התייעצות כוכב

soul

משתמש רשום
במסלול הלכת שלי אני כוכב בודד
אחרי הכל אין אף אחד שיוכל באמת לעודד
כי מי ידע מי אני, נודד

איכשהוא בדרכי אני משאיר אבק, כוכבים
מנסה לתת את שיש לי לאחרים
ועדיין, אנחנו בשביל שונה
לי זה משנה
כיוון
איבדתי איזון
במהותי אני כוכב נופל
שמנצח את כוח המשיכה
אני צועד בחשיכה
מנסה להאיר את עצמי

אבל אחרי הכל באיזו פינה
אני באמת אני
בדרכי…

ש.א.ז.

משתמש פעיל
מזכיר לי שיר שלמדתי בילדותי, הייתי שרה אותו המון.
השיר הוא משל (נדמה לי של אחד מגדולי ישראל) על אחד שהלך לבדו במדבר וראה שתי זוגות עקבות, אז הוא שאל את עצמו בקול: מה זה? מי עוד הולך כאן? לפתע נשמע קול: בני, זה אני פוסע לצידך, ממשיך ההלך ללכת ולפתע רואה שבכל מקום שצרבו החולות וקדח המדבר, ישנם רק זוג עקבות יחיד ובודד! מיד צעק בכאב: אבא, מה, עזבת אותי? השארת אותי לבד? ועוד במקומות הכי קשים וכואבים? מיד ענה לו הקול: לא, בן שלי, העקבות הבודדות שאתה רואה הן לא שלך! הן שלי!!! כשצרבו החולות וקדח המדבר - אז הייתי אני, השמיים עדי - מתכופף ונושא אותך בני על ידי!!!
(אם יש למישהו את המילים המדויקות "עקבות, עקבות" - אשמח שיכתוב כאן)

מה שרציתי לומר בזה:
הכתיבה יפה מאוד! יתכן שיש מקום למעט שיפור,
אבל כאב לי: למה להרגיש כוכב נופל, הקב"ה איתך בכל מצב, הוא נושא אותך על ידיו והעקבות הבודדות הן שלו, ולא שלך!
אל יאוש!
אבל נהניתי שבסוף אספת את עצמך והחלטת ש"אם אין אני לי מי לי":
במהותי אני כוכב נופל
שמנצח את כוח המשיכה
אני צועד בחשיכה
מנסה להאיר את עצמי

אבל אחרי הכל באיזו פינה
אני באמת אני
בדרכי
כי באמת, אדם שהסביבה לא תומכת בו, חייב לשאוב את הכוחות מבפנים כדי להצליח להתמודד ולצלוח את כל המהמורות בחיים!
במסלול הלכת שלי אני כוכב בודד
אחרי הכל אין אף אחד שיוכל באמת לעודד
כי מי ידע מי אני, נודד
הייתי כותבת: "כי מי יודע" - יותר מסתדר לי מצד משקל המילים בחרוז,
בהצלחה בהמשך!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה