ימי מחלה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לעובדת שעתית מגיעים ימי מחלה בתשלום?
איך מחשבים את התשלום, לפי ימים, שעות?

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
בודאי שמגיע.
התשלום הוא לפי הצבירה, בד"כ נצבר בימים.
התעריף הוא לפי ממוצע של 3 חודשים רצופים הגבוהים ביותר בשנה האחרונה.

שירה ט

משתמש מקצוען
בהחלט מגיע תשלום על ימי מחלה לעובדת שעתית.
הצבירה תלויה בהגדרות התוכנה. יש מעסיקים שמעוניינים לצבור בימים גם לעובד שעתי
אצלינו המחלה נצברת לעובדים שעתיים לפי שעות. שכמותן נקבעת לפי מספר ימי העבודה בפועל בהתאמה לאחוז המשרה שהעובד עבד באותו החודש.
החישוב הוא ממוצע של שלושת חודשים האחרונים
כמות שעות בחודש כפול שלשה חודשים
לחלק לכמות ימים בחודש כפול שלשה חודשים
תרגיל זה נותן ממוצע של כמות שעות עבודה בחודש, אותו מכפילים בתעריף השעה וזה מביא תעריף של יום עבודה לעובד זה. ואז החוק הוא אותו דבר. על היום הראשון לא מקבלים... על השני והשלישי 50% וכולי.

mina

משתמש מקצוען
התעריף הוא לפי ממוצע של 3 חודשים רצופים הגבוהים ביותר בשנה האחרונה.
לא יודעת מאיפה לקחת את הנתון הזה, אבל הוא שגוי, יש שתי אופציות לחשב ערך של יום או לפי 3 חודשים אחרונים, או לפי 6 חודשים אחרונים - לפי הגבוה. זה מדבר גם על דמי לידה ועל כל דבר...

אצלינו לעובד שעתי אנחנו מחשבים את סך השעות ב 3 או 6 חודשים אחרונים מחלקים ל מספר הימים ב 3 או 6 חודשים אחרונים (תלוי לפי מה חישבנו) קיבלנו ממוצע שעות ביום, ואת זה מכפילים בשכר לשעה

(לדוג' - ינואר - 100 שעות 19 ימים פברואר - 120 שעות 20 ימים מרץ - 132 שעות 22 ימים

שעות = 352 ימים = 61 352/61=5.77 שעות ביום
את ה - 5.77 אני מכפילה בשכר השעתי .
לפי החוק- כן :(

יש משהו חדש שאומר שאם עובד החסיר רק יום אחד מהעבודה והוא ממילא לא מקבל על זה תשלום - לא מורידים לו מהצבירה של הימים..

שירה ט

משתמש מקצוען
יש משהו חדש שאומר שאם עובד החסיר רק יום אחד מהעבודה והוא ממילא לא מקבל על זה תשלום - לא מורידים לו מהצבירה של הימים..

זה עוד לא רשמי ועוד לא חוקי.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L

זה עוד לא רשמי ועוד לא חוקי.
לא נכון, היה רשום שהחוק היה כך כל הזמן, היה רק הבהרה לחוק. ובמילא, מורידים ימי מחלה רק אם שולם עבורו. כלומר, אם ביום הראשון לא מקבלים, לא יורד יום מחלה, ביום השני והשלישי, כאשר מקבלים רק 50 אחוז בכל יום, יורד חצי יום מחלה עבורם. כלומר, מהיום הרביעי יורד יום מחלה שלם

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
יש לך מיקום של החוק הזה כתוב?

אליש

משתמש מקצוען
לפי מה שידוע לי
מדובר בהצעת חוק של הרב מקלב
שעדיין לא אושרה.

שירה ט

משתמש מקצוען
לא נכון, היה רשום שהחוק היה כך כל הזמן, היה רק הבהרה לחוק. ובמילא, מורידים ימי מחלה רק אם שולם עבורו. כלומר, אם ביום הראשון לא מקבלים, לא יורד יום מחלה, ביום השני והשלישי, כאשר מקבלים רק 50 אחוז בכל יום, יורד חצי יום מחלה עבורם. כלומר, מהיום הרביעי יורד יום מחלה שלם

ממש לא נכון. ונשמע די בדיוני כרגע. אם לדעתך כן, אשמח לקישור לחוק שמוכיח את נכונות העניין.

tedy

משתמש פעיל
מכל זכות:

ניכוי יום המחלה הראשון מימי המחלה הצבורים
  • מלשון החוק עולה כי אין לנכות ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד את ימי המחלה שעבורם לא מקבל העובד דמי מחלה (למשל, היעדרות בת יום אחד או יום ההיעדרות הראשון מבין מספר ימי מחלה רצופים).

tedy

משתמש פעיל

לפי מה שידוע לי:
יום מחלה ששולם בעדו ינוכה מצבירת ימי המחלה, יום שלא שולם בעדו לא ינוכה.
תשלום הינו כל תשלום שהוא גם אם אינו מאה אחוזים.
החוק קובע שהמעסיק מחויב לשלם בעד יום מחלה רק 50% בימים שני ושלישי, כדי להקל על המעסיק, אבל מבחינת המעביד הוא משלם על יום מחלה, משלם על יום שהעובד לא נמצא ולא מפיק הכנסה, לעומת זאת היום הראשון, הינו יום מחלה לגבי העובד, אבל אינו משלום ע"י המעביד ולכן לא ינוכה מהצבירה.

אליש

משתמש מקצוען
מכל זכות:

ניכוי יום המחלה הראשון מימי המחלה הצבורים
  • מלשון החוק עולה כי אין לנכות ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד את ימי המחלה שעבורם לא מקבל העובד דמי מחלה (למשל, היעדרות בת יום אחד או יום ההיעדרות הראשון מבין מספר ימי מחלה רצופים).
לא צטטת את ההמשך:
  • בפועל נוהגים מקומות עבודה רבים לנכות ימים אלה ממכסת ימי המחלה הצבורים, והצעות חוק לשינוי המצב לא התקבלו.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ואם אני עובדת מראשון עד חמישי ולא עבדתי שבוע משלישי ועד רביעי שבוע אחרי
פיר שיקזזו לי גם את שישי שבת בימי המחלה הנספרים?

tedy

משתמש פעיל
לא צטטת את ההמשך:
  • בפועל נוהגים מקומות עבודה רבים לנכות ימים אלה ממכסת ימי המחלה הצבורים, והצעות חוק לשינוי המצב לא התקבלו.

מה זה רלוונטי בפועל?
לא אמורים לקזז, נכון?
הצעות חוק שהוגשו כולם לשינוי לשון החוק ע"מ לוודא שמעסיקים לא יקזזו, והן לא התקבלו.

שירה ט

משתמש מקצוען
ואם אני עובדת מראשון עד חמישי ולא עבדתי שבוע משלישי ועד רביעי שבוע אחרי
פיר שיקזזו לי גם את שישי שבת בימי המחלה הנספרים?

אם את עובדת חודשית אז כן, שישי ושבת יורדים לך מהצבירה.
אם את עובדת שעתית סופרים אותם למניין הימים של רצף המחלה אך לא מנצלים יומיים בגינם.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אני עובדת שעתית וחישבו לי שישי שבת כימי מחלה נספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה