דרוש מידע כדאי להשכיר את הדירה שלי בבין הזמנים?

מצב
הנושא נעול.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה הקשר?
אני מרוקאית ומקפידה גם.
חברה, אנחנו כבר 70 שנה בארץ!
הכל עניין של מידות ולא ארץ מוצא!
ואני תימניה ו:
אני במסעדה לא מסוגלת להשאיר את השולחן מלוכלך...
ואחרי שבת מחנה דאגתי להשאיר חדר נורמלי!
קצת תרבות!!!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קצת שיתוף ממבט של שוכרים.

שנים שאנחנו שוכרים דירה..
שנה שעברה החלטנו להשקיע עוד קצת ולשכור ביישוב מבוקש יותר עם כל ה... וה...
סכמתי עם בעלת הדירה שהיא תשלח לי תמונות לפני, קבלתי תמונות לא ברורות עם הר של הבטחות.
האמנתי.
תכל''ס שורה תחתונה הגענו לדירה אחרי 3 שעות נסיעה, ובעלת הבית חכתה לנו עם המגב ביד,
''הרגע סיימתי לשטוף את כל הבית לכבודכם'' האמת התלהבתי.
לא אפרט מה היה כדי שלא יזהו במי מדובר.
תכל''ס קבלנו דירה עם ריח מזעזע, הרצפה בכניסה הייתה שחורה, החלון בחדר היה כנראה שבור או משהו לא ברור ככה שעל הבוקר עם נץ החמה הכל היה שטוף שמש חמה, שלא לדבר על המזגן שהיינו צריכים להשים על 16 כדי שיהיה קצת אוורור.
בקיצור.. המקום האחרון שחלמתי להיות בו והאמת שלמרות שאת כל היום הראשון הקדשנו במאמצים מרובים להשוות לדירה מראה נורמלי...כי מה לעשות לאן נלך עכשיו? אז יאללה נרתמים.
בסופו של דבר בקושי שרדנו שם,
במצחיק הוא שלאחר שיצאנו ועזבתי בית מבריק פי כמה ממה שקבלתי בעלת הדירה מתקשרת לשאול למה השארנו את הדירה לא נקיה?
כשניסיתי לברר מה העניין. (בתמימותי הייתי בטוחה בתחילה שהתקשרה להודות)
מסתבר שהחדרון האחורי של הבית- בו לא השתמשנו הרצפה שם הייתה מרוחה בצבע דביק כלשהו.
היא קבלה דירה שלמה מבריקה אבל את החדרון שפספסנו כי בעצם לא הגענו אליו בכלל על זה היה חשוב לה להתלונן.

ואם תשאלו אותי, אומנם כעסתי בתחילה, אנחנו מהסוג הנקי והמסודר ברמה באמת הזויה קצת, שדי היה מורכב להסתדר אבל במחשבה שניה אמרתי לעצמי אולי הקב''ה גלגל לידי סוג של מתן בסתר.
אנשים לא נהנים לחיות בדירה שבורה. אולי עניין של ניקיון זה אופי, אבל שבור ברמה כזו, אני מאמינה שלכל אחד זה מפריע. ואם אין להם דרך עד כדי כך לתקן מי יודע מה עוד הוזנח בדרך.
אז מי יודע אולי בדרך הזו זכיתי לעזור להם קצת בכמה מאות (אלפי) שקלים.

זה לא אומר שאחזור לשם ממש לא.
אבל כן זו הדרך שבחרתי להסתכל על זה, יש שיאמרו תמימות על גבול ה..
שיאמרו, לי זה לא באמת משנה.

E.Tehila

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם האירופאים כבר 70 שנה בארץ.

זו הכללה, שנשענת על מציאות. אמריקאים נתפסים כבלגניסטים גדולים, ערימות של חפצים ובגדים תלויים על כל ידית.
בתרבות האירופאית יש סדר. אין בניה לא חוקית, אין חצר שהפכה למעברה, והבית מתוקתק. ברור שלא כל האירופאים כאלה ולא כל האחרים לא.
דווקא מקובל ומצוי מאד שבתים של משפחות מעדות המזרח מבריקים ומסודרים ביותר.
כנסו לבית אחד כזה ותגלו רצפה מבריקה ומשקופים הם הרבה עדות למים..;)

אבל תכל''ס באמת שכיום כבר הכל עניין של אופי.
נכון שיש מקומות שמצוי יותר, אבל בסופו של דבר אפשר למצוא גם כאן וגם כאן תלוי בבנ''א.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
היה פעם אחת שהגענו לוילה בצפון.
ובעלת הבית השאירה פתקים גדולים בכל חדרי השירותים.
"בשום אופן אין להשליך ניירות טואלט לאסלה, רק בפח"

תגידו, זה נשמע לכם הגיוני?
כן, הגיוני לחלוטין!
יתכן שיש להם הרבה סתימות, אני משערת שלא הייתם רוצים לקבל אחת כזו באמצע הנופש...

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כן, הגיוני לחלוטין!
יתכן שיש להם הרבה סתימות, אני משערת שלא הייתם רוצים לקבל אחת כזו באמצע הנופש...
זה לא משנה.
יש להם בעיות, שלא ישכירו את הדירה. או שיודיעו על זה מראש.

זה לא דבר מקובל ונורמלי, לזרוק ניירות מלוכלכים לפח.
לא מדברת רק על הריח והלכלוך.
בעיני גם זה עניין של כבוד האדם.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
אני שכרתי פעם ישיבה לקבוצה
וסיכמנו איתם שהמתחם יהיה ריק לגמרי למעשה שהגענו היו שם כמה בחורים שלא היה נעים להיות איתם בשבת ואז היינו צריכים לריב איתם שיעזבו את המקום (ביום שישי בצהריים)
והם מחוסר ברירה הלכו
במוצאי שבת הם הגיעו וכל מה שהיה שם שבור במתחם והיה הרבה מאוד כי זה היה מאוד מוזנח הם הפילו עלינו שאנחנו שברנו
בקיצור אחרי ויכוחים הם הסכימו להחזיר לנו את הצ'ק פיקדון שנתנו להם על נזקים אם יהיו
ואז אנחנו מחכים עם אוטובוס שלם והבן אדם לא מגיע ובטלפון הוא עונה אחד מחמש שיחות ועונה שהוא כבר מגיע
ולא מגיע...
תארו לעצמכם איזה טעם מצוין היה לנו ממקום מיוחד כזה

גימפעל

משתמש מקצוען

רצית לסבול מסתימה בחופש ?

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תשכירו רק לאנשים שאתם מכירים.
אנחנו השכרנו לשתי משפחות כאן מהפורום
משפחה אחת שהבאנו להם פעמיים את הדירה לשבת ועל דעת זה הם שכרו את הדירה - לא שמענו מהם מהרגע שהגיעו עד הרגע שהלכו. הם השאירו נקי ונוצץ! והרגשה הכי טובה בעולם!
ומשפחה שניה שלא אפרט כי הם מסתובבים כאן אבל מהרגע הראשון (של הבירורים על הדירה) ועד הרגע שאחרי האחרון (של הטלפונים הנזעמים על המקח טעות הנוראי שהיה כאן כי איך אפשר דירה בלי וילונות בחדרים והמזרונים בחדר שינה לא נוחים בכלל)
קיבלנו מהם אינספור טלפונים מטרידים. ובסוף גם תשלום מופחת כי לדעתם לא הגיע לנו כל התשלום.
השנה רק בגללם אנחנו לא משכירים. (למרות שיש וילונות וגם מזרונים חדשים...)
למדנו את הלקח.

mg3

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
טוב,
אז יש כאן באשכול סיפורי צ'יזבטים על שוכרים
הלקוחים מעולם הדמיון
נהנתי מאד אגב.

להיפך, מידי הרבה פעמים המשכירים משאירים בית מוזנח ומלוכלך שממש לא כיף להתארח בו
והשוכרים עובדים שעות כדי לנקות - כדי שיהנו ממנו בנופש.
לא יכולה שלא להיזכר בדירה מגעילה שהשאירו לנו בכרמיאל בשנה שעברה
שלחתי לבעל הבית תמונות של פח מלא, קבוצות שערות על הרצפה, אמבטיה ושירותים... לא נאריך..
בעל הבית טען ששילם לעוזרת שתנקה (הוא השכיר את זה בשלט רחוק.. הוא עצמו לא היה בעיר) ולכן עלינו לשלם מחיר מלא! ולא עזרו תמונות מהשטח...
והכי עצוב שעוד שילמתי תיווך :( לפחות התקשרתי למתווכת ואמרתי לה שבחיים שלה לא תציע את הדירה הזאת כאופציה לאף אחד בעולם...! כך שפרנסה כבר לא תהיה לו מזה..

טווינס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני שכרתי דירה כמה פעמים והיה חשוב לי לתאם ציפיות לפני האירוח עם בעלי דירה, כמו-
כיצד הדירה מגיעה? אחרי שטיפה יסודית? נקיה?
כיצד התשלום מתבצע? מזומן ? ציק? בסוף האירוח ? בהתחלה?
כיצד אתם מצפים לקבל את הדירה בחזרה?
ואני יכולה להגיד לכם שזה ממש עבד, תמיד ניקיתי ושטפתי לפני שעזבנו, כמו שקיבלתי בית עם ריח נעים ונקי ככה החזרתי, גם דאגתי להוריד את כל המצעים ולרכז בפינה בבית, את כל הזבל הורדנו כמובן, ולא השארנו שאריות במקרר
לדעתי זה א' ב' של דרך ארץ
ותמיד, תמיד התקשרו אחרי להודות לי וסיפרו לי שברוב הפעמים זה לא ככה, גם אם תיאמו ציפיות לפני...
רוצה לבוא אלינו?
הלוואי כאלה נופשים;)
בחינם, עקרוני, כדי שיחושו אסירי תודה ולא יזיקו)
ממש לא תמיד, הרבה פעמים אנשים כאלה בטוחים שמגיע להם...
והתוצאה בהתאם

היינו שם גם, ו בצימר אחר שהיה רשום ככה.
ולכל אלו שכותבים, מה אתם לא רוצים שיהיה לכם סתימה,
אז אל תשכירו, סליחה, או לפחות תודיעו מראש, איכס

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם האירופאים כבר 70 שנה בארץ.

זו הכללה, שנשענת על מציאות. אמריקאים נתפסים כבלגניסטים גדולים, ערימות של חפצים ובגדים תלויים על כל ידית.
בתרבות האירופאית יש סדר. אין בניה לא חוקית, אין חצר שהפכה למעברה, והבית מתוקתק. ברור שלא כל האירופאים כאלה ולא כל האחרים לא.
המממ... :unsure:
בתרבות האירופאית יש אמנם הרבה סדר
אבל ניקיון, עפעס... לא משהו.

יש לי גיסה אירופאית, בריטית מרובעת וייקית בנשמתה
היא אמרה לי - הישראלים הרבה יותר נקיים, פשוט לא יודעים את זה.
(יש להבדיל בין סדר ובלגן, לעומת ניקיון ולכלוך).
רוב הישראלים מתרחצים יום-יום, אירופאים מסוגלים להתרחץ פעם בשבוע
(ואל תגידו לי מזג אוויר, ישראלים מתרחצים יום-יום גם בחורף, וגם לבריטים יש ימים לוהטים עם 35 מעלות - ואין להם מזגנים בכל חור כמו שלנו יש)
כנ"ל ניקיון הבית - אצלנו מקובל לשפוך מים, ובכמויות, ולשפשף היטב
הם מעבירים סמרטוט לח על רצפת הפרקט - וסיימנו שטיפה
ועוד ועוד דוגמאות, הבנתם את הרעיון.

וייס

משתמש פעיל
אז מסתבר שבשני הצדדים יש את הנורמלים והאנושיים ויש את אלו שלא...
שימו לב שגם כאן כולם מזדעזעים מהסיפורים הקיצוניים אבל באמצע הסקאלה יש דברים שלחלקנו נראים מובנים והגיוניים ולחלקנו ממש לא (כשם שפרצופיהם..)
כמי שהיינו משני צידי המתרס זכינו גם להשאיל וגם לשכור בין מהסוג הראשון ובין מהשני
להלן מקבץ קצר:
השאלנו למשפחה רק לשינה (הגיעו לאירוע) בפועל הגענו במוצאי שבת לשמן דגים בכיור סימני אוכל בכל הבית כלי השבת שלנו זכו לריענון ונשארו כך על השולחן וכו' וכו'

עוד מקרה דומה אבל בו באמת לא אכלו מלבד סימני ארטיק על המיטות בחד"ש (האורחים זו"צ) ועוד סימני דרך רבים עדויות לעוד כמה דברים שלא ניתן לפרט כאן...

ובשביל האיזון:
שכרנו דירה, סיכמנו על מקדמה והשאר בסוף הגענו למרפסות שהוסבו לחדרים בצורה יצירתית ממש חצי מהמפרט המוצהר מראש לא היה קיים ובנוסף בניית בנין במרחק נגיעה מהבית על כל המשתמע אבק לכלוך רעש ערבים וכו' כשניסינו לברר בעדינות על חוסר ההתאמה התקבלה תשובה שנדבר בהמשך וההמשך הגיע מהר למחרת בחור חסיד אותה חסידות דופק ומתחיל לצעוק ולקלל תביאו את הכסף בשלב כלשהו הצטרף גם אקדח!!! כמובן נהננו מאוד וכנ"ל הילדים מבירור מול מו"ץ הקהילה שלהם נאמר שלא צריך לשלם אך מובן ששילמנו הכל, וכן. השארנו נקי הרבה יותר מקודם כי ככה אנחנו

שכרנו וילת נופש למשפחה המורחבת שהתבררה כדירה ישנה מרובת בניה מכל מיני כיוונים מיטות מאולתרות חלקם עברו תיקון תוך כדי ועדיין נשארו חורקות ועקומות חדרים צפופים וממש לא ביחס למובטח את המספר השלימו מזרנים שאותם נאלצנו לסחוב מעליית גג כלשהי ולפזרם בסבך החדרים שלחלקם צריל לצאת לעקוף את כל המבנה לרדת ולעלות ובסוף מגיעים וכמובן את הכל להחזיר אח"כ למקום כנ"ל המצעים וכל הנלווה אך גולת הכותרת בעלי הבית איתנו צמוד ביחידה לא מהרו לפנות את הבית עד שנרמזו ונפגעו ועדיין בשלב כלשהו מצאנו אותם בעיצומו של מפגש משפחתי בחצר (הבת המתוקה קפצה לביקור כל הכבוד לה!) וכל לאורך כל הנופש כמובן גם כאן הכל הוחזר נקי ומצוחצח
עוד אחד:
שכרנו מתחם נופש לשבת שהתברר כישיבה מבנה ישן והרוס קורי עכביש ועכבישים בגודל לא מצוי מקום מוזנח ברמות החדרים מפוזרים במתחם הצריכו עבודת בילוש ממש כולל חדרי שיעורים רק תביאו מיטות/מזרנים וכו' גולת הכותרת שכן חילוני שמאיים על כל השמעת רעש קטנה בכל שעה ועת עד שבצתהרי השבת קיבלנו מטר אבנים שהחטיא בעשירית הס"מ את התינוק בן החודש שהיה בידי אחיו שנפגע מהאבן מתגובת בעה"ב במוצ"ש ניכר כי הדבר מוכר וידוע ובכ"ז כמובן הילדים היו מסוייטים כל השבת גם כאן עבדנו שעות על ניקוי כל המתחם במוצ"ש והחזרת כל דבר למקומו כי הם לא ישנו אותנו ואת מידותינו

מקווה שהועלתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ברכתי

משתמש פעיל
לאחר שקראתי את התגובות והיה מעניין במיוחד.....כל מילה מיותרת
יש תמיד את כל סוגי האנשים אבל דבר אחד תנו לי להוסיף מנסיון
לא סוגרים על דירה בלי לנסועה במיוחד לראות בעניים הכל ולסכם על דברים ברורים!!!!
כשיוצאים לבדוק לוקחים בחשבון כמה וכמה אפשריות, תמיד יהיו הפתעות לכאן או לכאן
אנחנו יצאנו הרבה עוד מילדות וההורים שלי כנ''ל לא סגרו על דירה בעל פה!!!!! שווה כל מאמץ!!!!
היו לנו דירות קבועות בנתניה לדוגמא שבקשו לנו כל שנה לבוא שוב... קיבלנו נקי ונסודר החזרנו כנ''ל.
עוד נקודה חשובה, מאוד משנה עם הדירה מיועדת להשכרה לנופשים או משפחה שיוצאת לכבודכם
ומשאירה הרבה תכולה.... פחות נעים....
לאחרונה רציתי לצאת ליומיים לצימר וראיתי הרבה תמונות מגניבות, חבל על הזמן, בכל אופן מטבעי
לא סגרתי בעל פה ויצאתי בבוקר עם כמה כתובות בלי לדעת על מה אנחנו הולכים, עברתי ממקום למקום
והודעתי לה' שלא סגרתי בע''פ, לא קסם לי שום מקום!!! לא כמו, לא בדומה לתמונות....בסוף סגרנו על משהו...
לסיכום- מוציאים כ''כ הרבה כסף ומאמץ, לא שווה לסגור בלי לצאת לשטח!!!
כנ''ל לגבי מי שמשכיר את הדירה שלו- כמו בשידוך.... שווה את הברור מי לוקח את הדירה איזה סוג משפחה
לפעמים עדיף וחסכוני יותר לא להשכיר!!!! כן לדעת מי האנשים....במקום ליפול !!!!

חיים של תורה

משתמש מקצוען

(ואל תגידו לי מזג אוויר, ישראלים מתרחצים יום-יום גם בחורף, וגם לבריטים יש ימים לוהטים עם 35 מעלות - ואין להם מזגנים בכל חור כמו שלנו יש)
לא יודע מי זאת גיסך, אבל היא לא אירופאית.
כן, יכול להיות שהיא גרה באירופה אבל היא לא אירופאית, נקודה!
זה כמו שאני יגיד שהישראלים ישנים ברחוב, כי ראיתי כמה הומלסים שעושים זאת!
אנחנו אירופאים מבטן ומלידה (וחצי מהמשפחה גם נולדו שמה), וכל הקרובים שלי מכל הצדדים אירופאים שורשיים, אז אנא אל תספרי לנו מה זה אירופאים.

אני לא מכיר אחד מהמשפחה המורחבת שאצלם בבית לא מתרחצים כל יום (חוץ מיומיים חג;)).
לגבי המעלות, יכול להיות פעם בשנתיים שלוש למשך 3-4 ימים שיש יותר מ30 מעלות, וזה לא מספיק כדי לחמם את כל המדינה, ולא כמו כאן שמאחרי פסח נהיה חמסין.
ולגבי השטיפה, מה לעשות שעל שטיח אסור לשפוך מים, אז בשביל זה יש שואב אבק ומכונה מיוחדת (שעולה כמה מאות פאונד) ששוטפת את השטיח ואת רצפת הפרקט בחום גבוה עם אדים!
בכל בית שאני מכיר (והסתובבתי בעשרות כאלו שם) הבית נקי ומסודר מאוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

גימפעל

משתמש מקצוען

מה שכתבת הוא מאפיין את הירושלמיות לא את הישראליות.

גימפעל

משתמש מקצוען
לא.
אבל גם רציתי לזרוק טישיו באסלה.
לא הולך ביחד?

אצלי בבית, וברוב הבתים בארץ זה עובד יופי ...
יכול להיות שהמשכירה התרגלה ולא חשבה שזה כל כך שונה ומשונה,
כמו שאר האנשים שרגילים שממחטות לחות לא זורקים לאסלה.

Esty S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אני השכרתי פעמיים, פעם אחד הזהירו אותי לפני שהם מאוד מקפידים על נקיון.
ובאמת צחצחתי את הדירה, עשיתי פסח שם.
וחזרתי לבית מלוכלך ועם ריח מוזר.
הפעם השני השכרתי למשפחה עם 6 ילדים והם החזירו לי את הדירה בדיוק כמו שהשארתי להם, וכבר הורידו את המצעים, האמא שטפה את הדירה. היה ממש עונג להשכיר.
לדעתי צריכים לדעת מראש למי להשכיר.
אבל זה כן נהיה יותר ויותר קשה ככל שהשפחה שלנו גודל. עם תינוק אחד לא כזה קשה ללכת להורים שלי.
עם יותר ילדים זה יותר קשה ללכת להורים, וגם אחרי שאני ניקיתי עד אמצע הלילה, בבוקר לפני שהם הגיעו היה מאוד קשה לשמור על הילדים שלי שהם לא ילכלכו את הדירה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה