יש לך ילד במשפחתון/מעון? ילדת במהלך השנה?

הנושא בפורום 'איש את רעהו' פורסם ע"י yosher2005, ‏25/5/15.

1. yosher2005

yosher2005 משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

תודות :
    2,079
    נקודות:
    134
    סוג מצלמה:
    --
    האם גם ממך משרד הכלכלה ביקשו עדכון מסמכים?

לא שיש לי בעיה עם הצגת תלושי שכר וספח ת"ז מעודכן
    אלא שבמהלך השיחה עם נציגת משרד הכלכלה אמרתי לה שאני מעונינת להאריך את חופשת הלידה
    אז היא אמרה שבמקרה כזה - תתבטל לי הדרגה והזכאות למשפחתון עד שאשוב לעבודה.

וכאן הבן שואל-
    אם בעבודה חייבים לשמור לי את המשרה עד חצי שנה מהלידה, מדוע שמשרד הכלכלה לא ישמור לי את הדרגה עד חצי שנה מהלידה?
    הרי אשה שלא חוזרת לעבודה - זה בדר"כ כי אין לה עדין את הכוחות, אז יהיה לה כח לשמור על ילד נוסף?

2. aser

aser משתמש מקצוען

תודות :
    109
    נקודות:
    49
    שואלים שאלות רק על גוף שמתנהל בצורה הגיונית ומובנת,

מה לעשות שמשרד הכלכלה לא עונה על קריטריונים אלו...

מאד מתסכל...!!!

3. nori

nori משתמש מקצוען

תודות :
    910
    נקודות:
    99
    אני לא באה לסנגר.
    אבל לדעתי ההגיון הפשוט הוא שאשה שלא חוזרת מחופשת לידה זה לא בגלל שהיא רוצה להתאושש בד"כ. לכאורה אחרי שלושה חודשים חוזרים לכוחות פחות או יותר. אלא כי היא רוצה לטפל בילד בעצמה ולגדל את התינוק הרך. תתכבד האשה ותטפל גם בילד הגדול יותר...
    עכשיו ישמע שאני נגד להאריך חופשת לידה. כאמא אני ממש לא ואכן הארכתי חופשות לידה כי זה מה שהכי טוב ונכון לתינוק שלי. למזלי לא התבטלה לי הדרגה. אבל. מה שנכון וטוב לי לא בהכרח טוב לכלכלה. ורוח הדברים והשאלות פה הן מה ההגיון שלא לסייע לאמהות ועוד לאמהות למספר זאטוטים לכן אני מזכירה משרד הכלכלה דואג לכלכלה ולאמהות שיעבדו מה יותר. ושיחזרו הכי מהר לעבודה. אין להם שום מטרה מעבר זה. אחרי שתביני את זה. כל המהלכים שלהם ישארו הגיוניים. משרד הכלכלה אינו גוף רווחה אלא גוף כלכלי.

עצה מעשית: אל תתמהמהי. תגישי את המסמכים בטרם הסתיימה החופשה. תנסי לשלוח אישור מעסיק עם מספר השעות ותאריך משוער עם חזרה לעבודה. (במידה והקשרים עם המעסיק יאפשרו את זה) אולי תאושר הדרגה בטרם תדרשי לשלוח תלוש ואז הם לא יבדקו פעם נוספת.

4. זה אני

זה אני משתמש פעיל

תודות :
    18
    נקודות:
    44
    שכנתי ילדה והאריכה חופשה, יש בעיות עם זה!!! צריך ללכת בין הטיפות...
    והעיקר- לא להתמהמה!!!

5. פקאן

פקאן משתמש סופר מקצוען

תודות :
    510
    נקודות:
    124
    אני הבנתי שאם בסופו של דבר חוזרים לעבודה מקבלים את הדרגה רטרואקטיבית, הם רוצים להמנע ממצב שאשה לא תחזור בכלל בסוף- כמו שקורה לא מעט- ואז היא קבלה 3 חודשים הנחה סתם.

6. aser

aser משתמש מקצוען

תודות :
    109
    נקודות:
    49
    אשה שלא חוזרת לעבודה בתום תקופת חל"ד, וגם לא מקבלת תלוש, לא זכאית להנחה ממשרד הכלכלה.

מידיעה.