יש עצה כיצד להקטין את הנפח של האתר?

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי אתר וורדפרס ששוקל למעלה מ-5 ג"ב.
הבעיה שבמצב הזה האחסון לא מוכן לעשות גיבוי מלא, רק חלקי של DB.
השאלה שלי האם יש למישהו המלצות כיצד להקטין את נפח האתר?
מה ניתן לצמצם?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
למה האתר גדול? במה מדובר?

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האתר צריך להיות אתר מגה ענק על מנת להגיע לגודל של 5 גיגה.
אני מתאר לעצמי שזה לא המקרה כאן. הייתי ממליץ לך להוריד את כל הקבצים של האתר למחשב ולראות מה תופס חלק גדול מהנפח. יצא לי לראות לפעמים אתרים שהיו בהם גיבויים או תוסף קבצי מטמון ששמרו קבצים של מעל גיגה על שרת האחסון וסביר להניח שזה המקרה פה.

עוד סיבה שכיחה למשקל גבוה באתר היא שימוש בתמונות באתר ששוקלות הרבה. יצא לי לראות בעלי אתרים שמעלים לאתר תמונות ששוקלות 5 מגה למרות שקיימת האפשרת להעלות את התמונות ולהציג אותם בצורה טובה גם ב-100K. ברגע שיש הרבה מאוד תמונות זה יכול גם לקחת שטח אחסון רב. אני בטוח שהתמונות הם לא הסיבה לכך שהגעת ל-5 גיגה אבל זה גם יכול לגרום לגידול במשקל האתר. במידה ואתה מעוניין גם לפתור את הבעיה של התמונות אתה יכול לצפות במדריך הבא שמסביר איך להקטנת את גודל התמונות ולהעלות אותם בצורה נכונה לאתר:
https://www.yydevelopment.co.il/מדריכי-קידום-אתרים/הקטנת-גודל-תמונה/

נערך לאחרונה ב:

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עוד סיבה שכיחה למשקל גבוה באתר היא שימוש בתמונות באתר ששוקלות הרבה.
אכן יש באתר תמונות שעברו כיווץ על ידי תוסף, אבל עושה לי רושם שהמקור עדיין נשמר.
יש תוסף שיודע לזהות בוודאות איזה תמונה מקושרת לפוסט ואיזה לא? עושה לי רושם שוורדפרס לא ממש מדויק בענין הזה.

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
התוסף אומנם עוזר קצת עם הקטנת גודל התמונה אבל הוא לא מקטין גם את הרזולוציה של התמונה.
למשל אם אתה מעלה לאתר תמונה ברזלוציה של 5000x5000 אז התוסף יקטין מעט את המשקל אבל אם תקטין גם את רזולוציית התמונה לגודל של תצוגת האתר אז משקל התמונה יהיה הרבה יותר נמוך. כמו שאמרתי אני לא חושב שבאמצעות תמונות אתה יכול להגיע ל-5 גיגה זאת צריכה להיות כמות מטורפת של תמונות בשביל להגיע למשקל כזה.

אני לא יודע אם קיים תוסף שמאפשר לראות האם תמונת מקושרת לפוסט. אם תיכנס ל"מדיה" בוורדפרס ותהיה בתצוגה של שורות יופיע לך בצד שמאל של הטבלה עם התמונה משוייכת לפוסט או עמוד מסוים. אני לא יודע אם אפשר להסתמך על זה ב-100% אבל זה יעזור להפוך את הסינון ליותר קצר.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ממה שאני מבין התפקיד של התוסף זה להקטין בשביל SEO ולחסוך תעבורה ולכן הוא יוצר עוד עותק אבל לא מוחק את המקור.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
האתר צריך להיות אתר מגה ענק על מנת להגיע לגודל של 5 גיגה.
אני מתאר לעצמי שזה לא המקרה כאן.

מדובר באתר עם קרוב ל-800 פוסטים, וכ-7000 שיעורים, כשקבצי הוידאו / שמע - יושבים על שרת אחר.

yooda230

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
תסתכל דרך מנהל קבצים כזה או אחר מה תופס את המקום.
קצת לא הגיוני הנפח שאמרת..
יכוליות שמדובר בלוג שגיאות / אבטחה כלשהו שהגיע לנפח עצום.
יכול גם להיות שהגדרת באמצעות תוסף מסוים גיבוי אוטומטי יומי / שבועי והוא ממשיך ליצור עוד ועוד ותופס מקום..
תבין תחילה איזה תקיה הגדולה ביותר ודרכה לאט לאט תגלה את התקלה זה בהחלט לא נשמע הגיוני.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רצ"ב תמונה של המ"ב הנמצאים בשרת.
מצאתי את הבעיה - יש קובץ שנקרא debug.log והוא שוקל 2.4 ג"ב...
הוא תחת הספריה wp-content
הוא הכרחי? ניתן למחוק אותו?

ניצול דיסק.png

נערך לאחרונה ב:

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מדובר באתר עם קרוב ל-800 פוסטים, וכ-7000 שיעורים, כשקבצי הוידאו / שמע - יושבים על שרת אחר.

800 פוסטים זה כמות נכבדת אז אם הם מעלים תמונות לכל פוסט אז יכול להיות מצב שתגיע לגודל הזה. אז כמו שאמרתי בהתחלה תוריד משרת האחסון את התיקייה של האתר ותראה מה שוקל 5 גיגה. אם מדובר בתמונת המשקל הגבוה אמור להיות בתקייה wp-content/uploads

yooda230

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
רצ"ב תמונה של המ"ב הנמצאים בשרת.
מצאתי את הבעיה - יש קובץ שנקרא debug.log והוא שוקל 2.4 ג"ב...
הוא תחת הספריה wp-content
הוא הכרחי? ניתן למחוק אותו?

צפה בקובץ המצורף 344740

למיטב הבני זה קובץ שבו נרשמים מידע השגיאות וכו. כנראה שהפעלת אותו בשלב זה או אחר ושכחת לכבות.
לשאלתך כן אפשר למחוק / לרוקן אותו.
ובכדי שלא יתמלא שוב לשנות בקובץ קונפיג את הערכים הבאים
define( ‘WP_DEBUG’, true );
לשנות ל false
והשינוי השני

• define( ‘WP_DEBUG_LOG’, true );
גם כאן לשנות ל false
תוכל לקרוא עוד על הנושא כאן

בהצלחה
אגב. אם אתה לא בטוח אם למחוק קובץ מסוים ומה ההשלכות וכו הפטנט הוא לשים לו בסוף .OLD או משהו ולראות אם האתר מתפקד וכו (לא ממטמון וכו ) במידה והכל בסדר אומרים לו יפה שלום :)

נערך לאחרונה ב:

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לשאלתך כן אפשר למחוק / לרוקן אותו.

אגב. אם אתה לא בטוח אם למחוק קובץ מסוים ומה ההשלכות וכו הפטנט הוא לשים לו בסוף .OLD או משהו ולראות אם האתר מתפקד וכו (לא ממטמון וכו ) במידה והכל בסדר אומרים לו יפה שלום

תודה.
שני הדברים הללו ידועים לי, קראתי את זה שם עוד קודם. ושינוי שם הקובץ ב-FTP ג"כ ידוע לי.
השאלה שלי לא הייתה טכנית האם הוא ניתן למחיקה, השאלה הייתה עד כמה כדאי ונחוץ להשאיר אותו?

yooda230

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
תודה.
שני הדברים הללו ידועים לי, קראתי את זה שם עוד קודם. ושינוי שם הקובץ ב-FTP ג"כ ידוע לי.
השאלה שלי לא הייתה טכנית האם הוא ניתן למחיקה, השאלה הייתה עד כמה כדאי ונחוץ להשאיר אותו?
אין שום עניין.
התכונה הזו היא נטו למקרה של תקלה / לפני מסירת אתר ללקוח לוודא שאין תקלות.
ברגע שסיימת אתה מכבה את יצירת הלוג ומעיף אותו :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה