יסוד מלכות באינדיזיין

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה כל הבלגן? למה לא לכתוב שורה אחת תהילים ושורה אחת פירוש וזהו? בלי יפנית ובלי סקריפטים.
תנסה לעשות ככה כמה עמודים ותספר לי אחרי זה מה הבלאגן.

אם כך, הכי טוב להכין את כל התהילים עם הערות שוליים שוליים, כאשר כל הערה מחזיקה את מילות ההסבר של כל מילות התהילים עד הערה הבאה
וסקריפט ישבור את השורות של התהילים ושל ההסבר לפי גודל הפונט הרצוי להסבר ולתהילים.
אפשר לעשות כזה סקריפט גם בוורד וגם באינדיזיין בלי בעיה.
א. יותר מדי הערות באינדיזיין - התוכנה פשוט עלולה להפסיק להגיב.
ב. אחר המחילה רבה מכבוד תורתו, לא הבנתי איך ובמה הסקריפט הזה בכלל יעזור למטרה שאני מנסה להשיג? אם הוא ישבור את השורות בין כל מילה, מה זה יתן לי?

כאן השיבו לי עם הצעה יותר ריאלית לסקריפט.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
כאן השיבו לי עם הצעה יותר ריאלית לסקריפט.

השאלה אם הפתרון ההוא לא יכביד על אינדיזיין.

אם יהיה זמן, אולי אנסה ליישם את זה כסקריפט.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
א. יותר מדי הערות באינדיזיין - התוכנה פשוט עלולה להפסיק להגיב.
ב. אחר המחילה רבה מכבוד תורתו, לא הבנתי איך ובמה הסקריפט הזה בכלל יעזור למטרה שאני מנסה להשיג? אם הוא ישבור את השורות בין כל מילה, מה זה יתן לי?
א. תמוה, מה יש לאינדיזיין נגד הערות... אבל זה לא חייב להיות הערות אפשר לשים את ההסבר בסוגריים או בגופן שונה, וכך הסקריפט יבדיל בין תהילים להסבר.
ב. הוא לא ישבור בין כל מילה, אלא ימלא שורה של תהילים וישבור, ושוב ימלא שורה של הסבר [השייך לתהילים] וישבור, וחוזר חלילה. עד שיצא קובץ שיש בו שורה תהילים ומתחתיו שורה של הסבר שלו, ושוב תהילים והסבר וכו'.
הכוונה שהסקריפט ייצור קובץ חדש ולא יגע בקובץ המקורי עם ההערות שוליים או הסוגריים של ההסברים. דווקא לא אמור להיות משהו מסובך.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
א. תמוה, מה יש לאינדיזיין נגד הערות... אבל זה לא חייב להיות הערות אפשר לשים את ההסבר בסוגריים או בגופן שונה, וכך הסקריפט יבדיל בין תהילים להסבר.
ב. הוא לא ישבור בין כל מילה, אלא ימלא שורה של תהילים וישבור, ושוב ימלא שורה של הסבר [השייך לתהילים] וישבור, וחוזר חלילה. עד שיצא קובץ שיש בו שורה תהילים ומתחתיו שורה של הסבר שלו, ושוב תהילים והסבר וכו'.
הכוונה שהסקריפט ייצור קובץ חדש ולא יגע בקובץ המקורי עם ההערות שוליים או הסוגריים של ההסברים. דווקא לא אמור להיות משהו מסובך.
א. תמוה, אבל זה מה שיש. לגבי סוגריים זה מה שהציעו בקישור שהבאתי.
ב. בכבוד, יהיה מעניין לראות. אבל שוב, כל עוד ומדובר רק בהדבקה של ההסברים בשורה נפרדת, בלי אפשרות שההסבר יזוז ביחד עם השורה מתחתיו, תוך כדי עריכה, אין בזה הרבה תועלת.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ב. בכבוד, יהיה מעניין לראות. אבל שוב, כל עוד ומדובר רק בהדבקה של ההסברים בשורה נפרדת, בלי אפשרות שההסבר יזוז ביחד עם השורה מתחתיו, תוך כדי עריכה, אין בזה הרבה תועלת.
אכן, הכוונה שהסקריפט יעשה את שבירת השורות ואין שום קשר בין ההסבר לתהילים ברמת תוכנת העימוד, רק שבפעול הם עומדים בצורה נכונה זה לעומת זה.
אבל למה אין בזה תועלת? איזה עריכה אתה צריך לעשות?
הרעיון הוא שהכל יהיה אוטומטי על ידי הסקריפט.

עימוד תורני

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אולי עם הארץ כמוני יכול להציע רעיון פשוט...
לעשות שני תיבות טקסט אחת על השניה.. באחת להכניס את כל הטקסט מקרא
ובשניה להכניס את כל הפירוש
בודאי שצריך לסדר את הרווחים בין השורות על מנת שכל אחד יהיה במקומו..
מה שישאר לעשות הוא לסדר את הטקסט בכל שורה ולרווח או להצמיד לפי הצורך

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אולי עם הארץ כמוני יכול להציע רעיון פשוט...
לעשות שני תיבות טקסט אחת על השניה.. באחת להכניס את כל הטקסט מקרא
ובשניה להכניס את כל הפירוש
בודאי שצריך לסדר את הרווחים בין השורות על מנת שכל אחד יהיה במקומו..
מה שישאר לעשות הוא לסדר את הטקסט בכל שורה ולרווח או להצמיד לפי הצורך
זה אותו כאב ראש כמו לעשות שורה-שורה

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
וואוו!! הפכתי ליפנית, אני לא מאמין......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה