יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
זו לא בעיה, זה בדיוק התהליך שהיה מתוכנן, רק שמי שהמציא את רעיון העזרה הזה - חשב איך לכבות את השריפה הרגע, ולא מה יהיה מחר..
רוצה עוד משהו?
ובכן, כל אלה שהקפיאו את המשכנצא שלהם - גם דפקו לעצמם את דירוג האשראי (חיווי האשראי) שלהם בבנק, ובדו''ח בנק ישראל.
למה זה דופק? כי ברור, הרי היה לכם קשה, לא היה לכם כסף להחזיר את המשכנתא - וזה הדבר שהבנק הכי חושש מננו, שללווים לא יהיה כסף להחזיר, והנה משבר קורונה - והחשש מתחיל להתממש..
הי, אז למה לא אמרו לנו את זה? למה? למה? זה לא פייר..
זהו! שיש כאלה שיודעים לחשוב קדימה ורחב, ויש כאלה שחושבים צר וקצר..
פעם הבאה - חשוב להתייעץ עם מתכנן פיננסים מקצועי, או/לחילופין יועץ משכנתאות מקצועי ומוסמך.. וממש לא לסמוך - לא על בנק ישראל, ובטח לא על טוב ליבם של הבנקים.
גרייס גם פוגע בחיווי אשראי?

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדחייה לא פגעה בחיווי אשראי!!!
יש לך מקור לזה או הוכחה ????

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זו לא בעיה, זה בדיוק התהליך שהיה מתוכנן, רק שמי שהמציא את רעיון העזרה הזה - חשב איך לכבות את השריפה הרגע, ולא מה יהיה מחר..
רוצה עוד משהו?
ובכן, כל אלה שהקפיאו את המשכנצא שלהם - גם דפקו לעצמם את דירוג האשראי (חיווי האשראי) שלהם בבנק, ובדו''ח בנק ישראל.
למה זה דופק? כי ברור, הרי היה לכם קשה, לא היה לכם כסף להחזיר את המשכנתא - וזה הדבר שהבנק הכי חושש מננו, שללווים לא יהיה כסף להחזיר, והנה משבר קורונה - והחשש מתחיל להתממש..
הי, אז למה לא אמרו לנו את זה? למה? למה? זה לא פייר..
זהו! שיש כאלה שיודעים לחשוב קדימה ורחב, ויש כאלה שחושבים צר וקצר..
פעם הבאה - חשוב להתייעץ עם מתכנן פיננסים מקצועי, או/לחילופין יועץ משכנתאות מקצועי ומוסמך.. וממש לא לסמוך - לא על בנק ישראל, ובטח לא על טוב ליבם של הבנקים.

בעקרון אמרו בזמנו שזה לא ישנה את דירוג האשראי, האם השתנה משהו?

אני דחיתי תשלומים של אשראי ברגע, האם זה גם דופק לי את הדירוג?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
גרייס גם פוגע בחיווי אשראי?
לא. מה הקשר? גרייס, זה סוג של הלוואה שמתוכננת לדחיה מראש, זה ממש לא מראה על קשיים בהתנהלות הכלכלית, להיפך - זה ניהול חכם ומושכל מראש.

הדחייה לא פגעה בחיווי אשראי!!!
יש לך מקור לזה או הוכחה
בבקשה, אל תכעסו עלי, אני לא מתכוון לאיים כאן על אף אחד..
תקראו כאן.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בבקשה, אל תכעסו עלי, אני לא מתכוון לאיים כאן על אף אחד..
תקראו כאן.
בהחלט.
דובר על זה הרבה כאן בפרוג בזמנו, גם על העלויות הגבוהות וגם על החיווי אשראי.

כלנית11

משתמש צעיר
ליועץ שלום,
מציעים לנו משכנתא של 248,000 ש"ח בבנקים שונים:
1. בנק פועלים: 165,000 ש"ח בפריים +0.4 ו83,000 בריבית קבועה של 2.95
2. בנק טפחות: 150,000 ש"ח בפריים+ 0.4 ו98,000 בריבית קבועה של 2.57
מה עדיף , מה חוסך יותר לאורך זמן?
בתודה ובהערכה על הנכונות להייטיב בעצה טובה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
ליועץ שלום,
כמה שנים?

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הלוואה על חשבון קרן השתלמות או גמל פוגעת בדירוג חיווי אשראי??

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
הלוואה על חשבון קרן השתלמות או גמל פוגעת בדירוג חיווי אשראי??
בדו"ח חיווי האשראי מצויינות ההלוואות שלוקחים - גובה ההלוואה, ואם עמדת בתשלומים וכו'.
במידה והכל בסדר, זה לא מוריד מהחיווי.
אא"כ רואים שהבנאדם לקח ולוקח המון הלוואות, שזה גורם להרמת גבות - מה הסיפור.. הלוואות ייעודיות ומסודרות יכולות אולי להיות חיוביות אם הם לצורכי מינוף עסקים וכדו', אבל הלוואות מפוזרות מהבנק/אשראי/גמל/השתלמות/מסגרת בבנק/ ועוד, זה מעיד על התנהלות כלכלית לא מחושבת, ללא מסגרת ברורה, ובאופן כזה זה יוריד כן.
עוד דבר - כשרוצים לקחת משכנתא, והבנק רואה שיש הלוואה כבר, הוא מוריד את ההחזר של אותה הלוואה, מההכנסה הפנויה נטו, ומחשב יכולת החזר נמוכה יותר, כיון שאתם כבר מחזירים כסף, ואין "כפל מבצעים"..

אגב, גילוי נאות - את זה אני יודע גם מתוקף היותי יועץ משכנתאות, אבל יותר מזה - מתוקף היותי מנטור/מלווה משפחות להתייעלות כלכלית, מטעם ארגון מסילה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ליועץ שלום,
חברים, לעצור! לא לזוז!!
ראשית 2/3 פריים לא חכם משום כיוון - זה גם מסוכן, וגם יקר מידי -אבל לא זה הענין.

הענין הוא - משום שהבנקים העלו מאד את מרווח הריבית שלהם בריבית הפריים (המרווח הוא הפלוס והמינוס), עד לכדי פריים 0.4+ ואפילו 0.7+.
ח"כ קרעי מהליכוד שהיה יוזם הצעת החוק להסיר את מגבל ה2/3 לפריים, זעם מאד - מכיון שיוצא שהבנקים בפועל לא ממש הקלו על הלקוחות, ואולי אפי' רתמו את הענין לבגדלת הרווחים שלהםם.
בהמשך לכך, התפרמה היום - כתבה בווינט:

המשכנתאות במסלול הפריים: הנגיד איים, הבנקים החלו להתקפל"
.לאחר שפרופ' אמיר ירון סימן לבנקים שלא ישלים עם מחירי המשכנתאות, הם החלו להורידם ומנסים להגיע איתו להבנות
במערכת הבנקאית הביעו אתמול (ד') הפתעה מהמסר החריף של נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון בנוגע למחירי המשכנתאות במסלול הפריים. בנק ישראל פרסם שלשום הודעה ולפיה הוא לא מרוצה מכך שביטול מגבלת הפריים במשכנתאות לא גולגל כמצופה ללקוחות מבחינת המחיר, וכי הוא בוחן נקיטת צעדים נגד הבנקים אם המצב לא ישתנה.

גורמים במערכת הבנקאית מציינים כי בעקבות המסר המאיים, כבר אתמול נרשמה ירידה מסוימת בציטוטי ההצעות למשכנתאות. עם זאת, בבנקים מבינים כי זה לא מספיק והם מקיימים שיחות עם בנק ישראל ומעבירים לו נתונים. ההערכות הן שבימים הקרובים הצדדים יתאמו ציפיות וייתכן שכבר בשבוע הבא נראה שינוי משמעותי יותר ברמות המחירים. "המטרה היא להגיע להבנות בהקדם, כך ששיווי המשקל יושג עד סוף החודש אז ההקלה תיכנס לתוקף לממחזרי המשכנתאות - קהל יעד מרכזי שאמור ליהנות מהשינוי", ציין גורם באחד הבנקים.

המשכנתא במסלול פריים היא החלק הזול ביותר במשכנתא, ובפועל היא סובסדה על ידי שאר המסלולים. ההקלה של בנק ישראל הביאה לגידול בחלק המסובסד במשכנתא, אולם הבנקים לא רצו שהדבר יפגע להם ברווחיות, ולכן העלו את הריביות במסלול זה.

בבנק ישראל אמנם צפו שהריבית במסלול הפריים תעלה בעקבות ההקלה, אך לא בשיעור כה חד. כך למשל בעוד במשכנתא תחת המגבלה הישנה הריבית עמדה על פריים מינוס 0.5%, במשכנתאות של שני שלישים בפריים, הריבית כבר טיפסה לפריים פלוס 0.2% בממוצע. כך, במקום הציפייה להוזלה של מאות שקלים בהחזר החודשי של המשכנתא, בפועל הוא ירד בממוצע בעשרות שקלים בלבד. בבנק ישראל ככל הידוע גם לא אהבו את המצב בו בחלק מהמקרים בנקים הציעו משכנתא עד שליש בריבית פריים נמוכה אך כשמשקל מסלול הפריים עלה אפילו ל-35%, כבר ביצעו הקפצה משמעותית בריבית, במקום לעשות עלייה רציפה ומדורגת.

כעת בבנקים כבר מחלחלת ההבנה שהם לא יוכלו לשמור על רמת רווחיות דומה לזו של טרום ההקלה. בבנקים מציינים כי הפחתה של מאות שקלים בהחזר החודשי של המשכנתא משמעותה ירידה של מאות מיליוני שקלים בשנה בהכנסות "
מתחום זה.
------------------------------------------------------------------
לכן - המלצתי היא, חברים נוטלי המשכנתאות! הכינו לעצמכם כוס קפה, צלחת עוגיות, ופשוט תתיישבו בנוחות על הגדר ותמתינו..
ימים יגידו.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הגשתי בקשה לאישור עקרוני בפועלים, והם אמרו לי שאני עצמאי (עוסק פטור)
ואני צריך להגיש להם דוח הכנסות של העסק מחולק לפי כל חודש וחודש.

בעבר היו מבקשים ממני רק אישור רו"ח על ההכנסות של כל השנה הקודמת (כיון שעדיין א"א להגיש דוח לשנת 2020)
ולא היו מבקשים פירוט לפי כל חודש.

האם זאת דרישה חדשה בעקבות הקורונה?
האם זה בכל הבנקים או רק בפועלים?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
שאלה למומחים.
מה עדיף, לגרור מנכס קיים לנכס אחר במהלך קניית הדירה האחרת או רק לאחמ"כ (50% מימון)?
תודה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מבינה מהדברים שגם אם מרווחי הריביות בפריים ירדו, עדיין יש סיכון ב-2/3 פריים.
@Y996, אם הבנתי נכון, אז אין סיבה להמתין.
האכן?
בגדול, נכון.
בקטן - עד 50%-45% פריים, ייתכן שהסיכון שווה את המחיר, בתנאי שהוא ימשיך להיות זול.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הגשתי בקשה לאישור עקרוני בפועלים, והם אמרו לי שאני עצמאי (עוסק פטור)
ואני צריך להגיש להם דוח הכנסות של העסק מחולק לפי כל חודש וחודש.

בעבר היו מבקשים ממני רק אישור רו"ח על ההכנסות של כל השנה הקודמת (כיון שעדיין א"א להגיש דוח לשנת 2020)
ולא היו מבקשים פירוט לפי כל חודש.

האם זאת דרישה חדשה בעקבות הקורונה?
האם זה בכל הבנקים או רק בפועלים?

האם יש לכם מידע?
אולי @Y996

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני מעוניין לקחת הלוואה לכיסוי חובות קיימים, ונראה שההכנסות הן גבוליות מצד יכולת ההחזר הנדרשת על ידי הבנק.

חשבתי על פתרון זמני, לקחת הלוואת "בלון" לשנתיים, בסך החובות הקיימים, כדי שבמהלך שנתיים אלה אנסה למכור נכס להשקעה שברשותי ולפרוע בו את ההלוואה.

האם זה נכון שבהלוואה כזו הבנק לא מצריך הכנסות גבוהות כמו בהלוואה רגילה ?

האם הריבית על הלוואה כזו תהיה גבוהה יותר מבהלוואה רגילה ?

תודה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אני מעוניין לקחת הלוואה לכיסוי חובות קיימים, ונראה שההכנסות הן גבוליות מצד יכולת ההחזר הנדרשת על ידי הבנק.

חשבתי על פתרון זמני, לקחת הלוואת "בלון" לשנתיים, בסך החובות הקיימים, כדי שבמהלך שנתיים אלה אנסה למכור נכס להשקעה שברשותי ולפרוע בו את ההלוואה.

האם זה נכון שבהלוואה כזו הבנק לא מצריך הכנסות גבוהות כמו בהלוואה רגילה ?

האם הריבית על הלוואה כזו תהיה גבוהה יותר מבהלוואה רגילה ?

תודה
צור איתי קשר באישי - keseffchachamאין לכתוב כתובת מייל
אשמח לנסות לעזור לך בעניין.

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה