יש לך ילד במשפחתון/מעון? ילדת במהלך השנה?

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האם גם ממך משרד הכלכלה ביקשו עדכון מסמכים?

לא שיש לי בעיה עם הצגת תלושי שכר וספח ת"ז מעודכן
אלא שבמהלך השיחה עם נציגת משרד הכלכלה אמרתי לה שאני מעונינת להאריך את חופשת הלידה
אז היא אמרה שבמקרה כזה - תתבטל לי הדרגה והזכאות למשפחתון עד שאשוב לעבודה.

וכאן הבן שואל-
אם בעבודה חייבים לשמור לי את המשרה עד חצי שנה מהלידה, מדוע שמשרד הכלכלה לא ישמור לי את הדרגה עד חצי שנה מהלידה?
הרי אשה שלא חוזרת לעבודה - זה בדר"כ כי אין לה עדין את הכוחות, אז יהיה לה כח לשמור על ילד נוסף?

aser

משתמש מקצוען
שואלים שאלות רק על גוף שמתנהל בצורה הגיונית ומובנת,

מה לעשות שמשרד הכלכלה לא עונה על קריטריונים אלו...

מאד מתסכל...!!!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא באה לסנגר.
אבל לדעתי ההגיון הפשוט הוא שאשה שלא חוזרת מחופשת לידה זה לא בגלל שהיא רוצה להתאושש בד"כ. לכאורה אחרי שלושה חודשים חוזרים לכוחות פחות או יותר. אלא כי היא רוצה לטפל בילד בעצמה ולגדל את התינוק הרך. תתכבד האשה ותטפל גם בילד הגדול יותר...
עכשיו ישמע שאני נגד להאריך חופשת לידה. כאמא אני ממש לא ואכן הארכתי חופשות לידה כי זה מה שהכי טוב ונכון לתינוק שלי. למזלי לא התבטלה לי הדרגה. אבל. מה שנכון וטוב לי לא בהכרח טוב לכלכלה. ורוח הדברים והשאלות פה הן מה ההגיון שלא לסייע לאמהות ועוד לאמהות למספר זאטוטים לכן אני מזכירה משרד הכלכלה דואג לכלכלה ולאמהות שיעבדו מה יותר. ושיחזרו הכי מהר לעבודה. אין להם שום מטרה מעבר זה. אחרי שתביני את זה. כל המהלכים שלהם ישארו הגיוניים. משרד הכלכלה אינו גוף רווחה אלא גוף כלכלי.

עצה מעשית: אל תתמהמהי. תגישי את המסמכים בטרם הסתיימה החופשה. תנסי לשלוח אישור מעסיק עם מספר השעות ותאריך משוער עם חזרה לעבודה. (במידה והקשרים עם המעסיק יאפשרו את זה) אולי תאושר הדרגה בטרם תדרשי לשלוח תלוש ואז הם לא יבדקו פעם נוספת.

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
שכנתי ילדה והאריכה חופשה, יש בעיות עם זה!!! צריך ללכת בין הטיפות...
והעיקר- לא להתמהמה!!!

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני הבנתי שאם בסופו של דבר חוזרים לעבודה מקבלים את הדרגה רטרואקטיבית, הם רוצים להמנע ממצב שאשה לא תחזור בכלל בסוף- כמו שקורה לא מעט- ואז היא קבלה 3 חודשים הנחה סתם.

aser

משתמש מקצוען
אשה שלא חוזרת לעבודה בתום תקופת חל"ד, וגם לא מקבלת תלוש, לא זכאית להנחה ממשרד הכלכלה.

מידיעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה