יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

היועץ

משתמש צעיר
שלום לכל המתעניינים בתחום
משתמשים רבים מעלים בפורום שאלות בנושא המשכנתאות
מה כדאי ? איך כדאי ? ועם מי כדאי? ה וכו' וכו'
משתמשים אחרים מגלים רצון טוב לעזור איש לרעהו.. אבל תשובותיהם מסתמכות, מקסימום על ניסיונם האישי....

ברור שלא ניתן להסתמך על תשובות אלו.

אני מבקש להעמיד את ניסיוני הרב בתחום המשכנתאות לציבור הרחב ולהשתדל לענות על שאלות שיופנו באמצעות הפורום.

תשובותיי יתבססו על ניסיוני הרב בתחום.
הפרופיל המקצועי שלי: בנקאי בכיר. פרשתי לפני כשנה מעבודתי בבנק.
ותק של 35 שנה בבנקאות מתוכם 25 שנה בתחום המשכנתאות.
בשנים האחרונות בתפקידי ניהול.
להיכרות מעמיקה יותר אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי בכתובת: http://www.mash-mish.co.il/

ממתין לשאלותיכם

היועץ

yaffat

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואו, בדיוק חיפשתי את מי לשאול שאלה:
הבנתי שקשה היום לקחת משכנתאות יותר מבעבר , ואם מצליחים זה כנראה בריביות גבוהות יותר.
(אם זה נכול או לא לא כזה קריטי לי עכשיו)
יש לי משכנתא מצוינת עם ריביות טובות.
אני רוצה אולי לעבור לדירה אחרת, ואני נרתעת מלעשות את זה כי אולי לא יתנו לנו משכנתא או שיתנו משהו לא טוב.
האם יש אפשרות לגרור את אותה משכנתא ממש לדירה אחרת?
או שברגע שקונים דירה חייבים לעשות הכל מחדש בשביל המשכנתא?

אני מעריכה מאוד את הנכונות לעזור.
תודה רבה!

היועץ

משתמש צעיר
א. ניתן לגרור משכנתא קיימת לדירה החדשה. בתנאי ששווי הדירה החדשה אינו נמוך משווי הדירה הנוכחית. תנאי נוסף הוא שהמשכנתא הקיימת משולמת ללא בעיות. שאם לא כן, הבנק ינצל את ההזדמנות ויסרב לבצע את הגרירה על מנת לסיים את הקשר עם לקוח בעייתי. - אני מקווה שלא זה המצב שלך...

ב. מומלץ לבדוק שוב עם יועץ מיקצועי האם אכן המשכנתא הקיימת היא ב"ריביות טובות".
ג. אני מעריך שאתה מעוניין ב"שיפור הדיור" וממילא יש סיכוי שתזדקק למשכנתא נוספת. במקרה זה חשוב לבדוק את יכולת ההחזר של שתי המשכנתאות יחד . אולי זה הזמן לבצע שינוי גם במשכנתא הקיימת, על מנת שתוכל גם לחיות בבית החדש וגם לחיות עם המשכנתא החדשה ובשלום.

בהצלחה
היועץ

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש לי הון עצמי מינימלי הנדרש לדירה מסויימת. (נגיד 70%)
אם אני ממשכנת דירה נוספת,לדוג' של הורים, בנוסף לדירה עליה אני רוצה לקבל משכנתא האם התנאים יהיו טובים יותר וכבר יהיו כאילו הבאנו הון עצמי של 45% ?או שאין קשר וזה לא יעזור??

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש לנו משכנתא שלקחנו לפני 4 וחצי שנים בתנאים טובים.
היינו רוצים להאריך את השנים בשביל שההחזרים יהיו יותר קטנים.
האם יש דרך לעשות את זה במשכנתא קיימת? או רק על ידי לקיחת משכנתא חדשה?
כי משכנתא חדשה לא נקבל עם תנאים טובים ואז יצא שכרו בהפסדו.

היועץ

משתמש צעיר
תשובה:
בעיקרון , ניתן לקבל גם מימון מלא לרכישת הדירה .אלא שזה מבוצע בשתי הלוואות נפרדות.
1. עד 70% ההלוואה על שם הרוכשים וכנגד שעבוד הדירה הנרכשת.
2. 30% נוספים כנגד שעבוד דירת ההורים. במקרה זה הלווים יהיו ההורים ולצורך חישוב יכולת ההחזר הבנק יבדוק את הגיל שלהם ואת ההכנסות שלהם.
יש לשים לב לכך - שכאשר אחוז המימון כלומר סכום ההלוואה ביחס למחיר הדירה ולשווי שלה על פי השמאי הוא נמוך מ 60% הריביות תהינה זולות יותר.
לעומת זאת, בהלוואה על הנכס של ההורים הריביות יקרות יותר.
לכן יש לבחון אפשרות שההלוואה על הדירה החדשה לא תעבור את ה- 60% מימון ,והמימון הנוסף יגיע מהגדלת ההלוואה על שם ההורים.
3. לצורך כך יש להתייעץ עם יועץ מקצועי שיעלה את שתי האפשרויות על מחשבון משכנתא ויבדוק מה כדאי יותר.
בהצלחה

היועץ

היועץ

משתמש צעיר
ככלל- הארכת תקופת ההלוואה משמעותה ,לקיחת הלוואה חדשה ופרעון ההלוואה הקיימת.
כמובן שההלוואה החדשה תהיה בתנאים שמקובלים היום.

אני מבין שהשאלה נובעת מקושי להתמודד עם ההחזר החודשי .
במקרה זה יש לקבל יעוץ מקצועי לגבי מצבכם הכלכלי הכולל (התנהלות בחשבון העו"ש ,צפי הכנסה בעתיד וכו') לעיתים ,כדאי למחזר הלוואה ,גם אם בתנאים גרועים יותר ,לטובת הורדת יתרת החוב בעו"ש וקבלת "חיים רגועים יותר"

בהצלחה

יועץ

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י היועץ;2411663:
ככלל- הארכת תקופת ההלוואה משמעותה ,לקיחת הלוואה חדשה ופרעון ההלוואה הקיימת.
כמובן שההלוואה החדשה תהיה בתנאים שמקובלים היום.

אני מבין שהשאלה נובעת מקושי להתמודד עם ההחזר החודשי .
במקרה זה יש לקבל יעוץ מקצועי לגבי מצבכם הכלכלי הכולל (התנהלות בחשבון העו"ש ,צפי הכנסה בעתיד וכו') לעיתים ,כדאי למחזר הלוואה ,גם אם בתנאים גרועים יותר ,לטובת הורדת יתרת החוב בעו"ש וקבלת "חיים רגועים יותר"

בהצלחה

יועץ
הרבה הצלחה.נראה שיש לכם ידע וסבלנות

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נראה אם מחזיק מעמד עם החברה פה :)

בהצלחה רבה

ril

משתמש פעיל
אולי אפשר לשמוע באופן כללי בגדול איך הולכות המשכנתאות היום - כמה החזר חודשי צריך לכל סכום מסוים וכו' כמה הכנסה חודשית צריכה להיות ביחס למשכנתא העתידית -?וכו'

תודה רבה !

חדוה

משתמש מקצוען
כמעט לקחנו משכנתא בתנאים נהדרים ופתאום השמאי גילה שיש לנו עסק מאחורי הבית והבנק נסוג אחור
יש דרך לקבל משכנתא בתנאים טובים גם ככשהפכנו חלק מהחצר לחנות בבניה טרומית?

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ההצעה באה לי ממש בזמן... :)
יש לי דירה, ואני רוצה למכור אותה ולקנות דירה חדשה - יקרה ב50%.
הבנתי שיש אפשרות לקבל את הסכום הדרוש לקנייה כהלוואת גישור - ואז למכור את הקיימת ללא לחץ זמן (ואולי גם להמשיך לקבל ממנה תשואה?).
שאלותי:
  1. האם ניתן לקבל את מלוא הסכום הדרוש עבור הדירה הנרכשת?
  2. האם נדרשת שמאות עדכנית לדירה הקיימת - או שמספיק הערכה?
  3. האם חייבים למכור את הדירה מייד או שניתן להמתין שנה (בנתיים יש לי רווח של שכירות)?
  4. מה ההחזר החודשי הנדרש באופן כללי להלוואת גישור של 1.5 מליון?
תודה גדולה!

רוצה מושלם

משתמש פעיל
מעניין מה הכוונה ריביות טובות או גרועות, דהיינו האם אפש'
להסביר פה באתר על הריביות כדי שנוכל לקחת משכנתא באופן
רגוע וברור? (מה הן ריביות טובות ומה פחות טובות?)

סמוי

משתמש פעיל
אני מוגבל. ברוך ה'. (לא מצער לרגע על זה... רק על העמלות הגבוהות שנדרשתי לשם עבור כל צ'יק שחזר...)
אני רוצה לדעת מבחינת משכנתא מה אני יכול לעשות בשביל להתרחב לדירה גדולה יותר.
אשמח שתסביר לי באישי מחמת צנעת הפרט, אני לא רוצה עין הרע...
תודה

היועץ

משתמש צעיר
תשובת היועץ:
יש להבדיל בין שתי מקרים. רכישת דירה להשקעה. או שיפור דיור.
1. ברכישת דירה להשקעה אתם מחוייבים לשלם מס רכישה. ויכולים לקבל משכנתא רק עד גובה של 50% משווי הדירה שרכשתם (לפי החוזה או השמאות העדכנית - הנמוך משניהם)
בנוסף אתם יכולים לקבל משכנתא על הדירה הנוכחית בסכום שלא יעלה על 50% משוויה על פי שמאות עדכנית. אם הדירה הנרכשת יקרה מהדירה הקיימת ,שני המשכנתאות לא יכסו את כל עלות הרכישה.
במידה יש כם כבר משכנתא על הדירה הנוכחית, סך המשכנתא הקיימת + החדשה ,לא יעלה על 50% משוויה.
2. משפרי דיור - לא מחוייבים במס רכישה על הדירה הנרכשת, ובתנאי שיתחייבו למכור את דרתם הנוכחית תוך שנה וחצי מהרכישה .יש להמציא לרשות המיסים חוזה מכירה בטרם חלפו שנה וחצי מהרכישה.
במקרה זה ניתן לקבל משכנתא עד 70% מהדירה הנרכשת ובנוסף, עד 50% מהדירה הנוכחית .
כמובן שניתן לקבל חלק מהסכום בהלוואת גישור ובתנאי שתמציאו לבנק תוכנית עיסקית מתאימה.
ניתן לקרוא על כך בהרחבה באתר שלי במדור שאלות ותשובות בכתובת :
http://www.mash-mish.co.il/
בהצלחה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
איני יודע למה כוונתך "באופן אישי" אתה מופיע תחת שם "סמוי".
אענה באופן כללי : על פי החוק מוגבל , בתוך תקופת מוגבלותו -אינו יכול לקבל הלוואה מכל סוג ובוודאי שלא משכנתא.
גם לאחר תקופת המוגבלות , הבנקים לא אוהבים לתת משכנתא.
רק לאחר מספר שנים ,כאשר ההתנהלות בחשבון תקינה ,וניתן להתרשם שהמוגבל "לא יחזור לסורו"
יש אפשרות לשכנע את הבנק לאשר משכנתא.
בהצלחה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
מאד תלוי במה מדובר. מטרת ההלוואה , החלק היחסי של העסק לעומת הדירה וכו' וכו' .
לא כתבת ,מה טען הבנק ,מדוע סרב ?
לקבלת תשובות ספציפיות יש לצרף יותר פרטים.

ניתן לפנות אלי בצרוף השמאות באמצעות האתר שלי
בכתובת :http://www.mash-mish.co.il/
בברכה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
את מבקשת ללמוד את כל התורה על רגל אחת....
תלוי באחוז המימון ,במסלולים , בתקופה, ביכולת ההחזר וכו'..

מכירה את המושג "לתפור את המשכנתא בהתאם למידות הלווים" ?
זו לא קלישאה .
יועץ מקצועי ,"לומד" את הלקוח לפני שהוא בונה לו את התמהיל המתאים ,ורק לאחר מכן הוא ניגש לבנקים השונים על מנת לקבל הצעות מחיר (ריביות)- לתמהיל המשכנתא שבנה.

מומלץ להתייעץ עם יועץ מקצועי בנוגע לתמהיל המשכנתא
את ההתמחרות בין הבנקים ואת המצאת המסמכים השונים ניתן לעשות בעצכם (אם אינכם מפונקים...)
עלות של יעוץ זה היא נמוכה .

בהצלחה
היועץ

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י היועץ;2411657:
תשובה:
בעיקרון , ניתן לקבל גם מימון מלא לרכישת הדירה .אלא שזה מבוצע בשתי הלוואות נפרדות.
1. עד 70% ההלוואה על שם הרוכשים וכנגד שעבוד הדירה הנרכשת.
2. 30% נוספים כנגד שעבוד דירת ההורים. במקרה זה הלווים יהיו ההורים ולצורך חישוב יכולת ההחזר הבנק יבדוק את הגיל שלהם ואת ההכנסות שלהם.
יש לשים לב לכך - שכאשר אחוז המימון כלומר סכום ההלוואה ביחס למחיר הדירה ולשווי שלה על פי השמאי הוא נמוך מ 60% הריביות תהינה זולות יותר.
לעומת זאת, בהלוואה על הנכס של ההורים הריביות יקרות יותר.
לכן יש לבחון אפשרות שההלוואה על הדירה החדשה לא תעבור את ה- 60% מימון ,והמימון הנוסף יגיע מהגדלת ההלוואה על שם ההורים.
3. לצורך כך יש להתייעץ עם יועץ מקצועי שיעלה את שתי האפשרויות על מחשבון משכנתא ויבדוק מה כדאי יותר.
בהצלחה

היועץ
\

לא הובנה הסיטואציה.
יש הון עצמי של 70% ואפילו כמעט של 60% (עם הערכת שמאי על שווי הדירה בטוח זה יהיה 60%) השאלה אם אמשכן עוד דירה אקבל תנאים של הון עצמי 45%???

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שלום וברכה רציתי לשאול
1. לאחר ששילמתי כמה שנים משכנתא נניח 100 אלף האם שוב אפשר לקחת סכום כזה מהבנק?
2. כמה הכנסות צריך כדי לקבל משכנתא זה נכון פי 3 מההחזר החודשי? יש הבדל בין הבנקים ?
3. האם מילגת כולל נחשבת להכנסה? וצ'ק שהופקד בתור משכורת?
4. בתור לקוח כבר של הבנק ( ז"א משלם משכנתא) שמשלם בלי פספוס יש הקלות?
5. כשרוצים להוציא משכנתא על תוספת בניה זה קל יותר או להיפך, ובאם הדירה מחולקת מה קורה?
תודה מראש
סליחה על ההטרחה אקבל בהבנה שאין לך כח לענות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  33  פעמים

לוח מודעות

למעלה