סיפור בהמשכים יקיר לי אפריים

.כותבת.

משתמש מקצוען
1.

הוא לא יכול יותר.
החדר כולו מסבב אותו בהקפות, העניבה לופתת בעוז את גרונו משל חנוכה היום ולא שלהי תמוז, שלושת הטלפונים המודאגים מתעקשים להזכיר על קיומם ברצף, והוא – לא יכול יותר.

זהו.

קם כמו סחבה מקומטת , כושל לעבר הדלת ונועל אותה פעמיים, ושלש. העניבה מתעופפת אל על ונתלית על המזגן שמביט בו בדמע, אבל הוא, כאילו ברשעות, מוריד עוד את המעלות, ועוד, ועוד קצת, הבכי של המכשיר הרועש הופך למבול, אבל לא נורא, שום בריכה לא יכולה להזיק פה היום.
עוצם רגע עיניים ומדמיין את עצמו בעונג קופץ לתוך בריכה קרה וצלולת מבט.. אחר נמלך בדעתו, לא, אם תצמח לי פה בריכה מוטב יהיה להטביע בה עמוק עמוק את אברמובסקי, שטרנברג, אייזנבאך וחצ'קל הליץ הגוילם..
בעצם, חשק פראי עולה בו להטביע הכל – את העסקנים, ההורים, הבנות, הסמינר, את צוות המורות הכבודות שלו, ולהפוך להיות סתם ר' שולם ליכטנשטיין. או למה סתם? אולי ינהל איזה כוילל, או יהיה מגיד שיעור באחת הישיבות הקדושות.

רק לא לחוות שוב את התקופה המתישה הזאת.

הוא אוהב את התפקיד הזה, באמת שהוא אוהב אותו, מתאים לו כמו כפפה ליד, כמו מכסה לסיר.. כמו..
מתיישב על הכיסא המשרדי ומטה אותו עד הסוף אחורה, מוציא את החשמל של הטלפונים מהשקע, מכבה את הנייד, וכך, בעודו בתנוחה שמבטיחה עקמת לשבוע לפחות, הוא מנסה למצוא דימויים מתאימים יותר להגדרתו בתקופה הנוכחית.
כמו מכסה של קופסת טבק לפח עירוני, כמו חלב שפוך לקפה הפוך, כמו המורה קורצוויל לכיתה י'2..
"אהההה" צחוק חנוק נפלט מגרונו שעה שעולה בזכרונו סדרת החינוך שהעבירה הכיתה הנמרצת את המורה קורצוויל הכבודה שגם עליו נמאסה מזמן.
יקולל הוותק.
הוא לא יכול שלא לגחך שוב כשנזכר ביום בו הופיעה במשרדו הגברת הקשישה רוטטת מזעם כשפאתה כולה אדומה כדם... עכשיו הוא צוחק, אבל אז ההנהלה התייחסה לזה במלוא החומרה, ו-2 הבנות שארגנו את המסיבה נשלחו אחר כבוד לביתן לשבועיים של חשבון נפש.
אחת מהן הייתה זאת שהוא קיבל לפני שנתיים בדיוק, אחרי ששטרנברג וחבר מרעיו כמעט הוציאו לו את הנשמה דרך האוזניים.
הוא ידע שהוא לא צריך לקבל אותה, מהרגע הראשון ששמע את השם זה כבר היה ברור, אבל הוא - מנהל הגון. בודק, חוקר, שואל, מברר, ורק בסוף מגיע למסקנה הסופית. בדרך כלל היא תואמת את טביעת העיין(האוזן) הראשונה.. ניסיון של מומחים.
אחחח... בחיים לא יקשיבו לו כל החברה החוכמולוגים האלו.

משהו מפריע לו בעיין. הוא מנסה להתנער ממחשבותיו הנוגות וקולט באחת.

"העניבה!!!!!" בזינוק מרהיב הוא קופץ לעברה ותולש את העניבה הספוגה מן המזגן שבוכה מצחוק. הוא אוחז בה כמו במגבת המקווה וסוחט אותה נמרצות כשברקע נשמעות פתאום דפיקותיו של המזכיר הנאמן "ר' שולם!! למה אתה לא עונה בשלוחה שלך?? ראש ישיבת זנגוויל מחכה על הקו כבר רבע שעה.."

"זנגוויל?? לא מכיר"

"גם אני לא"

"מה רוצה"

"המזכיר שלו טוען שזה בענייני פיקוח נפש"

"טוב טוב אני פותח את הקו" אנחה עמוקה נפלטת מחזהו, בטח עוד אחד שפתח ישיבה אתמול ומתקשר להמליץ על הבת-של השכן-של הדוד-של החבר-של הסבא שלו.

אולי גם הוא יעשה את זה, יפתח איזה בית מטבחיים ויתקשר משם השכם והערב לכל מנהלי הסמינרים בדרישה לקבל את כל עופותיו למעונותיהם. בהדגשה על כל, כולל אלו חסרות הכרבולת או הזנב, מה הן אשימות שהן חסרות מזל? הרי...

"ר' שולם!!!!"

הוא מחבר את החשמל וכל הטלפונים פוצחים במקהלה פילהרמונית.

"צהריים טובים, מדבר שולם ליכנשטיין מנהל הסמינר המרכזי.
במה אוכל לעזור לך?"

נערך לאחרונה ב:

+shira

משתמש סופר מקצוען
הכתיבה מדהימה! טבעית, אנושית ושופעת דימויים וצבע. השארת אותי עם תאבון לעוד...

בקטנה - בגלל שאני מהמיושנים שך פעם, היתה חסרה לי פואנטה. זה הרגיש לי כמו תיאור רקע - אוקיי, הבנו מי הבנאדם, מה מפריע לו בחיים, מה הוא לעולם לא יעשה (סתם ר'?) ואיך הוא מגיב כשהעניבה שלו נספגת מים.

ו...?
עכשיו אמור להתחיל פרק א'.
בעיניי.

.כותבת.

משתמש מקצוען
בקטנה - בגלל שאני מהמיושנים שך פעם, היתה חסרה לי פואנטה. זה הרגיש לי כמו תיאור רקע - אוקיי, הבנו מי הבנאדם, מה מפריע לו בחיים, מה הוא לעולם לא יעשה (סתם ר'?) ואיך הוא מגיב כשהעניבה שלו נספגת מים.

ו...?
עכשיו אמור להתחיל פרק א'.
בעיניי.
זה לא רק בסיפור קצר? איך שאני רואה את זה - בסיפור בהמשכים יש פרקים שתורמים מאד להבנה ולסידור הסיפור בראש הקורא, אבל לא מעבר לזה.. בלי פואנטה עצמית.. קצת יחפור אם תהיה פואנטה בכל פרק..

+shira

משתמש סופר מקצוען
זה לא רק בסיפור קצר? איך שאני רואה את זה - בסיפור בהמשכים יש פרקים שתורמים מאד להבנה ולסידור הסיפור בראש הקורא, אבל לא מעבר לזה.. בלי פואנטה עצמית.. קצת יחפור אם תהיה פואנטה בכל פרק..
בדיוק.
ורק עכשיו זכיתי לראות שהכותרת היא "סיפור בהמשכים"
ופרק א' שציפיתי לו - בא יבוא.
איזה יופי:)

.כותבת.

משתמש מקצוען
2.

ישבתי רכון על הגמרא, יוסי ישב לצידי והרצה בלהט, מסתפק בהנהוני הנמרצים.

שעה מעייפת, אין ספק. אין סיידר מעייף כמו הסיידר של אחרי שחרית, כשאתה רואה את היום כולו עומד לפניך כמו מחסום אפור, כבד, בעל זקן מחודד, עיני מכשיפה ופה עם שיניים משוננות שממנו יוצאות בארסיות המילים הלועגות לאדם הקטן והחסר אונים "נראה אותך עובר אותי..."
האמת היום הזה מזכיר לי יותר מהכל את המשגיח עם הקוצים שנע אנה ואנה בעצבנות מופרזת ותקע מבטים מזרי אימה לכל הכיוונים, כשבמוחו חלפו מן הסתם מחשבות די דומות לשלי.

פתאום קלטתי אותו מזווית העין, קם בתנועות שקטות ובלתי נראות, מנסה להתחמק החוצה.

עוד פעם.

בום בום בום. מקהילת סירנות, צרחות, צווחות, אזעקות, אנקות, הגוף שלי משתולל.
רוצה. לא רוצה. רוצה. לא רוצה.

ברגע הבא הוא כבר עבר לידי, ואיכשהו החולצה שלו נמשכת בחדות כלפי השולחן שלי, אחוזה בכף ידי הרטובה מזיעה רגעית.
תוך שאני חש דגדוג נעים של התרגשות קופצנית, ראיתי אותו מסתובב מבוהל אחורה, ואחרי רגע קולט אותי. חיוך קטן ומבין הסתמן על שפתיו.
הדגדוג התעצם.
ואז הוא התנער, הסתכל פתאום ישר במבע אטום, כאילו נזכר במשהו, וחזר למקומו.

מה??
מה קרה פתאום? למה הוא התחרט? כי ראיתי אותו??
יכול להיות שהוא לא רוצה אותי יותר בכל הסיפור שלו?
עוצם את העיניים. מנסה לדמיין את הכל בלעדיו. בלי זה.
מה פתאום, מה פתאום!! אני אשכנע אותו, אני אבוא אליו ואפתיע אותו באמצע שהוא איתו.. בעצם למה שיפסיק? אנחנו כל כך באמצע כבר...

"יענקל אתה איתי??" יוסי שואל בקול רם, מה שגורם לי להבין שזו לא הפעם הראשונה "יש לך איזו תשובה על הרשב"ם פה? אני פשוט לא מצליח להבין"
"מה? לא הרשב"ם.. זה בכלל.."
יוסי מגחך ומפזם חרישית "עובר לו הזמן אך הוא לא חש בו, רמב"ם רמב"ן..."
עצבי גואים, שישתוק כבר האידיוט הזה, חסר לי להיות הנושא של הארוחת צהריים, גם ככה המשגיח שם עלי עין בזמן האחרון. הלילות הארוכים איתו, עשו את שלהם. והבקרים כבר נראים אחרת. "יוסי שששש! אני מנסה להבין ואתה מפריע"
הוא משתתק ותוקע מבט מבודח בגמרא.
גם אני.

אוף. היוסי הזה. בזמן האחרון אני נותן לו יותר מידי אפשרויות לעשות ממני שניצלים מטוגנים עד כדי בחילה, ב'ישיבה קטנה' הוא בחיים לא היה מעז לדבר אלי ככה, מי ראה אותו שם בכלל...

ומי רואה אותי כאן בכלל?
רק הוא.

חושב שוב על המשמעות של האולי החלטה שלו. זה לא הגיוני להפסיק ככה הכל ברגע.
או שאולי בעצם זה עדיף? לשכוח? לשכוח מהכל ודי? לחזור להיות יענקל של לפני שלושה שבועות?
אולי עדיף לא להיכנס יותר למקום הזה, אולי כדאי לצאת ממנו, לברוח רחוק רחוק רחוק מ..
מעצמי?
אני כבר שם.
ואם הוא לא ירצה אותי יותר, אז אני כבר אמצא דרך לבד, אני אסתדר, אני..

פאף.

הפתק נחת על שולחני, והוא התרחק בצעדים חתוליים ויצא מהדלת מתחת לאפו של המשגיח בעל הקוצים.

אז הוא לא התחרט.

"יענקל אני הולך לשאול על זה את המגיד שיעור", מאה אחוז, לך. לך כבר.
ניצלתי את הרגע שיוסי קם ופתחתי את הדפדפדפת המכווץ' בתנועות קטנות ובלתי נראות.

"עוד חצי שעה בחדר.
איתי ואיתו"

יש.

* * *
הם צנחו בשחרור על המיטה.

"סוף סוף יענקל" הוא זרק עליו את הכרית המרופטת.

"חיחי כן, הבריחה לקחה מידי הרבה זמן, זה היה ניצול מדוייק של הרגע של הסיבוב הקופצני של המשגיח יחד עם ה.." הכרית עשתה את מסלולה בקו אווירי לעבר "הלו תיזהר עליו!!!!" הוא קם ממקומו, הרים בחיבה את המחשב החדש יחסית והניח אותו על ברכיו. "נעלת שלוש פעמים כע?"

יענקל השתרע על המיטה לצידו כשכפות ידיו תחת סנטרו - "ואם לא, מישהו נראה לך יכול לפתוח את הדלת עם המחסומים האלו ש'ך?" הוא בוהה רגע בערימת החפצים המגובבים ליד הדלת.

"מישהו בכלל חושב לעזוב באמצע הסיידר??? מה יש פה פורקי עול? חס ושולויום!!!! יאללה, היום אתה מחליט מה לכתוב פה, ובלי להתבייש חמודי, שים את כל היצרים שלך בשורה אחת"

חיוך נבוך, הקלדה, ואנטר.

השעות הבאות חלפו בלי אף הגה.

ההגה ניתן ליצרים.

.כותבת.

משתמש מקצוען
שוב, אשמח לכל ביקורת שהיא, וכן אם מישהו יכול להסביר לי איך אני עושה קישור בסוף כל פרק לפרק הבא

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ניצלתי את הרגע שיוסי קם ופתחתי את הדפדפדפת המכווץ' בתנועות קטנות ובלתי נראות.
אהבתי את הביטוי דפדפדפת. בכללי, כתוב נהדר, סרקזם חמוד ביותר (המזגן שבכה מצחוק) אבל עוד לא הבנתי מי הוא מה. בפרק הראשון היה מנהל סמינר? ובפרק השני שני חברי ישיבה?
הערה שניה, הרגשות של המנהל הכבוד לא ק-צת מדי עזים? כלומר, בכל אופן היה מצופה מאדם שכבר עבר כמה דברים בחייו להבין ולראות את האנשים מולו. אבל אולי זה דבר שיסתדר בהמשך הפרקים, כלומר חלק מהתהליך שלו?
(ואלי זה בכלל לא מנהל וטעיתי בהבנתי הדלה?)

.כותבת.

משתמש מקצוען
עוד לא הבנתי מי הוא מה. בפרק הראשון היה מנהל סמינר? ובפרק השני שני חברי ישיבה?
בדיוק
הרגשות של המנהל הכבוד לא ק-צת מדי עזים? כלומר, בכל אופן היה מצופה מאדם שכבר עבר כמה דברים בחייו להבין ולראות את האנשים מולו. אבל אולי זה דבר שיסתדר בהמשך הפרקים, כלומר חלק מהתהליך שלו?
זה היה יום כזה של עצבים, מסוג הימים שיש לכולם, שגם אם אנחנו מבינים את כולם וכו', פתאום נמאס מהכל ודייייייי!!!
ותכל'ס התכוונתי שהדמות תהיה בפנימיות שלה קצת שובבה ורוצה נשימה, וקצת-הרבה - לא כל כך מבינה מצוקות עד הסוף. מאד רואה את העולם מהזווית שלה. בהמשך יראו עוד זוויות של הדמות שלו

עטרה ד

משתמש מקצוען
הסיפור נהדר. מעקצץ לי כבר לדעת את ההמשך.

לשים קישור;
הולכים להודעה בה נכתב הפרק הראשון (לדוג') בצד שמאל למעלה יש מין שלושה עיגולים(סמל השיתוף) שם את ם מעתיקים את שורת הקישור.
ואז
הולכים להודעה החדשה. ובוחרים את הוספת קישור; יש למעלה את הסימן של כמו שרשרת (בין הT לתמונה) לחצו על זה.
בשורת הקישור הדביקו את הקישור שהעתקתם.
הנה דוגמא:
לפרק הראשון לחצו כאן

.כותבת.

משתמש מקצוען
הולכים להודעה בה נכתב הפרק הראשון (לדוג') בצד שמאל למעלה יש מין שלושה עיגולים(סמל השיתוף) שם את ם מעתיקים את שורת הקישור.
ואז
הולכים להודעה החדשה. ובוחרים את הוספת קישור; יש למעלה את הסימן של כמו שרשרת (בין הT לתמונה) לחצו על זה.
הנה דוגמא:
אז לעשות קישור בכל פרק לפרק הבא אני כבר לא יכולה :( נחסמה לי העריכה בפרק הראשון..
או שאולי כן יש דרך לפתוח אותו?

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אז לעשות קישור בכל פרק לפרק הבא אני כבר לא יכולה :( נחסמה לי העריכה בפרק הראשון..
או שאולי כן יש דרך לפתוח אותו?
בדרך כלל מה שעושים זה לבקש מהמנהלים טובה...
כי כשהפרק הבא מועלה, מסתבר שכבר אין אפשרות עריכה בקודם...
ואגב, הכתיבה יפהפיה, טבעית וקולחת-אבל חסרה לי כאן עלילה, הליכה, התקדמות מסוימת...

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הסיפור נהדר. מעקצץ לי כבר לדעת את ההמשך.

לשים קישור;
ואז
הנה דוגמא:
לפרק הראשון לחצו כאן
אולי באמת אם מישהו בהנהלה יוכל לתת איזה מענה לתגית של פרקים בהמשכים, שאפשר יהיה לשרשר אותם איכשהו בקישורים.
כי בדרך כלל אנחנו יודעים איפה הפרק הקודם, אבל צריכים לחפש את הבא, וזה די הורס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה