יש לכם קרובי משפחה של ילדי תימן? רוצים להעשיר את הידע שלכם בעניין?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לבן;2368635:
שימו לב לאטימות.

זאת בדיוק הנקודה. אותה אטימות של הממסד- אחת לאחת- הופיעה גם בוועדות החקירה. התנשאות, אטימות.

איכשהו מזכיר לי וועדה לטיפול הגיוס אצל החרדים- בלי אף חרדי בוועדה:)

לבן

משתמש סופר מקצוען
שימו לב בהודעה 57 בקובץ השני, שורת הסיכום והצנזור המושחר- האלגנטי שוודאי לא נעשה בשנות כתב היד----

והעובדה שכתוב בגב הכרטיס שהילד העובר למשפחה אומנת עונה על הרבה שאלות.

(חבל שלא סרקו לנו את הגב של הכרטיסים, או בעצם- ברור למה לא עשו זאת!!!)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נני5;2368404:
קודם כל, שבזמנו 5000 דולר היה שווה סכום אדיר. כתבו שזה משהו כמו 5 מיליון, אבל אני לא בטוחה שעד כדי כך. בכל מקרה, מדובר בהרבה מאווווד כסף!
חוץ מזה, זה הדבר היחיד במדינה כאן שנעשה בשביל כסף?!
[סתם שאלה, יש לך מושג מה המטרה של נשות הכותל? ועוד ועוד כמה 'בעיות' כאן במדינה...]
לגבי הילדים עצמם - יש הרבה ילדים מאומצים שלא רוצים לברר מיהם ההורים, כדי לא לטלטל את עולמם. לכי תדעי מה סיפרו להם - למה ההורים שלהם נטשו אותם?
סיפור עצוב מאוד!

כל אותם ילדים מאומצים והוריהם לא שמעו את מה שקרה כאן עם התימנים{?

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה שתמוה בעיני הוא כיצד כל כך הרבה הורים מחפשים את ילדיהם, אבל אפילו ילד אחד לא מחפש את הוריו. לא קשה לזהות שאתה תימני והוריך לא- אז איפה הם? לפחות אחד מהם?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;2368796:
מה שתמוה בעיני הוא כיצד כל כך הרבה הורים מחפשים את ילדיהם, אבל אפילו ילד אחד לא מחפש את הוריו. לא קשה לזהות שאתה תימני והוריך לא- אז איפה הם? לפחות אחד מהם?

אַל תָּדִין אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ.
האנשים האלה מגרדים את גיל 70...
את חלקם זה לא מעניין,
חלקם אולי חושדים או חשדו אבל לא רצו לפגוע בהורים החדשים..
ולכולם יש כבר המון שנים ילדים ונכדים משל עצמם למה להם להוציא את השד הזה מהבקבוק.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י userit;2368796:

יש לפחות מקרה אחד ידוע, של מאומץ שמצא את הדרך למשפחתו הביולוגית (ואגב, לא סיפר זאת להוריו המאומצים מעולם)

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יהודיתה;2368833:
אז בעצם מה את טוענת שהם המציאו?!
מה הקשר? אני טוענת שזו קושיה. וגם אם תרגמי אותי היא תשאר.
נכתב ע"י אות לי;2368870:
אַל תָּדִין אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ.
האנשים האלה מגרדים את גיל 70...
את חלקם זה לא מעניין,
חלקם אולי חושדים או חשדו אבל לא רצו לפגוע בהורים החדשים..
ולכולם יש כבר המון שנים ילדים ונכדים משל עצמם למה להם להוציא את השד הזה מהבקבוק.
האנשים האלה תמיד היו בני שבעים?? תמיד היו להם ילדים ונכדים משל עצמם? כולם כל כך לא רצו לצער את הוריהם המאמצים? זו לא תשובה עבור הכלל.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
זה כן תשובה

אני מכיר כמה מאומצים.

כמה מהם לא מכירים את הוריהם והמלצה של כל הגורמים היא שלא לחשוף אותם להורים הביולוגים שלהם בשל משבר קשה.

וכן אני מכיר בנים של גרוש שרק בגיל 19- 20 מסרו להם מי האבא האימתי שלהם, ועל אף שהאבא הוא נורמטיבי ואדם חשוב הגילוי ההתוועדות הייתה מאוד קשה, ועד היום הם לא מצליחים לתקשר זה עם זה בצורה בריאה.

אטי עמית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י תהילהלוש;2368409:
תחשבו מעט קדימה...
הניתוק מילד הוא קריעה אחת מזעזעת מאד!!!!
אבל בנוסף על כך המחשבה של אם יהודיה שמי יודע היכן בנה מתגלגל... האם יודע את זהותו היהודית על משמעויותיה?
מחשבה של אם יהודיה שיתכן שיש לה צאצאים גויים / מתבוללים?
.....

אני מכירה אברך שנראה ממש תימני
אבל מה שבאמת הוא גר צדק. אמא גויה הולנדית ואביו תימני מחטופי תימן..
הוא התגייר אבל ברור שיש כמוהו המונים... רוב החטופים מתגוררים באמריקה, וכידוע באמריקה ההתבוללות גדולה מאוד

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שמעו משהו,
נגיד לגבי קרובת משפחה שלי שרשום ב"הוצאה לה תעודת פטירה".
היא נגנבה בגיל שנתיים.
הגיעה לבית חולים עם פצע ואז אחשהו אמרו להורים שנפטרה ולא נתנו את הגופה, רק מסרו מיקום כללי בבית עלמין שבו "קברו" אותה.

כשהיתה (אמורה להיות) בגיל 18 נשלח עבורה צו גיוס.
כשראו שהבחורה לא מגיעה להתייצב וההורים מכחישים את קיומה, לקחו את האבא למאסר 3 ימים!
אם באמת היא נפטרה, וכמו שרשום בארכיון "הוצאה תעודת פטירה" אז למה באתם אחרי 16 שנה לאסור את האבא שלא מגייס את הבת שלו?

הלוואי האמת תיחשף וסוף סוף ימצאו אותה.

לא שזה ירפא את הפגע ואת הכאב לב להורים שלא ראו את ביתה עד יום מותם,
אך איחוד המשפחה וודאי יעשה טוב לנשמות שלהם.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יוסף שטיין;2369545:
זה כן תשובה

אני מכיר כמה מאומצים.

כמה מהם לא מכירים את הוריהם והמלצה של כל הגורמים היא שלא לחשוף אותם להורים הביולוגים שלהם בשל משבר קשה.

וכן אני מכיר בנים של גרוש שרק בגיל 19- 20 מסרו להם מי האבא האימתי שלהם, ועל אף שהאבא הוא נורמטיבי ואדם חשוב הגילוי ההתוועדות הייתה מאוד קשה, ועד היום הם לא מצליחים לתקשר זה עם זה בצורה בריאה.

יש הבדל ענק בין ילד מאומץ שהוצא מהוריו בשל הצורך להוציא אותו בגלל בעיות נפשיות של ההורים וכדו'
לבין הורים עם לב נשבר לרסיסים שאין להם חיים והדעת נטרפת מהמחשבה מה קורה עם ילדם, והוא מסתובב מבסוט אצל אנשים "טובים" שחושבים שלא כדאי לגלות לו מי הם הוריו כדי שלא יסבול מפיצול אישיות!! (אוולי כדי שלא ישנא את ה"הורים" הנפלאים שלו)
איך אפשר לסבול ידיעה שיש כאן אמא שאין לה חיים, אפילו אם היא כבר בת 100 וזה הכמה רגעים האחרונים שלה בחיים, מה יותר מוסרי ואנושי מלבוא ולהגיד לה, הנה הבן שלך
אלא שיש כאן (בעיני) אנשים עם אינטרסים, מפחדים לצאת רעים ולכן ממציאים קשקושים כדי להרגיע את המצפון שלהם
זה מדהים אותי שיש מי שחושב (עובד על עצמו?) שזה דבר טוב, בעיני זה סוג של אכזריות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה