יעוץ בנושא מס הכנסה לעסק עם מכונות אוטומטיות

הנושא בפורום 'פורום דין וחשבון' פורסם ע"י זושא כץ, ‏4/6/18.

  1. זושא כץ

    זושא כץ משתמש מקצוען

    הצטרף:
    ‏30/8/17
    הודעות:
    42
    תודות :
    817
    נקודות:
    89
    מבקש הכנה לעסק שמפעיל מכונות אוטומטיות
    האם זה בעייתי מבחינת מס הכנסה כי..
    אין הוצאת קבלות ללקוח
    אין ספירת קופה כל יום

    למישהו יש חומר מסודר בנושא?
     
  2. יהודה מילר

    יהודה מילר מנהל פורום דין וחשבון

    הצטרף:
    ‏30/7/08
    הודעות:
    2,635
    תודות :
    139
    נקודות:
    84
    יש הוראות מיוחדות למכונות אוטומטיות, לא מסובך.

    סעיף 19 א
    (י) במכירה קמעונית של טובין, או במתן שירות באמצעות מכונות אוטומטיות המופעלות על ידי מטבעות, יראה רישום בשובר קבלה של הסכום, שהוצא מדי פעם מקופת המכונה, כרישום שנעשה במועד, אם התקיימו כל אלה:

    (1) המכונה מצוידת במונה, שאינו ניתן לאיפוס, או לשינוי לספירת המטבעות לסוגיהם שהוכנסו למכונה, או לספירת הפעולות השונות על פי מחיריהן;

    (2) בשובר הקבלה, שבו נרשם הסכום שהוצא מקופת המכונה יצוין זיהוי המכונה, מצב המונה בזמן פתיחת הקופה ושם האדם העורך את הרישום;

    (3) פתיחת הקופה ורישום הכסף שהצטבר בה נערך לפחות אחת לחודש ביום האחרון בחודש;

    (4) לענין זה תיראה הקופה של המכונה האוטומטית כקופת העסק.

     
    תהילה ה. אוהב/ת את זה.