קורונה כבר קונים מסכות, לובשים, אז למה לא לעשות את זה נכון?

מלכי RH

משתמש צעיר
בס"ד

היום לראשונה מאז קניית המזון הגדולה לפסח, יצאתי עם מסיכה מהבית (בני ברק) למרחק יותר גדול מאשר המכולת שמתחת הבית.
הדואר הנפלא שלנו השאירו לי חבילות במרכז מסירה קטן ברח' בן גוריון פינת ז'בוטינסקי, ולאחר ההודעה השנייה שאם לא אאסוף את החבילות בהקדם הן יוחזרו לחו"ל, ולאחר שגיליתי שאין אפשרות להזמין משלוח מהחנות בתוספת תשלום, נאלצתי לחרוש ברגל חצי בני ברק.

אז קודם כל, יש לציין שהרחובות די ריקים, ובערך 90 אחוז מאלו שכן ברחוב, מסתובבים עם מסכות.
אבל להפתעתי הרבה, רוב חובשי המסכות, אולי 60-70 אחוז, חובשים את המסכות על הסנטר! וחלק קטן מכסים רק את הפה ולא את האף.
והתופעה הזו חצתה מגדרים ומגזרים. גם גברים וגם נשים, גם חרדים וגם החילונים שראיתי באזור בן גוריון ז'בוטינסקי.

תגידו, זה לא מוזר? אנשים טורחים וקונים מסכות, ואפילו כבר לובשים אותם, אז למה לא לעשות את זה כבר כמו שצריך?
יש אדם שפוי שחושב באמת שאם הוא ישים מסיכה על הסנטר שלו זה יעזור לו למשהו בחיים?

מלכי RH

משתמש צעיר
אם זה קשה להם אז שלא ילבשו, אבל מה הם מרוויחים מללבוש על הסנטר, גם מציק וגם לא עוזר כלום, לא כך?

מלכי RH

משתמש צעיר
מרויחים חוקית- אי אפשר לקנוס אותם
לא שמים על הפה והאף- בנימה אישית לאחר 5 דק' זה בלתי נסבל
נקודה מעניינת. את טוענת שמהשטרה לא יכולה לקנוס מי שיש לו מסכה עד מרחק X ס"מ מהפה והאף? מה ההיגיון בזה?

ומבחינת הבלתי נסבל, אני הלכתי שעה ברצף עם המסכה ולא היה מידי נורא. אולי זה תלוי בסוג? לי יש KN95 בלי פילטר.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
פשו אין חובה ללבוש ברחוב רק במקומות ציבוריים. אז מורידים לסנטר וכשנכנסים למקום מעלים..
בדיוק
החובה ללבוש מסיכה היא רק במקומות סגורים, חנויות ובהתקהלויות
סתם ברחוב אין חובה.

sheen

משתמש מקצוען
אוף.
ממש מעצבן!
אשכול שלישי שנפתח בנושא הזה, ועדיין שומעים את הטיעונים המטופשים האלו של 'על פי החוק לא חייבים ללבוש כל הזמן'.
זה מגוחך לגמרי, כי אם אדם מדבר ורסיסי הרוק שלו מתפזרים באוויר וכמה שניות אחר כך עובר אדם אחר הוא יכול לשאוף אותם.
ראיתי היום אנשים רבים כאלו עם מסכות ביד או על הסנטר (ואפילו על המצח), בכל פעם שעברתי ליד אדם כזה נעצתי בו מבט זועם ומוכיח.

(ובנימה אישית - הייתי שלוש שעות ברצף עם מסכה, כולל הליכה של חצי שעה. שרדתי את זה לגמרי)

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אוף.
ממש מעצבן!
אשכול שלישי שנפתח בנושא הזה, ועדיין שומעים את הטיעונים המטופשים האלו של 'על פי החוק לא חייבים ללבוש כל הזמן'.
זה מגוחך לגמרי, כי אם אדם מדבר ורסיסי הרוק שלו מתפזרים באוויר וכמה שניות אחר כך עובר אדם אחר הוא יכול לשאוף אותם.
ראיתי היום אנשים רבים כאלו עם מסכות ביד או על הסנטר (ואפילו על המצח), בכל פעם שעברתי ליד אדם כזה נעצתי בו מבט זועם ומוכיח.

(ובנימה אישית - הייתי שלוש שעות ברצף עם מסכה, כולל הליכה של חצי שעה. שרדתי את זה לגמרי)
ואם הוא לא מדבר?
שהלכתי ברחוב ולא היה אנשים בקרבתי הורדתי, שדיברתי בטלפון שמתי, שהתקרבתי לאנשים שמתי.
אם ברדיוס של ה100 מטר שלי אין אף אחד מה הענין לשים?

יעקב אב

משתמש מקצוען
יש שלא מפריע להם בכלל המסיכה, אבל יש שממש קשה להם לנשום עם זה , (יש אנשים שישנים עם שמיכה על הראש ויש שלא מסוגלים. אולי קשור זה בזה.)
ובנוסף חם עם זה, ובעלי המשקפים בבעיה של אדים שנוצרים על המשקפים.
בקיצור , אז שמים רק על הפה, נו, לפחות זה.
מי ששם על הסנטר הרי זה כאלו ששמים משקפי שמש על הפדחת...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם הולכים ברחוב ריק בשעות לילה ומרימים כשמישהו מתקרב- ניחא
אבל ברחוב הומה אדם או כשמתקרבים לאנשים - פשוט והתאבדות!

sheen

משתמש מקצוען
ואם הוא לא מדבר?
שהלכתי ברחוב ולא היה אנשים בקרבתי הורדתי, שדיברתי בטלפון שמתי, שהתקרבתי לאנשים שמתי.
עקרונית את כנראה צודקת (חוץ ממקרי התעטשות בלתי צפויה...)
בפועל זה אומר להיות דרוכה שמא מישהו מתקרב.
וגם חושבת שמומלץ לגעת במסכה כמה שפחות.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כל עוד אנשים מבינים שזה לא קריטי לבריאותם לא יעזור כלום!
הם פשוט לא ישימו את זה על הפה והאף גם יחד.
בפרט שפורסם שזה לא מונע ממני להדבק אלא שלא אדביק אחרים הרבה אנשים חושבים מה אכפת לי לא לשים בכל מקרה זה לא עוזר לי.
תחושתי עם מסכה - אני בדאגה לבריאות של כולם, מדוע הם אינם דואגים לי???

זה לא רק עקרונית, זה הרבה יותר מזה.
ברגע שמתחילים להוריד במרחב הציבורי הדבר נפרץ ולא מקפידים גם בחנויות, בעיני ראיתי את השלבים.
כנ" לגבי האף, בתחילה רק הוא מבצבץ החוצה עד שלפתע באורח פלא המסכה נשמטת לגמרי לסנטר, כך היא דרכו של היצר הרע...
בדברים האלו צריך אדיקות עד כדי ריבוע.
בני משפחתי טוענים שהגזמתי, אני לעומת זאת עושה זאת מתוך חובתי לשמור נפש, ורק באדיקות נצליח.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני כמעט לא יוצאת וגם אם כן זה גג רבע שעה חצי שעה וברור שאם אני מתעטשת זה לא לאויר הפתוח.
זה בסיסי ממזמן

מלכי RH

משתמש צעיר
ואם הוא לא מדבר?
במקרה שלי - פותחת האשכול - מדובר על רחוב רבי עקיבא בבני ברק בשעות אחר הצהריים.
כך שלא מדובר על סביבה סטרילית שאין אף אחד בסביבה, כל רגע עוברים ליד אנשים נוספים ואף אחד לא בכיוון להרים את המסכה.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עם משקפיים זה צער גדול,
ולרדת מדרגות עם זה אפילו מסוכן.
וראיתי אנשים ששמים על הסנטר וכשמתקרבים ליד אנשים מעלים על הפה והאף.

מלכי RH

משתמש צעיר
עם משקפיים זה צער גדול,
אני אישית משקפופרית (מגיל 4...), אבל כמעט לא עלו לי אדים למשקפיים, והלכתי עם המסכה לפחות שעה ברצף.

אולי זה באמת תלוי בסוג המסכה ועד כמה היא מצליחה להיצמד ללחיים ולא להשאיר רווח פתוח למרות האף שבולט קדימה. לי בכל אופן יש KN95 ללא פילטר ואני מרוצה.

קצרה

משתמש מקצוען
אוף.
ממש מעצבן!

למה הטיעון הוא מטופש לא הבנתי.
אנחנו כאנשים רגילים סומכים על משרד הבריאות שהיה יכול לחייב בכל מקום ברחוב לחבוש מסיכה-
ואם הוא לא עשה את זה - אנחנו מניחים שלדעת אנשי המקצוע הטענה של הרוק באוויר הפתוח לכמה שניות - אינה נכונה ואפשר להדביק רק כאשר עומדים בקרבת מקום.

ולכן אין שום סיבה לחבוש מסכה במקום בו לדעת המומחים היא אינה נחוצה ונדרשת.

מילא בנוגע לפתיחת בתי עסק / מנינים וכהנה - יש פה טענה שמול מומחי הבריאות עמדו מומחי כלכלה ואינטרסים של חברי הכנסת החרדיים.
אבל בנוגע לחובת חבישת המסיכה - היה לחלוטין עובר בשלום גם ללא הדיוק שהמסיכה חשובה רק בתוך ההתקהלות / חנות - אם דייקו שאין צורך ברחוב - כנראה שזה באמת מיותר.

דרך אגב : כתבתי בלשון נוכח. אך אני לא יוצאת מהבית כלל עקב היותי בקבוצת סיכון - כך שלא זכיתי לחבוש מסיכה ברצינות מעבר לניסוי ותמונה.
שליח החוץ שלנו לובש את המסיכה בדבקות מרגע היציאה מהבית ועד לרגע החזרה ולא מתלונן.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה