יצירה חובבנית, מה עושים איתה?

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
אולי כאן בפורום יבינו לליבי, ואולי לא...
אבל מי שכן מבינה והצליחה להתגבר על הבעיה אשמח לשמוע איך...

אני אוהבת ליצור בידיים.
כשהייתי צעירה (ילדה, נערה, אישה צעירה, אמא לילדים קטנטנים)
היה לאהבה הזו הרבה מקום.
ציירתי בלי פחד (גם על הקירות בבית)
תפרתי (וילונות, בגדים, בובות)
רקמתי
קצת סרגתי (רק במסרגה אחת)
שלחתי את ידי בכל יצירה ש'התחשק לי'
מעיצוב עוגות ועד עיצוב בובות
זה עשה לי טוב, וגם התוצרים היו נחמדים
אבל, אי אפשר להכחיש, לא מקצועיים.

עם הזמן קרו שני דברים
האחד - המחוייבויות ומטלות התרבו, והזמן ליצירה הלך והצטמצם, כתוצאה מכך - המון יצירות שהתחלתי במרץ ובאהבה לא הגיעו לכלל סיום. ולאט לאט התווסף ליצירה הטעם החמוץ של 'בשביל מה לעשות את זה, במילא אני לא אוכל לגמור' [הבהרה: התחלתי את היצירה כשהיה לי אפשרות 'לפרגן לעצמי' ואחר כך שהיצירה עצמה כבר הביאה איתה הקלה רגשית כבר לא מצאתי את הכוח 'לגנוב' לעצמי עוד פיסות של זמן, שתמיד באו על חשבון דברים אחרים....)

והדבר השני, והעצוב יותר הוא - שנעשיתי ביקורתית.
בתור אישה בראשית חייה היה נראה לי בסדר גמור לתלות יצירות לא מושלמות - ואילו עכשיו אני מרגישה שזה לא 'לעניין' לתלות ציור לא מקצועי, ווילון שעין ביקורתית תראה את הפאשלות הקטנות והניסיונות לתקן שבוצעו בו (למשל, חוסר התאמה במיקום הדוגמא בין שני חלקי הווילון, לא רואים כשזה פתוח, כן רואים כששני חלקי הווילון סמוכים זה לזה) גם בביגוד, מול המחירים הזולים בחנויות כבר לא 'משתלם' לתפור בגדים לילדים, ולעצמי - כבר אין לי אומץ, מרגישה שזה לא יהיה מספיק מהוקצע ומקצועי.

וליצור בשביל לזרוק או בשביל המגרה זה כואב מדי בעיני. צריכה לא רק את השחרור שבעצם היצירה אלא גם את השימוש בה, אחרת, בשביל מה השקעתי זמן ומאמץ?

מה הפתרון במקרה כזה?
להרשם לחוג שבועי בהנחיה מקצועית?
יש לכן, אם כן, רעיונות לקורסים מתאימים? עדיף באיזור ירושלים או בית שמש.
(מעדיפה לא ציור או תפירה - שאלו הם הזמינים יותר, אלא תחומים אחרים של מלאכת יד - שזמינים הרבה פחות)

תודה מראש לכל מי שקראה את כל האורך הזה
וקל וחומר למי שגם תטרח להגיב :)

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש כל מיני מכללות לאמנות,
כמו 'אשת חיל' ,'אקריל' ועוד...
באשת חיל יוצרים תמונות מרהיבות בעבודה שמתפרסת למשך זמן ארוך
בהשקעה כספית לא מבוטלת אך היצירה מדהימה - תמונת נוף בתלת מימד - או צביעה מיוחדת בטכניקות חדישות. כדאי שתתענייני!
באקריל את יכולה ללמוד ציור בשיטת ה-'אייר בראש' - לימוד יסודי של כל השיטה וציור אמנותי על דיקטים.

שיהיה בהצלחה רבה!

נערך לאחרונה ב:

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
יש כל מיני מכללות לאמנות,
כמו 'אשת חייל' ,'אקריל' ועוד...
באשת חייל יוצרים תמונות מרהיבות בעבודה שמתפרסת למשך זמן ארוך
בהשקעה כספית לא מבוטלת אך היצירה מדהימה - תמונת נוף בתלת מימד - או צביעה מיוחדת בטכניקות חדישות. כדאי שתתענייני!
באקריל את יכולה ללמוד ציור בשיטת ה-'אייר בראש' - לימוד יסודי של כל השיטה וציור אמנותי על דיקטים.

שיהיה בהצלחה רבה!
אין לי לב ללכת להשקיע בתמונה 1000 ש"ח....
ואם אני צריכה לנסוע עד בני ברק בשביל זה - זה אומר גם להקדיש לעניין שעות עבודה יקרות (אני עצמאית...)
אבל אולי אין דרך אחרת?
אני תוהה רבות בעניין.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מאד מאד מזדהה.
בתחילה הכל בגדר 'תחביב'
ועם הזמן, ועם המחמאות ושל החברים והמשפחה מסביב.
את מתחילה להרגיש יותר מקצועית, וגם, שמצפים ממך למושלמות, הרי בעיניים שלהם את אומנית.
מה שקורה שאת מתחילה לבקר את עצמך יותר, ולא לתת לעצמך להוציא משהו לא מושלם.

אני חושבת שכן, מה שצריך פה זה קורס, שיתן לך את הכלים המקצועיים ואז באמת תרגישי מקצועית.

בקשר לזמן שאין לך.
אני חושבת שזה הרבה קשור לביקורת.
הרי כמו שמצאת זמן להתחיל את היצירה, את יכולה למצוא זמן לגמור אותה.
אבל הביקורת הורידה לך את המרץ מהיצירה הזו, ולכן את גם לא מוצאת לה זמן.
תחשבי על זה...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אין לי לב ללכת להשקיע בתמונה 1000 ש"ח....
ואם אני צריכה לנסוע עד בני ברק בשביל זה - זה אומר גם להקדיש לעניין שעות עבודה יקרות (אני עצמאית...)
אבל אולי אין דרך אחרת?
אני תוהה רבות בעניין.
זה לא להשקיע בתמונה.
זה להשקיע בלימוד דרך התמונה.

ויש הרבה נשים שלמדו באשת חיל ומעבירות את הקורסים האלה הלאה בכל מיני ערים בארץ.
אני עברתי את הקורס הזה של התלת מימד בירושלים. אצל מורה פרטית.

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
מאד מאד מזדהה.

בקשר לזמן שאין לך.
אני חושבת שזה הרבה קשור לביקורת.
הרי כמו שמצאת זמן להתחיל את היצירה, את יכולה למצוא זמן לגמור אותה.
אבל הביקורת הורידה לך את המרץ מהיצירה הזו, ולכן את גם לא מוצאת לה זמן.
תחשבי על זה...

יכול להיות.
אבל לא בטוח, כי היצירה האחרונה ש'פירגנתי' לעצמי הייתה קיט פשוט של ריקמה, משהו שאפילו ילדות בבית ספר יסודי יכולות לעשות, ישבתי על זה שעה אחת כשהרגשתי 'חייבת' ואחר כך כבר לא 'פיניתי שולחן' שוב בשביל זה.
והאמת היא - שכשלא גומרים החשק להשקיע ולהתאמץ הולך ופוחת.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

אני אוהבת ליצור בידיים.
היה לאהבה הזו הרבה מקום.
רקמתי

עם הזמן קרו שני דברים
האחד - המחוייבויות ומטלות התרבו, והזמן ליצירה הלך והצטמצם, כתוצאה מכך - המון יצירות שהתחלתי במרץ ובאהבה לא הגיעו לכלל סיום. ולאט לאט התווסף ליצירה הטעם החמוץ של 'בשביל מה לעשות את זה, במילא אני לא אוכל לגמור' [הבהרה: התחלתי את היצירה כשהיה לי אפשרות 'לפרגן לעצמי' ואחר כך שהיצירה עצמה כבר הביאה איתה הקלה רגשית כבר לא מצאתי את הכוח 'לגנוב' לעצמי עוד פיסות של זמן, שתמיד באו על חשבון דברים אחרים....)

בתור אישה בראשית חייה היה נראה לי בסדר גמור לתלות יצירות לא מושלמות - ואילו עכשיו אני מרגישה שזה לא 'לעניין' לתלות ציור לא מקצועי, ווילון שעין ביקורתית תראה את הפאשלות הקטנות והניסיונות לתקן שבוצעו בו (למשל, חוסר התאמה במיקום הדוגמא בין שני חלקי הווילון, לא רואים כשזה פתוח, כן רואים כששני חלקי הווילון סמוכים זה לזה) גם בביגוד, מול המחירים הזולים בחנויות כבר לא 'משתלם' לתפור בגדים לילדים, ולעצמי - כבר אין לי אומץ, מרגישה שזה לא יהיה מספיק מהוקצע ומקצועי.

וליצור בשביל לזרוק או בשביל המגרה זה כואב מדי בעיני. צריכה לא רק את השחרור שבעצם היצירה אלא גם את השימוש בה, אחרת, בשביל מה השקעתי זמן ומאמץ?

מה הפתרון במקרה כזה?
(מעדיפה לא ציור או תפירה - שאלו הם הזמינים יותר, אלא תחומים אחרים של מלאכת יד - שזמינים הרבה פחות)

מרגישה ממש כמוך !

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יכול להיות.
אבל לא בטוח, כי היצירה האחרונה ש'פירגנתי' לעצמי הייתה קיט פשוט של ריקמה, משהו שאפילו ילדות בבית ספר יסודי יכולות לעשות, ישבתי על זה שעה אחת כשהרגשתי 'חייבת' ואחר כך כבר לא 'פיניתי שולחן' שוב בשביל זה.
והאמת היא - שכשלא גומרים החשק להשקיע ולהתאמץ הולך ופוחת.
אחד הדברים שמדרבנים אותי לגמור.
זה שאני אחר כך מעלה את זה לאתר שלי או לכאן.
זה נותן הרבה דרייב.

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יש כאן משהו הרבה יותר מתמונה
יש כאן השקעה בשעה של הרפיה לעצמך
שעה שהיא בשביל הכיף והנפש שלך
ואולי בשבילה כן כדאי להשקיע גם סכום גבוה יותר...

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אני אוהבת ליצור בידיים.
היה לאהבה הזו הרבה מקום.
רקמתי

עם הזמן קרו שני דברים

מה הפתרון במקרה כזה?

אני כל כך מבינה אותך.

פעם היה לי חלום על בניה של מקום - במתנ"ס לדוגמא בו יהיו כל החומרים שמדמיינים כולל קטלוגים הדרכה קבועה וצמודה.
אפשר להזמין מקום.
והתשלום לפי שעה, כולל רעיונות ההדרכה והחומרים.

בינתיים בקטנה, אני משתדלת לעשות יצירות שימושיות, בדברים שאני משתמשת כאן ועכשיו.
מדרבן אותי לסיים ולהנות.

והחלום - אולי יום אחד. אולי:)

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איפה את גרה?
יש לי בירושלים מורה מקסימה ומקצועית לציור, יש לה קבוצות של 2-3-4 נשים והיא לא יקרה כלל!
את לא צריכה להתחייב לתקופות ארוכות, גמיש, מתאים לנשים משלנו, אם תרצי אשלח לך מס' באישי.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מזדהה איתך מאד! עם הרצון הזה ליצירות מושלמות, ועדיין חושבת שהבית הוא המקום הבטוח שלנו, אנחנו תולים בו ויוצרים עבורו כל מיני דברים, גם כשהם רחוקים מלהיות מושלמים, פשוט כי אנחנו רוצות שהבית הזה יראה, חי ותוסס ויהווה השראה של רק הבית שלי נראה בדיוק ככה, עם הוילון הפחות מקצועי, והתמונה הלא ממש מדוייקת, בית זה לא תחרות של סותבייס אין קריטוריונים של מושלמות או מקצועיות, לגמור את מה שהתחלת, פשוט בשביל להוסיף עוד בית לבית שלך!
את אומנית ובלתי אפשרי שתלכי ללמוד קורס רב תכליתי, שבשיעור הראשון לומדים לעצב בו תמונות מושלמות, בשני תופרים וילונות מושלמים, בשלישי מאיירים על הקיר דקורציה מושלמת וברביעי....
באופן אישי הבית שלי מלא בתמונות ועבודות שיצרתי יחד עם הבנות, לא מתחיל להיות מושלם ואף אחד אפילו לא חושב, שירים ששרנו במלא קולנו, עם חריזה לא משהו, וזיופים פה ושם, העיקר ההוואי השיחרור והפנאי! והתוצאה? כמו שאמרתי להוסיף בית לבית, זו התוצאה בעצמה!

מרימוש 10

משתמש רשום
ממליצה לך מאוד לקרוא את הספר 'דרך האומן' של ג'וליה קמרון
ספר עם כלים מעשים מאוד לפיתוח היצירתיות וחיזוק האומנית שבך
פשוט להרגיש טוב עם מה שאת עושה, ולהוציא את כל הביקורת שמשחירה לך את העבודות...
זה גם יכול מאוד לעזור לך עם הביקורת העצמית,
אני אישית באמצע התהליך וכבר רואה תוצאות!
תצליחי

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בדיוק אתמול קראתי שוב פרק בספר "דרך האמן" של ג'וליה קמרון.
הוא מיד נתן לי דחיפה, להמשיך לכתוב מה שהזנחתי מזמן ועוד.
מצטרפת למרימוש10 וממליצה על הספר מאוד.
בעקבותיו תביני ש:
1. היצירה היא חלק ממך.
2. את חייבת ליצור.
3. ממש לא משנה מה תעשי עם התוצר. היצירה יכולה להיות גם דברים מתכלים.
יצירה על אדי חלון ועוד.

אנחנו יכולות ליצור סדנה מעשית של "דרך האמן"

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אפשר לקנות בצומת ספרים\סטמצקי (קניתי בתחנה מרכזית י-ם)
הסדנא- זה בעצם התהליך עליו מדבר הספר.
תקראי ותראי..

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
זה קשור לספר על הכתיבה? כלומר זה- זה או שיש לה עוד אחד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה