התייעצות ילד בלי מזל... חורים בידיים...

שאף

משתמש מקצוען
ובנוסף לדברי הטעם שנאמרו פה.
לדעתי כדאי לשבת לחשוב מהם נקודות החוזקה שלו ואותם להעצים גם בפניו וגם בפני אחיו.(והוריו)
וכן אפשר ליחד אותו ע"י שליחה לחוג מסוים רק אותו, דבר שיתן לו יחודיות (ולא רק יחודיות במובן השלילי...)
ולגבי כל דבר נופל נשבר..אולי טונוס שרירים נמוך, הבנתי שלמוד שחיה יכול מאד לחזק ולעזור.
בהצלחה

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה בדרך כלל קשיים מוטוריים שדורשים ריפוי בעיסוק או פיזיותרפיה.
אבל גיליתם את זה בגיל 13???

מכוני התפתחות הילד מקבלים עד גיל 9.....
מכירה אחד כזה שטופל בגיל בחרות ממש... ריפוי בעיסוק ואולי גם קלינאית תיקשורת

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
מכיר מקרוב חבר ילדות ילד כאפות עף 10 פעמים בשנה מהכיתה.עם בעיות חברתיות בלי קול וכו' וכו' אבל .......ההורים שלו התייחסו אליו כמוצלח ברמות [והם משפחה ברוכת ילדים] כולם הרגישו וראו את הביטחון והעוצמה שהוריו הכניסו בו. נכון להיום הוא נשוי צעיר עם משכורות שהייתי מאחל לכל הפרוגיסטים המוכשרים ביותר.וזה נטו בזכות שמישהו האמין בו ביותר.

nuyh

משתמש פעיל
קוראים לזה חינוך בדיעבד ילד שמצבו הפיזי ירוד אם זה לא בנסיבות רפואיות צריך לתת לו ויטמינים באינפוזיה ואני מתכוון להמון משוב חיובי - העצמה וגם אם זה בא על חשבון דברים חשובים כי הרי על ילד חולה כולנו נסכים לשלם הון רב , ומדוע ילד שבמצבו הנפשי מתבקש להוציא הון ואון לא נעשה זאת?!
אל תמתינו לזמנים קשים יותר כמו התדרדרות במצבו הנפשי - (מחלות נפש) / ואו ח"ו ירידה רוחנית
ועצה אחרונה אם אתם לא מסכימים איתי תשאלו את כל ההורים שיש להם ילד נושר כמה הם היו מוכנים לתת בכדי לא להגיע למצב הזה
מקווה שעזרתי !

nuyh

משתמש פעיל
ובנוסף לדברי הטעם שנאמרו פה.
לדעתי כדאי לשבת לחשוב מהם נקודות החוזקה שלו ואותם להעצים גם בפניו וגם בפני אחיו.(והוריו)
וכן אפשר ליחד אותו ע"י שליחה לחוג מסוים רק אותו, דבר שיתן לו יחודיות (ולא רק יחודיות במובן השלילי...)
ולגבי כל דבר נופל נשבר..אולי טונוס שרירים נמוך, הבנתי שלמוד שחיה יכול מאד לחזק ולעזור.
בהצלחה
מסכים עם כל מילה ואגב אפשר לתת לילד זמן איכות זה יותר זול ובעיקר יותר נכון .
דוגמה לכך זה לצאת איתו לקניות גם אלו "הלא שגרתיות" למשל כשהולכים לבחור רהיט חדש לבית או לסדר את הארנונה ,לשלם חשבונות שוטפים .
ואם זה ילד יותר קטן אפשר לתת לו להכין ארוחה בוקר/ צהרים/ ערב.
ואני סומך על חוכמת ההמונים ומי שיש לו עוד רעיונות מוזמן לצרף בזאת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
פשוט לא להתייחס לפיקשושים
להרגיע את בעלת הבית (ולשלוח אותה לטיפול אם צריך, כי בדכ לחץ של ילדים זה מההורים)
חצי שנה וזה עובר
לשלוח את האבא לטיפול יעיל עוד יותר בדרך כלל. במיוחד כשמדובר בבן מתבגר.
והכי טוב - לא לשלוח אף אחד, ללכת ביחד אבא ואמא להדרכה משותפת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מסכים עם כל מילה ואגב אפשר לתת לילד זמן איכות זה יותר זול ובעיקר יותר נכון .
דוגמה לכך זה לצאת איתו לקניות גם אלו "הלא שגרתיות" למשל כשהולכים לבחור רהיט חדש לבית או לסדר את הארנונה ,לשלם חשבונות שוטפים .
ואם זה ילד יותר קטן אפשר לתת לו להכין ארוחה בוקר/ צהרים/ ערב.
ואני סומך על חוכמת ההמונים ומי שיש לו עוד רעיונות מוזמן לצרף בזאת.
מאד מסכימה לחפש את הטוב ולהעצים אותו.
קשה לדעת מה מתאים לילד, כי בעצם אנחנו לא יודעים עליו כלום, אבל אפשר בטוח למצוא דברים שהוא אוהב לעשות וטוב בהם, ויכול להועיל בהם לכל המשפחה.
דוגמא שאני מכירה, נער שהתפקיד הקבוע שלו להכין לאמא שלו טוסט ביום שישי בצהרים כשהיא עסוקה בבישול לשבת ואין לה זמן לדאוג לעצמה.
זה מחזק את תחושת 'אני תורם למשפחה', זה נותן רגע של קשר משותף ייחודי וקבוע, וזה משהו שרוב האנשים יכולים להצליח בו בקלות (גם אם יישפך לו קצת קטשופ על השולחן בדרך, לא נורא)

אברך

משתמש פעיל
בלת"ק.
זה יכול לנבוע מטונוס שרירים נמוך, או מבעיית קשב וריכוז (ואולי מעוד דברים).

להעיר כמובן לא עוזר.
כדאי ללכת למרפאה בעיסוק.
ואם יש חשש להפרעת קשב, גם לנוירולוג וכד'.

nuyh

משתמש פעיל
לשלוח את האבא לטיפול יעיל עוד יותר בדרך כלל. במיוחד כשמדובר בבן מתבגר.
והכי טוב - לא לשלוח אף אחד, ללכת ביחד אבא ואמא להדרכה משותפת.
צודק הבעיה היא בהורים "חכמים" שאין להם מה ללמוד כי הם יודעים הכל והם ילמדו אותך איך לחנך עיין ערך הסנדלר הולך יחף

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
אז ככה. כפי שאתם רואים. אני הוא פותח האשכול.
1. מדהים לראות איך אצל חלק מהמגיבים, אלו שיודעים בדיוק מה קורה אצל השני, נהפכתי לאיזה סוג של אבא בעייתי אולי בנגיעות אכזרי. אבל לא נתעקב על המגיבים האלו.
2. לאלו שהגיבו בעניין: הילד הלך לתרפיה בחוות סוסים במשך כחצי שנה. אכן זה העצים אותו. כמובן שהאחים קינאו בו, אז כל פעם הגיע איתו אח או אחות ש'עשו סיבוב'. תכל'ס, לא ראינו תוצאות מיוחדות חוץ מזה שהוא קיבל המון תשומת לב, וזה כבר רווח בפני עצמו. (העלות גבוהה מאד, לא הייתה לנו השתתפות מקופ"ח. המרחק מהבית גם לא קטן. אבל היה כדאי.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני הייתי כזו, אוהו הייתי כזו...
מוזגת מים לכוס - נשפך, מפילה צלחות מהידיים, שוברת כלים, נתקעת בקירות...
פעם אחת אפילו הגדלתי לעשות והפכתי את החנוכיה שניה לפני הדלקת הנרות (וזה לא היה נר ראשון :confused:).
היום אני צוחקת על זה, אבל אז, כילדה, זה היה לא קל.

במיוחד שהסביבה פשוט לא מבינה מה הבעיה למזוג ישר לכוס, או לא להפוך צלחת אוכל בדרך, זה הרי כ"כ פשוט...
זוכרת שאבא שלי היה אומר לי: "תארי לעצמך איזה בושות יהיו לך כשתתארחי אצל חמותך ותהפכי שם מגש דגים".
הוא באמת כאב את המצב ואמר את זה נטו מדאגה, אבל זה לא עזר לי כילדה.
וב"ה מעולם לא הפכתי אצל חמותי מגש דגים :D

עם הזמן לימדתי את עצמי ב"ה, לבד, איך לשים לב לצורת האחיזה שלי,
משתדלת לתת את מלוא תשומת הלב למה שאני מחזיקה ולומדת פרקטיקות - כמו לתמוך בכוס כשמוזגת מים, ולא מאפשרת לעצמי למזוג ללא האחיזה הזו וכו'.

היום אני מבינה שמדובר כנראה בקושי מוטורי שלא אובחן (הייתי ב"ה ילדה חכמה ומוכשרת, מי חלם שאמורה להיות לי בעיה?),
אבל כשאני מחברת את חוסר ההצלחה המסחרר שלי במשחקי שבויים, תופסת, חבל (כמה זמן ארך לי עד שלמדתי לקפוץ...), גומי, משחקי כדור ועוד - אני מבינה שקיים אצלי סרבול מוטורי כלשהו, שגרם לכל הנ"ל.

ממליצה לכם מאוד לקחת את הילד לאבחון,
ולבינתיים ללמד אותו פרקטיקות פשוטות - לא מתוך ביקורת אלא בצורה פשוטה, כמו שמלמדים ילד לנסוע על אופניים.
מה למשל?
איך מומלץ למזוג מים לכוס: היד הדומיננטית מרימה את הבקבוק תוך שהיד השניה תומכת בכוס - ולא עוזבת אותה עד שסיימנו למזוג. המזיגה הסתיימה? שתינו ונשאר בכוס? להרחיק את הכוס משפת השולחן שלא תיפול.
איך אוחזים מגש אוכל בצורה נכונה? שתי ידיים אוחזות ב-2 צידי המגש והולכים בזהירות מהמטבח לשולחן האוכל, תוך זריקת מבטים למגש ולדרך שלפנינו לסירוגין.
ואל תפילו עליו בבת אחת עשר פרקטיקות, כל פעם משהו אחד עד שיקלט, ובבקשה מכם - עשו זאת בנעימות.

למי שאין לו בעיה זה נשמע כ"כ פשוט ובסיסי, אבל למי שכן - זו הצלה.
המון הצלחה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הרבה פעמים מדובר בבעיה של מיקוד ראיה
מאוד כדאי לבדוק
אני מכירה ילד עם פרופיל ממש כמו המתואר כאן, שהלך לאופטמריסט מומחה במיוחד, ונהפך תוך יום. משהו מדהים.
(בדרך כלל זה לא עובד בכזה קסם, אלא רק חלק אחד מתוך תהליך ארוך).

nuyh

משתמש פעיל
אז ככה. כפי שאתם רואים. אני הוא פותח האשכול.
1. מדהים לראות איך אצל חלק מהמגיבים, אלו שיודעים בדיוק מה קורה אצל השני, נהפכתי לאיזה סוג של אבא בעייתי אולי בנגיעות אכזרי. אבל לא נתעקב על המגיבים האלו.
2. לאלו שהגיבו בעניין: הילד הלך לתרפיה בחוות סוסים במשך כחצי שנה. אכן זה העצים אותו. כמובן שהאחים קינאו בו, אז כל פעם הגיע איתו אח או אחות ש'עשו סיבוב'. תכל'ס, לא ראינו תוצאות מיוחדות חוץ מזה שהוא קיבל המון תשומת לב, וזה כבר רווח בפני עצמו. (העלות גבוהה מאד, לא הייתה לנו השתתפות מקופ"ח. המרחק מהבית גם לא קטן. אבל היה כדאי.
קודם כל אני ח"ו לא מסווג אותך כאבא מסוים מבחינתי אתה האב האידיאלי רק טענתי שיש הורים שא"א לתקשר איתם כי הם ",יודעים הכל,"
לענין ההעצמה תעיין בתגובה שלי למעלה שם אני מציין שאין קשר בהכרח בין העצמה ליכולת כלכלית

עזרתי ??????????????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה