קורונה כבר קונים מסכות, לובשים, אז למה לא לעשות את זה נכון?

sheen

משתמש מקצוען
למה הטיעון הוא מטופש לא הבנתי.
אנחנו כאנשים רגילים סומכים על משרד הבריאות שהיה יכול לחייב בכל מקום ברחוב לחבוש מסיכה-
ואם הוא לא עשה את זה - אנחנו מניחים שלדעת אנשי המקצוע הטענה של הרוק באוויר הפתוח לכמה שניות - אינה נכונה ואפשר להדביק רק כאשר עומדים בקרבת מקום.

ולכן אין שום סיבה לחבוש מסכה במקום בו לדעת המומחים היא אינה נחוצה ונדרשת.

מילא בנוגע לפתיחת בתי עסק / מנינים וכהנה - יש פה טענה שמול מומחי הבריאות עמדו מומחי כלכלה ואינטרסים של חברי הכנסת החרדיים.
אבל בנוגע לחובת חבישת המסיכה - היה לחלוטין עובר בשלום גם ללא הדיוק שהמסיכה חשובה רק בתוך ההתקהלות / חנות - אם דייקו שאין צורך ברחוב - כנראה שזה באמת מיותר.

דרך אגב : כתבתי בלשון נוכח. אך אני לא יוצאת מהבית כלל עקב היותי בקבוצת סיכון - כך שלא זכיתי לחבוש מסיכה ברצינות מעבר לניסוי ותמונה.
שליח החוץ שלנו לובש את המסיכה בדבקות מרגע היציאה מהבית ועד לרגע החזרה ולא מתלונן.
זה מטופש כי טכנית אי אפשר באמת להשגיח שלא יעבור לידך אף אחד כשהמסכה על הסנטר.
ולא ראיתי אף אחד מרים את המסכה כשעברתי לידו.
זה מטופש כי רבי עקיבא למשל זו התקהלות לגמרי.
ומטופש שאנשים עומדים ומפטפטים זה עם זה ללא מסכות. חוקית אם יעבור שם שוטר אולי הוא לא יקנוס אותם, אבל באמת, לא בא לכם לגמור עם זה ודי? כל כך בטוחים שלא תידבקו/תדביקו?

לרעהו

משתמש מקצוען
יש מקור שאפשר ללכת ברחוב (במקום שאין התקהלות) בלי מסיכה??
אשמח כי כבר מתפוצץ לי עם המסיכה הזו...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ענית לעצמך תשובה - יצאת פעם ראשונה
תהיי עם זה כמה ימים הרבה שעות תבניני לבד
ולא אני כן מקפיד להלביש נורמלי כי זה מה שצריך אבל זה על באמת קשה,,,
קשה לחיות, ואז?
יש מצוות שקשה לשמור אותן [אה, ונשמרתם למשל או לא תעמוד על דם רעך], ואז?
קשה זה ממש לא תירוץ.

נאום מי שרגילה ללבוש מסיכות. וחם לה איתן וזה קשה לה ובכל זאת עושה את זה כי זה מה שצריך לעדות.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בדיוק
החובה ללבוש מסיכה היא רק במקומות סגורים, חנויות ובהתקהלויות
סתם ברחוב אין חובה.
חובה ללבוש מסיכה בכל יציאה מהבית.
משמע- גם לרחוב.

קבצים מצורפים

• limeted-relief-new.pdf
    1.5 MB · צפיות: 20

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ואם הוא לא מדבר?
שהלכתי ברחוב ולא היה אנשים בקרבתי הורדתי, שדיברתי בטלפון שמתי, שהתקרבתי לאנשים שמתי.
אם ברדיוס של ה100 מטר שלי אין אף אחד מה הענין לשים?
כי הוכח שנגיף נשאר באויר 60 שניות לפחות אחרי שזזת מהמקום. כך שאם למשל עברת ליד בנין ודיברת ועברו נגיפים לאוויר [חלילה, לא את] ומישהו יצא 10 שניות אחרי שעברת שם החוצה לאותו אויר והוא גם חושב כמוך אז הוא ידבק. ממך.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יש מקור שאפשר ללכת ברחוב (במקום שאין התקהלות) בלי מסיכה??
אשמח כי כבר מתפוצץ לי עם המסיכה הזו...
לא יש מקור הפוך. תראי מה העליתי מאתר משרד הבריאות כמה הודעות למעלה

נעמי20

משתמש פעיל
לא יש מקור הפוך. תראי מה העליתי מאתר משרד הבריאות כמה הודעות למעלה
טעות
מעתיק לך מאתר משטרת ישראל מתי יש חובת חבישת מסיכה ומתי רק חובת נשיאת מסיכה
.

חבישת מסיכה

חלה חובת חבישת מסיכה במקומות הבאים:

• מבנה שאינו בית המגורים או מקום שהייה קבוע אחר.
  • תחבורה ציבורית.
  • התקהלות במקום פתוח.
חריגים שלא חלה עליהם חובת חבישת מסיכה:

• קטין מתחת לגיל 6.
  • אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי לכסות את הפה והאף.
  • אדם השוהה במקום סגור או מופרד, בלא אדם נוסף.
  • אדם השוהה עם אנשים הגרים באותו מקום.
  • אדם השוהה במקום סגור.
  • אדם המשתתף בשידור באמצעי תקשורת הנדרש לדבר בשידור.
  • שני עובדים הנמצאים בקביעות בחדר אחד, ושומרים על מרחק של 2 מטרים ביניהם.
  • אדם המבצע פעילות ספורט יחידנית עם אדם קבוע אחד, או אנשים הגרים באותו מקום המבצעים יחד פעילות ספורט.
חלה חובת נשיאת מסיכה (ללא חבישה) בעת שהייה בכל מקום שאינו מקום המגורים, או מקום השהייה הקבוע. אין חובה לשאת מסיכה:

• קטין מתחת לגיל 6.
  • אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי או שנמנעת ממנו עקב מוגבלותו האמורה לכסות את הפה והאף.
  • אדם המבצע פעילות ספורט יחידנית עם אדם קבוע אחד או אנשים הגרים באותו מקום המבצעים יחד פעילות ספורט כאמור.
מחזיק או מפעיל של מקום הפתוח לציבור, הפועל במבנה שחלה לגבי השוהים בו חובת חבישת מסיכה:

• אין להכניס למבנה אדם שאינו חובש מסיכה.
  • אין לתת שירות לאדם שאינו חובש מסיכה.
  • יש לתלות במקומות בולטים לעין במקום, לרבות בכניסה, מודעה בדבר חובת חבישה מסיכה במקום.
  • אם יש במקום מערכת כריזה - להודיע באמצעותה, אחת לחצי שעה לפחות, על חובת חבישת מסיכה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
טעות
.

חבישת מסיכה

• תחבורה ציבורית.
  • התקהלות במקום פתוח.

• קטין מתחת לגיל 6.
  • אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי לכסות את הפה והאף.
  • אדם השוהה במקום סגור.
  • אדם המבצע פעילות ספורט יחידנית עם אדם קבוע אחד, או אנשים הגרים באותו מקום המבצעים יחד פעילות ספורט.
חלה חובת נשיאת מסיכה (ללא חבישה) בעת שהייה בכל מקום שאינו מקום המגורים, או מקום השהייה הקבוע. אין חובה לשאת מסיכה:

• קטין מתחת לגיל 6.
  • אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי או שנמנעת ממנו עקב מוגבלותו האמורה לכסות את הפה והאף.
  • אדם המבצע פעילות ספורט יחידנית עם אדם קבוע אחד או אנשים הגרים באותו מקום המבצעים יחד פעילות ספורט כאמור.
מחזיק או מפעיל של מקום הפתוח לציבור, הפועל במבנה שחלה לגבי השוהים בו חובת חבישת מסיכה:

• יש לתלות במקומות בולטים לעין במקום, לרבות בכניסה, מודעה בדבר חובת חבישה מסיכה במקום.
  • אם יש במקום מערכת כריזה - להודיע באמצעותה, אחת לחצי שעה לפחות, על חובת חבישת מסיכה.
לא יודעת
הבאתי מאתר משרד הבריאות
והיום סיפרה לי מישהי שהיתה ברחוב ושוטר עצר מישהו שעבר לידה עם מסיכה לא על האף והפה ואמר לו ללבוש על האף והפה.
גם התקשרתי אני אישית היום למשרד הבריאות ונאמר לי שיש לחבוש מסיכה בכל יציאה מהבית, על האף והפה.
לא ברור לי הענין בכלל.
בכל מקרה הם ודאי לא נועדו לקישוט
וראיתי כבר הרבה אנשים מפטפטים זה עם זה, קרובים מאוד, עם מסיכה על הסנטר.

האמת שזה כבר כל כך לעוס שנמאס מזה.
לא רוצים ללבוש מסיכה, אל תלבשו. קחו בחשבון שאתם מסכנים אחרים ברחוב.
[זה כמובן לא אישי אליך]

נערך לאחרונה ב:

נעמי20

משתמש פעיל
לא יודעת
הבאתי מאתר משרד הבריאות
והיום סיפרה לי מישהי שהיתה ברחוב ושטר עצר מישהו שעבר לידה עם מסיכה לא על האף והפה ואמר לו ללבוש על האף והפה.
גם התקשרתי אני אישית היום למשרד הבריאות ונאמר לי שיש לחבוש מסכיה בכל יציאה מהבית, על האף והפה.\
לא ברור לי הענין בכלל.
בכל מקרה הם ודאי לא נועדו לקישוט
וראיתי כבר הרבה אנשים מפטפטים זה עם זה, קרובים מאוד, עם מסיכה על הסנטר.

האמת שזה כבר כל כל לעוס שנמאס מזה.
לא רוצים ללבוש מסיכה, אל תלבשו. קחו בחשבון שאתם מסכנים אחרים ברחוב.
[זה כמובן לא אישי אליך]

מצד מה שכתוב במשרד הבריאות נכון שכך זה נשמע, נראה שההסברה בתחום עברה לפיקוד העורף
בכולופן לגבי זה שהנגיף נשאר באויר וכך מדביק לא נראה שגורמי המקצוע מתייחסים לזה כסיכון רציני..

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מצד מה שכתוב במשרד הבריאות נכון שכך זה נשמע, נראה שההסברה בתחום עברה לפיקוד העורף
בכולופן לגבי זה שהנגיף נשאר באויר וכך מדביק לא נראה שגורמי המקצוע מתייחסים לזה כסיכון רציני..
אז תתפלאו שכן
לי אישית נאמר מרופאה פנימאית מומחית מאוד בעין כרם. והיא אמרה את זה בשם מומחית וירוסים וזיהומים.
עד פרק זמן של דקה ודאי.
וזה מספיק בשביל שמישהו יעבר ברחוב ליד כניסה לבנין ללא מסיכה ויפטפט ורסיס רוק שלו יעבר לאויר ו 5 שניות אחר כך יצא מהבנין מישהו. אם הוא חכם וחובש מסיכה, זכה.

לאה דיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
וראיתי אנשים ששמים על הסנטר וכשמתקרבים ליד אנשים מעלים על הפה והאף.
זה מה שאני עושה
וזה מה שהרבה עושים כמוני
פשוט- להיות עם מסכה על האף יותר מכמה דקות זה פשוט עונש אין לי מילה אחרת
אז מורידים ושעוברים ליד מישהו קרוב מעלים על האף וזהו לא?
בלי קשר לקנסות בכלל

sheen

משתמש מקצוען
זה מה שאני עושה
וזה מה שהרבה עושים כמוני
פשוט- להיות עם מסכה על האף יותר מכמה דקות זה פשוט עונש אין לי מילה אחרת
אז מורידים ושעוברים ליד מישהו קרוב מעלים על האף וזהו לא?
בלי קשר לקנסות בכלל
מוזמנת לקרוא את כל האשכול ולהבין למה על אף שזה לא נוח, רצוי כן להתאמץ ולשמור על הבריאות של כולנו.

נעמי20

משתמש פעיל
אז תתפלאו שכן
לי אישית נאמר מרופאה פנימאית מומחית מאוד בעין כרם. והיא אמרה את זה בשם מומחית וירוסים וזיהומים.
עד פרק זמן של דקה ודאי.
וזה מספיק בשביל שמישהו יעבר ברחוב ליד כניסה לבנין ללא מסיכה ויפטפט ורסיס רוק שלו יעבר לאויר ו 5 שניות אחר כך יצא מהבנין מישהו. אם הוא חכם וחובש מסיכה, זכה.
מעניין. ועדיין אני מניח שקובעי המדיניות לקחו את זה בחשבון כשלא חייבו לחבוש מסיכה אלא רק בהתקהלות.
נכון שזה לא אומר שמי שרוצה להיות סופר זהיר יעשה טוב אם יחבוש תמיד,
אבל קשה לבוא בטענות למי שממלא אחר ההנחיות, ולא מחמיר על עצמו מעבר לכך.

נערך לאחרונה ב:

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אז תתפלאו שכן
עד פרק זמן של דקה ודאי.
לגבי הרוק- נכון, יש חשש להזיק לאחרים.
אבל אם מכסים רק את הפה בלי האף, למי זה מזיק?

נעמי20

משתמש פעיל
אז תתפלאו שכן
עד פרק זמן של דקה ודאי.
הלכתי לעשות קצת שיעורי בית... זה מה שמצאתי באתר של ארגון הבריאות העולמי, תרגום גוגל, ההדגשה במקור...

האם COVID-19 מוטס?

הנגיף הגורם ל- COVID-19 מועבר בעיקר דרך טיפות הנוצרות כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש או מדבר. טיפות אלה כבדות מכדי לתלות באוויר. הם נופלים במהירות על רצפות או משטחים.
אתה יכול להידבק על ידי נשימה בנגיף אם אתה נמצא במרחק של מטר אחד מאדם שיש לו COVID-19, או על ידי נגיעה במשטח מזוהם ואז נוגע בעיניים, באף או בפה שלך לפני שטיפת הידיים.

עריכה:
נדמה לי שהבנתי.
הרי בהתחלה לא המליצו בארץ לחבוש מסיכות ואז זה שונה והתחילו לחייב.
ובהודעת משרד הבריאות נאמר שמכיוון שארגון הבריאות העולמי הוציא הודעה לפיה הוכח שהנגיף לא עובר באוויר אלא רק דרך טיפות לכן מעכשיו יש לחבוש מסיכה.
זה היה מאד מאד מוזר. ועד עכשיו שחשבנו שזה עובר גם באוויר... אז מה??? למה לא לחבוש??
התשובה היא, שאם הנגיף נשאר באויר, מסיכה לא תעזור, כי הוא יכנס לאוזן או ידבק למסיכה עצמה או למצח ואז הבן אדם יגע בזה וכדומה וכו'
מרגע שגילו שהטיפות כבדות מדי מכדי להשאר באוויר, יצאה הנחיה לחבישת מסיכה.
כ"כ אירוני, שהטיעון הנפוץ ביותר בקרב רבים מדוע לחבוש מסיכה, הוא עצמו הסיבה מדוע בהתחלה לא חייבו חבישת מסיכה...

נערך לאחרונה ב:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טעות
.

חבישת מסיכה

• תחבורה ציבורית.
  • התקהלות במקום פתוח.

• קטין מתחת לגיל 6.
  • אדם השוהה במקום סגור.

• קטין מתחת לגיל 6.

אתמול בגל"צ ראיינו את יועמ"ש משרד הבריאות, הוא אכן אמר כך.

המשטרה החלה לאכוף את חובת המסכות: 32 דו"חות חולקו היום
ברוך שפירא22.04.202000:52
3 תגובות
אמש החלה המשטרה לאכוף גם את חובת חבישה ונשיאת המסכה במרחב הציבורי ולצד זאת חילקה לאזרחים רבים מסכות מגן. עד כה נרשמו ע"י המשטרה 45,475 דו"חות בחלוקה הבאה, בהם 1,192 דו"חות על תפילה בניגוד לתקנות
אמש החלה האכיפה של חובת חבישה ונשיאת מסכות במרחב הציבורי כפי שהוגדר בתקנות, כשלצד הסברה ואזהרות תחילה ורישום דו"חות במקרים חוזרים – מחלקים השוטרים מסכות מגן לאזרחים במקומות שונים ברחבי הארץ. עד כה נפתחו במשטרה 203 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד, הפרת הוראה חוקית והפצת הנגיף. בנוסף נפתחו 51 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב.

כמו כן, עד כה נרשמו ע"י המשטרה 45,475 דו"חות בחלוקה הבאה: הפרות הקשורות לחובת הבידוד והדיווח –284 דו״חות. סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 1,085 דו"חות. הפרות הקשורות בהפעלת בתי עסק\חנויות – 1,120 דו"חות. יציאה אסורה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות- 36,119 דו"חות. שהייה במרחב הציבורי במקום שנאסר – 5,241 דו"חות. תפילה בניגוד לתקנות – 1,192 דו"חות. הפרות הנוגעות לחובת חבישת מסיכה או נשיאתה – 32 דו"חות. איסורים נוספים שנקבעו בתקנות – 402 דו"חות.
מדי יום מבקרים השוטרים חולים מאומתים השוהים בביתם ומחויבי בידוד רבים. עד כה נבדקו למעלה מ-102,600 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ, ובנוסף נערכו בדיקות פתע של 10,156 חולים מאומתים שאמורים לשהות בביתם. מדי יום מבקרים השוטרים גם בבתי עסק רבים, בתי תפילה, בשווקים, במרכזי הקניות, פארקים, חופי ים וכיו"ב, כשמרבית בעלי העסקים והאזרחים, מקפידים על ההנחיות במלואן. המשטרה סגרה עד כה 138 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות.
אתמול פרסמה המשטרה הודעת יח"צ לפיה "על רקע החובה לעטות מסכות מגן במרחב ציבורי כפי שהוגדר בתקנות, החל מהיום התחילה המשטרה לאכוף וגם לחלק לציבור באופן מדורג מסכות מגן לפנים ברחבי הארץ. בהתאם, חלק מהשוטרים יצוידו במספר מסכות מגן, וככל שיתקלו במהלך בפעילות האכיפה באזרחים ללא מסיכה במקום שבו אמורים לעטות מסכת מגן בפעם הראשונה, יבצעו פעילות הסברה, אזהרה, ולצד זאת יחלקו לאותו אזרח מסכת מגן לפנים".
WhatsApp-Image-2020-04-20-at-17.57.14.jpeg

WhatsApp-Image-2020-04-21-at-16.39.28.jpeg

WhatsApp-Image-2020-04-21-at-16.39.27.jpeg
תל

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אז למי שמעוניין לדעת מה בדיוק החוק אומר, ולא להסתמך על מה שפלוני אמר או מה שהמשטרה עושה, אז מוזמן לקרוא בלשון החוק ככתבו וכלשונו המצו"ב (סעיף 3ה).

וכמו שאמרו קודמיי, שלא חייבו לחבוש מסיכה כל הזמן אפי' ברחוב, כי הנחת העבודה היא, שלא נדבקים מרסיסי אויר שנשארו באויר, רק במגע הדוק עם חולה, כלומר, כשעומדים מולו, ומדברים אתו.

מי שרוצה לחשוש יחשוש לעצמו, ואינו יכול לבא בטענות ולאכוף על אחרים גם כן לחשוש.

על כל תיאוריה רפואית - בכל תחום שהוא - אפשר למצוא רופא אחד או שנים שסוברים כן, וזה עדיין לא אומר שזה נכון. לחייב אחרים ולבא בטענות יכולים רק כשעוברים על ההנחיות הרשמיות, כל דבר מעבר לזה, יכולים לנסות לשכנע ולהסביר ולא יותר.

קבצים מצורפים

• 502_230.doc
    KB 343.5 · צפיות: 14

מרניניג

משתמש מקצוען
כל הפלפולים על חובת הנשיאה או החבישה לא רלוונטיים.
זה המאמץ הקטן שכל אזרח יכול לעשות על מנת למנוע הידבקות.
אני כבר 3 שבועות יום יום עם מסכה במשך 10 שעות ברצף, לפעמים עם משקפיים, והיום היא כבר כמעט בלתי מורגשת.
הכל בראש והכל עניין של הרגל.

חציל

משתמש פעיל
לדעתי עדיף לשבת בבית ולא לצאת בכלל מאשר לטייל בכל העיר בחסות המסכה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה