יש!!! מענק קורונה "שני" ארה"ב

יעקב 613

משתמש פעיל
אם נחכה ולא נגיש את הדוח של 2020 עד שנקבל את הssn של הילדים, נוכל לקבל עליהם החזר למרות שנעשו אזרחים בשנת 2021?
והאם כל מה שכתבת נכון גם במקרה שעשינו לילדים אזרחות כאן בארץ כי שתי ההורים אזרחים?
תודה
קצת סדר, מי שרשם את הילדים שלו בשגרירות בארץ זה אומר שהילדים שלו אזרחים מלידה, ולכן מי שנולד עד ל31/12/20 (כולל) ויש לו מספר SSN עד סוף עונת המיסים כולל הארכות, זכאי לקבל את מענקי הקורונה גם אם הרישום בשגרירות התבצע ב2021.
מי שצריך לטוס עם הילדים שלו לארה"ב בשביל לסדר את האזרחות, הילדים נחשבים אזרחים רק משעת ההתאזרחות ולכן רק מי שהיה אזרח ב31/12/20 זכאי לקבל.
מקווה שעכשיו זה יותר ברור.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קצת סדר, מי שרשם את הילדים שלו בשגרירות בארץ זה אומר שהילדים שלו אזרחים מלידה, ולכן מי שנולד עד ל31/12/20 (כולל) ויש לו מספר SSN עד סוף עונת המיסים כולל הארכות, זכאי לקבל את מענקי הקורונה גם אם הרישום בשגרירות התבצע ב2021.
מי שצריך לטוס עם הילדים שלו לארה"ב בשביל לסדר את האזרחות, הילדים נחשבים אזרחים רק משעת ההתאזרחות ולכן רק מי שהיה אזרח ב31/12/20 זכאי לקבל.
מקווה שעכשיו זה יותר ברור.
ברור מאוד
מקבלים את זה אוטומטית כשמגישים את הדוח על 2020 שבו יהיו רשומים הילדים הנוספים או שצריך להגיש בקשה מיוחדת?
כמו כן לגבי החזרי מס של שנים עברו, גם כן אפשר לקבל רקטרואקטיבית? (רשמתי אותם כאן בארץ, ומדובר בילדים גדולים)

mo4644

משתמש חדש
זה לא אוטומטי, צריכים לבקש אותו בהצהרה של 2020. ניתן לקבל החזרים רטרואקטיבי גם כן, עד 3 שנים אחורה. זה אומר, גם של 2017 אפשר עדיין לקבל החזר עד 15 באפריל. מי שמקבל מספר SSN לפני 15 באפריל, זוכה לקבל המענקים של 2020 ($1800 למבוגר).
אני יועץ מס ארה"ב
מי שרוצה עזרה בכל התהליך, לפנות אלי באישי

mo4644

משתמש חדש
1. מי שקיבל על סמך הדו"ח של 2019 היה אמור לקבל גם על ילדים שבדו"ח של 2019 עוד לא היו בני 17, גם אם במהלך 2020 הם נהיו בני 17 (כלומר ממה שבדקתי המערכת לא חשיבה את תאריך הלידה נכון למענק אלא לפי הדו"ח).
2. עקרונית אם באמת זכאי אז יכול להגיש ד"ח משלו (אם מממן לפחות 51% מעלות מחייתו השנתית כולל לימודים וכו'), אני ממש לא מציע לשחק עם זה, זה כנאה יגרור ביקורות.
לא נכון, אפילו מי שגר עם ההורים וסומך על ההרים למחיתו יכול להגיש דו"ח בנפרד מההורים. 100% חוקי, ואפילו חייב לעשות לפעמים, לדוגמא אם בחור עובד ומכניס מעל 12400 דולר לשנה.

יעקב 613

משתמש פעיל
ברור מאוד
מקבלים את זה אוטומטית כשמגישים את הדוח על 2020 שבו יהיו רשומים הילדים הנוספים או שצריך להגיש בקשה מיוחדת?
כמו כן לגבי החזרי מס של שנים עברו, גם כן אפשר לקבל רקטרואקטיבית? (רשמתי אותם כאן בארץ, ומדובר בילדים גדולים)
צריך לדרוש את המענקים בדו"ח המס של 2020, פשוט לומר למי שמכין/ה לך את הדו"ח להוסיף את זה.
לגבי שנים קודמות - אפשר רק לקבל רק אם היה להם מספרי SSN שהונפקו עד סוף עונת המיסים של אותה שנה (לדוגמה בשביל 2019, אז מספרים שהונפקו עד 15/6/2020 {בהנחה שאתם מתגוררים מחוץ לארה"ב ולא הגשתם הארכה באותה שנה}).

יעקב 613

משתמש פעיל
זה לא אוטומטי, צריכים לבקש אותו בהצהרה של 2020. ניתן לקבל החזרים רטרואקטיבי גם כן, עד 3 שנים אחורה. זה אומר, גם של 2017 אפשר עדיין לקבל החזר עד 15 באפריל. מי שמקבל מספר SSN לפני 15 באפריל, זוכה לקבל המענקים של 2020 ($1800 למבוגר).
אני יועץ מס ארה"ב
מי שרוצה עזרה בכל התהליך, לפנות אלי באישי
למי שגר מחוץ לארה"ב יש הארכה אוטומטית עד ל15/6.
לגבי שנים קודמות אז רק אם היו להם מספרי SSN שהופקו עד סוף עונת המיסים של אותה שנה.

יעקב 613

משתמש פעיל
לא נכון, אפילו מי שגר עם ההורים וסומך על ההרים למחיתו יכול להגיש דו"ח בנפרד מההורים. 100% חוקי, ואפילו חייב לעשות לפעמים, לדוגמא אם בחור עובד ומכניס מעל 12400 דולר לשנה.
אתה ממש לא צודק כאן ואני מאוד מקווה שאתה לא מטעה את הלקוחות שלך.
חוקי מענקי הקורונה שעברו עד עכשיו (מענק 1 ו2) קבעו במפורש שמי שיכול להירשם כנתמך (dependent) בדו"ח של מישהו אחר גם אם בפועל לא הופיעו באותו דו"ח, אינם זכאים למענקי הקורונה.
זה גם מופיע הרבה פעמים באתר של הIRS, הנה ציטוט לדוגמה:

You are not eligible for the Recovery Rebate Credit if any of the following applies:
  • You may be claimed as a dependent on another taxpayer’s 2020 return (for example, a child or student who may be claimed on a parent’s return or a dependent parent who may be claimed on an adult child’s return).
מקור: https://www.irs.gov/newsroom/recovery-rebate-credit-topic-b-eligibility
להגדרה של נתמך (dependent) ראו:
בגדול ילדים מתחת לגיל 19 (או 24 במקרה שהם תלמידים) נחשבים כנתמכים אם ההורים מממנים אותם בחצי מעלות מחייתם (מי שלא עונה לקריטריון הזה אז עם הכנסות של עד 4300$, תראו בלינק את הפרטים).
מי שמרוויח 12400$ כנראה שמממן את עצמו ביותר מחצי מעלות המחייה שלו..., אבל עקרונית אין קשר בין חובת דיווח להגדרה של נתמך (לילד יכול להיות חובת דיווח בגלל רווחי הון של יותר מ1100$ ועדיין להיות נתמך בדו"ח של ההורים שלו).

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למי שגר מחוץ לארה"ב יש הארכה אוטומטית עד ל15/6.
לגבי שנים קודמות אז רק אם היו להם מספרי SSN שהופקו עד סוף עונת המיסים של אותה שנה.
אני יקבל מספרי ssn לילדים רק בעוד כמה חדשים (כמובן אבקש הארכה על הגשת הדוח של 2020), לדעתך אני יוכל לקבל החזרים רק על שנת 2020 ולא על 2019 ו2018?
ולא כמו שכתב @mo4644 שאפשר לקבל כמה שנים אחורה

יעקב 613

משתמש פעיל
אני יקבל מספרי ssn לילדים רק בעוד כמה חדשים (כמובן אבקש הארכה על הגשת הדוח של 2020), לדעתך אני יוכל לקבל החזרים רק על שנת 2020 ולא על 2019 ו2018?
ולא כמו שכתב @mo4644 שאפשר לקבל כמה שנים אחורה
אכן, זו לא דעתי אלא דעת החוק כפי שנכתב ב PATH act of 2015.
מאוד חשוב שתגישו לפני ה15/6 הארכה כמו שצריך (טופס 4868, אפשר כבר עכשיו אלקטרונית). אם מתקרבים לספטמבר ועדיין לא קיבלתם את המספרים, צרו איתי קשר, אפשר להגיש הארכה נוספת שתיתן לכם עד ל15/12 (אבל זה צריך להישלח בדואר, קצת יותר מסובך ופחות בטוח, וזה רק למי שכבר הגיש הארכה רגילה).

כבי ש

משתמש צעיר
קיבלתי ב"ה את המענק של 600- אני מביתר.
שמעתי מחברה שיש מענק נוסף של 1400 בדרך. זה נכון או שמועת שווא?

ayys

משתמש מקצוען

כבי ש

משתמש צעיר
את צריכה ליצור איתם קשר ולבדוק מדוע לא קיבלת את המענק, יכול להיות שזו פשוט תקלה טכנית של כתובת שגויה וכד'...
שלחו כאן בעבר מספר טלפון לפניות.
בהצלחה!

בינה

משתמש מקצוען
מי שלא הגיש בקשה, יכול להגיש עכשיו בשביל לקבל את ה-1200$?

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
ב''ה קיבלנו את המענק השני. הלכנו להפקיד כמו פעם שעברה, והפעם קיבלנו צרור דפים
(באנגלית, לא יודע ..) למלאות ולהחזיר.
משהו יודע מה זה?
והאם יש אפשרות דרך ציינג' וכמה הגביה?

אמרו לנו שזה הנחיות, ופעם שעברה הכל היה חלק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה