עזרה ילד שלא פותח את היד

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
הבן שלי (בן ארבע) קיבל לפני כחודש מכה חזקה בציפורן מחלון שנטרק עליו.
הציפורן השחירה קצת והאצבע התנפחה ואז חזרה לצבע וגודל רגילים
לפני שבוע וחצי הציפורן הפגועה התחילה לנשור ונשארה תלויה על חוט השערה
הילד נבהל ושם פלסטר
ומאז - הוא לא מוכן להוריד אותו
באש ובמים
גם במקלחת
כדי לעזור לפלסטר לא ליפול - הוא מאגרף את היד כל הזמן
ויוצא שהוא עובד רק עם יד ימין
ויד שמאל קפוצה בכוח (ברמה כזו שרק כשהוא ישן ממש חזק אני יכולה לפתוח לו את היד, אבל לא להוריד את הפלסטר כי הוא מתעורר)
אני פוחדת מזיהום
וגם פוחדת שהתפקוד שלו יינזק
הוא לא פותח את היד בעקביות - עקבתי אחריו - לאורך כל היום והלילה!!!
יש למישהו רעיון או היכרות עם דבר כזה?

stbar

משתמש מקצוען
לבן שלי קרה בדיוק את הסיפור שתארת - אם הציפורן תלויה על חוט השערה אז היא כבר בחוץ בטח...
לבן שלי הספיק לגדול חדשה ויפה..
אולי תאמרי לו שהוא יפתח בזהירות ואת לא נוגעת ונראה אם גדלה ציפורן יפה וחדשה..

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
לבן שלי קרה בדיוק את הסיפור שתארת - אם הציפורן תלויה על חוט השערה אז היא כבר בחוץ בטח...
לבן שלי הספיק לגדול חדשה ויפה..
אולי תאמרי לו שהוא יפתח בזהירות ואת לא נוגעת ונראה אם גדלה ציפורן יפה וחדשה..
אני לא יכולה להגיע לראות את זה
הוא מפוחד ומבוהל ולא פותח את היד

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אולי הוא הציץ וראה מחזה לא יפה ולא נעים ומפחד שיאשימו אותו או משהו דומה?
כדאי לדבר איתו לא על "תפתח את היד, ואיך לפתוח את היד" אלא "אתה לא צריך לפתוח את היד, זהו" עכשיו נדבר למה לא ...

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
אולי הוא הציץ וראה מחזה לא יפה ולא נעים ומפחד שיאשימו אותו או משהו דומה?
כדאי לדבר איתו לא על "תפתח את היד, ואיך לפתוח את היד" אלא "אתה לא צריך לפתוח את היד, זהו" עכשיו נדבר למה לא ...
המחזה לא כל כך לא יפה
סתם ציפורן תלויה ומתחתיה התחלה של ציפורן חדשה
והמחזה מכוסה בפלסטר
אני פשוט לחוצה כי הוא נועל את האגודל בתוך האגרוף
ולא פותח
חוששת שזה יכול אולי להזדהם ככה
או להצטרך אחר כך פיזיותרפיה
אם היה פוחד שנכעס לא היה קומץ את היד גם בשינה או באמבטיה או כשהוא לבד ואנחנו לא רואים

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
ניסיתי. הוא לא מוכן. בשום אופן
הוא אפילו מוותר על למצוץ אצבע כשהוא הולך לישון
שזה לא קרה מגיל שלושה חודשים
לדעתי, תגשי למרפאה, זה מסוכן לזיהום
במרפאה יתכן שיעשו בכח (אבל לא את , אלא מישהו זר)
או שאולי יתנו לו הרגעה או משהו.

תחשבי / תתיעצי, אולי לתת לו לפני כן משהו להרגעה אפילו אקמול/ פניסטיל וכו'

Originally

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לדעתי, בגלל שמדברים אתו כל הזמן על הפלסטר ועל זה שצריך לפתוח את היד, זה רק גורם לו להסתגר יותר.
נסי לבא מכיוון אחר.
תספרי לו על איך שה' עשה לנו נס בגוף: כשמסתפרים- השער צומח מחדש. כשנופלת שן- צומחת אחת חדשה...
כך גם כשנופלת ציפורן- היא גדלה מחדש.
כשהוא ירגיש בטוח וישמח שה' יעשה גם לו את הנס הזה, ותצמח לו ציפורן חדשה- תגיעי לעניין הפלסטר.
ספרי לו שכדי שהציפורן החדשה רוצה לצאת החוצה, אבל היא לא מצליחה כי יש לה "מחסום"- הפלסטר.
תסבירי לו שהציפורן החדשה רוצה לצאת עכשיו, אבל קשה לה לצאת בגלל שהפלסטר הוא כמו מחסום בשבילה.
כשהוא יבין שהפתרון נמצא בידיים שלו- אני מקווה שבעזרת ה' הוא יפתח אותן.
רפואה שלמה ובהצלחה!

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני הייתי משאירה את היד בכלל בלי פלסטר בלילה.
א. שתתאוורר ותשלים את חסכי היום. ככה גם הציפורן תיפול סופית והלחץ של הילד יירד(אני עושה את זה עם כל פצע שהגליד. פלסטר רק מפריע להחלמה, נדבק וכו' והוא חשוב בעיקר בשביל התחושה של הילד שהפצע "מוגן" (אה, והצומי, בעיקר.)
ב. כשהוא יקום בבוקר ויראה שהוא בלי פלסטר תתפוצץ ה"בועה" והילד ישתחרר. אולי גם תהיה לו הפתעה טובה.
או שאולי לא הבנתי נכון את הסיטואציה?

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי משאירה את היד בכלל בלי פלסטר בלילה.
א. שתתאוורר ותשלים את חסכי היום. ככה גם הציפורן תיפול סופית והלחץ של הילד יירד(אני עושה את זה עם כל פצע שהגליד. פלסטר רק מפריע להחלמה, נדבק וכו' והוא חשוב בעיקר בשביל התחושה של הילד שהפצע "מוגן" (אה, והצומי, בעיקר.)
ב. כשהוא יקום בבוקר ויראה שהוא בלי פלסטר תתפוצץ ה"בועה" והילד ישתחרר. אולי גם תהיה לו הפתעה טובה.
או שאולי לא הבנתי נכון את הסיטואציה?
הלילה ניסיתי באמת להשאיר יד חשופה התגנבתי אחרי שהוא נרדם והסרתי את הפלסטר
הוא קם היום בצרחות בהלה ב5 לפנות בוקר שהוא חייב פלסטר
למרות שזה לא כואב לו
אני חושבת שהוא מתחיל לפתח סוג של חרדה או כפייתיות או אובססיביות או אנערף

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הלילה ניסיתי באמת להשאיר יד חשופה התגנבתי אחרי שהוא נרדם והסרתי את הפלסטר
הוא קם היום בצרחות בהלה ב5 לפנות בוקר שהוא חייב פלסטר
למרות שזה לא כואב לו
אני חושבת שהוא מתחיל לפתח סוג של חרדה או כפייתיות או אובססיביות או אנערף
נראה לי שעדיין עדיף לעשות את זה כל לילה, ולראות אם המצב משתפר (של הילד והאצבע כאחד)
א. ככה הוא עצמו יראה את האצבע וייכנס לפרופורציה (לא ידמיין אותה הרבה יותר גרועה כמו שהוא בטח עושה עכשיו)
ב. אפשר לשים לו ליד המיטה פלסטר חדש כדי שאם "ייפול" לו בלילה הוא יוכל לשים בעצמו. כך אולי תיחסך ההיסטריה וגם נראה לי שזה גם יכול לעזור לו להתאפס אם הוא יטפל באצבע בעצמו, וירגיש יותר בוגר.
כמובן שהעצות נראות לי מוצלחות כשאני מדמיינת את הילדים שלי. אבל זה בטח אינדבדואלי.

תן סימן

משתמש פעיל
אילוסטרציה....
מעשה בבני זוג שעבדו לפרנסתם כגנבים, עם התמחות בכיוס,
והנה מצפים לבשורות טובות... ובאים גם החלומות על הילד שימשיך בכבוד את מסורת ההורים,
אך למרבה הצער הילד נולד עם יד קפוצה, ולא הסכים לפותחה בשופו"א, ניסו כל מיני שכנועים, ורופאים וכו' ללא הצלחה.
עד שיום אחד נמאס להם, תפסו את היד של הילד עם צבת פתחו בכח ונפלה הטבעת של המילדת
מסיפורי הרב לסרי.

456

משתמש פעיל
מנסיון של עבודה עם המון ילדים אני חושב שכדאי להפסיק לדבר איתו על לפתוח ושזה לא בעיה ושהכל טוב, פשוט לעזוב את הנושא וזהו, לא להסתכל על זה ולהזכיר את זה כל הזמן, וכן ממש לא כדאי להוריד לו את זה בלילה כי מה שיקרה בסוף זה שהוא לא ירצה יותר לישון ויחשוב שרק מנסים לעקוף אותו ותיווצר בעיה חדשה,
אלא לדבר איתו פעם אחת ברור ולומר לו שאתם אומרים לו עכשיו פעם אחרונה כי אתם לא רוצים לשגע אותו ולרדוף אחריו ושאתם סומכים עליו 100% ולהדגיש לו שאתם מאד תשמחו כשהוא יוריד את זה, וכאן לגמור את הנושא ולא לדבר עליו יותר כלל, בלי לומר לו שום דבר מתי או שיעשה זאת מהר,
כמובן שכל זה רק לאחר ייעוץ במרפאה שזה לא מסוכן כי אם כך כל מה שכתבתי מבוטל מעיקרו, וכן גם אם אומרים שזה כן יכול להזדהם לשאול אותם אם אפשר לחכות כמה ימים או שצריך דחוף.
בהצלחה ותעדכנו מה יצא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה