דרוש מידע כבר כמה פעמים היא לא עונה, מתחמקת, משחקת איתך מחבואים. איך מתמודדים?!

בשם

משתמש סופר מקצוען
כנסי לטור שלי הגיבי לישם שתפי וכווני אותי אילו נושאים מתחום הפסיכולוגיה מעניינים אותך.

לחצי כאן "לראותם בלבד" - על משחקי מחבואים כילדים וכבוגרים איך מתמודדים ומדוע זה קורה?
קטע מהכתוב:
את 'משחק מחבואים' זוכרים? הוא מתחיל במשחקי ה'קו-קו' עם אמא בינקות, וממשיך למשחקי 'המחבואים' עם החברים. "אמא, אבא" הוא בוכה, נחנק מדמעות ובקושי מצליח לדבר "שחקנו …והתחבאתי אבל הם בכלל לא חיפשו אותי, אחרי שהם מצאו את תמי ויהודה הם ירדו לשחק בחצר, ואני חיכיתי וחיכיתי במחבוא אבל הם אפילו לא ניסו למצוא אותי…". חשבתם פעם מה קורה לילד שהתחבא ולא חיפשו אותו? או שכחו למצוא אותו?. ניתן להניח כי עלבון עמוק מבוכה וכעס יהיו הרגשות שירגיש, והחוויה מן הסתם תיצרב בזיכרונו. וויניקוט, תיאורטיקן ופסיכולוג ילדים מהמאה ה- 19 הגדיר זאת: "זהו אושר להתחבא, אך אסון לא להימצא".

שלך
ברכי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה