יעוץ על דמי אבטלה

חרמון

משתמש מקצוען
נכון שיש כאן עוד אשכול על הנושא אבל אני שואלת מכיוון אחר,
אני כרגע שכירה שרוצה להתפטר ולפתוח עסק,
השאלה היא מה הצורה הכי מוצלחת שבה אוכל לקבל דמי אבטלה,
איך מוכיחים שפוטרתי? מביאים מכתב פיטורין?
האם ניתן לומר ללשכה שאני רוצה לפתוח עסק ושלא יציעו לי הצעות עבודה?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
קודם כל את צריכה לקבל מכתב פיטורים שאת פוטרת ולא התפטרת...
אחר כך לבוא ללכת התעסוקה פעם ראשונה, ובמקביל למלא טפסים בבטוח לאומי
כל שבוע תצטרכי להתייצב בלשכת התעסוקה
במידה ותפתחי עסק כעצמאית לא תחשבי מובטלת ואז לא תהיי זכאית לדמי אבטלה
אלא אם כן תעבדי קודם תקופה בלי חשבוניות וכו...

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לא נכון.
יש אפשרות לקבל דמי אבטלה גם במקרה בו את עוזבת את העבודה מרצונך וזה רשום במפורש באתר של ביטוח לאומי
הבעיה היא שלא תקבלי את דמי האבטלה ישר מתאריך העזיבה אלה תהיה תקופת המתנה של 90 יום ורק לאחר מכן תוכלי להתחיל לקבל אבטלה - כמובן בתנאים שלהם של התייצבות כל שבוע בלשכת התעסוקה ואי סירוב לקבל עבודה אחרת שהם מציעים.
מבירור שעשיתי, יש להם גם תנאים לפותחים עסק חדש שהם משלימים את הפער בין מה שהיית יכולה לקבל מהם לבין ההכנסה שלך בפועל באותם חודשים. - אבל בזה אני לא ממש בטוחה איך זה הולך.
לפני הכל - תתקשרי לשירות הטלפוני בביטוח לאומי והם ידריכו אותך מה לעשות.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה