המדריך היומי יצירת win8.1se מותאם אישית-מומלץ לטכנאי מחשבים

שי אבידר

משתמש רשום
סקירה כללית:

חלונות pe-se מערכת הפעלה המבוססת על פלטפורמת (PE environment) ומשתמשת בדיסק ההתקנה של חלונות לתוספות רבות של תכונות.
כל דיסק התקנה של windows מגיע עם מערכת pe (קובץ boot.wim למי שרוצה לדעת) שדרכה אנו מתקינים את windows מערכת זו מצומצמת ביכולותיה ונועדה לתת שירות לסוגי התקנה שונים וכן לתיקונים נפוצים (reapir your computer) כמובן שמערכות אלא נטענות לזיכרון ה ram מה שנקרא ramdrive.
המפתחים בעולם ראו לנכון לפתח את היכולות של מערכות אלה לתת מענה נרחב יותר לפעולות שאנו הטכנאים זקוקים להם.
המערכת הנפוצה אולי ביותר היא ה minixp הנמצאת ב hbcd שדרכה אנו משתמשים רבות לצורך משימות שונות.
היחודיות של מערכות אלו חוץ מזה שנפח המערכת קטן (כמה מאות megabyte) שאינם מצרכים התקנה אלא נטענים הישר לזכרון הראם מה שמאפשר טעינה בלתי תלויה בהתקן האחסון של המחשב המטופל.
כמובן שעם כל הופעה של מער' הפעלה חדשה המפתחים בעולם דואגים לשדרג את מערכת הpe כשהסדר הוא:
pe2 לחלונות xp.
pe3 לחלונות 7.
pe4 לחלונות 8.
pe5 לחלונות 8.1
חשוב לציין שככל שהגירסה מתקדמת יותר היכולות לעבוד עם החומרות החדשות ואפשריות השירותים מתקדמות בהתאם (מי לא נתקל במסך כחול עם לוחות מסוימים כשבא לעלות עם minixp).
מספיק דיבורים ועכשיו לעבודה!!!

בשלב ראשון נצטרך להוריד גם את התוכנה היוצרת וגם דיסק התקנה של 8.1 (גירסת אנרפרייז 64 ביט מומלצת באשר היא תומכת בטעינת uefi)
לינק להורדת התוכנה:
http://www.msfn.org/board/topic/170546-win81se/

לינק להורדה win8.1x64enterprise
http://care.dlservice.microsoft.com...ISE_EVAL_EN-US-IR3_CENA_X64FREE_EN-US_DV9.ISO

ניצור 2 תיקיות על מחיצת c בשורש לאחת נקרא pese ולשניה נקרא source (חשוב שיהיו בשורש וכן שמות באנגלית).
לתיקיית source נחלץ את כל תוכן דיסק ההתקנה 8.1 שהורדנו.
לתיקיית pese נחלץ את תוכנת win 8.1se.
נריץ מתוך תיקיית pese את התוכנה Win81SE82_Builder.exe.
בחלון הראשי נבחר בלשונית source ובחלון המופיע בשורת source directory נלחץ על התיקייה וננתב לתיקיית ה source שיצרנו המכילה את קובצי windows 8.1.
כבר עכשיו בשלב זה אם נלחץ על כפתור ה play הכחול המופיע למעלה יתחיל תהליך יצירת ה pese עם תצורת ברירת מחדל של המפתחים (לא רע בכלל).
בפעם הראשונה של היצירה התוכנה תוריד כמה כלים (6megabyte) ותעבור לתהליך שהוא די ארוך ולוקח זמן כחצי שעה לערך.
כמובן שאפשר לראות שניתן לקנפג את המערכת כרצוננו וכל אחד יעשה לביתו לפי צרכיו.
בסיום היצירה תיווצר תיקיה בתוך תיקיית pese בשם iso ושם יופיע הקובץ שכמובן אפשר לבחון במכונה וירטואלית, ליצור bootable דיסק און קי (בעזרת תוכנות כמו yumi easybcd UEFI_MULTI_85 וכדומה).
יש הרבה הפתעות טובות וכלים חזקים מאד אני משאיר לכם לגלות...
בהצלחה

קבצים מצורפים

• מקור.png
    KB 114.6 · צפיות: 27
  • מקור2.png
    KB 64.2 · צפיות: 22
  • first.png
    KB 865.1 · צפיות: 20
  • 81pese.png
    KB 515.4 · צפיות: 16
  • ppapps.png
    KB 470.9 · צפיות: 19

מיס

משתמש צעיר
תודה רבה על המדריך המפורט
אפשר קישור להורדה לwin 7?

שי אבידר

משתמש רשום

שי אבידר

משתמש רשום
נכתב ע"י asf;1438269:
בהקישור הראשון אין שם התוכנה Win81SE82_Builder.exe יש שם רק קישור להוריד וינדוס 8.1 גירסת ניסיון

בטח שיש כמופיע בתמונה (הבאתי את הקישור ולא הישיר כדי שתוכלו לראות קצת פוסטים בנושא) אבל הנה גם קישור ישיר לתוכנה:
http://win81se.cwcodes.net/Compressed/

קבצים מצורפים

• sefind.png
    KB 154.2 · צפיות: 7
  • ישיר.png
    KB 162.4 · צפיות: 12

שי אבידר

משתמש רשום
נכתב ע"י asf;1438298:
הקישור חסום

אולי תבקש ממישהוא שאין לו חסימה להוריד לך..הייתי בשמחה מעלה אותו למקום אחר אבל אני על bezeq free של השכן (ששש...לא לפרסם) שכל כמה רגעים מתנתק לי.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שי אבידר;1438554:
אני על bezeq free של השכן (ששש...לא לפרסם) שכל כמה רגעים מתנתק לי.
אגב, איך מתחברים לזה?
יש לי בסביבתי כמה וכמה בזק פרי, אבל א"א להתחבר..
החיבור לרשת מצליח, אבל למעשה א"א לגלוש.

מה אתה אומר?

שי אבידר

משתמש רשום
נכתב ע"י המקצוען;1438576:
אגב, איך מתחברים לזה?
יש לי בסביבתי כמה וכמה בזק פרי, אבל א"א להתחבר..
החיבור לרשת מצליח, אבל למעשה א"א לגלוש.

מה אתה אומר?

ודאי שאי אפשר צריך שם משתמש וסיסמא זה רעיון שיתופי של בזק אתה נותן קצת רוחב פס מהחבילה שלך ויכול להתחבר לכל נקודה של bezeq free (אני לקחתי שם משתמש וסיסמא של חבר)
אבל אם בעיניני פריצות עסקינן אז יש דרך מסוימת לגלות סיסמת router שעשו לו הצפנת wep (שזה בעצם לא הצפנה כי הrouter כן שולח את נתוני ההצפנה באוויר) עם backtrack של לינוקס..יש מדרכים לרב ברחבי הרשת ודי לחכימא ברמיזה..

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה רבה!

joujou

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שאילה: ראיתי שפתחת כמה אשכולות בנושא pe, יש לך מושג איך אני מוסיף תוכנות משלי לקובץ iso קיים כבר של hirens ?

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
שאילה: ראיתי שפתחת כמה אשכולות בנושא pe, יש לך מושג איך אני מוסיף תוכנות משלי לקובץ iso קיים כבר של hirens ?

לא יודע אם שוה להתעקש יש דיסיקי טכנאים אחרים מעולים
ויש ד"א היירנס חדש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה