דרוש מידע יצא לכם להיות כמה ימים בבית חולים? אם כן כנסו>>

עניין של ראיה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חסדי נתן- סעודות שבת (חלות סלטים וכו) - היה צריך לקחת מבלינסון
ועזר מציון כל השבוע- הגיע עד למחלקות מנוח חמות וסנדוויצ'ים

שניידר
היינו בשיא בקורונה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
במחלקות ילדים:
- לפעמים צריך מתנדבות שנמצאות במקום, וזמינות להשאר עם ילד/תינוק כמה דקות עד חצי שעה, שהאמא תוכל לצאת לנשום או לקנות לעצמה משהו.
בעין כרם פגשנו מתנדבת כזו וזה היה מצויין.

- החלוקות של צעצועים זולים ושמאטעס וממתקים בשקל - מיותרים בעיני לחלוטין. (אולי יש כאלו שכן נהנים מהם)

- בכל בתי החולים חוץ משערי צדק - מה שחסר זה חנויות אוכל ומכונות עם הכשרי מהדרין אשכנזיים. שלא נצטרך טויבעס מארגוני חסד, אלא נוכל לקפוץ ולקנות לעצמנו בכל שעות היממה.
בשערי צדק זו פשוט הצלה. מתי שנמצאים שם, תמיד אפשר לרדת ולקנות משהו חם לאכול/לשתות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בלת"ק, אבל תכף אקרא :)

מלא דברים
וזה מתחלק ל-2
טיפול נמרץ ומחלקה רגילה
כשזה במחלקה רגילה-בגדול להחליף מידי פעם, לבוא לביקור, אוכל למלווה, תעסוקה לחולה (אני בעיקר מדברת על ילד כי עם זה התמודדתי, אבל מבוגר-נראה לי אותו דבר)
כשזה טיפול נמרץ-המצב קצת מורכב יותר, כי ההורים שוהים 24 שעות ליד המיטה של הילד אין להם מיטה בגלל המכשור שנמצא סביב המיטה, אין להם זמן לאכול או לישון
במקרה הזה, אצלנו זה היה בפסח, מה שהעצים את הקושי, כי לא יכולנו לאכול\לשתות במחלקה או אפילו לקנות משהו
ולכן מה שנתן לנו כח
מישהו כן שלח לנו אוכל מבושל שחימם את הלב (כמה אפשר לאכול ביצה ומצה???) או מישהו מהמשפחה
זה שבאו לשבת ליד המיטה שלו כדי שנוכל לראות את הילדים האחרים, ליצן רפואי שנכנס מידי פעם למרות שהיה מדובר בתינוק קטן ממש שלא שיתף פעולה כי לא היה בהכרה מלאה,
בכלל כשמחליפים ליד המיטה ואפשר קצת לישון או לאכול יחד, גם אם המצב לא סימפטי ומבהיל (בדיוק כשמישהו החליף אותנו ליד המיטה, קרה משהו שהקפיץ את כל הצוות להיכון להחייאה, המבקר נכנס לטראומה מטורפת הוא בכה נורא וברח מביה"ח ולא הסכים לחזור לשם, לא עזר כשטענו שנס ששם לב ושהציל את התינוק)

אז מחליף ליד המיטה ואוכל מבושל למלווים זה הכי

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הייתי כמה פעמים במקומות וחוץ מהדסה הר הצופים,
לא היה מקום שחילקו אוכל.
פעם הייתי במיון ונתנו לי אפשרות להשאר לאשפוז או להשתחרר,
ובחרתי להשתחרר כי הייתי רעבה.... ולא היה עליי כרטיס אשראי,
וגם לא היו מקומות כשרים.
תמיד האוכל בבתי חוים הו סיבוך.
דווקא בהר הצופים חילקו אוכל כשר ודווקא טעים!
גם בעין כרם וגם בשערי צדק [וגם בהר הצופים] יש חלוקה של אוכל מעזר מציון
ארוז אסטטית. לבחירה פרווה או בשרי
או לחמניה עם ממרח/טונה
בעין כרם יש בכל מחלקה פינת תה/קפה של דרכי מרם והרבה פעמים יש גם עוגות/עוגיות/קרקרים.
אולי גם בהר בצופים- לא יודעת.

למאושפזים - למי שלא יודע - אפשר להזמין בעין כרם אוכל בד"ץ לצהריים, והוא לא רע בכלל. צריך לבקש ממחלקי האוכל בבוקר ואז הם מביאים בד"ץ [אורז בתבניות חד פעמיות] בצהריים. בוקר וערב זה לא משנה כי הכל בכשרויות מקובלות.

בנוסף בעין כרם, והיום גם בהר הצופים יש חדר מיוחד שבו יש אוכל שאפשר לקחת- עוגות, שתיה, קפה, תה, סנדויצ'ים, מרקים וכו'. ללא תשלום.

בירושלים אני מכירה.
במקומות אחרים פחות
[ובכל זאת מנסיון שלנו: בקפלן לא היה. בילינסון רק בשבת, רמב"ם לא היה, פוריה לא היה, אסף הרופא לא היה- מחלקת ילדים] אולי השתנה מאז שהיינו באלו.

בשערי צדק יש גם קפיטריה של אנג'ל בד"ץ, וארומה למי שאוכל חת"ס.
בתשלום כמובן. אז אם אין אשראי ואין מזומן זו אכן בעיה.
תמיד כדאי לבוא ע קצת כסף לבית חולים. ברוב בתי החולים יש היום כספות לכל חולה בארון ליד המיטה שלו.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
גם בעין כרם וגם בשערי צדק [וגם בהר הצופים] יש חלוקה של אוכל מעזר מציון
ארוז אסטטית. לבחירה פרווה או בשרי
או לחמניה עם ממרח/טונה
בעין כרם יש בכל מחלקה פינת תה/קפה של דרכי מרם והרבה פעמים יש גם עוגות/עוגיות/קרקרים.
אולי גם בהר בצופים- לא יודעת.

למאושפזים - למי שלא יודע - אפשר להזמין בעין כרם אוכל בד"ץ לצהריים, והוא לא רע בכלל. צריך לבקש ממחלקי האוכל בבוקר ואז הם מביאים בד"ץ [אורז בתבניות חד פעמיות] בצהריים. בוקר וערב זה לא משנה כי הכל בכשרויות מקובלות.
ברוב בארגונים צריך להזמין מראש יום קודם, כך שאם אושפזת בלילה/ על הבוקר/ היית בבדיקה חשובה שהסיחה את דעתך - אין מנה.
דרכי מרים - זה בהחלט מבורך במחלקות, אבל במיון אין כלום, ולפעמים שם זה עוד יותר נצרך (היינו שם מ-7 בבוקר עד 16.00, שאז העבירו למחלקה....)
מדברת על הדסה ע"כ.
מעודכנת עד לפני שנתיים וחצי. עוד לא היה את החדר המדובר

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל במיון אין כלום, ולפעמים שם זה עוד יותר נצרך (היינו שם מ-7 בבוקר עד 16.00, שאז העבירו למחלקה....)
מדברת על הדסה ע"כ.
במיון, לכל הפחות בלילה יש חלוקה של עזר מציון, לחמניות ריקות/ עם טונה ועוגות ולפעמים איזה חטיף.
בהדסה עין כרם ולפעמים גם בשערי צדק.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ברוב בארגונים צריך להזמין מראש יום קודם, כך שאם אושפזת בלילה/ על הבוקר/ היית בבדיקה חשובה שהסיחה את דעתך - אין מנה.
דרכי מרים - זה בהחלט מבורך במחלקות, אבל במיון אין כלום, ולפעמים שם זה עוד יותר נצרך (היינו שם מ-7 בבוקר עד 16.00, שאז העבירו למחלקה....)
מדברת על הדסה ע"כ.
למעט מקרה אחד שזכור לי לא היינו צריכים אף פעם להזמין מעזר מציון כשהיינו בעין כרם [בכירורגית ובפנימית]. תמיד עברו במחלקה ושאלו אם רוצים...
כך היה לנו.
אולי יצאנו עם מזל טוב...

במיון זה יותר בעייתי אם כי הרבה פעמים יצא לי להיות במיון כשעזר מציון עברו וחילקו סנדויצ'ים למי שרצה בבוקר, ארוחה ארוזה בצהריים ושתיה חמה וביסקויטים ברב.
מוזר לי מאוד שלא היה כשהיית. גם לפני שניים וי זה היה. מידיעה ומנסיון

וכמובן שאין מה להשוות בכללי מה שהיה לפני שנתיים וחצי להיום. הרבה דברים השתנו בהרבה בתי חולים.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
באסותא אשדוד במחלקה יש חדר הורים עם קפה וחלב שוקו כל היום ומקרר.
היה ממש הצלה.

אוכל לא היה בכלל למלווים, אז הזמנו כל הזמן מהעיר, לא קל בכלל, קשה עד בלתי אפשרי לרדת לקחת מהמשלוחן.

היה חסר מי שיוכל להחליף את המלווה כדי שיוכלו לתפוס נשימה חצי שעה-שעה הפוגה לראות שהשמש מתפקדת.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חסדי נתן- סעודות שבת (חלות סלטים וכו) - היה צריך לקחת מבלינסון
ועזר מציון כל השבוע- הגיע עד למחלקות מנוח חמות וסנדוויצ'ים

שניידר
היינו בשיא בקורונה
חסדי נתן או חסדי יואל כמו בבילינסון עצמו?

במחלה של מבוגרים בילינסון לא היו מנות של ער מציון. כשאנחנו היינו
אבל אולי השתנה מאז

בכלל יש נטיה ליותר חלוקה במחלקות ילדים ובמחלקות קשות.

this my name

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בהדסה ע"כ באשפוז יום פנימית חילקו ארוחת בוקר ארוזה.
זה היה ממש במקום.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
במיון, לכל הפחות בלילה יש חלוקה של עזר מציון, לחמניות ריקות/ עם טונה ועוגות ולפעמים איזה חטיף.
בהדסה עין כרם ולפעמים גם בשערי צדק.
אולי זה חדש. בזמנו לא היה (בילינו שם גם לילות, לצערי)
למעט מקרה אחד שזכור לי לא היינו צריכים אף פעם להזמין מעזר מציון כשהיינו בעין כרם [בכירורגית ובפנימית]. תמיד עברו במחלקה ושאלו אם רוצים...
כך היה לנו.
אולי יצאנו עם מזל טוב...

במיון זה יותר בעייתי אם כי הרבה פעמים יצא לי להיות במיון כשעזר מציון עברו וחילקו סנדויצ'ים למי שרצה בבוקר, ארוחה ארוזה בצהריים ושתיה חמה וביסקויטים ברב.
מוזר לי מאוד שלא היה כשהיית. גם לפני שניים וי זה היה. מידיעה ומנסיון

וכמובן שאין מה להשוות בכללי מה שהיה לפני שנתיים וחצי להיום. הרבה דברים השתנו בהרבה בתי חולים.
גם בפנימית וגם בנשים - היינו צריכים להזמין. אף פעם לא זכור לי שעברו ושאלו. אולי רק פעם אחת שנותרו להם מנות מיותרות.
ערב אחד היה בסקוויטים, עכשיו את מזכירה לי. אבל רק תה. לא קפה.
עריכה: יתכן שבזמן שחילקו את הסנדביצים הייתי בדיוק בבדיקות.
מקווה בשביל הזקוקים שזה השתנה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

גם לפני שנתיים וחצי היה חלוקה של עזר מציון במיון- לכל הפחות בלילה.
מצטערת שלא קיבלתם :(

מה שכן, לא כל שעה יש חלוקה, אלא מספר פעמים ביום.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום

גם בפנימית וגם בנשים - היינו צריכים להזמין. אף פעם לא זכור לי שעברו ושאלו. אולי רק פעם אחת שנותרו להם מנות מיותרות.
ערב אחד היה בסקוויטים, עכשיו את מזכירה לי. אבל רק תה. לא קפה.
עריכה: יתכן שבזמן שחילקו את הסנדביצים הייתי בדיוק בבדיקות.
מקווה בשביל הזקוקים שזה השתנה.
כנראה יש לנו מזל מבורך :)

במיון זה לא משהו חדש
יש לי חברה שעושה את זה קבוע כבר למעלה מעשר שנים

ולי אישית עוד לא יצא להיות במיון ולא היתה לפחות חלוקה אחת בזמן שהותי שם.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
באסותא אשדוד במחלקה יש חדר הורים עם קפה וחלב שוקו כל היום ומקרר.
היה ממש הצלה.

אוכל לא היה בכלל למלווים, אז הזמנו כל הזמן מהעיר, לא קל בכלל, קשה עד בלתי אפשרי לרדת לקחת מהמשלוחן.

היה חסר מי שיוכל להחליף את המלווה כדי שיוכלו לתפוס נשימה חצי שעה-שעה הפוגה לראות שהשמש מתפקדת.
ממתי זה?
היינו מאושפזים בחנוכה שעבר שישי שבת ראשון, והלכתי מהבית לשם כדי להביא אוכל כמה פעמים, לא אמרו לנו כלום במחלקה

(:keep smiling

משתמש פעיל
אשמח לפירוט איפה יש פעילות
ואיפה יש בלעה"ר פעילות

מנסיון- בתל השומר עזר מציון המדהימים נותנים מנות למי שרוצה- מאושפזים או מלווים,
חוץ מזה מגיעים לשם כל מיני לחלק דברים באריזות לאו דווקא מארגון מסויים ויש להם גם דברים בכשרויות מהודרות,
וכוס קפה וכו יש את העגלה של נותנים תקווה כמדומני שעוברת כמה פעמים ביום בבית חולים
רק בריאות לכולם!
[צריך לראות אולי במיון יולדות\מחלקות יולדות בכלמיני בתי חולים הבעל נשאר מורעב שעות אני לא יודעת מה מבחינת זה..]

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
היינו במיון במעיני התינוקת צרחה הגיעה עגלה עם ברד! והשתיקה אותה לחצי שעה מינימום. הודיתי להם כל שניה מהחצי שעה הזו!
מכירה מישהי שהיתה מאושפזת בפסיכיאטריה אין כניסה לאף אחד והגיעו אנשים לשמח בלג בעומר היא בכתה משמחה! אפילו שזה היה 2 דקות ככה היא מספרת אין לי מושג איך זה הולך ומי יכולה להכנס לשם. כנראה מחלקה סגורה.

אוצרית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בשערי צדק יש אפשרות לקנות
אבל לקבל מארגונים - לא קיבלנו כשהיינו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה