ימי מחלה

chanaf

משתמש מקצוען
אם אני מביאה אישור מחלה מיום שישי (יום שאינני עובדת בו),
האם על פי החוק אפשר להתחיל לחשב לי את הימים מאז?
(מה שאומר: שישי - 0%, שבת - 50%, ראשון - 50%, שני - 100% וכו')

אשמח לקבל מקור חוקי לתשובה.

תודה רבה!

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
כן
זכור לי שבאתר כל זכות יש דוגמא כזאת אבל עכשיו זה חסום לי

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למיטב ידיעתי זה תלוי אם את עובדת שעתית או חודשית
בעובד חודשי בשכר גלובלי- זה נכון, ובעובד שעתי חישוב הימים מתחיל רק מהימים שאת מקבלת עבורם שכר.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
ציטוט מ"כל זכות"
עובד המועסק על בסיס שכר שעתי או יומי ומועסק בשבוע עבודה מלא

עובד ניקיון שמשכורתו משולמת על בסיס 25 ש"ח לשעה.
העובד מועסק במשרה מלאה, ועובד 5 ימים בשבוע.
עקב מחלה נעדר העובד מיום א' ועד יום ג' בשבוע שלאחר מכן.
סה"כ שהה בחופשת מחלה 10 ימים, אך בפועל נעדר מעבודה 8 ימי עבודה בלבד.
מספר ימי המחלה שניצל ושינוכו לו מימי המחלה שצבר הוא 8, שכן לא מנכים את ימי המנוחה השבועית (שישי ושבת). העובד יקבל דמי מחלה עבור 7 ימים (החל מהיום השני).
במקרה שהעובד היה מועסק 6 ימים בשבוע, היו מנכים לו 9 ימי מחלה בשל היעדרות מ-9 ימי עבודה בפועל (למעט יום שבת) ומשלמים לו דמי מחלה עבור 8 ימים.
במקרה שהעובד היה מועסק גם בימי שישי ושבת על פי היתר, היו מנכים לו 10 ימי מחלה ומשלמים לו עבור 9 ימים.

מכאן אפשר להבין שעובד שעתי שעובד 5 ימים בשבוע- אינו מקבל תשלום ימי מחלה על ימי שישי ושבת
האם כך זה?

פרקטית

משתמש מקצוען
כן זה ככה.
ההגיון בזה שעובד חודשי מקבל תשלום על כל החודש (כולל שישי ושבת כביכול) ולכן מחשבים לו את הימי מחלה מיום שישי.
אבל את החישוב של דמי המחלה מחשבים לפי חלוקה של השכר הגלובלי ב30 לעומת עובד שעתי שמחלקים את השכר ב21.67 או שנותנים לו שכר לשעה לפי ממוצע השעות שעבד ב3 חודשים אחרונים.

אולי מעניין אותך גם...