מידע שימושי ילדים הם לא משחק, זה חיים!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
שלום
כבר הרבה זמן לא כתבתי כאן,
אבל אני חיבת לשתף אתכם בחויה.
הייתי השבוע בירדן,
זורם,יפהפה, המרחק בין גדה לגדה אדיר, מפל שוצף הכל נפלא.

פתאום אני רואה מולי ילדונת (8-9) מרעידה מקור.
שאלתי אותה אם הכל בסדר, ואז התברר לי לתדהמתי שההורים שלה נמצאים בגדה השניה "הלכתי עם אחותי הגדולה ואז נסחפתי והגעתי לכאן"....
איך את מתכננת לחזור, בררתי.
בשחיה, לצד השני היא השיבה.
כן, ראיתי שם כמה גברים שריריים שהצליחו לחצות את הנחל, זה קטע עם סחיפה מאד חזקה, אמרתי לה שזה לא בא בחשבון.
היא בקשה ממני גלגל,
חשבתי אולי לקשור אותו עם חבל תריס ולעזור לה להגיע לגדה השניה.
איפה ההורים, אתם שואלים? בגדה השניה, מבסוטים מעצמם ואפילו לא מתחילים לחפש אותה.
מפה לשם, הגיעה לידינו סירה עם זוג חילוני, שהציעו להעביר אותה לצד השני.
העלנו אותה לסירה והבטחנו להסתכל.

ואז, לעיני הנדהמות, אחיה הקטן -ילד בן 4 מאבד שליטה, עף את המפל,חובט בידים וברגלים- עולה יורד.
האחות הגדולה- בת ה15 קולטת את זה ומנסה להגיע אליו, אנחנו פרצנו בצרחות: ילד טובע, ילד טובע.
ואז התרחשו 2 דברים במקביל, הגבר שהגיע עם הסירה התחיל לשחות לשם, ומהגדה זינק בחור שרירי, שחין על.
בינתים אני קולטת שהאחות מגיעה אל הילד, תופסת אותו, ואז שניהם צוללים פנימה, סירה מתקרבת ועומדת לעבור עליהם.

אין סוף מלאכים היו שם.
לשמור ולהציל.
מה שקרה שהאחות אזלו כוחותיה, היא תפסה את חבל הקיאק.
והגבר שקפץ מהגדה- תפס את הילד בשניה האחרונה והעיף אותו לסירה.

הילדה שלידי חוורת כולה, היא לא הצליחה להוציא מילה מהפה.
תוך כמה דקות כל המשפחה התנדפה.

נכון, זה סוף הין הזמנים,
הורים, אם אתם לא יודעים לשמור על הילדים שלכם, אל תביאו אותם לכאלו מקומות!!!!

ואם אתם מגיעים לכאלו מקומות תהיו ערניים, תכנסו אתם למים לפני כולם ותבדקו מה קורה.
זרמים בירדן הם דבר משתנה,
אל תתנו לשלוה להטעות אתכם.
ואל תורידו מהם את העינים!
חודש טוב
ושנה טובה !

racheli.

משתמש פעיל
אימללללללה. מסכימה עם כל מילה שרשמת.
ראיתי פעם מחוץ לחנות קניות אבא אחד השאיר עגלה בתוכה ילדה בת שנה. עבר שם חילוני ושאל- "למי שייכת הילדה בעגלה?" ענה החרדי "הילדה שלי" החילוני צעק עליו למה הוא משאיר אותה ככה לבד בחוץ.
ענה לו החרדי- "זה בסדר, יש לי בבית עוד 8 כאלו, אני מכוסה".
כמובן החרדי ענה מתוך הומור אבל לדעתי יש דברים בגו.......

מ.ל.ב. י

משתמש מקצוען
הסיפור מחריד, אבל לגמרי ברור, איפה היתה האחות הגדולה בהתחלה אם הילדה שנסחפה וכולי דברים לא ברורים, אבל המסר מובן וברור

פרפר סגול

משתמש מקצוען
ספרה לי קרובת משפחה, שספרתי לה את הסיפור הזה,
היא היתה שבוע שעבר בחצבאני,
רואה שני ילדים חרדים מתוקים, בת 4 ובן 5.
ל ב ד.
איפה ההורים?
הלכו לעשות אבובים!!!
בני דודינו ממנגלים,
החצבאני סוחף,
וההזויים האלה משאירים שני ילדים מתוקים!!!
התחשק לה מאד להזמין משטרה....

חנה תהילה

משתמש מקצוען
לדעתי החלק ההזוי בכל הסיפורים מהז'נאר הזה.
זה שבד"כ התגובה של ההורים מאוד אפטית.
כאילו סבבה הם ניצלו, יאללה אפשר להמשיך...
אני מתכוונת לאמר שהרבה פעמים האנשים שנראים הזויים הם באמת כאלה.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
נכון.
למרות שהם התנדפו מהמקום תוך כמה דקות

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איפה ההורים, אתם שואלים? בגדה השניה, מבסוטים מעצמם ואפילו לא מתחילים לחפש אותה.
הסכמתי עם כל הקטע, למעט הקטע הזה.
מי אמר לך?
אולי ההורים היו בגדה השניה לחוצים כמו פקעת עצבים?
קשה לי להאמין שהורים שמאבדים ילדה בגיל כזה בנחל הירדן יכולים להיות רגועים ומבסוטים.

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
קשה לי להאמין שהורים שמאבדים ילדה בגיל כזה בנחל הירדן יכולים להיות רגועים ומבסוטים.
ואפילו לא מתחילים לחפש אותה.
הם עדיין לא אבדו אותה....
הבעיה היא שאין בן משפחה בוגר שמסתכל במאה עינים על כל הילדים הקטנים כל דקה!!

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
אני כ"כ שונא קביעות מגזריות ובעקביות נזהר מכך, הפעם עם כל הזהירות אוסיף משלי על דברי פותחת האשכול - יש שמורה צמודה לנהר הירדן הנקראת חניון האקליפטוס, רוב באי השמורה נהנים להיכנס למים בתחילת המסלול ולצאת כ 200 מטר לפני המפל, למה ? כי המפל מסוכן מאד ולא בנוי למעבר אדם גם לא עם קייאק אבל יש חכמים חובשי כיפות* שחייבים לנסות לעבור את זה עם ילדים בני שנתיים גם כשכולם צועקים להם 'כאן מתים אנשים', ועד שהגיע גברתן שפשוט נתן מכות לאבא הם לא הבינו מה הבעיה...ולדעתי גם אחרי זה לא הבינו מה הבעיה אלא הבינו שאם ימשיכו יקבלו עוד מכות.

*ולמה כתבתי חובשי כיפות - א.כי מצופה מאיתנו כשומרי תורה ומצוות להקפיד ביתר שאת על 'ונשמרתם', ב.כי במשך שהותי במקום לא ראיתי חילוני אחד מנסה לעשות את זה ועברו שם עשרות כאלה.

וכל מי שיצעק - אנחנו כחרדים פחות יודעים לטייל / יש חוסר הסברה, במקרה זה יש שלט גדול ומאיר עיניים 'זהירות ! מפל לפניך אין לחצות'.

עריכה:
רוב מקרי המוות בנהר הירדן על שפכיו השונים הם מפגיעות ראש / פציעות גוף וכמעט לא מטביעות וכדו', לכן גם עם גלגל ציפה וכדו הסכנה גבוהה מאד.

נערך לאחרונה ב:

פ.נ

משתמש מקצוען
פחד מוות......
אבל לצערי זה גם קורה בבתים....(מה שקרה עם הילד בסורצקין שכמעט נפל מקומה חמישית)
מספיק שניה אחת של אי תשימת לב ....והגרוע מכל יכול לקרות אגב בכל מקום!!!
פשוט צריכים להזיר את הילדים מליוני פעמים....והעיקר ןשמור עליהם!!!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה בסדר, יש לי בבית עוד 8 כאלו, אני מכוסה
אני לא נושמת מהמשפט הזה.
יש דברים שגם בצחוק לא אומרים.
בטח לא לאנשים שלא יבינו את ה'עאלק בדיחה'.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני זוכרת שהייתי בדרכי לנסיעה ארוכה, חמש דקות לפני אוטובוס שממש היה חשוב לי לא להפסיד,
ופתאום ראיתי ילד בן שנתיים או פחות מסתובב לבד ברחוב הריק, טיטול גופיה ובלי גרביים...
היה לי ברור שהוא ברח מאיזה בית.
תאמינו לי שהיה קשה להתייחס ולא להתעלם, אבל....
בכל זאת חיים של בן אדם קטן.
אז הלכתי וחיפשתי (והפסדתי את האוטובוס) עד שהגעתי לבית של איזו משפחה במרחק כמה בניינים משם, שלא הבינו מה אני רוצה מהם ומה הפריע לי שהילד שלהם יצא. הוא גם יודע לחזור.
:eek:

בוקר מואר

משתמש מקצוען
רוב מקרי המוות בנהר הירדן על שפכיו השונים הם מפגיעות ראש / פציעות גוף וכמעט לא מטביעות וכדו',

היום התפרסם שמקרה המוות הנורא שהיה בכינרת לפני שבוע בחוף הנפרד אירע אף הוא מקפיצת ראש, במי הכינרת שהיו נראים עמוקים, אך היה שם סלע..
מקרי הטביעה בים אף הם בדרך כלל (בלי לדבר על מקרה ספיציפי) הם כתוצאה מרשלנות, אן בחוף לא מוכרז, או מכניסה לעומק בלי לדעת לשחות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

פ.נ

משתמש מקצוען
אני זוכרת שהייתי בדרכי לנסיעה ארוכה, חמש דקות לפני אוטובוס שממש היה חשוב לי לא להפסיד,
ופתאום ראיתי ילד בן שנתיים או פחות מסתובב לבד ברחוב הריק, טיטול גופיה ובלי גרביים...
היה לי ברור שהוא ברח מאיזה בית.
תאמינו לי שהיה קשה להתייחס ולא להתעלם, אבל....
בכל זאת חיים של בן אדם קטן.
אז הלכתי וחיפשתי (והפסדתי את האוטובוס) עד שהגעתי לבית של איזו משפחה במרחק כמה בניינים משם, שלא הבינו מה אני רוצה מהם ומה הפריע לי שהילד שלהם יצא. הוא גם יודע לחזור.
:eek:
קודם כל שאפו גדול שעצרת....אנשים אחרים היו מתעלמים.......
בואי אני יספר לך קרה שבו ילד תסמונת רץ לכביש אומנם זה היה בשבת אבל......והאמא רצה מאחוריו והיא ראתה שאנשים רואים את זה בארבע עיניים ופשוט מתעלמים..... שוחחתי עם האמא אחר כך והיא אמרה לי למען השם אנשים רואים ילד תסמונת לבד רץ למה לא עוצרים אותו???

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סיפור מצמרר אבל אני חייבת להחזיר לפרופורציה ולהגיד שהמקרה די הזוי, ולא:
אימהלה פחד!!!!
לא חסר כאלו הורים לצערנו...
אני מכירה מעגל רחב של משפחות ואף אחד מהם לא יתנהג כך.
אפשר לראות גם איך כל התגובות באשכול הזה ודומים לו הם מזועזעות ולא מקבלות בשום אופן התנהלות מחרידה כזו!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה