יעקב שוואקי

מצב
הנושא נעול.

אלי פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי אותך הוא איבד אבל לא את כל הקהל שאוהבים את השירים שלו אם אתה תפסיק לשמוע את השירים שלו זה לא אומר שכולם יעשו כמוך!!!
זה לא ענין של איבד אני מאד אוהב את הקול שלו ואת השירים שלן. אבל הוא איבד את הכיוון בשביל לרקוד על כל החתונות וחבללל!!!

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זה לא ענין של איבד אני מאד אוהב את הקול שלו ואת השירים שלן. אבל הוא איבד את הכיוון בשביל לרקוד על כל החתונות וחבללל!!!
בעיקרון באמת קשה לרקוד על כל החתונות, ויתכן בהחלט שהצורה שהוא מנסה לעשות זאת בעייתית, ולא תצליח לו.
הנה, למשל ישי ריבו כן מצליח לרקוד על כל החתונות.
אני סבור שהסיבה לכך היא משום שהוא לא עושה דברים שהם בגדר "לעבור את הגבול" של קהל כלשהו, כך שאין לאף אחד סיבה להוקיע אותו, ומאידך הוא כמובן מוצלח מאוד ונוגע בכל המגזרים עם השירים הנפלאים שלו.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ותכל'ס, אני מתגעגע לימים הטובים של שוואקי, בהם היינו שומעים מתוך הקלטת את "רחם" ו"הנה ימים באים" וכו'.
אה! נוסטלגיה!
החל מ"לבי במזרח" הוא הרים לי גבה, ואח"כ שתי גבות, ובהמשך קצת כאב אוזניים, ראש ולב...

אלי פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנה, למשל ישי ריבו כן מצליח לרקוד על כל החתונות.
ישי ריבו הוא דוגמא טובה לאחד שרוקד על שתי החתונות אבל עם רגישות. ישי לא הוציא אף פעם כאלה קליפים רשמיים אלא תמיד השתדל לא לעבור את הגבול ויש הרבה מה ללמוד ממנו.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ישי ריבו הוא דוגמא טובה לאחד שרוקד על שתי החתונות אבל עם רגישות. ישי לא הוציא אף פעם כאלה קליפים רשמיים אלא תמיד השתדל לא לעבור את הגבול ויש הרבה מה ללמוד ממנו.
הוא אשר כתבתי:
אני סבור שהסיבה לכך היא משום שהוא לא עושה דברים שהם בגדר "לעבור את הגבול" של קהל כלשהו, כך שאין לאף אחד סיבה להוקיע אותו

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אמנם ראיתי את הקליפ ולא בדיוק הצלחתי להבין על מה המאומה, אבל אני מבין את מי שמפריע לו.
כשזמר מוציא שיר ליוטיוב, הוא מניח שהצופים הם אנשים שנמצאים ביוטיוב ויש להם גישה אליו כמו הקהל החרדי בחו"ל. לרוב החרדים שם (וגם בישראל ללא מעט) יש סמארטפונים, וממילא רמת הפתיחות מאוד שונה.
מי שמסתובב באינטרנט עם הגנה שהיא לא נטפרי, עדיין יכול להיתקל בתמונות נשים. מה לעשות, יש גם ברחוב נשים (אפילו בבני ברק...). מי שממש שומר על עצמו - אשריו, אבל זה לא המצב של כולם בפועל.
לכן, אני לא מבין מה הבעיה הגדולה עם זמרים שהכניסו נשים לקליפ, בחו"ל זה מקובל וקיים, ומי שמפריע לו - שלא יראה.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אמנם ראיתי את הקליפ ולא בדיוק הצלחתי להבין על מה המאומה, אבל אני מבין את מי שמפריע לו.
כשזמר מוציא שיר ליוטיוב, הוא מניח שהצופים הם אנשים שנמצאים ביוטיוב ויש להם גישה אליו כמו הקהל החרדי בחו"ל. לרוב החרדים שם (וגם בישראל ללא מעט) יש סמארטפונים, וממילא רמת הפתיחות מאוד שונה.
מי שמסתובב באינטרנט עם הגנה שהיא לא נטפרי, עדיין יכול להיתקל בתמונות נשים. מה לעשות, יש גם ברחוב נשים (אפילו בבני ברק...). מי שממש שומר על עצמו - אשריו, אבל זה לא המצב של כולם בפועל.
לכן, אני לא מבין מה הבעיה הגדולה עם זמרים שהכניסו נשים לקליפ, בחו"ל זה מקובל וקיים, ומי שמפריע לו - שלא יראה.
זה בדיוק הבעיה.
אם יש אחד שמאד אוהב מוזיקה ואוהב לראות אותה אין לו כ"כ אופציה היום לראות קליפים, כי הוא משתדל מאד לא לראות נשים. (ברחובות ב"ב הם לא הולכים עם חיתול על הראש והם משתדלים לשמור על עיניהם)
ובקשר ליוטיוב, לי לדוג' ב"ה אין חיבור ליוטיוב, ואני רואה דרך פרוג/ אנשים שמורידים ומעבירים בדיסק און קי וכו'
אבל, אם ככה כותבים באתר חרדי אז מה רוצים מיאיר לפיד...

מריצה

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
שמוציא קליפ עם נשים
זה בהחלט פוגע
אני רואה את זה כזלזול בציבור החרדי השמור והמסונן יותר!
את ראית את הקליפ???
זה לא קליפ בעייתי!!!
יש שמקפידים יןתר ב"ה יש לנו עם מיוחד!
אבל הקליפ בהחלט לא בעייתי!
יש שם נשים שגם הבעלים שלהם לא היו מזהים אותם (בקטן מאוד ורחוק)
ויש עוד כמה (2-3) ילדות מיוחדות.
אל תסחפו!!!

מריצה

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
כנראה שאני לא מבין בשירים מזרחיים, אבל אני לא חושב שהוא החליט שזה מזרחי רק בגלל שהוא הוסיף את המילים הללו. יתירה מכך, אני לא חושב שהקהל (שחיכה לאלבום מזרחי, וכ"כ נהנה מהעובדה שהוא סוף סוף הוציא אלבום כזה) החליט לאהוב את זה רק בגלל המילים הללו...
לעניות דעתי השירים שם מזרחיים בהחלט: המנגינות, המוזיקה, המילים, צורת השירה, וכו' וכו'. אבל שוב, אולי אני באמת לא מבין בשירים מזרחיים.
אני מבינה בשירים מזרחיים, גדלתי עליהם,
זה לא מזרחי, חסידי זה גם לא אבל זה לא היה מזרחי,
היום הוא יותר מתקרב למזרחי אבל הוא עדיין לא מזרחי.
ואלו שאהבו את הדיסק הזה זה לאו דווקא כאלו שאוהבים מזרחי אמיתי!

קוקריקו

משתמש פעיל
זה לא קליפ בעייתי!!!
השאלה כאן היא לא רמת ההקפדה של כל אחד ואחת מאיתנו,
כל אחד מחליט לעצמו עד כמה הוא רוצה לדקדק במצות ואת החשבון הוא עושה בינו לבין הקב"ה.
אף אחד לא בא לחנך או להטיף לאף אחד.
השאלה היא רק האם שוואקי לא עובר את הגבול ומשנה סדרי בראשית,
ולדעתי הוא בהחלט משנה ולא ראוי להיות חלק מאיתנו כפי שהיה בעבר.

טנק

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
השאלה כאן היא לא רמת ההקפדה של כל אחד ואחת מאיתנו,
כל אחד מחליט לעצמו עד כמה הוא רוצה לדקדק במצות ואת החשבון הוא עושה בינו לבין הקב"ה.
אף אחד לא בא לחנך או להטיף לאף אחד.
כמה אפשר לדון על דיון שהדיינו בו רבים שדנו על האדם אחד מדוין ביותר לכף זכות וחובה?

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
את ראית את הקליפ???
זה לא קליפ בעייתי!!!
יש שם נשים שגם הבעלים שלהם לא היו מזהים אותם (בקטן מאוד ורחוק)
ויש עוד כמה (2-3) ילדות מיוחדות.
אל תסחפו!!!
אם זה לא בעייתי, למה לא העלו לפרוג?
@קוקריקו התכוונה (כך נראה לי) לא על הנקודתי אלא על הרעיון. האומץ לחצות גבולות, לקחת זמר חסידי עם נשים.
והכוונה שלי גם כלפי בני פרידמן התו השמיני וכו'

מריצה

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
ראית את הקליפ?
כל האנשים שמדברים פה זה מידיעה? ז"א שראו את הקליפ?
לפי התגובות פה זה נראה שהרוב בכלל לא ראו את הקליפ,
אבל היה מישהו שאמר שיש שם נשים ואז נזעקו.
תרגיעו!!

אם זה לא בעייתי, למה לא העלו לפרוג?
רואים שם ילדות-נערות חינוך מיוחד, (יש בנים ח"מ עם המתנדבים, אבל אצל הבנות זה בלי המתנדבות)
רואים שם שהוא שר (כנראה באיזה נופשון של בנות ח"מ) הקהל כולו בנות אבל רואים את זה מאוד מרחוק שא"א אפילו לזהות.
זה קליפ לארגון של אשתו של שוואקי.
יש להם ארגון מדהים של ילדים מיוחדים, הוא משקיע המון כסף, זמן וכח בשביל הארגון המיוחד הזה.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
חשוב לזכור.
אנחנו לא באים לדון את שוואקי כאדם, את זה נשאיר לקב"ה...
אנחנו באים לדון האם הוא עדיין מה שהיה פעם או לא, ולצערינו כנראה שכבר לא.
מציע גם את זה להשאיר לקב"ה...

הניגון שלי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
הביקורת היא לא על הפן הרוחני. אלא מבחינה מקצועית ומוזיקלית שיעקב שוואקי של והיא שעמדה,רחם ואם אשכחך היה ונגמר וזה די מצער....
אולי זה ענין של ביקוש בגלל שהדור השתנה וזה מה שהיום מחפשים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה