עזרה ילד בן שנתיים וחצי עם עיכוב בדיבור

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שום קלינאית אחראית לא תתחיל לטפל בקשיי היגוי, בטח ובטח בגיל הצעיר, ללא בדיקת שמיעה.

פותחת האשכול כתבה על איחור בדיבור ולא על קשיי היגוי, ומשום מה האשכול כולו נסחף לכיוון של קשיי היגוי ובעיות שמיעה.
אני ממליצה לגשת להתפתחות הילד במקביל לבדיקת שמיעה.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כל המספרות על נוזלים באוזניים, אמורנה לי ילדיכן סבל מדלקות, מנוזלים שפרצו החוצה או משהו כזה.... או שלא היה סימן מקדים בכלל?
ממני אמא מהורהרת לבת שנתיים ורבע שמדברת לא מובן....

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ילדיכן סבל מדלקות, מנוזלים שפרצו החוצה או משהו כזה.... או שלא היה סימן מקדים בכלל?

אצל לא היה סימן מקדים , לא דלקות ולא משו שראו חיצוני.
זה היה בחורף אצלי. ואמרו שזה שכיח,
היה חד פעמי
ולא חזר על עצמו יותר ב"ה

אין הכי נמי

משתמש רשום
תגידו בנות..אני מנסה להזמין תור כבר יומיים למכון שמיעה בהלל יפה ולא עונים ליי רציתי לשאול יש אפשרות לגשת למכון שמיעה פרטי? וכמה משלמים אם ידוע לכם..

מרניניג

משתמש מקצוען
כל המספרות על נוזלים באוזניים, אמורנה לי ילדיכן סבל מדלקות, מנוזלים שפרצו החוצה או משהו כזה.... או שלא היה סימן מקדים בכלל?
לשני ילדי לא היו כמעט דלקות (אולי פעמיים בשלוש שנים), ובטח לא נוזלים שפרצו החוצה, בזמן הדלקת לפעמים יש הפרשות.
הסימנים היו: נזלת כמעט תמידית, ריור מוגבר, נשימה פומית ומעט כבדה, לשון בחוץ.
כל אלו בדר"כ מצביעים על שקד שלישי מוגדל ונוזלים באוזניים.
בעקבות האיחור בדיבור ביצענו בדיקת שמיעה ומצאו ירידה בינונית בשמיעה.
בני הגדול עבר ניתוח כפתורים ושקד שלישי בגיל שלוש וחצי וראינו את השיפור העצום כבר למחרת!!
כעת אנחנו לפני ניתוח עם ביתי בת שנתיים.

sheen

משתמש מקצוען
תגידו בנות..אני מנסה להזמין תור כבר יומיים למכון שמיעה בהלל יפה ולא עונים ליי רציתי לשאול יש אפשרות לגשת למכון שמיעה פרטי? וכמה משלמים אם ידוע לכם..
את יכולה ללכת למכון שמיעה פרטי שבהסדר עם קופת החולים.
את צריכה לברר בקופ"ח עם אילו מכונים הם בהסדר ולקבוע תור לפי הזמינות

sheen

משתמש מקצוען
התפתחות הילד זה בכל עיר,ללכת למזכירה של הקופה,לבקש תפסים ומרופא ילדים הפניה ואז מחכים לאישור כדי לקבל איבחון.
בקשר לנוזלים ניתוח כפתורים לפעמים לא עוזר לצמיתות יכול לחזור אחרי שנה ,קרה לבת שלי ,הלכנו לרפלקסולוגית רינה פליישמן שמפורסמת מאוד,וזה עוזר לתמיד.
אני אשמח לשמוע איך את יודעת שזה עזר (מעבר לדעתה של הרפלקסולוגית), ואיך את יודעת שעזר לתמיד.
הייתם במעקבי שמיעה אחרי חודש? שלושה חודשים? שנה?

אסתי וויג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני עשיתי שבוע שעבר בדיקת שמיעה לבן שלי ,נפתח לנו באלעד שמעיה,והזמינות די מהר ,אולי שווה לבוא גם מחוץ לעיר.
יש לו ירידה בשמיעה ואני הולכת לטפל רק ברפלקסולוגיה מניסיון שאת הבת שלי ניתחתי וזה חזר אחרי שנה ,ושמעתי שרופאים מנתחים גם פעם שניה ושלישית.
הטלפון של רינה פליישמן שמתמחה בעיקר בזה ובבעיות גדילה-0504101609.

תלמ

משתמש צעיר
קופצת על האשכול
ילדה בת שנתיים עם אוצר מילים מרשים, אבל היא נתקעת בהתחלות משפטים; את המילה הראשונה או השניה היא ממש מגמגמת.
חשבתי שזה ענין של שליפה, עד שהיא מוצאת את המילה בראש אבל לא בטוחה שרק זה הסיבה כי לפעמים היא ממש מתאמצת בהגיה, כאילו המילה מונחת לה על קצה הלשון ולא יוצאת.
מישהי יודעת (מניסיונה האישי או המקצועי) מה עושים?

פרפר

משתמש מקצוען
פותחת האשכול כתבה על איחור בדיבור ולא על קשיי היגוי, ומשום מה האשכול כולו נסחף לכיוון של קשיי היגוי ובעיות שמיעה.
אני ממליצה לגשת להתפתחות הילד במקביל לבדיקת שמיעה.
גם במקרה של איחור בדיבור חובה בדיקת שמיעה קודם. בד"כ בהתפתחות הילד לא יקבעו תור לקלינאית לפני שיש תוצאות בדיקת שמיעה.

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לא יתחילו בטיפול, אבל כן יערכו אבחון כללי.
במקביל לבדיקת שמיעה, כמובן.

לפי התיאור של פותחת האשכול זה יכול להיות בעית שמיעה או קשיים אחרים שחשוב לשלול.

graphics B

משתמש פעיל
יש לו ירידה בשמיעה ואני הולכת לטפל רק ברפלקסולוגיה מניסיון שאת הבת שלי ניתחתי וזה חזר אחרי שנה ,ושמעתי שרופאים מנתחים גם פעם שניה ושלישית.

הסיבה שמנתחים שוב ושוב היא בעקבות חוסר בשלות.

ולמה?
יש תעלה מתוך האוזן שמתחברת אל האף – לתעלה קוראים חצוצרה.
האויר שנכנס אל האף, עובר ונכנס גם אל החצוצרה ומיבש את הנוזלים שבאוזניים.

אצל ילדים קטנים, לעיתים, החצוצרה עדיין לא מספיק רחבה, ולא נכנס מספיק אויר על מנת לייבש את הנוזלים שבאוזניים, ומצטברים נוזלים שמפריעים לשמיעה תקינה.
ולכן, מחדירים צינורית דקה דרך עור התוף – (זה מה שנקרא כפתור) שפותחת עוד "כיון אויר" ועוזרת ליבוש הנוזלים שבאוזניים.
הכפתור יוצא מעצמו לאחר שנה, והנקב שבעור התוף נסגר לאחר כמה ימים.

הבשלות של החצוצרה היא בסביבות גיל 5 שאז בדרך כלל כבר לא יהיו נוזלים באוזניים.

אם עושים את הניתוח מדי מוקדם והחצוצרה עדין לא בשלה, הכפתור יפול מהאוזן, ויצטברו שוב פעם נוזלים באוזניים, ושוב פעם הרופאים ימליצו על ניתוח כפתורים על מנת לאורר את האוזן.

כך שלא נכון לאמר שהניתוח לא עוזר. אלא שהגיל של הילד עדיין קטן, ואם הייתה לו הצטברות נוזלים ועשו לו ניתוח כפתורים בגיל מאד מוקדם, רוב הסיכויים שכעבור שנה ומשהו שוב פעם יצטרכו לעשות לו ניתוח כפתורים.

הניתוח הוא מאד פשוט, רבע שעה והילד בחוץ. והסיבה שעושים הרדמה מלאה כי אסור שתהיה תזוזה. ואיך מצפים מילד בן 2/3/4 לא לזוז? אז מבצעים הרדמה מלאה.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ניתוח זה לא כזה סיפור גדול. אצל הבן שלי- 7 דקות והוא היה בחוץ, והשיפור בדיבור ניכר כבר למחרת!

לפני הניתוח התחלנו לברר על משהו טבעוני ושמענו ש- זה תהליך, זה יכול לקחת כמה שבועות, ואין מאה אחוזי הצלחה ועוד כהנה.

למה שהילד יסבול בינתיים? לא חבל?

אבל כמובן שאיש באמונתו יחיה, ואם למישהו כבר היה ניסיון עם הרפלקסולוגיה וכו'- בהצלחה!

זה רק למי שמאוד מבוהל מעניין הניתוח- זו פרוצדורה פשוטה ביותר (אנחנו הגענו ב-8 לביה"ח וב-12 היינו בבית עם ילד מאושר ושמח)

אין הכי נמי

משתמש רשום
מחר הבדיקת שמיעה לילד שלי ורציתי לשאול כמה זמן זה לוקח ואם זה מאוד מציק להם? תודה לכולם על התגובות אדכן מחר בעזרת השם

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מחר הבדיקת שמיעה לילד שלי ורציתי לשאול כמה זמן זה לוקח ואם זה מאוד מציק להם? תודה לכולם על התגובות אדכן מחר בעזרת השם

בדיקת שמיעה לוקחת בסביבות חצי שעה,
בדיקה ממש חביבה, הילד יושב על כסא עם אוזניות, משמיעים לו קולות פעם מימין ופעם משמאל ןהא צריך להפנות ראש לכיון מקור הקול,
הקולות הם בתדרים שונים ובעוצמות שונות,
אם יבדקו גם טימפנומטריה- בדיקה של דקה שבודקת נוזלים, לא מכאיבה כלל.
הפענוח של הבדיקה נעשה במקום תוך כמה דקות.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי אורך הבדיקה תלוי במידת שיתוף הפעולה של הילד.

נכנסים לתוך חדר אקוסטי מבודד. שמים לילד אזניות על האוזניים. מניחים לפניו חפצים ואומרים לו הוראות, מתוך האזניות, כמו- תו את האוטו לאמא, שים את הכדור בסלסילה.

יכול להיות שבכל מכון זה שונה וכן תלוי בגיל הילד.

elibeli

משתמש מקצוען
ניתוח זה לא כזה סיפור גדול. אצל הבן שלי- 7 דקות והוא היה בחוץ, והשיפור בדיבור ניכר כבר למחרת!

לפני הניתוח התחלנו לברר על משהו טבעוני ושמענו ש- זה תהליך, זה יכול לקחת כמה שבועות, ואין מאה אחוזי הצלחה ועוד כהנה.

למה שהילד יסבול בינתיים? לא חבל?

אבל כמובן שאיש באמונתו יחיה, ואם למישהו כבר היה ניסיון עם הרפלקסולוגיה וכו'- בהצלחה!

זה רק למי שמאוד מבוהל מעניין הניתוח- זו פרוצדורה פשוטה ביותר (אנחנו הגענו ב-8 לביה"ח וב-12 היינו בבית עם ילד מאושר ושמח)
מסכימה מאד!!
עשינו את הניתוח הנ"ל ביחד עם שקד שלישי ל-2 ילדים אחד אחרי השני, הגענו לביה"ח בשעה 7:00 והשתחררנו ב- 13:00, כאמור, אחרי שני ניתוחים והבן שלי היה אז במכינה והוא לא הבין למה הוא לא יכול ללכת לצהרון...רק עכשיו הצהרון מתחיל...:rolleyes::rolleyes:

כמובן שאני לא מזלזלת בדברים אחרים אבל אין לי נסיון איתם.

שםמשתמש

משתמש פעיל

בדיקה ממש חביבה, הילד יושב על כסא עם אוזניות, משמיעים לו קולות פעם מימין ופעם משמאל ןהא צריך להפנות ראש לכיון מקור הקול,
הקולות הם בתדרים שונים ובעוצמות שונות,

נכנסים לתוך חדר אקוסטי מבודד. שמים לילד אזניות על האוזניים. מניחים לפניו חפצים ואומרים לו הוראות, מתוך האזניות, כמו- תו את האוטו לאמא, שים את הכדור בסלסילה.

הליך הבדיקה משתנה בהתאם לגיל הילד.
בגיל שנתיים וחצי הילד צריך להצביע על חפצים/ לבצע הוראה פשוטה.
להפנות ראש למקור הקול. (יש מכשיר/ בובה שמדליקה אורות/ רוקדת כשהוא מסובב את הראש)
ולילדים שמשתפים פעולה כבר מנסים לעשות התניה- כלומר, כל פעם שאתה שומע קול תשים קוביה בקופסה.

כדי להרכיב לילד אוזניות בבית, בשביל ההרגשה.
יש הרבה ילדים שמסרבים להניח אוזניות ואז הבדיקה היא ל2 האזוניים שמקביל ( הצלילים מושמעים בחלל החדר).

אין הכי נמי

משתמש רשום
מעדכנת שהבדיקת שמיעה יצאה טוב ואין לילד שלי נוזלים באוזניים תודה לה'
ומתחילה לברר לגבי קלינאית תקשורת דרך מי אני מזמינה לו תור וזה אפשרי בגיל הזה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה