יש פה אנשים שמבינים בחימר?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אח שלי בונה תנור לאפיית מצות.
לצורך הפלטה הדרושה לו להנחת המצות בתנור, הוא חשב ל השתמש בחימר, שעמיד בחום גבוה.

מס' שאלות למבינים:
האם החימר בעובי 5 ס"מ אמור להתפוצץ מאש ישירה ?
והאם לשרוף אותו קודם בתנור של חימר? או שאפשר להשאיר את זה טבעי?

מדובר על פלטה של חימר בגודל מטר *70 , אפשרי גם שזה יהיה מחולק לארבע או יותר.

ההנחה לעובי הזה היא משום שאבני שמוט- שעמידים באש (ויקרים מהם, לכן- חוש/בים על תחליף) בפחות מ5 ס"מ מתפוצצים.

אודה לכל מידע בנושא.
תודה מראש,
רחלי

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לנסות להתקשר למרכז אמן בירושלים ולדבר עם תהילה שאחראית על לימודי קרמיקה

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נראה לי שאת מכירה מישהי ירדנה...
איך לא חשבת על זה קודם?

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לשרוף אותו קודם!
לאחר השריפה, הוא לא אמור להתפוצץ מאש.
לגבי העובי, זה נשמע לי ממש ממש עבה בשביל חימר. הוא לא מתפוצץ גם בעובי פחות. אבל אולי הוא צריך עובי כזה בשביל הצרכים שלו.
אבל איפה תמצאי תנור חימר שיכיל מטר על 70?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אבש;1340475:
לשרוף אותו קודם!
לאחר השריפה, הוא לא אמור להתפוצץ מאש.
לגבי העובי, זה נשמע לי ממש ממש עבה בשביל חימר. הוא לא מתפוצץ גם בעובי פחות. אבל אולי הוא צריך עובי כזה בשביל הצרכים שלו.
אבל איפה תמצאי תנור חימר שיכיל מטר על 70?

כמו שכתבתי, זה לא חייב להיות פלטה ענקית (זה גם ישקול טון:eek:)
זה יכול להיות חתיכה גם 25*20

העובי -אני אשמח לשמוע מה מומלץ, בשביל שלא יתפוצץ...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
לא נראה לי שזה חיסכון במקום..
בתנור למצות אין לי הרבה הבנה, אבל אם זה זהה לתנור פיצה לכי על לבני שמוט למרות מחירם שלדעתי לא כ"כ גבוה.

אבן שמוט זה לא רק חסינות לאש (משהו כמו 1400 מעלות) כשהיא לוהטת היא אוגרת בתוכה חום גבוה מאוד כך שהאפייה (של הפיצה) מתקצרת מאוד וזה יתרון בחיסכון בדלק/גז/חשמל כמובן שזה מתאים גם למצות.

ראיתי ברשת שיש לקנות אבני שמוט בעובי 6.5 ס"מ גודל כל אריח 12X23 ס"מ במחיר 11 שקל לאריח, לדעתי מספיק עובי 3 ס"מ במחיר 8 ש"ח

חשבון פשוט: למשטח תנור בגודל 70X100 את צריכה סה"כ 24 אריחים - מחיר זניח לתנור מתכת בגודל כזה.

חימר:
אף אחד לא נותן לך אחריות באיזה טמפרטורה הוא עמיד
את לא יודעת אם החימר שאת קונה מורשה לבא במגע עם מזון
קשה להכין קוביות חימר מדויקות כך שאם אחת מתפוצצת בתנור את צריכה להתאים אחרת במקומה - בקיצור לא נראה לי חסכוני במיוחד.

בנוסף אריחי שמוט מגיעים בגודל מדויק ואחיד דבר שמקל מאוד על התאמת התושבת/הבסיס של האבנים ממתכת לגודל האבנים.

אולגה.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אות לי;1340684:
ראיתי ברשת שיש לקנות אבני שמוט בעובי 6.5 ס"מ גודל כל אריח 12X23 ס"מ במחיר 11 שקל לאריח, לדעתי מספיק עובי 3 ס"מ במחיר 8 ש"ח

חשבון פשוט: למשטח תנור בגודל 70X100 את צריכה סה"כ 24 אריחים - מחיר זניח לתנור מתכת בגודל כזה.

אשמח לקבל קישור איפה מצאת כ"כ בזול אריחי שמוט.
תודה מראש!!

אפרת נ.

משתמש רשום
אשמח לעזרתכם, אני מחפש תנור גריל לאפית מצות ביתית דומה למנגל חשמלי, עם ספירלות מקפיץ מלמעלה ומלמטה ,בקוטר של 35 ס"מ בערך
R0533109996אין לכתוב כתובת מייל 0544719651

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה