בקשה ילד בגיל חמש שעדיין לא מדבר

משה ארבל

משתמש פעיל
אם מישהו מכיר חומר קריאה .שיטות . ספרים. אתרים. מטפלים. וכו . בנושא של ילדים עם בעיות בתקשורת אשמח מאוד אם תגיבו
(בבקשה לא להגיב שהוא צריך אבחון . בגלל שהוא כבר אוחז אחרי השלב הזה.) תודה

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נא פרטו יותר מה הבעיה ומה מחפשים.
הילד לא מדבר בכלל?
לא דיבר מעולם?
שפה תקינה ומדבר רק בסביבה מוכרת?
מדבר בכל מקום בשפה ורמה לא תואמת גיל???
לא מדבר וקורא?? (בקשו חומר קריאה)
מה עם קלינאית תקשורת? הכי מתבקש
ויש טיפולים רגשיים חץכשזה יושב על ידי ה מהסוג הזה.

משה ארבל

משתמש פעיל
הוא כבר נמצא בטיפול . פשוט בשביל לעזור לו אולי בדרכים אחרות שיותר מועילות הייתי רוצה לקרוא או לדבר עם מטפלים אחרים. ( הוא מדבר קצת עם סביבה מוכרת

ב.כ

משתמש מקצוען
במה מדובר אילמות מרצון
חוסר ביטחון ...
לכל דבר יש התיחסות שונה לא ניתן לתת תשובות בלי לדעת רקע ותמונת מצב
זה כמו לשאול סתם אדם מה הייתה עושה לדלקת גרון חוץ מאקמול בלי שיש לאותו אדם שמץ במושג מזה דלקת גרון

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אפשר לשלב טיפול במח אחד.
יעיל מאד ורואים תוצאות יפות בס''ד.
בהצלחה!
ד.א. טיפול רגשי זה תהליך שלא רואים תוצאות אחרי יום, אבל בעזרת ה' אם מתמידים בטיפול, ונותנים לילד את התמיכה הנדרשת ג''כ ע''פ הנחית המטפל/ת בעז''ה זה עוזר לטווח ארוך.
אל יאוש,
חזק ואמץ!

ברכה אסתר

משתמש פעיל
אני מכירה ילד שלא דיבר עד גיל 4.5
ואז גילו שיש לו מספר גבוה.
עשו לו משקפים והוא גילה עולם.
כדאי לבדוק
תקופה קצרה אחרי זה הוא כבר השלים את הפער

ברון

משתמש מקצוען
אימרה חכמה ששמעתי:
עד גיל שנתיים לומדים לדבר... ומכאן והלאה לומדים לשתוק.....!!!!

פסיכודרמטיסטית

משתמש מקצוען
סיטואציה מורכבת ולא פשוטה,
הן לילד והן לסובבים אותו.
מאמינה שקלינאיות תקשורת תוכלנה להפנות לספרים וידע בתחום פיתוח שפה,
ופסיכולוגיות התפתחותיות תוכלנה להפנות לספרים וידע בתחום אילמות סלקטיבית.

אבל-----

אם אתם כבר בטיפול- תשקלו ותתיעצו האם כדאי להכניס עוד שיטות ועוד לחץ פנימי שלכם להצליח בהן.
היות ובין אם מדובר בקושי שפתי טהור ובין אם מדובר באילמות סלקטיבית,
לילד קשה מבחינה רגשית.
ואם ההורים נכנסים ללחץ נוסף של השגת מטרות נוספות
(אני מאמינה שאתם רצים איתו ומשקיעים כבר זמן וכסף....)
מה שקורה מבפנים להורים ולילד זה עוד תסכול, עוד אכזבות וכו'.
ולכן רצוי להתייעץ עם דמויות מקצועיות שבתוך התמונה -האם להכניס את עצמכם לזה.

מה שעוד הייתי ממליצה אם אפשרי- ללכת להדרכת הורים לחיזוק הביטחון בהורות ולקבלת כלים להכיל את המורכבות בתקופה הזו.

המון כח וסיעתא דשמיא.

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חייב בדיקה לילד שלא מדבר, מניסיון....
הבן שלי עד גיל 3 לא דיבר כמעט כלום, שלחו אותי לעשות בדיקה שמיעה היה לו 75 % ירידה בשמעיה, הייתי ב-ה-ל-ם, כמה הילד סובל, עבר ב"ה ניתוח כפתורים התחיל לדבר ושוכח איך סוגרים....
אני מכיר מישהו שמקבל קצבה מביטוח לאומי בגלל נוזלים באוזניים, שווה לבדוק.

רב פעלים

משתמש מקצוען
בדיקת נוזלים וראיה, אצלי פטרו את הכל, הוא נשאר עם המון זכויות לטיפולים מהקופה - וב"ה לא מממש.

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מומלץ מאד להשתמש בטכניקה של סיפורים חברתיים כדי ללמד אותו כללי התנהגות בחברה ותקשורת.

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זו אילמות מרצון, כפי שמשתמע לי, זה אמור לעבור לבד (אבל יתכן שבגיל מאוחר יותר). הכרתי שני ילדים כאלו, שעבר להם בגיל מאוחר יותר. אבל שמעתי שמח אחד מזרז את העניין שידברו .

פוזיטיב

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
תודה ענקית לכל המגיבים . זה נותן חיזוק . הדבר היחיד שהחכים זה תגובה של בדיקת עינים שלא שמעתי עליו עד היום . אם מישהו שמע או ראה על קשר בין ראייה לקויה לבין דיבור אשמח לשמוע יותר פרטים. תודה .
(מישהו יודע .אתמול כתבתי וזה היה בשם משה ארבל והיום נכתב לי בשם פוזיטיב. אני חדש אם מישהו יכול להסביר איך זה קורה. תודה

דורהלה

משתמש פעיל
תודה ענקית לכל המגיבים . זה נותן חיזוק . הדבר היחיד שהחכים זה תגובה של בדיקת עינים שלא שמעתי עליו עד היום . אם מישהו שמע או ראה על קשר בין ראייה לקויה לבין דיבור אשמח לשמוע יותר פרטים. תודה .
(מישהו יודע .אתמול כתבתי וזה היה בשם משה ארבל והיום נכתב לי בשם פוזיטיב. אני חדש אם מישהו יכול להסביר איך זה קורה. תודה
אין קשר בין ראייה לקויה לדיבור. בדיקת ראייה מומלצת בכל מקרה, אבל אין שום סיבה שילד שלא דיבר לפנו הרכבת משקפיים ידבר אחריהן.
האם הילד בטיפול? של מי?

מצטרפת

משתמש מקצוען
אין קשר בין ראייה לקויה לדיבור. בדיקת ראייה מומלצת בכל מקרה, אבל אין שום סיבה שילד שלא דיבר לפנו הרכבת משקפיים ידבר אחריהן.
האם הילד בטיפול? של מי?
דווקא אני יודעת שכן, ילד שלא רואה טוב, מתקשה לפתח יחסי חברה, לא מכיר מספיק את הסביבה
אגב, ילדים בגיל שנתיים מתחילים לשחק עם חבר זה הרבה כי אז למעשה מסתיימת התפתחות הראיה והם רואים יותר למרחק.
מי שיש לה משקפיים שתנסה להיות יום אחד בלי משקפיים ותראה כמה מצליחה לתקשר,
ילד עם קושי בראיה פחות מכיר אנשים זרים (כי לא מספיק רואה דמויות ברחוב וכו', פחות פוגש, לא רואה איך אחרים מתנהלים במרחק ממנו, כך שלא יכול לחקות התנהגות ועוד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה