יעוץ

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
שלום לכולם
חברתי גרפיקאית עצמאית (עוסק פטור).
היא בהריון ועומדת ללדת ב 2/19.
היא ביקשה ממני לשאול עבורה 2 שאלות.
1 בכוונתה להגיש חופשת לידה ומיד אח"כ לדווח על הכנסה נמוכה שפטורה מתשלומי ביטו"ל, האם זה יהרוס לה את החופשת לידה (שמעתי שהם מחשבים את החופשת ליה לפי השומת מס של השנה שלאחריה).
2 היא נחשבת ל"הריון בסיכון גבוה" כך שקל לה מאד להוציא "שמירת הריון", האם הביטו"ל עוקב אחריך שבאמת אינך עובד.
תודה רבה

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. בהחלט יהרוס לה, אחרי שקולטים את השומה ביטוח לאומי מחייב/מזכה בהפרשים
2. ביטוח לאומי בודק הרבה פעמים

Some1

משתמש מקצוען
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
1. אי אפשר לקבל דמי לידה לפי השנה שעברה?
2. מה זה בודק? מגיע הביתה?

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
1. בהחלט יהרוס לה, אחרי שקולטים את השומה ביטוח לאומי מחייב/מזכה בהפרשים
2. ביטוח לאומי בודק הרבה פעמים
תודה רבה!
1. אי אפשר לקבל דמי לידה לפי השנה שעברה?
2. מה זה בודק? מגיע הביתה?
גם אני שמעתי שהם נותנים לפי השומה הגבוהה מבין 2 השומות

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
הם נותנים לפי השומה של שנה קודם, וכשמגיעה השומה החדשה, הם מחייבים/מזכים לפי הצורך.
אם תהפוך לעצמאית שאינה עונה להגדרה (כלומר, לא משלמת), ממילא היא גם לא זכאית לקבל כספים מביטוח לאומי, וחל"ד זה חלק מזה.
לגבי שמירת הריון, יכול להיות שתבוא אליה ביקורת הביתה, וזה ממש לא נעים.

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
הם נותנים לפי השומה של שנה קודם, וכשמגיעה השומה החדשה, הם מחייבים/מזכים לפי הצורך.
אם תהפוך לעצמאית שאינה עונה להגדרה (כלומר, לא משלמת), ממילא היא גם לא זכאית לקבל כספים מביטוח לאומי, וחל"ד זה חלק מזה.
לגבי שמירת הריון, יכול להיות שתבוא אליה ביקורת הביתה, וזה ממש לא נעים.
תודה רבה!
אם היציאה לחל"ד ב20/12/18 ובשנה שאח"כ לא שולם ביטו"ל החל"ד תהיה לפי השנה שהיא יצאה בה לחל"ד או לפי השנה שבה היו הימים שהיא לא עבדה [ורובם היו ב2019]?
במסמכי שמירה יש כאלה שצריכות לשכב במיטה ויש כאלה שרק לא יכולות לעבוד, במקרה שהשמירה היא רק ע"כ שא"א לעבוד ומגיעה ביקורת מה הבעיה? הלכתי לקניות אני צודקת?

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
תודה רבה!
אם היציאה לחל"ד ב20/12/18 ובשנה שאח"כ לא שולם ביטו"ל החל"ד תהיה לפי השנה שהיא יצאה בה לחל"ד או לפי השנה שבה היו הימים שהיא לא עבדה [ורובם היו ב2019]?
במסמכי שמירה יש כאלה שצריכות לשכב במיטה ויש כאלה שרק לא יכולות לעבוד, במקרה שהשמירה היא רק ע"כ שא"א לעבוד ומגיעה ביקורת מה הבעיה? הלכתי לקניות אני צודקת?
בד"כ שמירה לעובדת זה כדי לא לסכן את העובר, בעבודות הדורשות עבודה פיזית כמו גננת, יקבלו שמירה, גם אם לא צריכה לשכב במיטה.
בעבודות הדורשות ישיבה על כיסא, ההריון צריך להיות באמת בסיכון כדי לקבל שמירה, זה לא הולך כ"כ בקלות.
שאלת אם ניתן לעבוד במהלך השמירה, אז עניתי שיכולה לבוא ביקורת והם לא רק מדברים איתך, בד"כ מגיע גם איש מחשבים שבודק את המחשב שלך לראות אם עבדת או לא.
מי שתלד ב-20/12/18, תקבל בשלב ראשון לפי שומה 2017, ואח"כ יתווסף או יקוצץ לפי 2018, דמי השמירה שתקבל ב-2018 נחשבים להכנסה לכל דבר, כך שהכנסותיה לא אמורות להתקצץ באותה שנה.

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
אני רוצה להיות בטוח שהבנתי נכון:
אם היציאה לחל"ד היתה ביום האחרון של 2018 החישוב יהיה בסוף רק לפי 2018 [למרות שתקופת החל"ד בפועל היתה ב2019]?

Some1

משתמש מקצוען
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני רוצה להיות בטוח שהבנתי נכון:
אם היציאה לחל"ד היתה ביום האחרון של 2018 החישוב יהיה בסוף רק לפי 2018 [למרות שתקופת החל"ד בפועל היתה ב2019]?
מקפיץ, האם זה נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה