• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

ישיבת נחלת יאיר הרב לופולינסקי -מיצד

בר כוכבא

משתמש מקצוען
שלום לך
בטח שמעת על הישיבה שלמדתי בה ב7 השנים האחרונות,
ישיבת "נחלת יאיר" השוכנת בישוב מיצד שבגוש עציון,

הישיבה הוקמה לפני כ15 שנה ע"י קבוצת בחורים שרצו להיות יהודיים אמתיים ולעשות רצון אביהם שבשמיים ברמה המקסימלית, הם פנו לרב יצחק לופוליאנסקי שליט"א ובקשו ממנו לעמוד בראשות הישיבה, הרב כמובן פנה לרבותיו ואלה הורו לו לפתוח את הישיבה.
מפה לשם הישיבה עומדת וקיימת, מהווה בית נפלא לבחורים ומוציאה בחורים לתפארת שמקימים בתים יהודיים איתנים, עם השקפת עולם מדהימה.
אבל....
בזמן האחרון הישיבה נכנסה לקשיים כלכליים עצומים שמאיימים לסגור את הישיבה,
הגיעו למצב שלא היה כסף לקנות גז אז בחורים אספו כל אחד מכספו וקנו בלון גז שיהיה איך להכין ארוחות,
ומי מדבר בכלל שהשנה לראשונה מזה 15 שנה שלא היה קעמפ בקיץ האחרון.

עכשיו זה נשמע לכם הגזמה וכו' אבל תאמינו לי אני הייתי שם ואני מכיר את הרב,
אני יודע שאם הרב מגיע למצב שהוא "מסכים" לעשות גיוס המונים ע"י תלמידי ובוגרי הישיבה אז "באמת" המצב קשה מאוד

אני מתחנן אליכם תעזרו לי לעזור לבית שלי שלא יקרוס,
יותר מזה, שיהיה לי לאיפה לשלוח את הילדים שלי (כן, זה אגואיסטיות אבל זה אמיתי מכל הלב)
אשמח מאוד על כל תרומה נא להכנס כאן תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

בר כוכבא

משתמש מקצוען
הצילו את ישיבת "נחלת יאיר"

הצילו את ישיבת "נחלת יאיר" מפני קריסה וקנו לכם פרקליט ליום הדין

בשנים האחרונות ישיבת "נחלת יאיר" קנתה לעצמה שם ייחודי בעולם הישיבות. הישיבה, ששמה דגש מיוחד על אהבת תורה אמיתית, ועל השקעה אדירה בכל תלמיד, הפכה לסמל של קיום הפסוק במשלי "חֲנֹךְ לַנַּעַר עַל פִּי דַרְכּוֹ גַּם כִּי יַזְקִין לֹא יָסוּר מִמֶּנָּה".

הישיבה, שניצבת על אחת מפסגות הרי יהודה, בדרום הר כנוב ביישוב מיצד, הוקמה עבור תלמידים שעולם הישיבות, כפי שאנחנו מכירים אותו, לא התאים להם באופן אישי. בדיוק לכן הקים הגאון רבי יצחק לופוליאנסקי את הישיבה, על מנת לספק לאותם בחורים אפשרות לגדול בתורה ויראת שמיים.

אחרי כ-15 שנות קיום שבהן הישיבה העמידה תלמידים הרבה, וצברה מוניטין של הצלחות יוצאי דופן, הישיבה נקלעה לקשיים כספיים ואיום קיומי מרחף על עתידה.
בואו, הצטרפו וסייעו בערב יום הדין למענה, והצילו מקום תורה שהעמיד תלמידים הרבה, ועוד יעמיד בסייעתא דשמייא, ובעזרתכם האדיבה, תלמידים גם בשנים הקרובות.

אנא הכנסו לתרום כאן

נערך לאחרונה ב:

בר כוכבא

משתמש מקצוען
unnamed.jpg

ישראל רוזן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
כאחד שמכיר את הישיבה דרך חברים אפשר לומר בקול גדול
"הצלת נפשות ממש"
גם אני מהציבור של הבחורים שחיפשו את עצמם.
מכיר יודע ורואה מה עוברים בחורים כמוני.
אמנם לנחלת יאיר (מיצד) לא הגעתי, אבל חברים שלי ברוך השם כבר לא אותו דבר,
הזוי לראות איך בחור משתנה.
אז למרות שאני בסך הכל בחור רגיל מישיבה אפשר לומר מתחרה בתחום,
אני פונה אליכם.
המפעל של הרב לופיאנסקי הוא עצום הוא מהבודדים שעדיין מחזיקים את עצמם מעל המים עם בעיות התיקצוב שיש היום,
שווה לעשות את זה כי גם הילד/אח/חבר/שכן/בן דוד שלך אולי יצטרך דבר כזה אי פעם
כשתשב עוד 20 שנה על הספה בבית ותשמע על בחור מהשכונה שלך שכמעט ירד מהפסים אבל אז מצא את החבל האחרון חזרה תוכל לומר בפה מלא
בזכותי
כי אנחנו לא תורמים בשביל שיהיה כסף אנו תורמים כדי שתהיה ישיבה

https://www.causematch.com/he/projects/yeshivat-nachlat-yair/110014/

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תרמתי

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תרמתי.
אני יכול להעיד על השינוי, אפשר לומר מהפך, שחווים בחורים שמגיעים לישיבת מיצד.
בחורים שהיו נראים חסרי סיכוי, וכיום הם אברכים רציניים.
כל שקל לישיבה, מלבד החזקת התורה, הולך להצלת נשמות ממש!

מ. א.

משתמש פעיל
מצטרפת
מכירה מקרוב מאד קרוב משפחה ממשפחה מעולה
בחור שהיה קרוב לרחוב וזכה והגיע לישיבה , והיום הוא אברך משי שמחובר ואוהב את התורה ומקיים מצוות מהבנה ואהבה פנימית .
הישיבה בונה את הבחורים ממסד ועד טפחות והכל בטהרה, בחכמה וברגישות .
מרגש לראות את הקשר החם של ראש הישיבה- הרב לופליאנסקי -ממש כמו אב לבניו
כל שקל הולך להצלת נפשות ממש!

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני רוצה להדגיש נקודה, שלדעתי חשוב מאד להדגיש אותה.
יש מושג ש'חנוך לנער על פי דרכו'. כל הנערים המתבגרים והבחורים חווים קשיי התבגרות והתגברות על נסיונות שונים ומשונים. בד"כ, לרוב הבחורים, הישיבות הרגילות ואנשי החינוך המשמשים בהם בקודש, מספיקים להם ע"מ להתמודד עם קשיים אלו בהצלחה, ולעבור את גיל ההתבגרות בשלום. לאלו יש מגוון רחב מאד ומספר גדול מאד של ישיבות, וגם אם בחור מגיע לישיבה שלא הכי מתאימה לו, עדיין הוא יכול עם קצת יותר קושי להתגבר ולהתבגר בהצלחה.
אבל, ישנם אחוז מסויים של נערים מתבגרים ובחורים, הזקוקים לעזרה אחרת ממה שיש לישיבות הרגילות להציע, ואם הם לא מקבלים את העזרה שהם נצרכים לה, הם מגיעים לרחוב בוודאות.
ישנם מספר מצומצם של ישיבות הנותנות את המענה לבחורים אלו, ומצילים את נשמותיהם מרדת שחת. מספר הישיבות האלו מצומצם, והמגוון גם הוא לא גדול. מלבד זאת, כאן מתבטא המושג 'חנוך לנער על פי דרכו' בצורה הכי חדה שלו. לא הרי ישיבה המתאימה לבחור אחד, כהרי ישיבה המתאימה לבחור אחר. ובחור כזה שמגיע לישיבה שלא מתאימה לו, לא ישרוד! [אני מכיר באופן אישי בחור, שאחרי גלגולים בעולם הישיבות הגיע לישיבת 'שערי יושר' ומשם לישיבת 'רש"י' ומשם לרחוב... עד שבסוף הוא הגיע אל המנוחה והנחלה ב'נחלת יאיר', וכיום הוא אברך רציני וירא שמים].
כך, שאם נניח שח"ו ישיבת כזו תעבור משבר כלכלי ולא תשרוד אותו, לבחורים שזו הישיבה היחידה בעולם שנותנת להם את המענה, לא תהיה ישיבה! והם לא ישארו בבית... הם יגיעו בלי ספק לרחוב, דבר שאסור לנו ולהם שיקרה.
ולכן, התגייסות שלנו היום להצלת ישיבת נחלת יאיר מהמשבר הכלכלי בו היא מצויה, היא בגדר פיקוח נפש ממש, והצלת נשמות יקרות ודורתיהם הבאים מרדת שחת.

מפיקה ועורכת וידאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אחת הישיבות!!!!
באמת חובה על כל אחד להציל את הישיבה
זה לא עוד ישיבה זאת הישיבה היום
וכרגע קבלתי מאחד שלומד שם להפיץ כמה שיותר הרבה
היום מכריעים אם יצליחו לגייס את הסכום או לא !!!

*דקה מזמנך לקריאת הודעה חשובה זאת! אני כותב את ההודעה הזאת עם דמעות בעייני!*
המקום שגדלתי בו . שהביא אותי לאן שאני היום .
*עומד להסגר !!!!!!*
ישיבת נחלת יאיר של הרב לפוליאנסקי שליט"א
כידוע יש בחורים שמתקשים במסגרות המקובלות בעולם הישיבות .
מוצאים את עצמם בישיבת נחלת יאיר .
המקום שבו יש דגש על "דרך ארץ קדמה לתורה" .
לומדים מתוך אהבת ה ויוצאים משם *כולם* אברכים ומקימים בתים של תורה ואהבת ה

*בימים טרופים אלו שרוצים לסגור ולעקור כל דבר שבקדושה אסור לתת לזה לקרות!!*

בוא תתן יד להצלת עולם התורה של אותם בחורים שלולא המקום הקדוש הזה
לא היו בני תורה .

קנה לך סנגור לפני יום הדין ולהגדיל תורה ולהאדירה .

זכויות הלימוד של הבחורים של הישיבה הקדושה יעמדו לך ביום הדין הקרב ובא.

כל סכום שינתן יוכפל הוראת
קבע של 50*24 זה כאילו נתת 2400₪ אל תעמוד מנגד .

https://www.causematch.com/he/projects/yeshivat-nachlat-yair/110145/

*אנא הפיצו בכל קבוצה אפשרית!!*

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה