יעוץ:לגבי עדשה למצלמה 60D לצילום בסטודיו

מצב
הנושא נעול.

ST2000

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אולי זה לא היה ברור,
אני אוכל להסתדר גם בזמן הלימוד
שבו אנו לומדות את כל סוגי הצילומים?

ST2000

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מה ההבדל שאמור להיות במחיר בין
18-135 ל-18-50

שלמה

משתמש מקצוען
לא מכיר קנון.
חושב שבתור התחלה לצילומי סטודיו, זה יתאים.
Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM קנון

יצרן: Canon
אורך המוקד: 15-85
מפתח עדשה מרבי: 3.5-5.6
טווח מחירים: 2000+
קוטר הברגת פילטר: 72

שלמה

משתמש מקצוען
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS קנון

יצרן: Canon
סוג העדשה: רגילה
אורך המוקד: 18-55
מפתח עדשה מרבי: 3.5-5.6
טווח מחירים: 500

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בפעם החמישית.

אין אף עדשת זום עד 6000 ויותר שמתחרה ב85 1.8
קחי את הקיט 18-55IS למקרה שתצטרכי זוית רחבה.
למרות המחיר היא עדשה לא רעה בכלל באיכותה.

וקחי את ה85 1.8 לצילומי סטודיו וקבלת תמונות איכותיות יותר.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ST2000;870136:
נראה לך שאני יכולה להסתדר איתם
לכל סוגי הצילומים
לצלם לדוגמא איזה אוניה בים ?

בשביל מה אתה צריך לצלם אוניה בים?

ST2000

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מה אתם אומרים על עדשה 17-50 צמצם 2.8
יש לי הצעה ב-1900 ש"ח
הם טוענים שהיא מעולה ותיהיה לי טובה ושימושית.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היא עדשה טובה.

עדיין לשמושים שלך- 18-55IS+ 85 עדיפות.

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם את יודעת בודאות מה הכיוון שלך בצילום, אל תשקיעי בעדשה רק כדי שתתאים לך ללימודים
ולעניות דעתי א"א להסתדר עם עדשת אורך מוקד אחד בסטודיו ילדים וחשוב שתתיעצי עם צלמים בעלי ניסיון מאותו התחום בדיוק
הרבה הצלחות!!!!

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כמה ניסיון יש לך בתחום??? בגלל שילדים הם בתנועה מתמדת ובגלל שלא תמיד הם נראים משו ולא תמיד מבינים מה רוצים מהם ולמה א"א לעבור לצד השני של הסטודיו... אנחנו הצלמות מנסות לתפוס את הרגעים המיוחדים שבו הם "הכי בעולם" ואז לצלם גם מרחוק וגם תקריבים והכל בשניות בודדות
נשמח לשמוע מפי הצלמות הגדולות והותיקות את דעתן כי גם אותי מטרידה סוגיית העדשות

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חבר שלי מצלם ממש יפה כבר כמה וכמה שנים - גם ארועים מכל הסוגים- גם סטודיו של אנשים בכל מיני גדלים- וגם יש לו בעצמו כמה ילדים חמודים בבית שזוכים לתיעוד שוטף וכך והוא אמר לי..... :D

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וברצינות.

כתבי כאן מקודם ואחזור על כך שוב.
כל צלם או צלמת נבחנים במה הם צילמו- לא כמה פריימים הם לא צילמו- אנחנו לא מצלמים בקצב וידאו של 25 פריימים בשניה ואין בכלל בכלל בכלל משמעות למה שלא צלמנו.

לקחת ילד לצלומי סטודיו אינדור או בחוץ?
את איתו עכשיו 20-30 דקות?
את תבחני בחוליה החזקה של התמונות שלך- לא בחוליה החלשה.
אז במקום לנצל את העובדה הזו ולדעת שאת מה שתצלמי תצלמי ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר שתאת יכולה את מעדיפה "לא לפספס" ולצלם הרבה יותר תמונות פחות טובות?

לוק של 85 צמצם 2 לא תקבלי משום עדשת זום.
לוק של 64 מ"מ צמצם 6.3 או 8 הרבה פעמים גם דודה של הילד יכולה לצלם בעצמה.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;870893:
חבר שלי מצלם ממש יפה כבר כמה וכמה שנים - גם ארועים מכל הסוגים- גם סטודיו של אנשים בכל מיני גדלים- וגם יש לו בעצמו כמה ילדים חמודים בבית שזוכים לתיעוד שוטף וכך והוא אמר לי..... :D
לא רוצה לחשוב איך נראה אירוע שמוצלם עם עדשת פריים ... בלי נשמה תיעוד יבש ממרומי הסולם ... העיקר שאם ירצו להגדיל לפוסטר של 10/10 מטר זה עדייו יהיה חד, עם עדשה בעלת אורך מוקד משתנה א"א לצלם אירוע שיצא מספיק חד להגדלה של 2/2 מטר ??? בתמונות סטנדרטיות בכל מקרה אין שום הבדל ...

נכתב ע"י הגלים;870895:
וברצינות.

כתבי כאן מקודם ואחזור על כך שוב.
כל צלם או צלמת נבחנים במה הם צילמו- לא כמה פריימים הם לא צילמו- אנחנו לא מצלמים בקצב וידאו של 25 פריימים בשניה ואין בכלל בכלל בכלל משמעות למה שלא צלמנו.

לקחת ילד לצלומי סטודיו אינדור או בחוץ?
את איתו עכשיו 20-30 דקות?
את תבחני בחוליה החזקה של התמונות שלך- לא בחוליה החלשה.
אז במקום לנצל את העובדה הזו ולדעת שאת מה שתצלמי תצלמי ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר שתאת יכולה את מעדיפה "לא לפספס" ולצלם הרבה יותר תמונות פחות טובות?

לוק של 85 צמצם 2 לא תקבלי משום עדשת זום.
לוק של 64 מ"מ צמצם 6.3 או 8 הרבה פעמים גם דודה של הילד יכולה לצלם בעצמה.
גם אם צילום עיתונות עדיין לא נראה לי, עדייו תפיסת הרגע בצילום קיימת, וכן יש עניין של להפסיד בזמן החלפת עדשות ...
גם אם יהיה לה את העדשה 85 היא לא תצלם בצמצם 2, עומק שדה כ"כ קטן בתקריב ... למה זה טוב ? להוציא לה את השיער, את הלחי מעומק השדה ? חבל להטעות מישהיא שרק מתחילה ... ועוד בלי נסיון בצילום מהסוג הזה ...
היא צריכה עדשה עם אורך משתנה ובשביל לכסות את כל הטווחים מומלץ לחלק אותה לשתיים, 18-50 50-200 ובשביל סטודיו לילדים, בסטודיו לא צריך צמצמים פתוחים ובטח לא לשלם על זה כל כך הרבה.
בהצלחה בהחלטה

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הרי ברור שאני מתעד יבש וממרום הסולם....
אתה משעשע...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ודוד- מה העדשה הכי איכותית בה צילמת אי פעם?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;871100:
הרי ברור שאני מתעד יבש וממרום הסולם....
אתה משעשע...
לא כתבתי עליך כתבתי על חבר שלך, תסביר לי איך הוא מצלם ריקודים עם עדשה 85 מ"מ בצמצם 2 ... זה עלול להישמע מאוד משעשע, מפנה את כל הקהל שעומד מול החתן מבקש ממנו לא לזוז ומצלם את התמונה ? העיקר שעומק השדה קטן ??? ההסבר היותר הגיוני זה שהוא עומד על סולם בקצה האולם ומצלם, יורד סוחב את הסולם לצד הריקודים ומצלם עוד תמונה, ואח"כ ? לעומת זאת עם עדשת זום הצלם חופשי לא מרותק לסולם שצריך להגביה אותו מעל לראשים המסתירים את טווח אורך המוקד שלו הוא יכול להיכנס לריקודים ולתעד אותם מבפנים, עם קצת ממש קצת פחות חדות כזאת שאפילו לא תורגש בהגדלה (אפרופו הוויכוח על צמצם 8 ... "שיא החדות מה איכפת לי") ... אפשר לראות דוגמא של צילום ריקודים בצמצם 2 עדשת טלה ? ואני מתאר לעצמי שהוא לא משנה את הצמצם תוך כדי אירוע ... זה לשנות את כל הפלאשים .... אלא א"כ הוא משחק באיזו ... ואז החדות מה תהא עליה ?

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי תכתוב על נושאים שאתה מבין בהם?
או לפחות תבין על מה אתה מגיב?

מישו כאן כתב שחבר שלי מצלם רקודים רק עם 85?
חלק מהם כן. והם יוצאים נהדר. את הרוב הוא דוקא מצלם עם זום.
לא נכתב כאן שום דבר אחר.
הזום זהלא 18-55 vr.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה