יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
שואל בשביל חבר
אשמח לדעת האם המשכנתא טובה (האישור מאתמול) משום מה נראה לי שלקחת צמוד מדד זה יוצא בסוף מדי יקר וכן מה בקשר לפריים האם אפשר להשיג יותר זול
צפה בקובץ המצורף 1133744
אני שואל עוד פעם על משכנתא זו
שווי הדירה 1400000
עבר נקי
קל"צ 286 ל16 שנה 3.65
צמוד-משתנה 267 ל30 שנה 2.77
פריים 267 ל29 שנה P-0.25

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
הצמוד ממד ממש יקר, אך "בזכות זה" הוא קיבל את הקל"צ יחסית בזול
ואם הוא כבר לוקח צמוד מדד היום הק"צ בד"כ יותר אטרקטיבית מהמ"צ
הוא מתכנן להחזיר עוד שנה שנתיים 250000 אולי בגלל זה זה יותר שווה לו (שהוא יחזיר את הצ"מ)
והאם יש משהו לשפר כאן

אם ככה זה מעולה, אפילו שינסה להעלות עוד את המ"צ ויוריד בקל"צ
ואחרי שיפרע הוא ישאר עם משכנתא מעולה!!
בגדול (בלי שאני יודעת מה הנתונים שלו) מדובר בהצעה יפה מאוד

המענין

משתמש פעיל
שווה למחזר מסלול של 150K צ"מ 2.3 לקל"צ?
עד כמה שווה לי, למשל עם הבנק יתן לי ריבית של 6 קל"צ זה עדיין שווה?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
א.תודה!!
אז עד כמה כן יהיה שווה לי?
מה כן הבנק יציע לי במקום המסלול של המ"צ?
יש סכוי שהוא יציע לי פריים?
תודה רבה!!
אין דבר כזה יציע. אתה מבקש. הוא יכול לנסות לטחון אותך. לנסות לא מזיק.
מאוד תלוי איזה בנק זה. מזרחי בקטע הזה יותר קלים.

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
שלום וברכה רציתי לשאול
אני רוצה להוציא חלק מהמשכנתא אחרי שהרבה זמן לא הוצאתי (מדובר בחלק האחרון של המשכנתא) וכשהגעתי לבנק הם אמרו לי שיכול להיות שהריבית במשק עלה והם יביאו לי ריביות חדשות (מדובר על החלק של הקל"צ)
אמרתי להם בסדר אז הם אמרו שהם מחכים לאישור
חיכתי יום יומיים וכל פעם אומרים לי עדיין אין תשובה עכשיו אני לחוץ כי אם מגיע ה15 לחודש יעלה לי המדד מצד הקבלן (חודש שעבר זה עלה לי בסביבות 2000 ש"ח) תכלת אני הגעתי מספיק מוקדם לבנק והם דוחים אותי
בעיקר רציתי לשאול קודם כל כמה ריבית הם יכולים לעלות לי (הקל"צ הוא 3.15)
שנית האם גם להם יש עניין לדחות את זה ל15 בחודש (אולי כשעולה המדד עולה גם הריבית במשק ואז הם מעלים לי יותר-קונספירציה שלי)
ושלישית אם הם סתם דוחים אותי האם יש לי איך לאיים עלייהם (כדוגמת לפנות לפיקוח על הבנקים) או שאין מה לעשות בתודה מראש

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום וברכה רציתי לשאול
אני רוצה להוציא חלק מהמשכנתא אחרי שהרבה זמן לא הוצאתי (מדובר בחלק האחרון של המשכנתא) וכשהגעתי לבנק הם אמרו לי שיכול להיות שהריבית במשק עלה והם יביאו לי ריביות חדשות (מדובר על החלק של הקל"צ)
אמרתי להם בסדר אז הם אמרו שהם מחכים לאישור
חיכתי יום יומיים וכל פעם אומרים לי עדיין אין תשובה עכשיו אני לחוץ כי אם מגיע ה15 לחודש יעלה לי המדד מצד הקבלן (חודש שעבר זה עלה לי בסביבות 2000 ש"ח) תכלת אני הגעתי מספיק מוקדם לבנק והם דוחים אותי
בעיקר רציתי לשאול קודם כל כמה ריבית הם יכולים לעלות לי (הקל"צ הוא 3.15)
שנית האם גם להם יש עניין לדחות את זה ל15 בחודש (אולי כשעולה המדד עולה גם הריבית במשק ואז הם מעלים לי יותר-קונספירציה שלי)
ושלישית אם הם סתם דוחים אותי האם יש לי איך לאיים עלייהם (כדוגמת לפנות לפיקוח על הבנקים) או שאין מה לעשות בתודה מראש
תהפוך שולחן. אין דבר כזה. יש לך ריבית שתלויה בעוגנים. אולי חיכו לעדכון אבל זהו בכל הבנקים כבר היה עדכון עוגנים החודש. תלחץ אותם שאתה רוצה ביצוע מחר.. לחתום ולבצע.
תגיד שתה מתקשר לפיקוח על הבנקים וכו' וכו'. הן חייבים לבצע לך מחר.
וכן תתכונן שזה יהיה יותר גבוה

אחד מאנ"ש

משתמש צעיר
תהפוך שולחן. אין דבר כזה. יש לך ריבית שתלויה בעוגנים. אולי חיכו לעדכון אבל זהו בכל הבנקים כבר היה עדכון עוגנים החודש. תלחץ אותם שאתה רוצה ביצוע מחר.. לחתום ולבצע.
תגיד שתה מתקשר לפיקוח על הבנקים וכו' וכו'. הן חייבים לבצע לך מחר.
וכן תתכונן שזה יהיה יותר גבוה
בדבר זה שיעלה הריבית כבר השלמתי
אבל מה זה נקרא כבר היה עדכון עוגנים מתי זה קורה (ואיפה רואים את זה?)והאם הם באמת מיד חייבים לבצע את זה?

זקוקה לעזרתכן:
הציעו לי עבור 1,750,000
3 מסלולים:
1. מ"צ 2.5
2. P-0.35
3. קל"צ 3.25
כל זה ל20 שנה,

בהנחה שהמסלול הפחות טוב כאן הוא המ"צ, ואני מעוניינת לפורעו תוך 5 שנים, השאלה האם לקצר את המ"צ ל15 שהוא פחות טוב, או כיון שבין כה אני הולכת לפרוע אותו אז עדיף לקצר ל15 שנה מסלול אחר, ואם כן איזה?
אשמח לעצת המבינים,
תודה

בהנחה שהמסלול הפחות טוב כאן הוא המ"צ, ואני מעוניינת לפורעו תוך 5 שנים, השאלה האם לקצר את המ"צ ל15 שהוא פחות טוב, או כיון שבין כה אני הולכת לפרוע אותו אז עדיף לקצר ל15 שנה מסלול אחר, ואם כן איזה?
אכן המסלול של המ"צ הוא הכי פחות טוב,
אך אם את מעוניינת בכל אופן לסלק אותו תוך 5 שנים אין עניין לקצר אותו, לא תרויחי שום דבר,
הכי שווה זה לקצר את הקל"צ וכך תוכלי לקבל גם ריבית יותר טובה (כי גובה הריבית בו מושפע ממס' השנים)

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זקוקה לעזרתכן:
הציעו לי עבור 1,750,000
3 מסלולים:
1. מ"צ 2.5
2. P-0.35
3. קל"צ 3.25
כל זה ל20 שנה,

אשמח לעצת המבינים,
תודה
קיבלת מסלול שלישים? כל הלוואה שליש מהמשכנתא?
הלוואה ממש מצוינת...
אם המצ שליש. זה המון כסף בצמודה.. תבדקי לבקש להמיר חלקו לפחות לפריים אפילו בריבית גבוהה. ותתחילי לפרוע קודם כל מהמשתנה ואחרי זה מהפריים הגבוה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדבר זה שיעלה הריבית כבר השלמתי
אבל מה זה נקרא כבר היה עדכון עוגנים מתי זה קורה (ואיפה רואים את זה?)והאם הם באמת מיד חייבים לבצע את זה?
בעיקרון זה סתם עיכוב של הבנקאי. הוא יכול לבצע את זה באותו יום

ד.ד.

משתמש רשום
שלום רב
רציתי לשאול האם גם במיחזור משכנתא "פנימי" הבנק מתייחס לעליית שווי הנכס, כי הבנתי ממישהו שרק במיחזור חיצוני זה כך
האם זה נכון?
בתודה מראש

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה