיס, למשל אם היה כותב מראש בכל המודעות שהכוילל נועד רק עבור מי שלומד שתי סדרים בבוקר - זה לגטימי.
יש אנשים שעושים תוכניות כאלה ככיסוי לתמיכה באברכים דרך כבוד, ולא רק מחפשים את הזכות של הלימוד של השעה הזו.

אברך.

משתמש מקצוען
א - לא היה כתוב במודעה כלום.
ב - הוא אברך שאין לו גרוש למרות שהוא "עובד" ולא "אברך"
רוצה להכניס לפי מבחן הכנסות אוקיי אני זורם עם זה אבל לזרוק בן אדם רק כי הוא "עובד" ולא "אברך" ועוד בצורה כזאת.. נראה לי כמו סלקציה וזה עצוב ומקומם...

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אמנם הסיפור נכתב בפאתוס גדול על מישהו שכל כך רצה ללמוד, ועד שארגן לעצמו חברותא, וכו' וכו'
אבל לא כל העובדים שבאים ללמוד בבית הכנסת בערב, באים עם כזה ברען ההתלהבות.
יתכן - ואולי מנסיון - שלכן הוחלט בצורה גורפת שלא להכניס אנשים כאלו.
חבל שבמקרה הזה זה נפל על מישהו שבאמת רצה ללמוד.

ובלי כל קשר אני בעד לפתוח כמה שיותר מסגרות לימוד לבני תורה עובדים.

אברך.

משתמש מקצוען
אמנם הסיפור נכתב בפאתוס גדול על מישהו שכל כך רצה ללמוד, ועד שארגן לעצמו חברותא, וכו' וכו'
אבל לא כל העובדים שבאים ללמוד בבית הכנסת בערב, באים עם כזה ברען ההתלהבות.
יתכן - ואולי מנסיון - שלכן הוחלט בצורה גורפת שלא להכניס אנשים כאלו.
חבל שבמקרה הזה זה נפל על מישהו שבאמת רצה ללמוד.

ובלי כל קשר אני בעד לפתוח כמה שיותר מסגרות לימוד לבני תורה עובדים.
נכתב בפתאוס גדול - נכון מאוד כי אני הסיפור מכלי ראשון והאברך ה"עובד" למד איתי וכל כך ריחמתי עליו ולא יכולתי לראות את זה...
אברך עובד שמגיע בכולל ערב לא מגיע בשביל הכסף, נו באמת... הוא עובד שעה נוספת ומשלים את הכמה גרושים של הכולל, הוא מגיע כי הוא רוצה ללמוד קצת ולעשות שטייגען.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
א - לא היה כתוב במודעה כלום.
ב - הוא אברך שאין לו גרוש למרות שהוא "עובד" ולא "אברך"
רוצה להכניס לפי מבחן הכנסות אוקיי אני זורם עם זה אבל לזרוק בן אדם רק כי הוא "עובד" ולא "אברך" נראה לי כמו סלקציה וזה עצוב ומקומם...
חוזר על דעתי שלא רואה פסול בסלקציה כזו לכשעצמה, אם אדם החליט לפתוח מסגרת "תמיכה באברכים שתורתם אומנותם" אז זכותו.
אתה לא יכול לבוא ולומר לו שיש דברים יותר חשובים (לדאוג לקביעת עיתים לעובדים) כי אין לדבר סוף, כי אז יש גם ארגון ערכים וקרן ההסעות,
נכתב בפתאוס גדול - נכון מאוד כי אני הסיפור מכלי ראשון והאברך ה"עובד" למד איתי וכל כך ריחמתי עליו ולא יכולתי לראות את זה...
חמור מאוד מאוד מאוד איך שזה נעשה, אולי אפילו היו צריכים להשאיר אותו באופן קבוע רק כי לא הודיעו מראש וכדי לא לפגוע.
אבל עצם הטענות האחרות לדעתי אין להם קשר.

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הכמיהה של אברך עובד לדף גמרא היא גדולה הרבה יותר מאברך שלומד יום שלם... (לא מכליל)
אברך שעובד מרגיש צימאון לא נורמלי בסוף יום למשהו תורה, הוא לא יכול ללכת לישון בלי זה
להעיף אברך כזה מכולל רק בגלל שהוא לא במיינסטרים זה בושה! וזה מקומם, מאוד!!! וזה גם יכול להיות נזק לדורות
לא מקנא בראש הכולל שהעיף אותו, אוי לו מיום הדין ואוי לו מיום התוכחה

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
חוזר על דעתי שלא רואה פסול בסלקציה כזו לכשעצמה, אם אדם החליט לפתוח מסגרת "תמיכה באברכים שתורתם אומנותם" אז זכותו.
אתה לא יכול לבוא ולומר לו שיש דברים יותר חשובים (לדאוג לקביעת עיתים לעובדים) כי אין לדבר סוף, כי אז יש גם ארגון ערכים וקרן ההסעות,

חמור מאוד מאוד מאוד איך שזה נעשה, אולי אפילו היו צריכים להשאיר אותו כי לא הודיעו מראש וכדי לא לפגוע .
אבל עצם הטענות האחרות לדעתי אין להם קשר.
ברור שלא היה כאן מידי הרבה טקט.
אבל אי אפשר באמת לדעת את הסיבות
יתכן שרק שלשום ביקשו שני חברה להתקבל לכולל, שהאחראים הצליחו להזיז אותם מהרעיון הזה, רק בגלל שאמרו שלא מיועד לעובדים... ועוד הרבה סיבות.
לא כל מה שרואים מבחוץ...

אם כל המגיבים כאן, היו מנסים פעם לנהל כולל... אולי היו מגיבים עדין יותר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ברור שלא היה כאן מידי הרבה טקט.
אבל אי אפשר באמת לדעת את הסיבות
יתכן שרק שלשום ביקשו שני חברה להתקבל לכולל, שהאחראים הצליחו להזיז אותם מהרעיון הזה, רק בגלל שאמרו שלא מיועד לעובדים... ועוד הרבה סיבות.
לא כל מה שרואים מבחוץ...
ישנם דרכים רבות, למשל אפשר להגיד להם (לאלה שהצליחו להזיז אותם) שהוא לא ידע וכבר קבע חברותא, ולכן נותנים לו להישאר חודשיים, באישור מיוחד.
אין היתר לשפוך דם.

נ.ב. כמובן על הצד הדברים ארעו בדיוק כמו שהציגו אותם (אני אישית מכיר כמה שמסתבר שבמקרים כאלה יכלו להתנהג באותה ברוטליות כך שהאירוע לא מופקע מבחינתי שקרה)

Rotem100

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא מבינה את כל אלו ש"מבינים את הראש כולל"
מעשה כזה אחת דתו- שלא יעשה, מותר לשפוך דמים???
דרך ארץ קדמה לתורה
ממעשה כזה נחרב בית המקדש
אל תנסו להיות צדיקים במקום כזה.
אם הבנ"א באמת התבייש מזה- לא מקנאה ב"ראש כולל" המהולל

וכמובן כמובן
שלא לדבר על זה שהשיקול של "יש לו כסף או לא" " לומד או עובד" לא אמור להוות שיקול
מי שם אותו להחליט על דברים כאלו
בנ"א רוצה ללמוד- תעריך תורה- לא כבוד אם "לא מתאים לו"
בקיצור סולם ערכים מעוות.
ואם "בזכותו" ירד לבנ"א החשק ללמוד בערב. אז גרוע מאוד.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ישנם דרכים רבות, למשל אפשר להגיד להם (לאלה שהצליחו להזיז אותם) שהוא לא ידע וכבר קבע חברותא, ולכן נותנים לו להישאר חודשיים, באישור מיוחד.
ואם זה בן דוד שלך?
ואם אתמול ביקשת ממנו הלוואה?
ואם הוא עזר לך שבוע שעבר לתקן פנצ'ר?
ואם אשתו הבוסית של אשתך?

צריך עוד דוגמאות?

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה לא יכול לבוא ולומר לו שיש דברים יותר חשובים (לדאוג לקביעת עיתים לעובדים)
משפט שעושה לי רע
מי אתה בשביל לקבוע איזה תורה חשובה יותר?! יש תמיכה בתורה ויש תמיכה בקרן הסעות ובדברים חשובים אחרים
כשמישהו רוצה לתמוך במישהו שלומד, מה זה עניינו מה הוא עשה במשך היום? תורה זה תורה! וזהו!

אני ברור לי שלא הייתי תורם לכולל שלא מוכן לקבל אליו כל יהודי שרוצה ללמוד! איכססס!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ואם זה בן דוד שלך?
ואם אתמול ביקשת ממנו הלוואה?
ואם הוא עזר לך שבוע שעבר לתקן פנצ'ר?
ואם אשתו הבוסית של אשתך?

צריך עוד דוגמאות?
ולכן מה?
לקמצא ובר קמצא היה תירוצים טובים יותר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
משפט שעושה לי רע
מי אתה בשביל לקבוע איזה תורה חשובה יותר?! יש תמיכה בתורה ויש תמיכה בקרן הסעות ובדברים חשובים אחרים
כשמישהו רוצה לתמוך במישהו שלומד, מה זה עניינו מה הוא עשה במשך היום? תורה זה תורה! וזהו!

אני ברור לי שלא הייתי תורם לכולל שלא מוכן לקבל אליו כל יהודי שרוצה ללמוד! איכססס!
הוא לא "רוצה לתמוך במישהו שלומד", ממש לא.
הוא רוצה לתמוך במי ש"תורתו אומנותו" למה? כי לשיטתו זו פלנטה אחרת.

לא הבנתי מה מוזר לך, עשרות ארגונים מתנים את זה כתנאי סף לתמיכה (לימוד סדר א וסדר ב)

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ולכן מה?
לקמצא ובר קמצא היה תירוצים טובים יותר.
אתה עובד קשה, אוסף כסף, כל מוצאי שבת עושה סיבובים בכל השכונה כדי לאסוף עוד 10 ש"ח ועוד 20 ש"ח
ובסוף ישבו שם בכולל שתי חבר'ה ליצים ויעבירו עם כולם את כל הנייעס של היום?
אתה מבין לפחות כמה זה קשה לראש הכולל לראות את זה?
כל הצדיקים כאן, ניסיתם פעם להחזיק כולל? ניסיתם פעם לראות את זה מהצד השני?

אז יש הגיון בהחלטה שלא לקבל אנשים מסויימים.

זה נסיון, זה לא קל.
יתכן שהיו צריכים להשאיר את ההוא שבאמת רוצה ללמוד.
אבל לפחות תבינו שיש צד שני.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אתה עובד קשה, אוסף כסף, כל מוצאי שבת עושה סיבובים בכל השכונה כדי לאסוף עוד 10 ש"ח ועוד 20 ש"ח
ובסוף ישבו שם בכולל שתי חבר'ה ליצים ויעבירו עם כולם את כל הנייעס של היום?
אתה מבין לפחות כמה זה קשה לראש הכולל לראות את זה?
כל הצדיקים כאן, ניסיתם פעם להחזיק כולל? ניסיתם פעם לראות את זה מהצד השני?

אז יש הגיון בהחלטה שלא לקבל אנשים מסויימים.

זה נסיון, זה לא קל.
יתכן שהיו צריכים להשאיר את ההוא שבאמת רוצה ללמוד.
אבל לפחות תבינו שיש צד שני.
אני מסכים איתך בכל קריטוריון, ואגב, זכותו של ראש כוילל לבחור בדיוק מי יהיו האברכים שלו ובדיוק מה ילמדו, את הגיל שלהם, ואת המגזר שלהם.

אבל כאן כפי הנראה פירסמו מודעה כללית "החל מהערב יש כוילל הציבור מוזמן" (כנהוג במקומותינו, ורק בסוף החודש מתחילים לעשות רשימות ולהגיש נוכחות), ולא כתבו "לפרטים וקביעת ראיון נא לפנות לרב פלוני", והיה והייתה תקלה הרי לך סיפור של קמצא ובר קמצא בהגלמותו.

אברך.

משתמש מקצוען
מדובר ברשת כוללים גדולה ומפורסמת שפתחה סניף אצלנו בשכונה ונרשמו בערך 20 אברכים רק אברך אחד שהוא היה החברותא שלי מוגדר כ"עובד" מדובר באמת אברך רציני שממש לא נראה "לץ",
כשהמנהל של הרשת הגיע כדי לראיין את האברכים והוא לא הראש כולל ואין לו שום היכרות מוקדמת עם האברך והוא פשוט נזרק רק כי הוא עובד זה פשוט מרתיח ומקומם ... אז נכון שהועלו כאן טענות כאלו ואחרות אבל סורי אותי זה זעזע נורא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה