סיפור בהמשכים יציאת חירום

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
שנים ששור'ע חנה משגעת אותו שחייבים לצאת. היא והוא, שניהם גם יחד - מוכרחים לצאת.

אם תשאלו את חיים יענק'ב, לא שיש לו משהו נגד. להפך, הוא מאוד בעד. נכון, המציאות היא שבינתיים זה עוד לא קרה בפועל. אבל לא שח"ו לא רצה. לפנק את האישה זה דבר חיובי, איך אומר תמיד הדוד שעפטיל: פעם אחת - 'מצא', שנים אחר כך - 'מוציא'. יציאות האישה. כל יום, בין שתיים לארבע בחוץ. רק בחוץ.

אך מה לעשות, אנשים טרודים. הסדרים דוחקים, הזמן מתארך, וראש הכולל לגמרי קצר אתו. כך שתכל'ס עד היום, עובדתית - לא יצא להם.

ושור'ע חנה כמעט שיצאה בעצמה. מדעתה.
"כל החברות שלי יוצאות. כולם." הייתה המנטרה הקבועה בבית. "אם כך, תצאי אתם גם את." אי אז בראשית הנישואין לא הבין את הפרובלם. "עם הבעל, חיים יענק'ב. עם הבעל." הייתה רוקעת ברגליה מתוסכלת. "מממ.. דווקא עם הבעל? ולאיזה צורך יש לך כ"כ הרבה חברות שור'ע חנה?" היה תמה חיים יענק'ב. "זה לגמרי אחרת, למה אתה לא מבין?"

זהו. בנקודה הזו, לרוב הנושא היה נגמר. כלומר, בשבילו. בשבילה זה רק התחיל, התחיל להימאס מהבעל המבאס.

רק בשבוע שעבר שיתפה בהתרגשות טויבי על היציאה המענגת לזיסלק, הינדא גם היא כמעט בכל שבוע צועדת על כביש 1. ורוחי, על פי המקור הכי מוסמך בשכונה, נצפתה לאחרונה במלחה. ולא לבד. הבעל הממושמע התלווה אליהם כמו ילד טוב.
יצאו - גדולים. ורק היא, היחידה מבין כולם שצריכה להתחנן שוב ושוב על העניין בפעם המי יודע למה.

ערב אחד, כשחיים יענק'ב חוזר הביתה, רעב, מותש. לאחר עוד יום קשה שעבר עליו, מהתנצחויות בלתי פוסקות עם כל מי שבא עמו במגע. משתוקק להיכנס ולנוח עד כמה שתאפשר זאת שור'ע חנה. אפס. כלום. הדלת לא נעולה, ואעפ"כ זה לא מונע ממנה לסרב בתוקף להכניסו פנימה. הוא דופק בחוזקה, אוזן אחת צמודה אל הדלת, השנייה בפלאפון, אין כל מענה. יש בעל מעונה.

רגע לפני שהוא מוריד את החליפה וניגש לאמוד את הגובה ממרפסת השכנים, נעכא השכנה מופיעה פתאום עם פתק קטן. "זה בשבילך". אומרת במסתוריות, ונעלמת. הוא מוכן להישבע בכל היקר לו, ואין מזה הרבה, ששמע מלמעלה צחקוק חרישי.

חיים יענק'ב היקר!
יצאתי. יוצאים. יצאנו.
שור'ע חנה
נ.ב. תבוא עכשיו. נדבר אח"כ.

עכשיו לבוא? לאן בדיוק? חיים יענק'ב נתמך במעקה הבניין החלוד, מנסה להרגיש בכוח מופתע עם עצמו. וכי מה חשב? שתוותר? הרי תמיד אמרו לו להשלים עם זה שבסוף, בכל דבר האישה תצא צודקת.

יצאה הצדקת.

________
לפרק ב'

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חוץ מהסיפור והמספר,
משחקי הלשון שלך, וואו. כל פעם מחדש.
הנה כמה שממש אהבתי:

יציאות האישה. כל יום, בין שתיים לארבע בחוץ.
ושור'ע חנה כמעט שיצאה בעצמה. מדעתה.
יצאו - גדולים
בפעם המי יודע למה.

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
הלו שלוימ'ע וואס טוצך, חיים יענק'ב מדבר.

תגיד אהממ.. אם היית עושה הפתעה בבית, אתה יודע - איזה יציאה ככה פתאום. לאן היית חושב שכדאי לצאת? כן כן, בהפתעה - - - אהה, אני מבין. האישה אחראית לזה בדרך כלל, בהחלט. האישה אחראית. כדאי להתייעץ ביחד אתה אומר. בסיידר שכויח.

להתייעץ. ביחד. בטח. לפחות הייתה עונה לו בטלפון 'גברת נדבר אח"כ'.

ומי בכלל נותן לה את הרעיונות המטופשים האלה? המדריכה שעושה אתה כל טעות אפשרית? השוויגער שמתקשרת 50 פעם ביום לברר אם שור'ע חנטש'ע שלה נחה מספיק? החברות אולי שלא גומרות לחפור כמו דחפור של קבלן פושט רגל?

כל עובדי העצות הללו, עוד טרם התחילו להכיר את העלמה הצעירה דנן שמוכרת להם בבכיינות - מעשיות ולוקשים שומניים כמסורת בית אימא, שומעת את כל התנחומים והליטופים, וברגע חוזרת להצהיר באוזניו כי אין יותר מאושרת ממנה.
גם כן מייבינים.

כל יציאה גדולה מתחילה ביציאה קטנה. מחליט חיים יענק'ב לבסוף, ויוצא מהבניין.
איך אמר שלמה המלך בחכמתו: "אם לא תדעי - צאי". בתפילה שלא יפגוש היום מישהו מהחברים ב'משכנות הרועים'.

הוא נזכר ביציאה שלהם לגאולה כשהיו זוג צעיר ממש. בתמימותו עוד חשב כי מקסימום הכי גרוע הולכים ללקק גלידה. אולי גלידת פיסטוק. איזה פיסטוק. הסתובבה אתו לחדש את כל הגרדרובה "סוף עונה חיים יענק'ב! שום דבר לא עולה!". הסבירה לו בלהט בשכנוע של אשת מכירות מנוסה. בטח לא עולה. תמשיכי לנשנש כל היום שטויות וגם זה מהר מאד לא יעלה. כמעט אמר לה.

חנות אחר חנות יצאה ובאה. בנעליים עוד הסכים להיכנס לעובי הקורה ולחוות דעה כזו או אחרת בחנות עצמה. באיפור, הציץ רק מהחלון והנהן בראשו על המחירים שסימנה. אבל השיא היה כשעמד וחיכה בעצבנות מחוץ לחנות הבגדים האקסלוסיבית כפי שהיה רשום שם בענק, ופתאום יצאה ונתנה לו להחזיק לרגע שמלמלה סגלגלה יפהפייה או לה לה. לא את כל הפרטים הוא יכול לשחזר במדויק ממש אחרי שעבר לידם ר' נחמן המשגיח מהישיבה.

אוף. הזיכרונות לא עושים לו טוב. למען תזכור את יום צאתך.

הוא מגיע כבר לקצה הרחוב כשלפתע שומע צעקה "בחורצי'ק, כמה זמן לדעתך נחכה פה היום?"

_______
לפרק ג'

נערך לאחרונה ב:

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
הבחור שעל האופנוע, לא היה נראה כמו מישהו שחיים יענק'ב קבע פעם להיפגש עמו בשעת ערב מאוחרת.

"עלה אחי, עלה. אין לנו את כל היום, וגם הלילה תכף אוזל." ביד אחת מושיט לו קסדה, בידו השנייה אוחז תמונה. "זההה.. זה בטח טעות." חיים יענק'ב לגמרי לא בטוח מה הוא אמור לומר, והאם בכלל.

"איזה טעות אחי? יש לי תמונה אחי. ואתה קופי מתאים לה. אולי קצת פחות חתיך. אבל הנה תראה", מה? - - הפנים המחייכות שלו ושל שורע' חנה מיום כלולותיהם - אינם משאירים סרך של ספק. האיש י ו ד ע למי הוא מדבר.

"אני בדיוק צריך ללכת שמה.. חיים יענק'ב פונה להסתובב, מריץ במוחו תרחישים שונים כיצד יגיב על כך הקסדוען. "אוקיי, תלך נשמה, תלך לשמה. אבל בוא נאמר שאשתך לא תצא מבסוטה מהבלגן שאתה עושה. לא חבל?" חיים יענק'ב מסתובב בחדות לעברו. "מה אמרת אשתי?" העבריין צוחק בקול. "טיפוס לא קל אתה, אה? בוא נתניע כבר, כי אנחנו לוקחים לפי שעות ואתה לוקח לנו ת'זמן כאילו אין מחר".

אין ברירה. הוא זורק לו את הקסדה ומתניע. חיים יענק'ב משוכנע, כי כל השכונה מתעוררת עכשיו מהרעש הנוראי שמוציא הכלי משחית הזה. הוא חובש את הקסדה במהירות, דוחף את הפאות הארוכות מעלה. אין לו גרם של חשק למקרה שקלמנוביץ' יזהה אותו. שידברו מחר כולם במקווה על מישהו אחר. לא עליו.

ורק כשהאופנוע עולה על כביש 1, חיים יענק'ב מפנים שמישהו עומד לשלם על כל הסיפור הזה. לשלם תרתי משמע.

כשהם מתרחקים קצת מהשכונות החרדיות, חיים יענק'ב מרשה לעצמו לפקוח עיניים, ולהביט בפחד על הכביש שמזדגזג תחתיו במהירות עצומה. איך אמר הברנש מקודם - 'כאילו אין מחר'. וואי וואי אם שורע' חנה רק הייתה רואה אותו עכשיו, היא בטח..

"חיים יענק'ב". הוא שומע לפתע ברמזור צעקה מקול מוכר. "כאן, הנה אני, כאן". אופנוע נוסף מגיח לידם. ומאחורה, צוהלת כולה, מנופפת מישהי בתנועות נרגשות.

שור'ע? חנה? ---

_______
לפרק ד'

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
"חיים יענק'ב". הוא שומע לפתע ברמזור צעקה מקול מוכר. "כאן, הנה אני, כאן". אופנוע נוסף מגיח לידם. ומאחורה, צוהלת כולה, מנופפת מישהי בתנועות נרגשות.
השם ירחם!
אהבתי שלא מוזכר/ת נהג/ת האופנוע השני...
ובכללי-
משובח ומלא עסיס!
כתוב מצויין, הברקות המילים לא תוקעות את הקטע, רק משביחות אותו עוד. מחכה בקוצר רוח להמשך!

אי פה אי שם

משתמש מקצוען

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
חחחחח
עסיסי ביותר!!!
והדימויים שלך? להתלקק!!!
קראתי בלי לפספס מילה (כמעט לא 'קורא' :)
וואו. וואו. כיף לקרוא, יאללה תמשיכי, נוזל לי ריר...

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כתוב משובח, יש כאן יציאות אחת אחת!
בעיקר תפסו אותי אלו:
כל עובדי העצות הללו,

למען תזכור את יום צאתך.
ויש עוד כמה...

המדריכה שעושה אתה כל טעות אפשרית?
עדיין הולכת למדריכה? למה כתוב בלשון הווה?

הסתובבה אתו לחדש את כל הגרדרובה "סוף עונה חיים יענק'ב! שום דבר לא עולה!". הסבירה לו בלהט בשכנוע של אשת מכירות מנוסה. בטח לא עולה. תמשיכי לנשנש כל היום שטויות וגם זה מהר מאד לא יעלה. כמעט אמר לה.

חנות אחר חנות יצאה ובאה. בנעליים עוד הסכים להיכנס לעובי הקורה ולחוות דעה כזו או אחרת בחנות עצמה. באיפור, הציץ רק מהחלון והנהן בראשו על המחירים שסימנה. אבל השיא היה כשעמד וחיכה בעצבנות מחוץ לחנות הבגדים האקסלוסיבית כפי שהיה רשום שם בענק, ופתאום יצאה ונתנה לו להחזיק לרגע שמלמלה סגלגלה יפהפייה או לה לה
ברור לי שאתה לא מתכוון לזלזל אבל כאשה, זה קצת צורם לי לקרוא את זה ככה...

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
יש כאן יציאות אחת אחת!
זה רק בזכות שור'ע חנה.
עדיין הולכת למדריכה? למה כתוב בלשון הווה?
יש מגזרים (שלא תדעו) שהזוג ממשיך לחיות תחת הדרכה עוד זמן רב לאחר הנישואין. בשקט בשקט בסה"כ זה 'דמיון מודרך'.
ברור לי שאתה לא מתכוון לזלזל אבל כאשה, זה קצת צורם לי לקרוא את זה ככה...
מחילה. הומור ציני של אברך צעיר. עם הזמן זה יעבור לו. לא מבטיח.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

miri012

משתמש מקצוען
וואו, זה כל כך טוב!
כיף שרק היום הגעתי לזה.. הרווחתי שלושה פרקים ברצף :)
כתיבה זורמת ובחירות מילים מעולות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה