יצירה חובבנית, מה עושים איתה?

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
שנים לא ידעתי שיש לי את תחום הכתיבה ופשוט לא כתבתי כלום
כמוני כמוך!! גיליתי את זה לפני חודש ומאז אני לא גומרת לכתוב.. שירים ריקודים, מאמרים, פוסטים, לא יאומן! כנראה שבכל אחת ואחד חבוי גרעין טוב של כתיבה!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כמוני כמוך!! גיליתי את זה לפני חודש ומאז אני לא גומרת לכתוב.. שירים ריקודים, מאמרים, פוסטים, לא יאומן! כנראה שבכל אחת ואחד חבוי גרעין טוב של כתיבה!
אני לא בטוחה שזה הענין של כתיבה דווקא.
הענין הוא היצירתיות המעוף והדמיון.
המילים הם כלי ביטוי לנפש בדיוק כמו שיצירה בחומר.
ולכל אדם יש חוזקות בכלים אחרים.
ביטוי בכתב או בע"פ.
יש אנשים שכותבים מדהים אבל הרצאה או להביע את עצמם בע"פ לא חזק אצלם בכלל.
כך ביצירה.
הדבור- המילים והעבודה כפיים - מעשה ידים זה הכלים שלנו בעולם. ברור. אבל זה לא אומר שכולם יכולים להגיע לאותה רמה.
וגם זה לא נכון לחתור למשהו מסוים.
אדם צריך להוציא מעצמו את של עצמו בצורה הכי טובה שהוא יכול בדיוק בגלל הצורך האנושי ליצור.
כל אדם רוצה ליצור וזה צורך בסיסי ורק ההתנסות החיפוש והתעייה מה נוגע בו ומה עושה לו את זה , רק זה יתן לנפש שלו מענה.
ובלי החיפוש והנסיונות הוא לא יגיע.
במסגרת לימודי היינו לאחרונה אצל אומנית מסוימת בסטודיו שלה. והיא הראתה לנו את תהליך היצירה שלה. כשהמוטו המרכזי שלו זה ההתנסויות- משחק היא קוראת לזה.
אין יצירה מוגמרת. עצם היצירה העכשווית היא היצירה. יתכן מאד והיצירה שנעשתה כרגע היא לא תתן את הצורך המדויק לביטוי. אבל היא שווה בפני עצמה.

בענין הכתיבה- כשאני כותבת שירים או קטעים ויש הרבה טיוטות. והקטע הסופי כמעט לא דומה לראשון. תמיד עולה לי השאלה אם להשליך הכל או לשמור.
ובסופו של דבר אני שומרת כי לא מרגיש לי נכון לזרוק טיוטות כי זה חלק מהתהליך של היצירה המוגמר וחשוב לי לשמר את המילים שנאמרו אבל לא יכתבו. יוצגו

סליחה על ההשתפכות. ...
תודה למי שהקשיבה עד כה.
זה פשוט התפרץ..:D;)

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בסופו של דבר אני שומרת כי לא מרגיש לי נכון לזרוק טיוטות
ברור, לא דיברתי בכלל על רמה או על מחוייבות למשהו מסויים, אלא על כך שגיליתי את זה ואני מופתעת, עדיין חושבת שיש בכל אחד גרעין, מה גודל הגרעין ואיכותו ואיזה תוצר הוא יצמיח? זה כבר באמת אישי לגמרי,
לגבי הלזרוק, אני כותבת רק במחשב ושולחת לעצמי במייל כדי לשמור, סוג של תרפייה משולבת

מוסיקה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
כמה שאני מזדהה איתך -אורגנו...
אין לך מושג....

צריך להבין שאדם שהגיע לעולם הזה עם יצירתיות ככלי ביטוי-זו שפה לכל דבר!
ומה שאורגנו מתארת-זו בעצם תחושה שהפסיקה לדבר!

האמת היא שיצירתיות יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה תחומים בחיים, אבל אם את מחפשת דווקא עם חומרי יצירה בידיים-מציעה לך כן לפנות לעצמך זמן מוגדר בשבוע, שבו את יוצרת.
לצערי-אין לי פתרון קסמים...

האמת שלא הצלחתי להבין במדויק-אם מוקד הקושי הוא מקצועיות -וזה מובן לחלוטין!
או חוסר זמן בכלל.

מה שברור-אדם יצירתי לא יכול להפסיק לרגע עם היצירתיות....

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני משתפת אתכן באתר חמוד שהכרתי. ומידי פעם כשיש לי זמן ומוזה אני משתתפת באתגרים שעולים שם:

רעותא:
http://www.reutacraft.com/blog/

מטבע הדברים, אתגר נותן פוש לעשות משהו מושלם יותר. נחמד ומעשיר.

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
הייתה פה מישהי בפורום שפרסמה מזמן קורס אומנות וציור שהיא מעבירה בירושלים (אזור גוש שמונים) והמחיר היה סביר לחלוטין. (נראה לי קראו לניק ARTER אבל לא בטוחה). היא גם פרסמה אפשרות לשיעורים פרטיים. אני מניחה שיש עוד (בפרסומונים יש לפעמים פרסומות של קורסים פרטיים כאלה).
כמו שאמרה מישהי- יש גם בבית המורה תחת המגמה 'אומנות'. בד"כ לא נורא יקר. (זה מוכר לשעות העשרה, למי שיכולה לקבל). דא עקא, יש להם סמסטר- תבררי אם יש קורסי קיץ.

הפלוס בקורס שאת יוצאת אליו מלבד ההתמקצעות הוא הצורך לצאת- השעה הקבועה, והכסף ששילמת גורמים לך בד"כ שלא לפספס את שעת התרפיה שלך. וכמובן, בהדרכת המורה את אמורה לסיים את היצירה.

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
@אורגנו, אולי תחפשי רעיונות יפים שאת אוהבת, אבל שהיצירה שלהם מהירה וקלה.
משהו שעשית שעה אחת, אבל את יכולה להניח על מדף/לתלות על הקיר וישאר בך טעם טוב של סיפוק.
ממליצה על חיפוש בפיינטרסט - השראה בלי סוף.

אשמח לרעיונות....
יצירות של עד שעתיים עבודה עם עלות חומרים לא גבוהה מדי.

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
מרגישה ממש כמוך !

רותי12@ זה שאת מרגישה ככה מאוד מעודד אותי... היצירות שלך כל כך יפות
שאם גם את מרגישה את התסכול מול 'המקצועיות הטואטלית' אולי היצירות שלי לא כאלה 'לא מוצלחות' כמו שנדמה לי לפעמים :)

ואגב, הרבה אני צריכה להזכיר לעצמי שכל מיני יצירות שמתפרסמות ברשת עברו גם טיפול בפוטושופ אחרי הצילום, וצולמו מהזווית שהכי מחמיאה להם, וד"ל ;)

לילי 1

משתמש מקצוען
@אורגנו

אני לא אמנית מאף כיוון אבל עדיין נורא קל לי להזדהות עם התסכול
רעיון שעלה במוחי שיכול לעזור להלחם בחתירה לשלמות-
אולי תעבירי את הכישורים שלך לדור הבא?
תרוויחי 2 דברים
1. זמן איכות עם המתלמד הצעיר וכמובן הידע שהוא צובר
2. אי השלמות של היצירה המשותפת תקבל הרבה מקום וחן "זו תמונה שציירתי עם בן ה10 שלי, תראו איזה מקסים" "את הפסלים האלו הכנו ביום העצמאות כל החבריה"

מה דעתך? ישים? מתקבל על הלב?

שושנה דרור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רעיון ליצירה למי שיש לה רק מעט זמן פה ושם (זה מה שאני עושה)
שמיכת טלאים!
כל פעם סורגים חתיכה אחת, ולאט לאט החתיכות מצטברות. אני אישית נהנית ליצור כל אחת עם דוגמה אחרת בחרתי את הצבעים שחוזרים על עצמם כדי שבכל אופן לא יהיה ממש בלאגן.
בינתיים הילדים שלי כ"כ נהנים לראות כל חלק חדש שנוצר, מדברים ביניהם מה הכי יפה, מתכננים איך יהיה כדאי לסדר אותם כשמיכה, וסתם להנות מהדוגמאות השונות (כמו מכתביות),
שמיכת טלאים בעבודת יד זה נכס של ממש! מחמם מבפנים- מתוך הלב... אמנם לא אצל כולם-יש כאלה שמעדיפים את המוצרים התעשיתיים המושלמים, אבל אצל אלה שאוהבים את הלב שבמוצר זה ממש בשבילם. מתאים מאוד לניצול זמן בנסיעות -אלא אם כן נוסעים עם תינוק מתוק בידיים ( -;

נערך לאחרונה ב:

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא זוכרת אם כבר כתבו כאן
אבל מפגש עם חברה/שכנה נוספת פעם בשבוע/שבועיים ליצירה משותפת
כל אחת תעבוד על מה שהיא רוצה אבל ביחד אצלה או אצלך בבית
יכול להיות פתרון זול, נחמד וכייף

רעיונות ליצירה של שעתים בלבד-
העציץ הפרחוני שבית היין העלתה כאן
אפשר גם לתפור ולקשט בנדנות

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אולי פשוט נתחיל באופן מסודר סדנא של דרך האמן.
מי שיכולה לבקש מראש את רשות ההנהלה.
אני מוכנה לנהל את הסדנא הוירטואלית דרך האתר.

@מרים ליף, אם פתחת תפני אותי לאשכול שאנעץ אותו בראש הפורום,

ולא הספקתי לקרוא את כל התגובות כאן, אבל אכן ספרה של ג'וליה קמרון לא מתייחס לכישרון בכתיבה אלא כדרך להגשים את היצרתיות, כמו שארבע כתבה.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד משהו לא מתאים לכולם
לאחרונה ייחדתי חדרון -סטודיו (זה יכול להיות פינה בחדר)לסטודיו
לפני כן עד שהיתי מוציאה את כל החומרים ומתחילה ליצור כבר היתי צריכה לסיים (שעתיים את לא מספיקה גם להתחיל משהו וגם לסדר) לפני שיבואו וידרכו על הצבע או לפני שבת
עכשיו ייחדתי חדר בו ריכזתי את כל החומרים על מדפים . חדר מאד חמוד ומזמין
(אם תרצו אצלם. ואראה לכם ....)
וכל פעם אני נכנסת מתקדמת חצי שעה שעה ועוזבת משאירה כל הבלגן עד הפעם הבאה והכל בסדר

גם את הסדנאות אני עורכת בחדר הזה לקבוצות מצומצמות

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה