בקשה ילדים שאוכלים במבה אוסם ביום כיפור בבית הכנסת... חשבתם על זה פעם???

saralulu

משתמש מקצוען
אני רוצה לעלות נושא קטן ורגיש עם הרבה או לא הרבה מחשבה על הזולת...
לפני כמה שנים התפללתי ביום כיפור בבית הכנסת כשלצידי מתפללות נשים, בחורות וילדות צעירות.
ואז הגיעה אישה עם ילדתה הנחמדת שתיהן התישבו באזור מרכזי של העזרת נשים, האמא פתחה את המחזור והצטרפה לתפילה וביתה הקטנה פתחה שקית של במבה אוסם...
וכאן זה בעצם התחיל... בעזרת הנשים הקטנה הריחו מהר מאד את ריח הבמבה ושאר החטיפים שהצטרפו לנשנוש...
אותי אפילו שזה לא הכי נשמע... הריח של הבמבה קצת לא עשה לי טוב... ואני בטוחה שגם לילדות הצעירות בנות המצווה או אפילו יותר הריח המוכר והאהוב היקשה עליהן להמשיך ולהתפלל.
אז אנא מכן אמהות יקרות, חשובנה מעט על המתפללות, מעט מחשבה ורגישות לציבור המתפללות, והלוואי שתתקבלנה התפילות ברצון!

elibeli

משתמש מקצוען
אני רוצה לעלות נושא קטן ורגיש עם הרבה או לא הרבה מחשבה על הזולת...
לפני כמה שנים התפללתי ביום כיפור בבית הכנסת כשלצידי מתפללות נשים, בחורות וילדות צעירות.
ואז הגיעה אישה עם ילדתה הנחמדת שתיהן התישבו באזור מרכזי של העזרת נשים, האמא פתחה את המחזור והצטרפה לתפילה וביתה הקטנה פתחה שקית של במבה אוסם...
וכאן זה בעצם התחיל... בעזרת הנשים הקטנה הריחו מהר מאד את ריח הבמבה ושאר החטיפים שהצטרפו לנשנוש...
אותי אפילו שזה לא הכי נשמע... הריח של הבמבה קצת לא עשה לי טוב... ואני בטוחה שגם לילדות הצעירות בנות המצווה או אפילו יותר הריח המוכר והאהוב היקשה עליהן להמשיך ולהתפלל.
אז אנא מכן אמהות יקרות, חשובנה מעט על המתפללות, מעט מחשבה ורגישות לציבור המתפללות, והלוואי שתתקבלנה התפילות ברצון!
הערה במקום!
אני בשלב שלא חושבת על בית הכנסת כבר כמה שנים. ב"ה. אבל בעלי ממש מתלונן ע"כ.

נעמישרה

משתמש פעיל
אני רוצה להוסיף משהו
השנה בראש השנה היה ממש קשה להתרכז בתפילה. אני מבינה שאמהות לילדים קטנים גם רוצות לשמוע את התפילה. אבל למה זה הגיע למצב שהילדים רצים למתפללים בין הרגליים בלי סוף. תופסים חצי מהכסאות. תתחשבו בנשים שבאות באמת להתפלל. ( הרבה נשים היו שם ובכלל לא התפללו סתם פטפטו והעבירו מתכונים אז למה מלכתחילה להגיע ולהפריע לשאר המתפללים)

pniniz

משתמש צעיר
אני מצטרפת גם כן לכל הנאמר לעיל!!!!
בראש השנה נשים מביאות את ילדיהן לבית הכנסת ואני חושבת שמוטב שישבו ויתפללו בבית ולא חלילה יפריעו למתפללים כי זה ככ מוציא מהריכוז שמתחת העיניים שלי יושב איזה ילד קטן עם חטיף או מדבר לעצמו-
בית כנסת בימים כאלה זה לא מקום לילדים!!!
אימהות אנא התחשבו!!!!!

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ילדים בכללי לא צריכים להגיע לבית כנסת!
תפקידה של האם לשמור עליהם בביתה ולא לסחוב אותם לתפילה.
וכבר הרבה רבנים אמרו שהטיפול בילדים קודם לתפילה..
באמת חבל שמביאים אותם-הם עושים רעש מלכלכים את בית הכנסת בחטיפים ומפריעים מאד למתפללים.

רבקי הנדלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ובכלל אני חושבת שילדים יכולים ל"צום" קצת בזמן שהם בבית-הכנסת. הם לא נמצאים שם שעות...
כאילו שהילדים אוכלים כל הזמן. פתאום בבית הכנסת נזכרים להביא ממתקים שישתקו- אולי תתנו להם משחק לבית הכנסת שישחקו ואז יהיו בשקט...- בהומור כמובן.
ואני לא לוקחת ממתקים לבית הכנסת חוץ משמחת תורה, שאז גם מחלקים לילדים ממתקים- וזה החג של כולנו.
וסתם ככה אני כאמא לא מתפללת בבית הכנסת חוץ מ"כל נדרי" בלבד. ואני יודעת שעוד קצת שנים אני אבוא בעז"ה כל הזמן....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אם חשבנו על זה פעם?
חשבנו על זה הרבה יותר מפעם.
הריח של הבמבה הוא ריח מזעזע לרגישים לו.

ומינימום של טקט ואנושיות, זה לא להכניס שום סוג של אוכל לבית כנסת, כשאנשים צמים בו.
עצוב שהגענו למצב שצריך בכלל לכתוב את זה.

ביתי

משתמש מקצוען
מתבטאת קצת חריף אולי
אבל איזו אמא רוצה לקחת על עצמה ועוד ביוכ"פ!
שח"ו יקרה בגין ריח האוכל (ואפילו סוכריה יכולה להריח..) משהו לאחת מאל ה שצמות?
פעם אחת קרה לי שהייתי במצב לא הכי, והריח הקלוש ביותר של מאכל סיחרר אותי עד מצב של התעלפות בלי גוזמא! ברחתי כל עוד רוחי בי החוצה וב"ה שרדתי אבל במיטה (והסיפור קרה אחרי מוסף..) ובנס לא הגעתי לביה"ח

בבושקה...

משתמש פעיל
אם האנושות היתה רגישה לזולת
אז חצי מהאשכולות כאן לא היו נפתחים
וזוהי העבודה שלנו עלי אדמות
למחול להתריע לסלוח ולא להשיב מנה אחת אפים ואף על פי שראוי
והכל בסוף חולף
כמה דברים שקורים היינו שמחים אם לא היו קורים
אבל לא בדיוק שואלים אותנו

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כמה דברים שקורים היינו שמחים אם לא היו קורים
אבל לא בדיוק שואלים אותנו
צודקת, אבל לפעמים אם מעוררים אנשים לוקחים לתשומת ליבם, ואם לא מעירים יש אנשים שלעולם לא ידעו שיש בעיה במה שעשו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה